Als je je wil verdiepen in de oostendse plaatselijke geschiedenis, beschreven door mensen van, en met een hart voor Oostende. Dan zit je goed op de website van de familie Ferier, Verhalen, foto's en weetjes van (veel) vroeger en nu. een site om te lekkerbekken, zie maar eens op ; http://www.oostendsenostalgie.be/
Welkom op Oostende Ingeblogd nr 2 Uw web fotoboek over wat reilt en zeilt in de stad aan zee. Zoek naar foto's in de Categorieën volgens soort event. Of in de linker kolom bij INHOUD BLOG voor de laatste 200 postings
Pas op, alle foto's zijn COPYRIGHT en mogen niet zonder toestemming gebruikt worden
Link naar SHERLOCK, Uw plaatselijke Oostendse handelaars zoeker. klik hier.
Oostende ingeblogd 2 - CENTRALE BLOG.
Alles wat reilt en zeilt in Oostende in een foto webpress reportage voor u ingeblogd IN DE RECHTER KOLOM KAN JE AL ONZE OOSTENDSE BLOGS VINDEN VOLGENS ONDERWERP.. De dagelijkse blog is natuurlijk Roy's Oostends Fotoblog, google of http://roys-fotoblog.skynetblogs.be/
22-06-2019
Groen lint fietspad Oostende
Het nieuwste deel van het #GroenLint fietspad omheen Oostende, nu vanaf de Nieuwpoortse steenweg is vandaag 22.06.2019 met een ritje en receptie ingehuldigd door Burgemeester Bart Tommelein, schepenen Bjorn Anseeuw en Natacha Walmann, vele fietsliefhebbers en de fietsfanfare De Zwaluw uit Eernegem.
Het jaarlijks maritiem evenement die telkens zo'n 250.000 bezoekers aantrekt, door de statige zeilschepen, jachten , platboten en stoomboten, ook de vele randanimatie brengt dit event tot een hoogstaand maritiem feest in de stad aan zee.
Hip champagne event in Wellington hippodroom Al voor het tweede jaar is dit champagne event te gast in de Wellington hippodroom vergezeld met fijne delicatessen. Vorig jaar kwamen zo maar eventjes 3500 bezoekers, en zoals het er nu uitziet zal dit overtroffen worden dit jaar.
Er zijn doorlopend degustaties, waar je kan proeven van fijne vleeswaren, chocolade, kaas, wijnen en champagne in een ontspannen sfeer.
Dit allemaal opgeluisterd met kunst van D'Haese en muzikale omlijsting, met hoe kan het ook anders een capsule ruilbeurs, met speciaal voor dit event uitgebrachte fel begeerde collector items.
Zondag kan je genieten van een luxe champagneontbijt (reservatie!)
De organisatie draagt een warm hart toe aan minderbedeelden en noodlijdenden, en schenkt een deel van de opbrengst aan de stichting Zorghuis VZW Oostende.
Allerhande smakelijke toevoegingen om te genieten bij een glaasje...
D'Haese met zijn unieke kunst..Ook op het Hip Champagne Event
In een geweldige sfeer ging de nieuwjaarsbrunch 2013 door in samenwerking met de schepen Niko Geldhof en zijn ijverige ploeg mensen. Na een nieuwjaarsreceptie gisteren, waar Little Sphinx optraden onder leiding van jean Pierre Severens. Was het vandaag de beurt aan Herbert Verhaeghe, Freddy Birset en Ingo Roberts om de gasten te verwennen met hun luisterliederen, swingende balades en meezingers.. Al de andere foto's kan je morgen terugvinden op de blog EVENEMENTEN, hier te zien in de rechtse kolom. Of gebruik deze link;
27ste kites festival - Vliegerfestival Oostende 2012
KITES FESTIVAL OOSTENDE 2012 Een event die duizenden bezoekers aantrekt.
Je kunt het niet zo gek bedenken, maar het blijft in de lucht, deze variatie aan kites.
De 27ste editie van het Lotto Vliegerfestival , of kitesfestival 2012 te Oostende kleurde de hemel weer in een palet van bonte kleuren. Bij dit zonnige weertje, een stralende blauwe lucht, met hier en daar een lammeren wolkje was er veel volk op de been, die deze vliegende kleinoden niet wilden missen. Er waren er veel, die tussen de honderden lijnen een goede plaats zochten op hun ding op te laten, wat ging van een miniscul spermazoide tot een flink uit de kluiten gewassen walvis, die niet aan wal maar in de lucht vertoefde.
Het is al de 27ste maal dat de kite's het luchtruim kozen in Oostende, en door de grote opkomst zit dit duidelijk in de lift. Daar zijn meer vliegers te zien dan in een jaar tijd op de internationale luchthaven van de stad aan zee. Eigenlijk zou je elk jaar duizenden mensen naar Oostende kunnen halen, met zo'n uitstekend vliegveld, om nog maar te zwijgen van de duizenden die staan te trappelen om van de luchthaven te vertrekken naar het zonnige zuiden, en dit elk jaar weer. Het gat is de markt is duidelijk een gat gebleven, net als de haven trouwens, waar de visserij op sterven na dood is, ook het passagiers en vrachtvervoer is in de haven van Oostende niet meer wat het ooit geweest is. Voor de tewerkstelling moet je het niet laten, want jobs moger er gerust gecreeerd worden, en al zeker voor de plaatseijke bevolking.
Speciale vormen, kleuren en hoeveelheden hingen in de lucht, of soms vraag je je af hoe sommige kite's in de lucht kunnen blijven
Van klein tot groot..
Ook dingen waar je zich bij afvraagt hoe ze het de lucht inkrijgen, en er ook stabiel in blijven, ooit als kind had ik er ook ene, en het enige wat ik bereikte was dat mijn moeder zei, je bent net een kamikaze piloot, steeds weer. Het ding lag snel op zolder, en heeft nooit meer het luchtruim gekozen..
En de oudste kite deelnemer, althans deze die in de lucht hangt, een uit de belle epoque zeg maar, in zijn pastelgroen jasje is dit oudje uit 1800, ook een redelijk groot ding, die daar rustig hangt te ..heuu..te hangen..
Oeps, wat is die hier verzeild geraakt, dus de luchthaven is toch nog in werking.....
Mooie dingen, die ook mooi vliegen, maar ook, hoe blijft zo'n open ding in de lucht...
Een der reuzen kite's, deze zeehond.
Ook geen klein bier, deze kite in de vorm van en walvis, gelukkig zijn er geen japanners in de buurt...want die klein mannekes zijn verzot op deze goedaardige , grootse, met uitsterven bedriegde zoogdieren.
Je zal als japanese burger voor het nageslacht en de wereld in de geschiedenis boeken moeten doorgaan als een volk van uitroeiers der grootste zee zoogdieren bewoners.
( Geen vlieger ! )
Veel bezoekers in de lucht te Oostende.
Mensen die niet naar Oostende waren afgezakt, die hebben dit knappe vliegerfestival gemist, en ook nog het prachtige weertje die het begeleidde. Maar niet getreurd, zondag is het nog een dag vol zon en vliegers.
En lekkere gewilde drankjes aan de stand van Fair trade.
't eilandje Inhuldiging 2011 en Openwater weekend spuikom
't Eilandje. 2011 Inhuldiging
Inhuldiging van 't eilandje aan de spuikom door burgemeester Jean Vandecasteele 03-09-2011 't Eilandje zal de hele dag bruisen van de activiteiten! Om 11.00 uur startwe de officiële opening met een toespraak van de Burgemeester, gevolgd door een receptie. Bovendien zijn er vlees- en veggiehapjes op de barbecue! Doorlopend (van 11.00 tot 19.00 uur) kan je op 't Eilandje terecht voor: - kinderspeeldorp met springkastelen, een klimtoren, een glijbaan, spelletjes (i.s.m. De Speelhoed) en grime - foto-expo over de aanleg van 't Eilandje - Demo- en infostands van Electrawinds (elektrische wagen), Greenbridge en EVA (Ethisch Vegetarisch Alternatief) - Demo's en animatie door de Oostendse jeugdverenigingen - muziek, (h)eerlijke bar (i.s.m. Oxfam Wereldwinkel) en frituurwagen.
En zoals we hem kennen deed de Burgemeester niet druk over een eenzame die zijn mening vredig en in alle stilte verkondigde. Verder had niemand last van deze mens, die wel lef moet hebben om daar moederziel alleen met een spandoek te gaan staan.. Indertijd zijn daar veel woningen onteigend en afgebroken aan de Bolle, misschien wel een van de gedupeerden, moet toch niet prettig zijn, nog zacht uitgedrukt.
De jongens van de Ibis school
Zie daar zelfs onze vriend en "doe al van het Hazegras", Nico Geldhof tussen de bezoekers.
Het is wel duidelijk dat den burgervader geen problemen meer heeft met lintjes knippen na verweg een 15 tal jaar aan het hoofd van de stad aan zee.
Ondertussen zijn de medewerkers niet meer te tellen die de stad rijk is .
En die waren zeker nodig om alles in goede banen te leiden, zelfs een hapje kon er af, samen met een drankje.
De mannen die normaal de receptie's doen in het stadhuis..
Je moet ook een beetje het weer meehebben, en dat was het geval daar.
De Walter Capiau, De oud godsdienstleraar en nadien televisie presentator, de man moet ondertussen ook omstreeks het midden van de 70 jaren bereikt hebben, en dat zie je bijlange nog niet, was er ook. Om reclame te maken voor de iets verderop gelegen roei en zeilclub en onderwater, waar ze hun Openwaterweekend hielden in de spuikom, en walter Capiau de presentatie voor zijn rekening nam. Foto's van dit kan je hier vinden;http://www.bloggen.be/oostende_sporten/archief.php?ID=1322486
Je kon er gratis kajakken, duiken, openwaterzwemmen, windsurfen, zeilen met optimist of caravelle en het superhippe Stand Up Paddle Boarding. De Bredense natuurwerkgroep nodigde je ook uit voor een natuurwandeling. Op de link hierboven kan je meerdere foto's vinden van het Openwater weekend.
Een propere gast, de filmfanaat Georges, hij heeft zijn eigen afsluitbare asbak mee, geen peuken of as in de grond,..zo maken ze ze niet meer ;-)
Veel volk op de inhuldiging van het Eilandje tegenaan de spuikom, of de oesterput als je wilt in 't Ostends.
Walter Capiau maakte van de gelegenheid gebruik om reclame te maken voor de Openwaterfeesten weekend.Nelos, hij had zelfs mascottes mee.
Ook de deuren van de Oesterput stonden open voor een rondleiding met proeverij Ook een grootscherm Projectie 'Noordzee wrakken' met live commentaar van Vic Verlinden. Een fakkeltocht op het water met kajak en zwemmers, ter gelegenheid Viering 40 jaar Okeanos, Duikclub Oostende aan het clubhuis van DUIKERNIKKERS en Kajakclub de Waterratjes, Spuikom kant Bredene (t Sleetje)
Groen was er ook met Wouter De Vriendt en vrouwtje
Dit beeld siert de ingang van de IBIS school.
Showkorps W.I.K. Speelde ook enkele nieuwere stukken op de concert arena op het eilandje, die ook nog een speel en ravotweide, enkele barbeque plaatsen, picnic en zonneweide en ook een rustig wandelpad biedt aan de bezoekers. De Bloso , de Ibis en het heem van de Zeeschouts liggen aan de rand van het plein, net aan de spuikom gelegen krijg je ook nog een portie gezonde zeelucht binnen.
Showkorps W.I.K.
Deze knappe Showkorps W.I.K.band bracht een paar mooie stukjes muziek ten hore.
Een mooie omgeving is het wel geworden na jarenlang eerder een stortplaats te zijn geweest.