Het lijkt eeuwen geleden dat we de blog nog eens aangevuld hebben... en inderdaad, het IS ook eeuwen geleden!!! Onze oprechte excuses!! Maar het is hier ook zo vreselijk druk en er is altijd wel iets te doen... Een bevalling (november 2009) met de bijhorende drukke 3 maanden (en de rest...gelukkig is Finn een rustige jongen), examens (januari 2010), stage (februari 2010) en nog eens examens (juni 2010): het is misschien niet echt een goed moment geweest om er een opleiding bij te nemen, zo volop in kindjes en verbouwing, maar ja, het is nu te laat om op de beslissing terug te komen We hebben dus afgelopen maanden eigenlijk zo telkens tussendoor wat verdergewerkt, maar het is pas tijdens deze grote vakantie dat we weer volop in de race zijn.
juli 2010
De binnenkant van het dak wordt voorzien van houten latten waarop dan achteraf ook rieten matten worden geniet. Dit wordt de hechtbasis voor onze leem. Dit is een ideale karwei voor mezelf (Katrien) zodat Martijn en Jan zich ondertussen kunnen verdiepen in de elektriciteit (een waar kluwen waar ikzelf de kriebels van krijg alleen al als ik er nog maar naar kijk...)
augustus 2010
Werken op stellingen met kinderen in huis blijkt niet echt eenvoudig. We besluiten om de kinderen 2 weken elders onder te brengen, Otte een weekje grootouders in Vlaanderen en een weekje Nederland, Finn 2 weken grootouders Nederland. Moeilijk voor de mama, maar toch beter zo. Bedankt bomma, bompa, oma en opa!!!
Nu kunnen we 2 weken serieus doorwerken: het plafond van de mezzanine wordt een eerste keer geleemd (behalve de voorkant want daar moet nog een isolatielaag in) en kan dan een weekje drogen. De toekomstige keukenhoek wordt recht getrokken en voorzien van wanden. Hierbij ben ik eindelijk tot het inzicht gekomen dat een nieuw huis zetten zoveel eenvoudiger is dan een verbouwing... dan BEGIN je immers met het plaatsen van RECHTE muren! Wij moeten nu niets anders doen dan scheve muren recht maken!
En tenslotte hebben we deze avond nog een binnenwand opengebroken... nu hebben we echt een duidelijk zicht op onze eetplaats/living/keuken... het wordt gewoon prachtig! Hopelijk halen we de deadline die we onszelf gesteld gesteld hebben: we willen tegen 21 december het eerste en tweede verdiep (de mezzanine) af hebben zodat we vanaf deze winter niet meer in het stof wonen (de verdere verbouwingen zijn dan immers beneden en buiten)