De Polders van Oostende
Vandaag nog even het schorre van Oostende onveilig gemaakt met Jan, Jan die ik op bezoek kreeg om de streek en duistere gasten zoals ik te leren doorgronden zeg maar .. Jan was een aangename mens om mee op te trekken, waar wij als Oostendenaars over het algemeen een vertekend beeld hebben van Antwerpenaren.
Ik kon doorgaan voor een volleerde gids in deze streek, die ik ken als mijn broekzak. Denk dat ik beter zou zeggen zoals een dame haar handtas, want in dit doolhof vinden zij ook moeiteloos de weg.
Nadien nog een terrasje meegenomen, overgoten met zon, want het was zowat 24 graden onder thermometerhut als ik de mannen van de radio mag geloven.
En dat zal wel, want we zagen zelfs fietsers in ontblood bovenlijf (enkel mannen ;-) door de polders , slomend en stomend , hun weg zoekend naar een fris lekker drankje. Dit hadden wij natuurlijk al gevonden, op het enige terrasje die open was, namelijk 't pompje waar we genoten van een , zegge en schrijve een gerstemouten Keyte.
In het jaar 2004 herdacht de stad Oostende het Beleg van Oostende. De oostendese bierjutters stelden dat een eigen biertje voor de stad aan zee wel een goed idee zou zijn, en namen Mark Strubbe onder de arm om een ambachtelijk biertje te brouwen in deze familiale brouwerij uit ichtegem. Het resultaat was een blondine, met de naam Keyte, een blond origineel bier van 7,5 %vol.alc. van hoge gisting en hergistend op de fles. Het is een fris biertje, zeg maar flink uit de kluiten gewassen bier met zijn 7.5° %, die verschillende aroma's met zich meedaagt, die zowat door iedere rechtgeaarde vlaming met bourgondische trekjes, maar ook andere alloch of autochtse ..tja.. tonen, zeker in de smaak zal vallen.
Ik maakte ook foto's .. ,


De familie Decorte, die jarenlang op de Torhoutse steenweg aan de Hoge Barriere een wasserijbedrijf uitbaatten, Hier de sympatieke Fernand , met zijn charmante dame, lekker wezen genieten van een etentje ter gelegenhied van hun 51 huwelijksverjaardag, Proficiat aan het glunderende paar.


Deze vier wilde eenden kontjes, die zo dobberend uit het water staken , deed mij denken aan de vier hoofden van beelden die ook net boven het water uitsteken in het Oostendse park, ik haalde even een foto uit het archief, waar je er twee van kan zien.


Een gevaarlijke toestand aan dit bruggetje, die net achter de volkstuintjes ligt, verscholen door lang gras en onkruid, is de aansluiting van de grond en de brug zowat een 15 tal cm verschil. Daar zou je als je niet oplet de ros beiaard klokken kunnen horen klepperen. Aanpassen hé, toezichters op de sportpleinen voor er ongelukken gebeuren.
 En de Keyte, Strubbe's troetelkind.



Deze witte jasmijn is klaar om zijn schoonheid en geur en kleur te verspreiden.


Op de terugweg nog een blauwe regen en de bekende sneeuwbal, met zijn heerlijke geur op de plaat gezet.



Het nest van de meerkoet, die ik vorige week al fotografeerde terwijl het dier op de eieren zat, verstoord door natuurvrienden ?
|