Wandeling Sangatte Audresselles
Zaterdag 2 september
Niet ver over de Franse grens,in de omgeving van Calais ligt Sangatte. Het is hier dat de t(ch)unnel onder het Kanaal verdwijnt, op deze plaats begint ook onze wandeling.
We wandelen dus in het buitenland.
Het vertrek is voorzien om 7 uur op het Marktplein (tegenover den Aldi). We arriveren omstreeks 10 uur in Sangatte.
De wandeling begint echt in the middle of nowhere, geen caféke, geen huizeke, niks, alleen wij, de zee en hopelijk de zon. De tocht start boven op de CAP BLANC NEZ de top lig 130 meter boven de zeespiegel !.Bij mooi weer, heb je hier een fantastisch uitzicht over het Kanaal, het zandstrand, met een beetje geluk kan je zelfs tot in Engeland zien. Vergeet je verrekijker en je fototoestel niet
..
We dalen af naar het strand en wandelen langs de indrukwekkende krijtrotsen tot in Wissant. Neem rustig je tijd want het is afgaande tij tot half drie. Het hoogwater wordt pas om 20 uur verwacht en dan zijn we allang weg.
In Wissant hebben we 6 km afgelegd en zal het wel ongeveer middag zijn. Ons bokes mogen we opeten in bistro Chez Nicole. Dit cafeke is gelegen aan de hoofdstraat juist tegenover de kerk. De café-eigenaar vraagt wel om geen zelf meegebrachte dranken te gebruiken.
Na een uurtje pauze vertrekken we terug en gaan links het strand op voor weer 6 km. We stappen richting CAP GRIS NEZ . Hier is/was het enige cafeetje op dit gedeelte van de wandeling. Wanneer we er op 23 april langsliepen was het echter gesloten. Dus
.voorzie de nodige drank.
We hebben driekwart van de wandeling afgelegd. Nog even op de tanden bijten voor de laatste zes kilometers tot Audresselles, ons eindpunt.
De bus terugvinden zal geen probleem zijn, Audresselles is maar een zakdoek groot.
Om 18 uur vetrekken we richting huis maar we maken nog een stop om iets te eten.
Terug thuis tussen 22 en 23 uur.
Diegene die de volledige afstand niet wenst te wandelen, kan zijn traject zelf invullen. De bus volgt ons namelijk de ganse dag ; t is te zeggen: tegen de middag in Wissant, rond een uur of drie boven op de Cap Griz Nez en tegen vijf uur in Audresselles.
Kostprijs : 14,- euro, maaltijd of drank niet inbegrepen.
Inschrijven bij Paul, 03 664 04 92 en het bedrag van 14,- euro storten op 789-5124970-90.
Niet-leden betalen 18,- euro.
07-07-2006 om 00:00
geschreven door Webmaster Jan
|