alles over mountainbiken en BMX met Lily en Chantal
29-08-2011
Dynasis Topcompetie Steenwijk
In het Nederlandse Steenwijk werd de finale van de Dynasis Topcompetie verreden. Bij de elites deelde Patirck van Leeuwen ( Rings) de lakens uit. Hij klopte Hans Becking en Jeroen Boelen. De Australier Chris Jongewaard, die onlangs terug aansloot bij het Nederlandse Milka Trek Team werd vierde. De eindzege ging naar Hans Becking van Cube Nutswerken .
Bij de dames zwaaide Laura Turpijn de scepter en ging met de dagzege aan de haal . De Merida Coimbee bikester won het voor Mirre Stalle en Reza Hormes. Onze landgenote Githa Michiels( Trek KMC) eindigde vierde , voor Nicoletta De Jager. Mirre Stalle verzekerde zich van de eindwinst.
Rien Terpstra boekte zijn eerste zege bij de juniores voor het MPL Specialized team; hij ging Giant biker Jeroen Van Eck en Robbert Keus vooraf. Het eindklassement was voor Jeoren Van Eck.
Bij de nieuwelingen was Milan vader andermaal de sterkste. Rik Jansens werd tweede en Jurrien Pelsinger. " Het hele seizoen zat ik er met mijn 4e en 5e plaatsen dicht bij het podium , maar het lukte om diverse redenen telkens net niet om op dat podium te komen. Mijn start was niet super. Ik raakte ingesloten en kon niet goed weg komen. Toch kon ik in de eerste ronde al doorschuiven naar een vijfde plaats. Het parcours in Steenwijk ligt me eigenlijk wel al was het door de regen van de afgelopen dagen wel wat moeilijker te berijden. Milan Vader, Rik Jansen, Levhi Braam en Stan Wijkel zaten voor me. Op een gegeven moment sprongen Milan Vader en Rik Jansen weg. Vanaf mijn vijfde positie miste ik die aansluiting. In de laatste ronde heb ik Levhi Bream en Stan ingehaald en heb geprobeerd het gat naar Rik Jansen dicht te rijden. Maar dat lukte net niet. Achter Milan en Rik kwam ik als derde over de eindstreep." vertelde Jurrien Pelsinger .
Annefleur Kalvenhaaar won het bij de junior dames. Natasja Nieuwenhuizen en Marlo Koevoet mochten mee het podium op.
uitslag elites : 1. Patrick van Leeuwen 2. Hans Becking 3. Jeroen Boelen 4. Chris Jongewaard 5. Mathijs Wagenaar 6. Bas Peters 7. Erik Groen 8. Frank Beemer 9. Jordy Luisman 10. Tim Lemmers
nieuwelingen
eliten
eindpodium
Categorie:Nederland
25-09-2010
Maes en Berckmans kampioenen bij de masters
Ook bij de masters vielen er in Beringen geen al te grote verrassing te noteren. Kris Henderieckx, Geoffry Maes en Gody Jacobs speelden de hoofdrol bij de masters 1. Meervoudig wereldkampioen Geoffry Maes vond het al vrij snel welletjes en toen Chico voorbij kwam, pikte hij zijn wagonnetje aan . Gody Jacobs moest passen, maar kon de schade nog enigsinds beperken en kwam 2 ,5 min na de winnaar in de gutsende regen over de meet. Kris Henderieckx ging er de laatste 10 km af en moest vrede nemen met de derde podiumplaats .
Bij de masters 2 ging Nico Berckmans resoluut voor de 2 de nationale titel dit seizoen. Nadat hij in Malmedy de tricolore trui in zijn reeks bemachtigde, ging de biker uit Balen ook op de lange afstand voor niets minder dan de kampioenentrui. Op zijn vertrouwde manier draaide hij de grote molen rond en gaf de tegenstand geen schijn van kans. Berckmans reed het MTB Langdorp team in de kijker en zette de derde beste tijd overall neer. Met een tijd van 3:14:38 deed hij er amper 3 min 12 sec meer over dan Nicolas Vermeulen, de winnaar bij de elites. Titelverdediger Kris Hertsens legde beslag op de tweede plaats en moest zijn trui inleveren, terwijl Ronny Geerts goed was voor de derde podiumplaats. De Limburgse Janssen Cycling biker John Soenen viel met zijn vierde plaats naast het podium bij de masters 2. Na een mooie wedstrijd zag ook Ivan Porters in extremisch een podiumplaats door pech in rook opgaan . De Trek KMC stak na afloop zijn ontgoocheling niet onder stoelen of banken en had zich één van zijn laatste wedstrijden uit zijn carriere helemaal anders voorgesteld.
reacties :
Gody Jacobs : " We waren met 3 weg: Maes, Henderieckx en ik. We hebben een tijdje goed samengewerkt. Ik was al blij dat ik in de kopgroep zat. Ik was nl de hele week verkouden geweest. Toen Nico Berckmans voorbij kwam, pikte Geoffry Maes aan en ik kon niet volgen. Aangezien de omstandigheden ben ik blij met de tweede plaats. Het was een mooie omloop, zwaar en heel lastig door het draaien en keren."
Ivan Porters : " Er had zeker een podiumplaats ingezeten vandaag. In de laatste klim reed ik plat en dat in één van mijn laatste wedstrijden. Nu wordt ik pas zesde."
masters 1
1. Geoffry Maes 2. Gody Jacobs 3. Kris Henderieckx 4. Danny Sleeckx 5. Kris Janssens 6. Kurt Tempst 7. Wim Jansen 8. Mark Donné 9. Peter Verstraete 10. Kristof Wijckmans
masters 2
1. Nico Berckmans 2. Kris Hertsens 3. Ronny Geerts 4. Luc Baert 5. John Soenen 6. Ivan Porters 7. Erik Evers 8. Bob Hannes 9.Robert Bastin 10. Jean Bastin
Het is de 26 jarige Rudi Van Houts gelukt om Nederlands kampioen te worden in Zoetermeer! Na een zwaar bevochten koers lukte het Van Houts om als eerste over de meet te komen en de titel in de wacht te slepen. Het is bekend dat het Nederlandse mountainbikeveld steeds sterker wordt. Met toppers als Pietersma, Schotman, Thijs Al en Gerben De Knegt hebben onze Noorderburen immers een vrij mooi deelnemersveld. In het Buitenpark rond ' Snow World ' toonde Van Houts uit Luyksgestel zich sterk , en wist zich in de laatste ronde te ontdoen van Bas Peters en Frank Schotman. Voor de Multivan Merida biker was het zijn eerste titel bij de elites. Jelmer Pietersma kende een slechte start en werd in de eerste bocht bijna onderuit gereden. Hij was daardoor bijna heel de wedstrijd op achtervolgen aangewezen. Toen hij in de 4 de ronde terug de aansluiting bij de koplopers vond, reed hij lek. Henk Jaap Moorlag, één der favorieten had zijn dagje niet. Sinds het EK in Haifa voelt de Rabobanker zich niet optimaal en dat uitte zich in Zoetermeer.
Bij de beloften werd Jelmer Jubbega Nederlands kampioen. De biker van het Rabo-Giant Offroad Team versloeg na een spannende wedstrijd zijn teamgenoot Marco Minnaard. Het brons was voor Niels Wubben, leider in de Belgacom GP U23 en onlangs op het EK in Haifa nog goed voor het zilver. Laura Turpijn werd voor de derde maal kampioene bij de dames . Turpijn won het voor Ariëlle Boek-Van Meurs en Anne Terpstra.
Uitslagen :
Elite: 1 Rudi van Houts, 2 Bas Peters, 3 Frank Schotman, 4 Jelmer Pietersma, 5 Gerben de Knegt, 6 Thijs Al, 7 Frank Beemer, 8 Jeroen Boelen, 9 Thijs van Amerongen, 10 Patrick van Leeuwen
Beloften: 1 Jelmer Jubbega, 2 Marco Minnaard, 3 Niels Wubben, 4 Erik Groen, 5 Micki van Empel 6 Tim Lemmers, 7 Rens de Bruijn, 8 Lars Van der Haar, 9 Vincent Bakker, 10 Liwald Doornbos
Vrouwen: 1 Laura Turpijn, 2 Arielle Boek van Meurs, 3 Anne Terpstra, 4 Karin Groen, 5 Sandra Het Hart, 6 Mirre Stallen, 7 Rozanne Slik, 8 Nicoletta Jager, 9 Karen Brouwer, 10 Ingrid Bosscha
Juniores : 1 Michiel van der Heijden, 2 Thijs Zuurbier, 3 Roel Verhoeven, 4 Matthijs Eversdijk, 5 Mark van der Heijden, 6 Johnno Middelburg, 7 Sven Broekaart, 8 Bob Wubben, 9 Dave van der Kooij, 10 Eddo Meeken
Nieuwelingen : 1 Piotr Havik, 2 Bas van der Kooij, 3 Jesper Slik, 4 Jarno Weemaes , 5. Robin Veenstra
Categorie:Nederland
Michiel Van der Heyden pakt Nederlandse titel bij de juniores
Het was een erg zwaar rondje in Zoetermeer, wat heel wat Belgen bekend is vanwege het EK vorig jaar. Op een mooie zonnige dag met geen enkel plekje schaduw werd het een slijtageslag , ook bij de juniores Michiel Van Der Heijden was van grote klasse, hij eindigde als 1ste met ruim 3 minuten voorsprong op Thijs Zuurbier. Het brons in Nederland ging naar Roel Verhoeven. Voor Van Der Heyden was dit zijn tweede juniores titel op rij. Jens Schuermans kon in Malmedy zijn favorietenrol niet waar maken, zijn temagenoten Van Der Heyden en Zuurbier slaagde daar in Zoetermeer wel in. Robbert de Nijs, in Belgie bekend van deelname aan de Belgacom GP, lag in de laatste ronde op plaats 3 met een voorsprong van zo'n 2 1/2 minuut op nummer 4 . Op één van de laatste beklimmingen werd Robbert waarschijnlijk bevangen door de hitte en viel van zijn fiets. Omstanders hebben hem ervan weerhouden om verder te fietsen, omdat hij compleet van de wereld was. Robbert de Nijs heeft dus de wedstrijd moeten verlaten en kreeg een DNF achter zijn naam.
Giant biker Jeroen Van Eck werd afgelopen nacht met lichte koorts wakker. Met 38,5 en een dubbele Paracetemol heeft hij nog geprobeerd om wat te slapen. Van Eck lag op een mooie 6e plaats met uitzicht op het podium. Ook hij heeft besloten om uit de wedstrijd te stappen. " 's Morgens met koppijn opgestaan en toch naar de wedstrijd gegaan. Het is immers een NK. Na 2 1/2 ronde ging mijn licht langzaam uit."
Rien Terpstra ( broer van Anne ) had ook zijn dagje niet Halverwege de wedstrijd kreeg hij last van hevige buikkrampen en moest een top 10-plaats prijs geven om uiteindelijk ergens in de achterhoede te finshen.
pm : VW
Categorie:Nederland
16-07-2010
NK Zoetermeer
Daar waar het Belgisch kampioenschap voor de derde keer op rij plaatsvindt in Malmedy, wordt het Nederlands Kampioenschap mountainbiken aanstaande weekend in Zoetermeer verreden. In het verleden organiseerde Zoetermeer al drie keer het NK mountainbike. Vorig jaar vond in het Buytenpark het Europees kampioenschap plaats. In bijzonder slechte omstandigheden ging de titel bij de eliten naar de Zwitser Ralph Naf en moest Michiel Van der Heijden de duimen leggen voor de Italiaan Gerard Kerschbaumer.
Aan het parcours rond Snowworld werden enkele vernieuwende stukken toegevoegd , maar het blijft net als vorig jaar 5,2 kilometer lang. Met enkele spectakulaire 'rockgardens' hoopt men de omloop een internationale uitstraling te geven. De organisatie droomt namelijk nog steeds op de toewijzing van een World Cup. Gelukkig zijn de weersvoorspelling iets gunstiger dan in de afgelopen dagen , want zoals bekend biedt het Nederlands parcours weinig of geen verkoelende plaatsen en is er van schaduwrijke plekken nauwelijks sprake. Bij de eliten voert Rudi Van Houts samen met Jelmer Pietersma het veld van mogelijke kanshebbers aan. Zal Michiel Van der Heijden zijn titel prolongeren en wat mogen we verwachten van Henk Jaap Moorlag ? Bij de dames wordt het uikijken naar Laura Turpijn, die de laatste jaren met succes in de voetsporen treedt van de legendarische Elsbeth Vink.
Programma
Zaterdag 17 juli NK 9.30 uur Amateurs A+B 11.00 uur Masters 40+ 13.00 uur Masters 30+ 15.00 uur Nieuwelingen 15.05 uur Nieuweling-meisjes en junior-vrouwen
(geen NK) 16.30 uur Jeugd 8-10 jaar 17.00 uur Jeugd 11-12 jaar 17.40 uur Jeugd 13-14 jaar
Zondag 18 juli 9.00 uur Funklasse dames+heren (geen NK) NK 10.30 uur Junioren 12.30 uur Vrouwen 14.15 uur Mannen en beloften
Categorie:Nederland
17-05-2010
Winst voor Bas Peters in Apeldoorn
Bas Peters heeft in het Nederlandse Apeldoorn de de 6 de editie van de Stappenbelt Rabobank Trophy op zijn naam gezet. De organistatie kon rekenen op mooi weer en een goede opkomst en bood een pittig parcours wat zowel de deelnemers als de toeschouwers wisten te waarderen.
De Nederlander Frank Schotman kende een uitstekende start. Vanaf het begin van de race kon hij het tempo bepalen. Hij reed samen met Bas Peters en Niels Wubben - beide van Merida Combee - weg van de anderen. Schotman probeerde in de technische passages weg te rijden maar werd op de vlakke stukken steeds weer bijgehaald. De eerste keer dat het noodlot toesloeg was in de 4e van 7 ronden. Zijn ketting ging er af en hij moest vervolgens een gat dichtrijden op Peters en Wubben. Dat lukte en Frank was weer in de race voor de overwinning. Inmiddels was de Belg Kevin Van Hoovels bezig met een sterke opmars richting het leidende drietal. In de laatste ronde ging de ketting van Frank Schotman er op de afdaling van de Kleiberg voor de tweede keer af. De Stappenbelt biker was ruim 30 seconden bezig om de ketting weer te monteren en zag Peters en Wubben definitief wegrijden. Op dat moment kwam ook Van Hoovels nog voorbij. Frank probeerde het gat met onze landgenoot nog dicht te rijden maar dat lukte niet. Hij moest genoegen nemen met een 4e plaats.
Voor Niels Wubben ( belofte ) was het zijn derde podiumplaats in evenveel dagen. Hij zorgde in Antwerpen, Gooik en nu ook in Apeldoorn voor de bloemen.
Met de overwinning van Laura Turpijn bij de vrouwen en Michiel Van der Heijden bij de juniores was het succes van het Merida Combée team compleet. Thijs Zuurbier belegde mooi beslag op de tweede plaats en Robert De Nijs mocht als derde mee het juniorenpodium op.
Bij de dames elite wilde thuisrijder Anne Terpstra zich van haar beste kant laten zien. Al vanaf de start zat zij goed voorin in een kopgroep met Laura Turpijn en Ariëlle Boek-Van Meurs Al na enkele ronden moest Ariëlle lossen en kort daarna afstappen. Maar inmiddels had Daphny van de Brand zich in de kopgroep gemeld. Het trio reed lange tijd samen en ruim voor de rest van het veld. Uiteindelijk kon Daphny het tempo van de combinatie Turpijn-Terpstra niet volgen en moest in de laatste ronde afhaken. Laura Turpijn kwam als eerste over de streep en Anne volgde binnen 50 seconden op een tweede plaats. Hiermee boekt Anne Terpstra, die nog herstellende is van een flinke griep, weer een sterke progressie ten opzichte van vorige week.
Ruim veertig renners aan de start bij de nieuwelingen. Het 6,5 km lange parcours diende 4 keer afgelegd te worden. De afwisselende technische en snelle passages zorgden al vrij vlug voor een afscheiding van 4 renners met Kevin Panhuyzen en Jens Vanrompaye. Een sterke Jens Vanrompaye werd uitgeschakeld door een afgebroken voorversnelling. Meteen het sein voor Kevin Panhuyzen om solo naar de overwinning te fietsen en de pech van afgelopen donderdag in Gooik te vergeten. Na een sterke remonte wist Maxime Boulangier nog naar de 3° plaats op te rukken. Eerstejaars Mathieu Dehaeze (11°) en Jochen Devocht (15°) reden een verdienstelijke wedstrijd. Een van ziekte herstellende Jasper Maes viel na een goede start terug naar plaats 23. Uiterst tevreden keerde WBV jeugdcoach André Coppers met zijn selectie terug naar huis.
Top 10 heren:
1. Bas Peters 2. Niels Wubben 3. Kevin van Hoovels B 4. Frank Schotman 5. Jelmer Pietersma 6. Jeroen Boelen 7. Patrick van Leeuwen 8. Hans Becking 9. Frank Beemer 10. Irjan Luttenberg
Categorie:Nederland
16-10-2009
Leo Combee Nederlans Kampioen Fourcross
Leo Combee uit Woudrichem heeft zaterdag 3 oktober het eerste Nederlands Kampioenschap Fourcross gewonnen bij de junioren. De student aan de in 2009 nieuwe gestarte JCU Tilburg is normaal gesproken actief in de mountainbikediscipline Cross Country ( XC ), maar is eveneens getalenteerd in het afdalen. Enkele weken terug viel alles op zijn plaats. Het parcours lag hem en aan het starthek kon hij zich meten met diverse talenten uit de BMX fietscross. In de finaleheat had Leo de start van zijn leven, kwam op kop door de eerste bocht en breidde daarna zijn voorsprong verder uit. Met een aantal fietslengtes werd hij overtuigend de eerste Nederlands Kampioen Fourcross na eerder al driemaal kampioen te zijn geworden in de XC.
Leo Combee komt uit voor het Nederlandse Merida Combee team waar oa. ook Bas Peters en Laura Turpijn dit jaar onderdak vonden.
Categorie:Nederland
15-10-2009
Bart Brentjens komt er met de schrik vanaf
Vandaag heeft Bart Brentjens geluk gehad. Brentjens , die de laatste voorbereidingen doet voor de Crocodile Trophy , kon tijdens een training maar net een auto ontwijken die geen voorrang verleende. De Olympische kampioen kwam er met de schrik vanaf . Frank Beemer die samen met Bart aan het trainen was , kwam er minder goed vanaf en werd geschept door de auto. Beemer werd van zijn fiets geslingerd en belandde enkele meters verderop in de berm. Frank hield een behoorlijke wonde aan zijn knie en enkele kneuzingen aan over. De wonde moest in het ziekenhuis hersteld worden en dat leverde de Nederlandse belofte 10 hechtingen op. Zijn fiets heeft de klap niet overleefd. Een gebroken kader en flinke beschadiging van het zadel, stuur, pedalen waren het gevolg. De bestuurder van het voertuig is inmiddels aansprakelijk gesteld.
Bart Brentjens vertrekt morgen naar Australie voor de Crocodile Trophy. De kersverse marathonkampioen van Nederland zal daar op jacht gaan naar de zege die nog ontbreekt op zijn toch al indrukwekkend palmares.
Categorie:Nederland
Henk Jaap Moorlag sluit seizoen af
In de Benelux Cup van Winterslag finishte de eerstejaars belofte op de 10 de stek algemeen. Na een lekke band was de Nederlander Henk Jaap Moorlag daar best tevreden mee. Hij eindigde als tweede belofte na onze landgenoot Sebastien Carabin. In Gieten had Moorlag gewoon een slechte dag en kwam hij als 15 de over de meet. De week daarop trok hij naar Frankrijk om zoveel mogelijk UCI punten te verzamelen.
" Afgelopen weekend heb ik het seizoen afgesloten in Frankrijk waar ik mee deed aan Roc d' Azur , het grootste mountainbike evenement in Europa en niks was minder waar : het was ongelooflijk mooi.
Ik heb helaas niet veel van het gebied kunnen bekijken, maar het wedstrijdrondje was zeker het mooiste wat ik ooit gereden heb. Veel variatie , lange klimmen, kort klimmen, single tracks, super mooie afdalingen, veel stenen, strand, rechte stukken en heel veel publiek.
De wedstrijd was ook erg zwaar ; het was een ronde van 53 km en ik stond op de 2e startrij. In de start verloor ik enorm veel plaatsen omdat de renner voor mij onderuit ging. Ik moest ver van achter komen rond plek 140 denk ik . Gaande weg de kon ik naar voren rijden om nog als 33e te finishen , waar ik tevreden mee ben, het was bijna een wereldbeker als je naar het deelnemerslijst kijkt.
Nu zit het seizoen erop en misschien is dat ook wel goed voor mij. De vorm was op zich nog niet zo slecht, maar ik had best moeite om de trainingen nog op te brengen. Dus ben ik ook even toe aan rust. 2 weekjes wat anders doen en mijn hoofd weer leeg spoelen, al weet ik zeker dat ik na 2 week rust weer helemaal opgeladen ben om mijzelf weer klaar te stromen voor het seizoen 2010. Ik ga deze winter wel iets anders doen dan normaal ,want tot het NK ben ik ook af en toe eens te zien in de veldritten. " aldus de 19 jarige biker van het De Brink Ten Tusscher Team.
Categorie:Nederland
Stappenbelt -Specialized Team
Met betrekking tot het vertrek van Irjan Luttenberg naar het Trek Brentjens team kunnen we melden dat het Stappenbelt Specialized MTB Team zicht versterkt heeft met Frank Schotman en de jonge Anne Terpstra. De vriendin van Belgisch belofte Jonas De Backer en bronzen medailliste op het EK bij de juniores vrouwen in Zoetermeer , maakt in 2010 deel uit van het ambitieuze Nederlandse team; hiermee houdt het team vast aan zijn Olympische ambities. Daar wordt na het vertrek van Irjan mogelijk nog een derde international aan toegevoegd. Het Stappenbelt Specialized MTB Team wil behoren tot de top 5 van Nederlandse MTB teams op het gebied van wedstrijdprestaties, materiaal, begeleiding, communicatie en sponsoring met een gezonde financiële basis en oog voor de balans tussen privé en presteren. De internationale rijders voor seizoen 2010 zijn voorlopig nieuwkomers Frank Schotman en Anne Terpstra , die het internationale wedstrijdprogramma voor het team gaan rijden. De nationale rijders voor seizoen 2010 zijn Vincent Bakker, Robin Roelofs en Rien Terpstra.
Categorie:Nederland
14-10-2009
Trek-Brentjens MTB team lijft Irjan Luttenberg in
De Nederlander Irjan Luttenberg verlaat het Stappenbelt BMC Mountainbike Team en komt in 2010 uit voor het Trek Brentjens team . Hij wordt daarmee ploegmaat van onze landgenoot Tim Wijnants en de Nederlanders Jelmer Pietersma & Frank Beemer en komt onder de vleugels van Olympisch kampioen Bart Brentjens himself. Luttenberg denkt dat hij van Bart Brentjens nog wat kan leren en in het vrij jonge team tot een hoger niveau kan komen. De 20-jarige Luttenberg wordt beschouwd als één van de grote MTB-talenten van Nederland. Irjan , student fysiotherapie in Nijmegen , woont in het Duitse Kranenburg net over de grens bij Nijmegen. Hij werd in Oss 2008 kampioen in de cross country en vorige week Nederlands marathon kampioen bij de beloften. De Nederlandse bondscoach Jan Weevers selecteerde hem voor het WK 2009 in Canberra waar hij samen met Rudi Van Houts, Michiel van der Heijden en Sanne van Paassen beslag wist te leggen op de bronzen medaille in de team relay.
Categorie:Nederland
19-07-2009
Thijs Al & Laura Turpijn in Nederland
Veldrijder Thijs Al heeft in het Limburgse Noorbeek ( Margraten ) voor de tweede achtereenvolgende keer het NK op zijn naam geschreven. Al won voor Gerben de Knegt en Jelmer Pietersma. Bart Brentjens werd vierde.
Halverwege de wedstrijd wisten Gerben de Knegt en Thijs Al weg te rijden uit de kopgroep. Brentjens en Pietersma beiden van het Trek brentjens Team , probeerden het gat nog te dichten, maar kwamen kracht te kort om bij het tweetal te komen. Thijs Al was uiteindelijk de sterkste en wist opnieuw de titel binnen te halen.
Bij de dames was Laura Turpijn de sterkste. Het zilver ging naar oudgediende Reza Hormes, terwijl Monique Zeldenrust het brons veroverde. De 19 jarige Henk-Jaap Moorlag ( Den Brink-Ten Tusscher) won bij de beloften voor uittredend kampioen Irjan Luttenberg en Niels Wubben.
Europees kampioen bij de juniores Michiel van der Heijden kreeg er een tricot bij , hij ging Rens De Bruyn en Aron Romeyn vooraf. Bij de masters 1 ging Christiaan Last met de titel aan de haal . Hij wist Johan Van de Ven ( vriend van Daphny Van den Brand ) en Edwin Raats voor te blijven. Rob Barel was de beste bij de masters 2 .
Rozanne Slik werd kampioene bij de juniores dames, nadat Anne Terpstra te val kwam en daarbij een hersenschudding opliep. Terpstra was goed voor zilver.
De fam. Slik uit Nederland heeft dus ook 2 medailles. Goud voor Rosanne bij de junior dames en zilver voor Ivar bij de nieuwelingen jongens. In de reeks van de nieuwelingen werd Thijs Zuurbier kampioen.
Categorie:Nederland Tags:Henk Jaap Moorlag
16-07-2009
NK in Noorbeek ( Margraten )
Dit weekend staat in Nederland , zoals in verschillende naburige landen, het nationaal kampioenschap op het menu. Rudi van Houts, Ramses Bekkenk, Bas Peters en Thijs Al zijn in Noorbeek ( Margraten ) de kandidaten voor de felbegeerde trui. Ook het Trek Brentjens Team is klaar voor de strijd. Met Jelmer Pietersma en Bart Brentjens himself hebben ze een potentiele winnaar in huis. De inmiddels 40 jarige 'Bartman ' behaalde 10 nationale titels en moest hem pas vorig jaar afstaan aan veldrijder Thijs Al. Brentjens nam gedurende zijn lange loopbaan 4 keer deel aan de Olympsiche Spelen, met het beste resultaat ( goud ) in Atlanta 1996 . Bij de beloften gaat alle aandacht uit naar Frank Beemer. In Zoetermeer werd hij tijdens de training slachtoffer van een valpartij . Problemen aan de knie speelden hem zondag in zijn EK wedstrijd duidelijk parten . Ook het team Den Brink- Ten Tusscher heeft enkele grote troeven in handen bij de beloften. Met Henk Jaap Moorlag, Marco Minnaar, Tim Lemmers en Eric Groen hebben ze uitzicht op een enkele podiumplaatsen. Verder azen Irjan Luttenberg, Niels Wubben en Jelmer Jubbega uit Havelte op de nationale driekleur.
Bij de juniores zijn alle ogen gericht op Michiel Van Der Heijden. In Zoetermeer streed hij tot in de slotronde voor het goud en moest enkel voor de Italiaan Gerhard Kerschbaumer de duimen leggen. De 17 jarige Brabander legde eervol beslag op de zilveren medaille op het EK voor juniores. Bij de nieuwelingen maakt Thijs Zuurbier van team Combee veel kans op de titel. Zuurbier staat momenteel aan de leiding van het Benelux klassement.
Wie zal Laura Turpijn van de zege houden bij de vrouwen ???
Categorie:Nederland Tags:Henk jaap Moorlag, Michiel van der Heijden
06-07-2009
Groesbike Festival
In het Nederlandse Groesbeek werd een punt gezet achter de driedaagse die vrijdag van start ging met de proloog ; waar zaterdag de marathon plaats vond en zondag de cross country wedstrijd op het menu stond. Zondag ging de overwinning bij de dames naar de 42 jarige veldrijdster Reza Hormes Ravenstijn. Bas Peters was de beste bij de elite heren.
Na de overwinning zaterdag in de marathon en door zijn leiderspositie in het klassement, was Jelmer Pietersma ( Trek Brentjens Team ) zondag gebrand op wederom een goed resultaat. Materiaalpech gooide echter roet in het eten. Voor de overwinning rijden zat er niet meer in, maar rijden voor het klassement wel. Helaas was de pech van terugkerende aard, dus moest Jelmer genoegen nemen met een 5e plaats in het eindklassement.
Pietersma : "Het was jammer dat ik materiaalpech kreeg want ik reed goed en voelde me ook goed. Ik kon het wel repareren maar moest toch behouden rijden. Ik wilde graag nog voor een goed eindklassement gaan. Het is jammer als je met pech te maken krijgt, maar ik voel me goed en ga vol vertrouwen deze week tegemoet, puntjes op de i zetten en dan komend weekend een goed Europees Kampioenschap rijden in Zoetermeer."
uitslag dames : derde etappe 1 Reza Hormes, Wijchen, 4 rondes, 00:56:55 2 Laura Turpijn, Kranenburg, 4 rondes, 00:56:57 3 Nicoletta de Jager, Vinkeveen, 4 rondes, 00:57:49
Dames eindklassement 1 Reza Hormes, Wijchen, 04:06:15 2 Laura Turpijn, Kranenburg, 04:06:43 3 Nicoletta de Jager, Vinkeveen, 04:12:13
uitslag heren : derde etappe 1 Bas Peters, Heel, 6 rondes, 01:12:16.35 2 Rudi van Houts, Luyksgestel, 6 rondes, 01:12:16.50 3 Marco Minnaard, Wemeldinge, 6 rondes, 01:12:19.95
Heren eindklassement 1 Bas Peters, Heel, 03:54:07 2 Rudi van Houts, Luyksgestel, 03:54:13 3 Marco Minnaard, Wemeldinge, 03:55:57
Categorie:Nederland
03-07-2009
Trek-Brentjens Mountainbike Racing Team
Als voorbereiding op het Europees Kampioenschap te Zoetermeer op 11 & 12 juli en de nationale kampioenschappen op 18 & 19 juli, is het Trek-Brentjens Mountainbike Racing Team op hoogtestage in Pontresina, Zwitserland. Bart Brentjens, Chris Jongewaard, Jelmer Pietersma, Frank Beemer en Tim Wijnants maken dit jaar deel uit van het Nederlandse team. Alle renners , met uitzondering van Jelmer Pietersma, zijn bij het trainingskamp aanwezig onder leiding van roadmanager Ronald van Hecke. Jelmer Pietersma verkoos ervoor om zich in eigen land voor te bereiden en toonde zich de beste in de Benelux Cup van Habay La Neuve. Maar liefst 3 renners van het team werden geselecteerd voor deelmane aan het EK in Zoetermeer. Frank Beemer en de Belg Tim Wijnants treden aan bij de beloften. Jelmer Pietersma houdt de kleuren van het team hoog bij de elites. De enige Belg in het team kan een behoorlijk palmares voorleggen. Wijnants werd geboren in 1987 en is woonachtig in Houthalen-Helchteren. Hij gebon zijn carriere in 2004 bij het Holland Pro Cycling MTB Team. In 2005 behaalde de Limburger brons op het WK voor juniores in Livigno. In Turkije ( 2007 ) legde hij beslag op de 5 de stek op het EK voor beloften. In 2008 stond de ex Dolphin biker met zijn tweede plaats op het podium van het BK voor beloften in Malmedy.