Ik denk dat Raften op de Nijl het meest gestoorde is dat ik in mijn 22 jarig bestaan al gedaan heb. Liessa en Yirka hadden dit al eens eerder gedaan in een ander land maar ook zij waren enorm onder de indruk van de watervallen van de Nijl. Zelf ben ik maar liefst drie keer overboord gegaan en eenmaal op de gevaarlijkste/moeilijkste waterval van het hele parcours. Dat was wel even schrikken. Liessa en Yirka riepen op mij maar het enige wat ik op dat moment nog kon doen was ervoor zorgen dat ik mijn voeten boven water hield zodat ik nergens bleef vast steken, me laten meegegaan met de stroom (duizend liter Nijlwater binnen krijgen) en hopen dat ik achter de waterval uit het water gepikt werd.
Bij de tweede waterval kapseisde onze boot en lagen zowel gids als bemanning in het water. Er waren ook watervallen die we wel met zen allen overleefde. En wat waren wij dan trots!
Bij de laatste waterval die we trotseerde kapseisde onze boot weer (wat een pech), na veel gespartel kwam iedereen weer boven water en door de stroomsterkte was onze gids zijn broek kwijt geraakt haha, en ook onze boot was verdwenen. Gelukkig vonden we zijn broek enkele meters verder weer terug. Maar onze boot was al een heel eind verder, dan maar zwemmen tot het einde. Wat was dat ver! Dit was echt een enorm fijne en zotte ervaring. Ik heb nog nooit zoveel adrenaline door mijn lijf voelen stromen telkens we met ons bootje naar beneden gingen. En dat kunnen Yirka en Liessa zeker bevestigen. Een dag om zeker nooit meer te vergeten.
Er werden ook foto's getrokken maar 70 dollar betalen voor een cd met foto's dat vonden wij teveel, maar je kan via youtube filmpjes bekijken om een idee te krijgen van hoe zo'n dagje raften eruit ziet.
|