Vorige zaterdagvoormiddag was de zon van de partij. Er stonden dan ook 21 fietsers te trappelen van ongeduld om de wegrit aan te vatten.
Helaas verdween de zon al snel en we hebben een groot gedeelte van onze tocht in ongezonde mistige omstandigheden afgelegd. Nadat we in Herentals het Albertkanaal overstaken verdween de mist, maar echt lekker weer werd het niet.
In Tongerlo maakten we volkomen onverwacht en volledig life een historische moment mee. Het betrof de uitvaart van Meneer Van Kerhoven. Dat was geen oud strijder zoals velen van ons dachten, maar wel een oud burgemeester die vertrok naar de eeuwige jachtvelden. Een schone begrafenisstoet die we met gepaste eerbied gade sloegen.
Voor de eerste keer zaten er ook enkele bultjes in het parcours en dat zorgde gewoontegetrouw voor wat animo, een verhoogde hartslag en hier en daar een stevig boerke in combinatie met een klinkende scheet. Raar toch wat dat bergop fietsen met sommige lichamen doet …
Al even gewoontegetrouw stopten we bij den bakker in Scherpenheuvel, juist op tijd want Max Mazout had nen platten band. Nadat Nico H. die geestelijk volledig in de Valentijn sfeer vertoefde nog tevergeefs een poging deed om af te bieden op een modieus nachtkleedje voor zijn vrouw zijn we terug richting Merksplas vertrokken.
Of het nu aan de winterse temperaturen lag of aan het toenemend aantal zwellende prostaten in onze fietsgroep, ik weet het niet, maar er moest opvallend dikwijls gestopt worden voor een plaspauze ! Voor alle veiligheid toch maar op tijd laten controleren die handel, ik zal al eens binnen springen bij dokter Dirk voor een proefsessie en om te informeren naar een mogelijk groepstarief.
In Merksplas aangekomen stelden we vast dat er 130 in plaats van 120 km op de teller stond. Dat verbaasde niemand want het was de Swat die de weg wees, en we weten allemaal dat we er dan 10% bij moeten tellen.
De nabespreking werd nog gekruid door de verjaardag van boer Charel met als gevolg dat er hier en daar een exemplaar zigzaggend naar huis reed om vervolgens in vrolijke stemming de echtelijke bedstede in te duiken.
Voor deze zaterdag staat dezelfde rit op het programma, we vertrekken opnieuw om 12.30 uur aan de Melkerij.
Bijlagen: photo.jpg (206.8 KB) photo2.jpg (192.1 KB)
09-02-2010 om 21:26 geschreven door Jan 
|