Dag 57: 23 juni: Villares de orbigo - Rabanal del camino (37km)
Om 8u15 sms ontvangen: "Goeimorgen, ik heb weer slecht geslapen. Ik ben maar rond 2u in slaap gevallen. Ik vertrek straks voor tocht van ongeveer 35km. x".
Om 13u sms ontvangen: "Ik heb juist brood met chorizo gegeten en een banaan (op een bankske). Ik ga aan de laatste 16km van de dag beginnen. Heel warm. x".
Om 16u50 sms ontvangen: "Ik ben om 16u20 aangekomen in Rabanal del camino en slaap in albergue el pilar. 37km gestapt en goed afgezien. Heel heet nu. Ik ga om 19u naar de mis zodat Jurgen morgen zou winnen.x".
Om 18u40 sms ontvangen: "Ik ga na de mis iets gaan eten. Er is hier verder een restaurant met een goeie menu voor 10. Er zijn hier 2 Antwerpenaars toegekomen. Oudere mensen en ze doen de camino met caravan. Ze komen in de albergue slapen om de pelgrimsfeer op te snuiven. Hij heeft mijn verhaal gefilmd met zijn fototoestel. Ze hebben in de slaapzaal komen spuiten tegen de vliegen. Proper, overal dode vliegen op de bedden. x".
Vannacht heeft Patrick weer slecht geslapen, pas rond 2u in slaap gevallen. Eerst lekker ontbijt gekregen en dan rond 8u30 vertrokken.
Het was vandaag heel warm. Morgen, maandag en dinsdag geven ze tropische temperaturen.
Hij is vandaag ook in Astorga geweest. Daar staat een heel mooi kasteel dat dienst doet als museum over Compostela. Patrick heeft vandaag reuzebananen gekocht: 2 bananen wogen 600g! Er zijn ook overal ooievaars te zien, op elke kerktoren zie je ze zitten.
Het waren vandaag veel stoffige baantjes en redelijk zware tocht. Patrick is om 16u30 aangekomen in Rabanal del camino en slaapt in een mooie, grote albergue voor pelgirms. Op elke kamer staan 32 bedden. Op zijn kamer waren er momenteel nog maar 4 bedden bezet.
Er zijn daar ook een koppel Antwerpenaren toegekomen. Ze doen de camino met de caravan. Hun gezondheid laat het niet toe om dit te voet te doen maar ze wilden dit toch eens beleven.
Patrick zit momenteel 6km van het ijzeren kruis (cruz de ferro). Men zegt altijd als je tot Cruz de ferro kan stappen dat je dan zeker tot in Compostela gaat geraken. Daar had ik zelfs nog geen moment aan getwijfeld!
Dag 58: 24 juni: Rabanal del camino - Ponferrada (34km)
Om 8u35 sms ontvangen: " Vertokken om 6u45 en ik sta nu aan het ijzeren kruis. Ik heb mijn stenen weggegooid en een schitterend filmke van mijzelf gemaakt. Hier blauwe hemel en al warm.x".
Om 15u25 sms ontvangen: "Ik ben een uurke geleden aangekomen in Ponferrada (34km). 't Is hier snikheet, ge kunt 't niet houden in de zon.
't Was heel zwaar vandaag. Veel pijn in rechter scheenbeen. Ik slaap in een albergue in een kamer met 4. 't Was donativo. Ik heb 5 gegeven. x".
Om 19u10 sms ontvangen: "Alle winkels gesloten, dus verplicht om weer op restaurant te gaan. Menuke van 10 genomen. Eerst paëlla, dan kip met frietjes, een crèmeke en ne cerveza. x".
Deze ochtend om 6u45 vertrokken en om 8u30 was Patrick aan het ijzeren kruis. Als je te voet naar Compostela gaat is het de gewoonte dat je een steen van thuis meeneemt (een last die je meedraagt). Als je aan het ijzeren kruis komt moet je die "last" dan weggooien. Dat is eigenlijk een slechte eigenschap die je kwijt wil en die je daar weg gooit. Patrick zegt dat het 5jaar geleden volledig opgeruimd is maar dat het een beetje op een vuilnisbelt lijkt. Je kan niet geloven wat daar allemaal ligt: foto's, schoenen, kleding, ... Het is wel een speciaal moment als je daar aankomt.
Het was een zware tocht vandaag. Op een afstand van 6km ga je van 816m naar 1504m. Nadien een heel steile afdaling met veel stenen. Dit zijn de "montes de leon". De hitte maakt de tocht natuurlijk ook heel zwaar. Sinds deze ochtend heeft Patrick ook pijn aan zijn rechter scheenbeen: het is rood en dik. Hopelijk gaat dit snel voorbij en kan hij zijn laatste dagen toch "pijnvrij" stappen.
Vandaag ook in heel oude dorpjes geweest. Op een bepaald moment ook een geit gezien die voor de venster zat op de 2de verdieping van een huis!
Rond 14u30 is Patrick in Ponferrada aangekomen en slaapplaats gevonden in een albergue. Ponferrade ligt in een vallei tussen 3 bergen. Het is daar dus snikheet, niet te doen om in de zon te zitten. Daar was ook een Nederlandse dame die gisteren tijdens de steile afdaling gevallen is en haar arm gebroken heeft. Ze heeft vandaag een rustdag genomen maar gaat morgen toch verder stappen.
Hij heeft ook Belgen gezien die met de fiets vanuit Brugge vertokken zijn en die ook op weg zijn naar Compostela.
Deze avond heeft Patrick telefoon gehad van Jürgen Roelandts. Hij belde naar Patrick om te horen hoe het ging en natuurlijk ook om verslag uit te brengen van het Belgisch kampioenschap waar hij vandaag als 17de eindigde.
Dag 59: 25 juni: Ponferrada - Vega de Valcarce (42km)
Om 9u15 sms ontvangen: "Been doet veel pijn, meer dan gisteren. Ik heb zalf en pilletjes gekocht in de apotheek. 't Zal op karakter moeten gebeuren vandaag. x".
Om 17u20 sms ontvangen: "'t Is gelukt op karakter: ondanks pijnlijk been en felle hitte heb ik toch een marathonneke gestapt. Aangekomen in Vega de Valcarce om 16u30. Ik heb een kamer genomen in pension Fernandez voor 15. Ik heb mij een douche genomen en madam van 't pension is nu mijn kleren aan 't wassen en drogen (5). Ik heb 42km gestapt. x".
Om 17u30 sms ontvangen: "Ik zit op een bankske onder een boom met een blikje bier. 't Is nog heter dan gisteren. Op sommige plaatsen smolt de asfalt onder mijn voeten.x".
Patrick heeft deze nacht (voor de verandering!) weer slecht geslapen. Er lag in het stapelbed naast hem een kleine Spanjaard te snurken.
Hij is om 6u50 vertrokken met veel pijn aan zijn been. Bijna niet draaglijk om te stappen. Hij is aan een apotheek gestopt om zalf en pilletjes te kopen. Hij heeft zeker een halve dag zijn voet verder gesleept.
Het was vandaag terug voor een groot deel op een weg naast een grote baan stappen. Het was verschrikkelijk warm, gelukkiglijk regelmatig de mogelijkheid gehad om zijn fles met water te vullen.
Het is een prachtige natuur waar hij momenteel stapt, vergelijkbaar met de Alpen. Vandaag ook heel veel wijngaarden tegen gekomen.
Op een bepaald moment is Patrick "de kleine Spanjaard" tegengekomen die afgelopen nacht naast hem lag te snurken. Hij stond aan een kerselaar te springen om aan de kersen te kunnen. Hij had er toch een paar kunnen bemachtigen en was dan nog zo vriendelijk om die met Patrick te delen.
Patrick had deze morgen beslist om toch te proberen minstens 24km te stappen. Na de middag ging het beter en zo heeft hij toch met de pijn doorgestapt en 42km afgelegd. Het laatste 1/2 uur heeft hij samen met een Canadese dame gestapt en een praatje gemaakt.
In Vega de Valcarce was er mogelijkheid om in een albergue te slapen (6) maar Patrick heeft voor een pension gekozen waar hij vriendelijk onthaald werd. Het is daar veel rustiger dan in een albergue en natuurlijk ook meer privacy en comfort.
Hopelijk gaat het morgen beter met zijn been en kan hij zijn laatste dagen zonder problemen verder stappen!
Dag 60: 26 juni: Vega de Valcarce - Triacastela (33km)
Om 9 u sms ontvangen: "Goeiemorgen, ik zit halverwege de steile beklimming naar Cebreiro. Been doet nog steeds pijn. Ik stuur nog iets als ik boven ben.x."
Om 10u30 sms ontvangen: "Voilà, ik ben boven. Nu nog wat bergop en bergaf, dan de steile afdaling. Ik vrees dat mijn been serieus zal afzien. x".
Om 12u45 sms ontvangen: "'t Zou nog eens een echte lijdensweg kunnen worden tot Compostela. Been doet verschrikkelijk pijn. Amper 17km gestapt in 5 uur. Ik moet elk half uur stoppen om te rusten.x".
Om 14u30 sms ontvangen: "Het is vandaag echt mijn dag niet. Vanmiddag mijn t-shirt verloren en nu heb ik mijn pet een uur geleden ergens achtergelaten.x".
Om 18u sms ontvangen: "Ik ben iets na 17u aangekomen in Triacastela. Ik heb plaats in een albergue voor 9. Ik heb mij een douche genomen, kleren uitgewassen en cola gaan halen in de winkel. 't Was heel zwaar vandaag, verschrikkelijk afgezien.x".
Patrick is deze ochtend om 7u opgestaan en rond 8u vertrokken. De eerste 3km ging het redelijk goed, nadien heel veel pijn gekregen in zijn been.
Het was een heel zware klim, heel steil en verschrikkelijk warm. In de afdaling heeft Patrick 't meeste pijn ondervonden. 't Tempo was iets minder dan de vorige dagen maar dat is met de pijn natuurlijk volkomen te begrijpen. Rond de middag is Patrick zijn t-shirt verloren. Hij had hem (niet) goed vastgemaakt aan zijn rugzak en moet hem zo verloren zijn. Hij is een stukje teruggegaan maar heeft hem niet meer gevonden.
Na de middag is Patrick in een kerk binnengaan om een stempel te halen voor zijn boekje. Hij heeft bij het binnengaan in de kerk zijn pet afgedaan en ergens opgelegd. Bij het verlaten van de kerk heeft hij er niet maar aan gedacht en is dus verdergestapt zonder pet. Toen hij tot het besef kwam dat hij ze vergeten was was hij al te ver om nog terug te gaan. Patrick is op die 2 maand nog niets verloren en nu 2 dingen op dezelfde dag.
Ik denk dat hij zijn rugzak al aan 't lichter maken is om terug te komen ;-)
Onderweg kom je ook regelmatig kraampjes tegen waar je vruchtensap, koekjes of fruit kan kopen (vrije gift).
Patrick is nu in Galicië, elke 500m kom je hier een pijltje tegen naar Compostela waar het aantal te stappen kilometers op vermeld staan.
Patrick is rond 17u toegekomen in Triacastela waar hij slaapt in een albergue. Hij ligt in een grote slaapzaal met 4 Polen (de rest van de bedden zijn leeg). Patrick wist me ook te vertellen dat hij vandaag serieus afgezien heeft. De laatste dagen zijn dus zeker niet de gemakkelijkste!
Hij ging vanavond op tijd gaan slapen zodat zijn been kon rusten met de hoop dat het morgen beter gaat.
Dag 61: 27 juni: Triacastela - Portomarin (42km)
Om 7u10 sms ontvangen: "Goeiemorgen, ik heb goed geslapen en ben een kwartier geleden vertrokken. Been is nog dik maar ik heb mijn schoen hoger geknoopt en pijn lijkt mee te vallen. Nog 129km! x".
Om 12u20 sms ontvangen: "'t Is hier weer verschrikkelijk heet. Ik heb daarstraks pulpa gegeten en Sarria. Dat zijn grote inktvissen gekookt, in stukjes gesneden, gekruid en dan overgoten met olie. Das hier de specialiteit. Ik ga proberen te stappen tot het 100km punt.x".
Om 18u15 sms ontvangen: "Ik ben rond 17u aangekomen in een albergue in Portomarin. Ik heb 42 km gestapt, nog 89 te gaan! Albergue valt tegen, precies een fabriek. Heel veel bedden in een grote zaal (10). Ik zit nu op een terraske een grande cerveza te drinken. 't Is hier weer snikheet.x".
Patrick is deze ochtend rond 7u vertrokken. Zijn been deed vandaag minder pijn. Hij heeft zijn kous heel hoog opgetrokken en schoen hoger geknoopt en het ging precies beter.
Rond de middag is Patrick in Saria toegekomen. Het was daar markt. Ze verkochten daar gevulde varkenskoppen, inktvis, ribbetjes, koteletten, ...
Er was mogelijkheid om ter plaatste iets te eten. Patrick heeft eerst de lokale specialiteit gegeten: inktvis (4) en daarna nog ribbetjes en een kotelet (7).
Het was vandaag weer snikheet. Tussen 14u en 15u was 't echt verschrikkelijk, 't zweet liep van Patrick zijn gezicht.
Vandaag ook het 100km punt bereikt, een heel belangrijk moment! Vanaf nu kan Patrick per kilometer beginnen aftellen naar zijn eindbestemming.
Er lag hier wel heel veel rommel, blijkbaar vinden de pelgrims het belangrijk om daar iets achter te laten.
Paus Johannes Paulus heeft ook een deel van de weg te voet gedaan (een 5-tal km) waar Patrick vandaag gestapt heeft, hiervan zie je op verschillende plaatsen foto's hangen.
Rond 17u is Patrick aangekomen in Portomarin en daar zal Patrick overnachten in een albergue. De slaapplaats viel wel wat tegen maar 't belangrijkste is natuurlijk dat hij een bed heeft om in te slapen en een dak boven zijn hoofd!
Dag 62: 28 juni: Portomarin - Palas de rei (24km)
Om 9u10 sms ontvangen: "Goeiemorgen schatjes van patatjes. Heel weinig geslapen. De eersten zijn vertrokken om 3u. Been is 't zelfde dan de vorige dagen. x".
Om 13u50 sms ontvangen: "Ik ben een uur geleden aangekomen in Palas de rei. Ik stop hier voor vandaag. Amper 24km gestapt, maar ik denkt dat 't voor mijn been beter is dat ik rust. Ik heb boodschappen gedaan en ga nu in mijn bed kruipen. Ik slaap in albergue (5) in kamer voor 18 personen. Er zijn hier ook 4 Limburgers die te voet vertrokken zijn vanuit St Jean Pied de port.x".
Om 19u20 e-mail ontvangen: "Hey schat, nog 4 daagskes en we zijn weer samen.Nu begin ik toch wel echt te verlangen naar het einde. 't Heeft lang genoeg geduurd en de vermoeidheid begint nu toch wel door te wegen. Ik zal echt content zijn dat ik thuis ben. Ik hoop dat mijn been snel beter is want ik zou niet graag aan mijn avontuur blijvende letsels of ongemakken overhouden. Mijn vliegtickets afprinten blijkt hier niet zo simpel te zijn. Ik ga straks eens aan die Limburgers vragen hoe dat zij dat gaan doen. x".
Patrick heeft weeral slecht geslapen. Heel moeilijk in slaap geraakt en voor 3u waren de eerste al aan 't opstaan om te vertrekken.
Het was deze ochtend bewolkt en veel minder warm dan de afgelopen dagen. In 't begin veel bergop en nadien terug veel pijn in been gekregen. Vandaag een heel klein beetje verloren gelopen. Er is een massa volk op de baan. De laatste 100km zijn er heel veel pegrims. Er zijn er die met bussen afgezet worden om de laatste 100km te doen. 't Is niet echt leuk met zo veel volk.
't Ging hem niet zo goed af vandaag, rond de middag weer last van zijn been gekregen.
Vandaag ook het enige bestaande pelgrimskerkhof tegengekomen in Ligonde.
Rond 12u45 aangekomen in Palas de rei, het was aan de albergue al aanschuiven om een slaapplaats te krijgen. Om 14u30 was de albergue al volzet. Er zijn ook Limburgers aanwezig, tof om een babbeltje te doen met een paar Belgen.
Patrick heeft deze namiddag op zijn bed wat gerust en deze avond was zijn been al beter. Wel nog dik en rood maar bijna geen pijn meer.
Patrick gaat proberen om morgen 30km te stappen en zaterdag 35km. Zaterdag zou hij dan in principe in Compostela toekomen!
Dag 63: 29 juni: Palas de rei - Pedrouzo (48km)
Om 7u50 sms ontvangen: "Goeiemorgen, ik heb goed geslapen en ben vertrokken om 6u10. Been is precies wat beter. x".
Patrick is deze ochtend vroeg opgestaan om 6u10 vertrokken. Hij heeft goed kunnen doorstappen zonder te veel last van zijn been, wel een paar flinke regenbuien gehad. Hij heeft ook terug langs heel mooie baantjes gestapt en veel "buspelgrims" (mensen die met de bus afgezet worden om een stukje van de camino te doen) tegengekomen. Rond 12u30 is hij in een mooi dorpje aangekomen en heeft nog even getwijfeld om daar te stoppen maar het ging redelijk goed met zijn been en het was nog vroeg op de dag dus is hij doorgestapt tot Pedrouzo. Daar is Patrick rond 17u15 aangekomen. De 3 albergues die daar zijn waren allemaal al volzet, dat is natuurlijk het nadeel als je laat op de dag stopt met stappen.
Hij is dan in een hotel langsgeweest maar daar profiteerden ze wel wat van de prijs omdat ze wisten dat de albergues vol waren. Een meneer die daar een cerveza zat te drinken heeft Patrick een kamer aangeboden voor 25. Het is een kamer in een appartementsgebouw, voordeel is dat hij hier alleen slaapt en dus waarschijnlijk een goede nacht zal hebben. Deze avond is hij nog een lekkere pizza gaan eten.
Vanavond weer op tijd naar bed om zijn been de tijd te geven om te recuperen van de lange tocht.
Morgen is het dan eindelijk zover. Nog 18km stappen en Patrick is in Santiago de Compostela. Het zal een feestelijk gevoel zijn als hij daar aankomt maar langs de andere kant ook het einde van een fantastische tocht!
Deze week heeft Patrick 260 km gestapt. In totaal al 2.179km gestapt!
Bijlagen: 23.06.1.JPG (2.9 MB) 23.06.2.JPG (2.5 MB) 23.06.3.JPG (4.4 MB) 23.06.4.JPG (3.1 MB) 23.06.5.JPG (3.3 MB) 23.06.6.JPG (4 MB) 24.06.1.JPG (3.8 MB) 24.06.2.JPG (4.1 MB) 24.06.3.JPG (4.7 MB) 24.06.4.JPG (3 MB) 24.06.5.JPG (4.1 MB) 24.06.6.JPG (2.5 MB) 24.06.7.JPG (4.6 MB) 24.06.8.JPG (2.3 MB) 25.06.1.JPG (3.4 MB) 25.06.2.JPG (3.1 MB) 25.06.3.JPG (3.6 MB) 25.06.4.JPG (3.5 MB) 25.06.5.JPG (2.4 MB) 25.06.6.JPG (3.6 MB) 26.06.1.JPG (3.2 MB) 26.06.10.JPG (3.1 MB) 26.06.11.JPG (4.8 MB) 26.06.12.JPG (3.4 MB) 26.06.13.JPG (3.8 MB) 26.06.14.JPG (2.9 MB) 26.06.15.JPG (3.1 MB) 26.06.16.JPG (4.6 MB) 26.06.17.JPG (3.4 MB) 26.06.18.JPG (3.2 MB) 26.06.19.JPG (3 MB) 26.06.2.JPG (2.3 MB) 26.06.20.JPG (2.7 MB) 26.06.3.JPG (2.7 MB) 26.06.4.JPG (3.8 MB) 26.06.5.JPG (3.7 MB) 26.06.6.JPG (3.4 MB) 26.06.7.JPG (3.1 MB) 26.06.8.JPG (3.8 MB) 26.06.9.JPG (3.2 MB) 27.06.1.JPG (3.8 MB) 27.06.10.JPG (3.5 MB) 27.06.11.JPG (2.9 MB) 27.06.2.JPG (3.4 MB) 27.06.3.JPG (3.1 MB) 27.06.4.JPG (3.1 MB) 27.06.5.JPG (2.7 MB) 27.06.6.JPG (4.4 MB) 27.06.7.JPG (3.6 MB) 27.06.8.JPG (3.4 MB) 27.06.9.JPG (3.5 MB) 28.06.1.JPG (4.1 MB) 28.06.2.JPG (2.1 MB) 28.06.3.JPG (2.2 MB) 28.06.4.JPG (2.7 MB) 28.06.5.JPG (3.6 MB) 28.06.6.JPG (4.3 MB) 29.06.1.JPG (2.1 MB) 29.06.2.JPG (1.6 MB) 29.06.3.JPG (1.9 MB) 29.06.4.JPG (2.6 MB) 29.06.5.JPG (4 MB) 29.06.6.JPG (2.7 MB) 29.06.7.JPG (2.9 MB) 29.06.8.JPG (3.4 MB) 29.06.9.JPG (2.6 MB)
24-06-2012 om 00:00
geschreven door Patrick
|