Vic is nukkig omdat Charlotte niet met hem naar het platteland wil verhuizen. En zij vindt dat het leeftijdsverschil in hun relatie begint door te wegen. Kaat is in de wolken omdat ze benoemd is tot hoofdredactrice van Diva, maar er is geen concept voor het nieuwe blad. Louise licht Thomas eindelijk in over de ziekte van Gina én ze gaat in op de uitnodiging van Sven. Anouk is vastbesloten om Bruno te laten bloeden voor zijn bedrog en ze stelt Louise een bondgenootschap voor.
(vtm)Aflevering 4083 van de Vlaamse soap over het wel en wee van de familie Van den Bossche en hun entourage.
Paul heeft het moeilijk met het feit dat Leen zich de laatste tijd jaloers opstelt. Brenda en Bart hebben opnieuw een gezinsavond gepland. In Bulgarije komen Mathias en Marie-Rose er tijdens hun fabrieksbezoek achter dat er verschillende machines stuk zijn. Mario is er nog altijd van overtuigd dat hij met Jens Vermeer zal moeten samenwerken. Rob moet op zakenreis naar Italië.
(vtm)Alle duo's krijgen hun rapport van Sergio Herman. Hierin staan hun scores voor keuken, bediening en sfeer. Zo kunnen ze de pijnpunten vaststellen en bijsturen waar het kan. Dat is vooral belangrijk voor de drie duo's die niet positief genomineerd werden.
Juryleden Peter Goossens en Dirk de Prins gaan op stap om die drie duo's te coachen. Peter Goossens in de keuken en Dirk De Prins in de zaal. Voor Diest, Sint Niklaas en Turnhout het startschot om enkele drastische wijzigingen door te voeren.
De duo’s uit Kortrijk en Sint-Truiden zetten dan weer alles op alles in een heuse campagnestrijd om zoveel mogelijk stemmen te winnen zodat zij bescherming in de eerste sluitingsronde kunnen veroveren.
(vtm)In aflevering 8 van Hello Goodbye ontmoet Dieter een verliefde student van zestien die wacht op zijn vriendinnetje. Zij komt terug van een vierdaagse schoolreis naar Duitsland.
Een moeder wacht op haar zoon. Hij zou bij zijn vriendin in Newcastle gaan wonen maar keert na twee maanden terug naar huis. Hij is door heimwee overmand.
Een ouder koppel vertelt Dieter dat ze een Spaans adoptiehondje staan op te wachten. Hun vorige hondje is onlangs overleden.
Na de plotse dood van haar echtgenoot, keert een moeder terug uit Tunesië, het land waar het koppel al 28 jaar woonde en werkte. Ze wordt opgewacht door hun 45-jarige dochter.
Een jonge student-piloot vertrekt voor 6 maanden naar Arizona om er een pilotenopleiding te volgen. Dieter is er bij wanneer hij afscheid neemt van zijn vriendin.
Een mama en haar zoontje wachten vol ongeduld op de terugkeer van papa die drie maanden ging werken op de Zuidpoolbasis.
PASSAGIER ZET VLIEGTUIG AAN GROND NA OVERLIJDEN PILOOT
12:08:43Passagier zet vliegtuig aan de grond na overlijden piloot
Het incident vond plaats met een King Air-toestel.
In de Amerikaanse staat Florida heeft een passagier een vliegtuig veilig aan de grond gezet nadat de piloot was overleden in volle vlucht. De passagier zat aan boord van een tweemotorige Super King Air met zijn gezin, meldt CNN.
Vier passagiers Het incident vond op paasdag plaats om 13.30 uur lokale tijd. Het toestel was met vier passagiers op weg van Marco Island in Florida naar Jackson in Mississipi. De controletoren van Miami Center kreeg van een passagier te horen dat de piloot bewusteloos was. De passagier was gelukkig zelf piloot, maar had enkel ervaring met eenmotorige toestellen. Volgens experts is het verschil tussen dergelijke toestellen en een tweemotorige King Air wel enigszins groter dan tussen pakweg twee automerken. "Een King Air landt waarschijnlijk aan een hogere snelheid dan de man ooit heeft gevlogen met een eenmotorig toestel," zei Steve Wallace van de luchthaven.
Hulp Het vliegtuig vloog op automatische piloot en was fel aan het stijgen. Twee luchtverkeersleiders hielpen de passagier daarom eerst de automatische piloot uit te schakelen. De controletoren waarschuwde ook andere vliegtuigen in de buurt, en de luchthaven van Fort Myers. Er werd ook nog een King Air-specialist opgetrommeld, die de passagier een spoedcursus gaf in de bediening van het vliegtuig.
Landing De passagier kon het toestel bij zijn eerste poging meteen veilig aan de grond zetten op Fort Myers, waar artsen het overlijden van de piloot bevestigden. De inzittenden namen later op de dag een commerciële vlucht naar hun bestemming. De Amerikaanse vereniging van luchtverkeersleiders noemt de handelingen van alle betrokkenen "meer dan heldhaftig". (sam)
7 KINDEREN KOMEN OM BIJ INSTORTING HANGBRUG IN PERU
12:06:17Zeven kinderen komen om bij instorting hangbrug in Peru
In het zuiden van Peru zijn gisteren minstens zeven scholieren en twee onderwijzers omgekomen toen een hangbrug instortte. Er vielen ook 33 zwaargewonden, meldt een woordvoerder van het plaatselijke ziekenhuis. Volgens de woordvoerder zijn de gewonden "tussen de 10 en 13 jaar oud".
De hangbrug over de Santa Barbara-rivier bij Cora Cora, op 600 km ten zuiden van Lima, stortte in onder het gewicht van een groep kinderen. De grotendeels houten brug was 120 meter lang en 2 meter breed. (afp/sam)
AA GENT LAAT PREUD'HOMME NIET NAAR VOETBALBOND GAAN
12:04:02AA Gent laat Preud'homme niet naar voetbalbond gaan
Om de ontslagen René Vandereycken op te volgen, heeft de Belgische voetbalbond bij AA Gent naar de diensten van coach Michel Preud'homme gepolst. De bond stuitte evenwel op een duidelijke 'njet'. Dat schrijft Het Laatste Nieuws. "Ik zat met voorzitter Ivan De Witte al samen om die situatie te bespreken. We weten immers dat Michel daar niet ongevoelig voor is", zegt manager Michel Louwagie.
"Maar voor ons kan een vertrek echt niet. We willen ons project niet op de helling zetten. De miljoenen die zijn vertrek zouden compenseren, hebben we heus niet nodig", schenkt Louwagie klare wijn. Wie de taken van Vandereycken gaat overnemen en vooral wanneer, is nog steeds erg onduidelijk. Vorig weekend liet de Noorse Heerenveen-trainer Trond Sollied weten een job als bondscoach wel te zien zitten. Daarnaast zijn er nog een zevental andere kandidaten, waarvan Jean-François de Sart allicht de beste papieren heeft. (dea)
12:02:57Ontsnapte gedetineerden Andenne weer gevat
HLN update Twee gedetineerden zijn vanmorgen ontsnapt uit de gevangenis van Andenne (provincie Namen). Even voor 11 uur werden ze weer gevat.
Volgens vakbondsman Marc Peeters maakten de gedetineerden gebruik van de overbrenging naar de ateliers om twee cipiers te gijzelen en te vluchten naar de poort van de gevangenis.
Eens aan de wachtdeur lieten de gewapende gedetineerden de twee personeelsleden achter. Te voet liepen ze in een onbekende richting weg. Ze kregen geen hulp van buitenaf. (belga/adv/gb)
HLN update Een jury in Los Angeles heeft muziekproducent Phil Spector schuldig bevonden aan de moord op actrice Lana Clarkson (40) in zijn huis in Californië in februari 2003. De 69-jarige Spector heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. Volgens zijn advocaten pleegde Clarkson in zijn huis zelfmoord.
Bij een eerste proces met meer dan 70 getuigenissen kon de jury in september 2007 geen unaniem oordeel vellen. Spector riskeert een straf tussen de vijftien jaar en levenslang.
De producer is bekend dankzij zijn opnametechniek 'wall of sound'. Hij werkte met artiesten als John Lennon, George Harrison en de Ronettes. Hij is vrij op borgtocht. (mvdb/sam)
HLN update In de noordelijke Franse stad Douchy-les-Mines is vandaag een man vanuit het raam in een appartementsblok op voetgangers beginnen schieten.
Twee of drie mensen zijn door de dolle schutter neergeschoten. Volgens La Voix du Nord waren de doden een jonge vrouw en een mannelijke dertiger. De zender France Inter had het evenwel over drie doden.
Zonder verzet overmeesterd De GIPN (Interventieteam van de Nationale Politie) werd erbij gehaald om de schutter te overmeesteren. Die verschanste zich na zijn daad twee en een half uur in zijn huis.
Toen de politie het pand omsingelde, deed hij de deur open en liet hij zich zonder zich te verzetten in de boeien slaan, aldus een fotograaf van het persbureau AP. Waarom de dader in het wilde weg begon te schieten is nog niet duidelijk.
Onduidelijkheid slachtoffers De reddingsdiensten konden, in afwachting van de komst van de de GIPN (het interventieteam van de Nationale Politie) de lichamen van de slachtoffers niet bergen.
Volgens de autoriteiten zijn zeker twee mensen overleden. Over de toestand van het derde slachtoffer was nog geen duidelijkheid. (belga/mvdb/sps/edp)
01:42:51Slecht weer en naschokken teisteren overlevenden Italië
HLN update Er is de overlevenden van de verwoestende aardbeving in Italië maar weinig gegund. Zo kregen ze na een triestig paasfeest op paasmaandag te kampen met hevige regenval en quasi vriestemperaturen. Dat schrijft de Nederlandse krant De Telegraaf. Vanavond kreeg de regio bovendien een nieuwe naschok te verwerken.
Modder In veel van de tendopoli (tentensteden) kunnen de bewoners zich in de modder nog maar moeilijk verplaatsen. Met vrachtwagens werden tonnen grind aangevoerd om de terreinen weer begaanbaar te maken.
Hulpverleners proberen de vele duizenden Italianen die al een week in tenten wonen, te voorzien van draagbare kachels. Ook deelt de burgerbescherming douches uit waar mensen zich moeten kunnen wassen met warm water. Op veel plekken duurt het echter even voordat die sanitaire voorzieningen kunnen worden aangesloten op waterleiding en elektriciteit, aldus de krant la Repubblica.
Nieuwe naschokken In het centrum van het land is vanavond een nieuwe aardbeving waargenomen met een kracht van 4,8 op de schaal van Richter. De schok was tot in Rome voelbaar, zo meldt de nieuwszender Rainews 24.
De aardbeving gebeurde rond half elf en is een van de krachtigste schokken sinds de aardbeving van 5,8 op de schaal van Richter, die een week geleden aan bijna 300 mensen het leven kostte.
Sinds de aardbeving van 6 april zijn al zo'n 10.000 naschokken waargenomen, waarvan 1.000 met een kracht van meer dan 2,5 op de schaal van Richter. (edp/afp/sam)
Ik acht vooral mijn vader verantwoordelijk voor mijn persoonlijke situatie en mijn ellende. Door hem heb ik mijn leven verknoeid
Zoon Romain Hissel
Advocaat Victor Hissel bezat ruim tien jaar geleden al kinderporno tijdens de zaak-Dutroux, waarin hij de ouders van Julie en Melissa vertegenwoordigde. Dat zou zijn zoon Romain gezegd hebben aan de speurders die hem al drie dagen ondervragen nadat hij donderdag zijn vader neerstak. Dat meldt de vtm-nieuwsdienst vandaag.
"Ik kan me herinneren dat ik toen ik zeven jaar oud was, een tijdschrift met kinderporno heb gevonden in een lade van het bureau van mijn vader", zou de 20-jarige Romain aan de speurders gezegd hebben.
Het gerechte startte begin 2008 een onderzoek naar Victor Hissel voor bezit van kinderporno. Eind vorig jaar bekende hij dat hij dergelijke websites bezocht had, maar zei hij dat zijn strijd tijdens de zaak-Dutroux oprecht was. De feiten die het gerecht hem aanwrijft, dateren van na die periode. Websites Zoon Romain zou aan de speurders ook gezegd hebben zelf al op 16-jarige leeftijd websites met kinderporno bezocht te hebben. "Ik weet niet waarom ik die sites bezocht, ik vergeet dat liever", zou hij verklaard hebben.
"Ik acht vooral mijn vader verantwoordelijk voor mijn persoonlijke situatie en mijn ellende. Door hem heb ik mijn leven verknoeid", zou zoon Hissel nog gezegd hebben, aldus vtm. "Ik verwijt mijn vader dat hij wel nog kan leven en zien wie hij wil." (belga/mvdb)
HLN update Bij de protesten in Bangkok zijn vandaag al twee doden gevallen. Een eerste dode viel bij een vuurgevecht tussen demonstranten en bewoners van de Thaise hoofdstad. Een ziekenhuisbron meldt de dood van een tweede man.
Bangkok is sinds vorige week toneel van grote demonstraties tegen de regering. Daarbij vielen tot nu toe 101 gewonden. De stad is inmiddels de nacht ingegaan.
Veroverd bolwerk Vandaag zijn duizenden gewapende soldaten uitgerukt tegen de duizenden demonstranten die de gisteren afgekondigde noodtoestand negeerden.
Ze trokken een bolwerk van betogers tegen de regering van premier Abhisit Vejjajiva binnen. Net als eerder op de dag schoten ze in de lucht om demonstranten uiteen te jagen. Sinds 26 maart zijn talrijke aanhangers van ex-premier Thaksin Shinawatra in een soort kampement verzameld bij het regeringshoofdkwartier in Bangkok.
Pas tegen de avond trokken die zich terug uit een regeringsgebouw dat ze eerder ingenomen hadden. Boven het gebouw hing een dikke rookwolk. De soldaten hielden daar met wapen in aanslag zo'n 100 meter afstand.
Confrontatie De militairen maken zich er kennelijk op voor een confrontatie vanaf het Royal Plaza waar ze eerder vandaag betogers verdreven. Vlakbij ontstond een grote brand in een deel van het complex van het ministerie van Onderwijs. Een veiligheidsbeambte zei dat betogers brandbommen in het pand hadden gegooid.
Vuur en stenen voor het leger De betogers, ondertussen roodhemden gedoopt, hebben zich gedurende de dag verschanst achter barricades en hebben auto's en autobanden in brand gestoken.
Ze vielen het leger aan met brandbommen en stenen. Het leger opende het vuur toen de demonstranten een gekaapte bus in de legerlinies wilden rijden. Op andere plaatsen sloegen de soldaten met de wapenstok op het schild om de tegenstanders te intimideren.
Rust herstellen De roodhemden trotseerden de herhaalde oproepen van premier Vejjajiva om het protest te stoppen. Op de televisie waarschuwde opperbevelhebber generaal Songkitti Chakkrabat dat de troepen "alle mogelijke middelen" zullen inzetten om de rust in de hoofdstad te herstellen. Hij zei dat enkel uit zelfverdediging geschoten zou worden. Het leger heeft inmiddels verschillende eenheden naar de hoofdstad gemobiliseerd.
Niet onder de indruk Maar de roodhemden zijn allerminst geïntimideerd. Hun leiders verklaarden dat van een terugtrekking geen sprake is. "Wat willen ze doen? Ons allen doden?", verwoordt een demonstrant het sentiment.
Aanhangers Shinawatra De roodhemden zijn aanhangers van de twee jaar geleden door het leger afgezette premier Thaksin Shinawatra. Ze protesteren - aangevuurd door videoboodschappen van Shinawatra - al weken en eisen het vertrek van premier Vejjajiva en vervroegde verkiezingen. Shinawatra verblijft momenteel in ballingschap. (belga/sps/edp)
Ook volgend weekend kan een topper worden. De mensen willen bij de eerste lentewarmte hun batterijen wat opladen
De kust heeft een uitstekend weekend achter de rug. "We dromen ervan om altijd zo'n paasweekend te krijgen", zegt voorzitter Danny Despiegelaere van Toerisme Knokke-Heist.
"Er heerste drie dagen lang een aangename drukte." De hotels kenden drie nachten een zeer goede bezetting en ook de appartementen waren ruim bezet.
Vandaag raakte de zon met moeite door de laaghangende wolken. Toch zakten nog vele dagjesmensen af naar zee. De toeristische sector aan de kust hoopt nu op een warme en zonnige tweede vakantieweek. Vorig jaar viel de paasvakantie in maart en was er zelfs concurrentie van de sneeuw in de Ardennen. Dit jaar waren het vooral de zon en de warme temperaturen die primeerden. Het gevolg was alle dagen drukte op de wegen naar de kust. Die drukte begon al vrijdag. Veel mensen wilden maximaal van het paasweekend aan zee genieten. Vrijdag werden dan ook al toeristen met ontbloot bovenlijf gesignaleerd op het strand. Mist "Iedereen kan tevreden zijn over dit weekend", zegt Linda De Mey van Toerisme Blankenberge. "Ook de verhuurders van strandmateriaal hebben een seizoenstart gehad. Al is het jammer dat de mist vandaag bleef hangen."
Zowel de toeristische diensten van Knokke-Heist als Blankenberge stellen vast dat er dit jaar meer tweede verblijven zijn bezet in het voorjaar. "Vermoedelijk kiezen steeds meer mensen opnieuw voor een korte vakantie in eigen land", zegt voorzitter Danny Despiegelaere. "We volgen dit op de voet omdat de tweede verblijvers een belangrijke omzet genereren bij de handelaars en in de horeca." Batterijen opladen Voor de aanvang van de paasvakantie waren de verwachtingen voor de tweede week van de vakantie groter dan die voor de eerste week. "Als de zon haar werk blijft doen, zal de paasvakantie heel geslaagd zijn", besluit Linda De Mey. "Ook volgend weekend kan een topper worden. De mensen willen bij de eerste lentewarmte hun batterijen wat opladen. Blankenberge is daar bijzonder geschikt voor. Er zijn het strand maar ook de winkels en de attracties."
In het verleden werd aangenomen dat een goed voorjaar leidt naar een hoge bezetting tijdens de zomervakantie. De toeristische sector aan de Kust ziet de nabije toekomst dan ook hoopvol te tegemoet. Gezien de grote bezetting van het logies aan de Kust kan er maandagavond verkeersdrukte ontstaan naar het binnenland. Om 16.45 uur begon de eerste drukte zich al te manifesteren tussen Aalter en Gent. (belga/mvdb)
GEWONDEN TIJDENS PARIJS-ROUBAIX BUITEN LEVENSGEVAAR
15:04:46Aangereden fans Helleklassieker stellen het goed
De slachtoffers van het motorongeval tijdens Parijs-Roubaix stellen het goed. Dat hebben de behandelende artsen van het ziekenhuis van Rijsel zopas meegedeeld. Zestien mensen raakten gisteren in Orchies gewond toen een motard van de organisatie los in het publiek reed. Drie mensen waren er erg aan toe maar verkeerden niet in levensgevaar. Vanochtend mochten dertien patiënten het ziekenhuis alweer verlaten, zo schrijft de Franse krant La Voix du Nord. De andere drie mogen binnenkort naar huis. (dea)
15:01:40Al 21 doden na brand in Pools huis voor daklozen
HLN update Minstens 21 mensen zijn bij een brand in een tehuis voor daklozen en kansarme gezinnen in Kamien Pomorski, in het noordwesten van Polen, om het leven gekomen, aldus de Poolse televisiezender TVP INFO. Twintig mensen raakten gewond, onder hen een acht maanden oude baby. De oorzaak van de brand is nog niet achterhaald.
Nooduitgangen afgesloten De brand in het drie verdiepingen tellende gebouw was vannacht kort na 1 uur uitgebroken. Het gebouw was binnen enkele minuten "als een fakkel" afgebrand, zei een ooggetuige. De bewoners sprongen door de vensters omdat nooduitgangen waren afgesloten. Ouders probeerden hun kinderen te redden door hen uit de vensters op de binnenplaats te gooien.
Brandweer onvoldoende uitgerust In het tehuis voor daklozen waren 77 mensen ingeschreven. Er zijn echter geen exacte cijfers over hoeveel mensen daadwerkelijk tijdens de paasdagen in het opvangcentrum verbleven. In het gebouw was eerder al twee keer brand ontstaan, naar verluidt omdat bewoners eigen verwarmingstoestellen hadden gebruikt. Verschillende bewoners verweten de brandweer de bluswerken zonder toereikend materiaal te hebben uitgevoerd. Er zouden onder andere geen lange laders voorhanden zijn geweest.
Bezoek premier Tusk Premier Donald Tusk bracht een bezoek aan de plaats van het bebeuren. President Lech Kaczynski zou volgens TVP INFO een periode van nationale rouw aangekondigd hebben. (belga/vsv)
De Baskische terreurbeweging ETA heeft enkele jaren geleden plannen gemaakt voor een raketaanslag op de Spaanse koning Juan Carlos. Dat schrijft de Baskische krant El Correo. Ze wilden een vliegtuig of een helikopter van de vorst met een raket uit de lucht schieten.
Anti-terrorismediensten namen in 2004 verschillende cd-roms met belastende informatie in beslag in een landhuis in het Franse Baskenland. Ook de Spaanse premier en ministers zouden potentiële doelwitten geweest zijn. Op de cd-roms stond onder meer welke transportmiddelen de politici gebruikten en wanneer ze reisden.
Het landhuis was vijftien jaar lang een wapenfabriek van de ETA. Er werden ook onderdelen van een raketwerper gevonden. (anp/gb)
12:43:48Tongerse politie betrapt inbrekers in supermarkt
De lokale politie van Tongeren heeft twee daders van een inbraak in een supermarkt in Tongeren opgepakt nadat het alarm in het gebouw was afgegaan. De twee waren via een verluchtingsgat in de muur de supermarkt binnengedrongen.
Op heterdaad betrapt De agenten betrapten het tweetal op heterdaad. Ze hadden net een karton fruitsap uit de winkelrekken genomen. Het ging om een 24-jarige man uit Tongeren, die de hulp kreeg van een minderjarige. De Tongenaar verscheen zondag voor de onderzoeksrechter, terwijl de jeugdrechter de minderjarige aan de tand voelde. (belga/vsv)
12:03:09Vrouw wil man en kinderen doden in Middelkerke
In Wilskerke, nabij Middelkerke, heeft een 45-jarige moeder geprobeerd haar man en twee kinderen om het leven te brengen met medicijnen. De drie overleefden het familiedrama, meldt het parket van Brugge.
Het parket bleef voor de rest karig met informatie. Het onderzoek loopt nog. De 45-jarige moeder zou haar man en twee kinderen, allemaal in een levensbedreigende situatie, zelf naar het ziekenhuis hebben overgebracht. De drie zouden nu buiten levensgevaar zijn. (belga/vsv)