Inhoud blog
  • Donderdag 25/5 - Cayo Paraiso
  • Woensdag 24/5 Dag 13 Varadero
  • dinsdag 23/5 Dag 12 Sancti Spiritus Santa Clara + Fotos
  • Maandag 22/5 Dag 11 Santiago Sancti Spiriti + Fotos
  • Zondag 21/5 Dag 10 Santiago de Cuba + Fotos
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Cuba 2017

    30-04-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De kolonisten
    Ola Amigos

    Twee nachten geleden om 3 uur 's morgens was ik weer klaar wakker, ben dan maar naar beneden gegaan en mijn reisgids Capitool Cuba erbij genomen. En dit heb ik ongeveer onthouden :

    Cuba is zo'n 1.250 km lang en ongeveer 100 km breed, het ligt op 180 km ten zuiden van Florida en op 210 km van Mexico, niet ver van Haiti en Jamaica. Er wonen zowat 11 miljoen inwoners waarvan 2,5 miljoen in de hoofdstad Havana.

    Sinds het begin van de  koloniale tijd lag Cuba op het kruispunt van de zeevaarders. Christoffel Columbus (1492) was op zoek naar goud, maar heeft er geen gevonden in Cuba. Maar omdat Cuba een prima tussenstop was zijn hier vele europese kolonisten gestrand. De inheemse indianen hebben de ziekten van de indringers en de tijd van de slavernij overleefd. Ook duizenden Afrikaanse slaven (vooral uit Nigeria) werden naar Cuba gebracht om het zware werk op de plantages te doen. 

    De spanjaarden hebben hier 4 eeuwen lang het voor het zeggen gehad.  Dus de Spaanse invloed is hier overal terug te vinden, ook de Afrikaanse slaven hebben hun muziek en dansen behouden, nieuwe kruiden en smaken aan de lokale keuken toegevoegd. Dat gaan we allemaal proeven.

    Het resultaat van deze kruisbestuiving is een zeer gevarieerde bevolking van blanken, zwarten, mensen van gemengd ras en Aziaten (in de 19° eeuw was er een grote Chinese gemeenschap in Havana).  

    Hasta la vista


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    Archief per week
  • 22/05-28/05 2017
  • 15/05-21/05 2017
  • 08/05-14/05 2017
  • 01/05-07/05 2017
  • 24/04-30/04 2017
  • 10/04-16/04 2017
  • 13/02-19/02 2017

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs