Wat valt op als we kijken we naar het netwerk van mensen met een beperking? Wie bevinden zich in de kring van mensen om hen heen? Dikwijls alleen familieleden en betaalde krachten. Zo is het helaas vaak. De (verstandelijke) beperking maakt dat andere gewone contacten langzaam maar zeker uit beeld verdwijnen. Dat gebeurt vooral in de puberteit. In de plaats van het natuurlijke netwerk komt langzaam maar zeker een kring van
hulpverleners, dienstverleners en andere deskundigen die meer op de beperking gericht is.
Ouders en verwanten maken dat van dichtbij mee. Ze ervaren het gemis aan natuurlijke contacten ook aan den lijve. Uit onderzoeken blijkt dat gezinnen waarin jonge mensen met een verstandelijke beperking opgroeien, weinig tot geen steun ervaren van een sociaal netwerk.
Hoe is dat bij u? Allerlei activiteiten rond de beperking kunnen veel energie van het gezin vragen. Dan is er geen fut of tijd meer is om nog een normaal gezinsleven te leiden. Herkent u dat?
Een werkmap rond sociale netwerkstrategiëen.
Categorie:praktijk
Tags:praktijk, sociale netwerken, Federatie van Ouderverenigingen
|