Ik ben net begonnen met het boek 'De Melkweg'. De illustratie op de omslag geeft me een beetje schrik omdat er ook op de achterflap staat dat het gaat over drie kindjes (die volgens mij rond de 8 à 10 jaar zijn) die hun vakantie doorbrengen op een muurtje en naar de mensen kijken. Mijn angst werd nog groter toen ik in het boek begon te lezen want daar was een groot deel van het boek ( wat ik er al van heb gelezen) gewijd aan de drie kinderen die zitten op een muur zitten naast een loods en dat hun clubhuis noemden. Elke dag komt er ook een vrouwtje voorbij met haar hondje, de kinderen hebben haar Nancy Sinatra en Jeckyll genoemd. De schrijver, Bart Moeyaert, waar ik nog nooit van heb gehoord is duidelijk niet zonder reden onbekend.
De gebeurtenissen lijken me wel echt maar wel dan dat het in verleden is gebeurt. Ik gok zo rond de 50 jaar geleden want wie laat zijn kinderen nog onbeschermd in de stad een hele dag alleen en in het tijdperk van de Gsm, de computer, playstation, X-Box en ga zo maar door een hele dag doorbrengen al zittend op een muurtje? Ik zou het alvast nooit in mijn leven doen. Ik heb wel al verhalen van mijn grootvader gehoord maar op een muurtje zitten had hij toch nooit gedaan naar mijn weten maar hij liep wel een hele dag rond in Balen. Wat wel niet klopt met mijn tijdsinschatting is dat er 50 jaar geleden nog geen immigranten waren naar mijn weten.
De karakters zijn volgens mij levensecht maar hebben wel allemaal rare namen. De enige personen die ik sympathiek vind tot nu toe zijn Oskar en zijn papa. Tot nu toe ben ik nog wel nergens mee in getrokken, geen gebeurtenis in het verhalen kon me raken tot nu toen.