Inhoud blog
  • Vakantie !
  • Leer- en doeboxen
  • Surfsleutel
  • Plus
  • Media Rakkers
  • Virtueel historisch museum JoCas
  • Eduboek: Geschiedenis van de voetbalsport
  • Voornamenbank
  • De Brieven Brigade
  • Schaalberekenen
  • Woordspin maken met de 'digibord'-software
  • Digibord ... beter leren
  • Op zoek naar digitaal lesmateriaal ?
  • Digitale leerobjecten
  • Maaltafels oefenen
  • 3D rondleiding in Het Achterhuis
  • Digimateriaal voor hoogbegaafden
  • De getallenlijn
  • Verkeersborden gezocht
    ICT - weetjes en ideetjes
    KHMechelen Verpleegkunde & Lerarenopleiding
    09-02-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alumni-nieuws
    De tweede Alumni-nieuswbrief van het departement Verpleegkunde & lerarenopleiding van de KHMechelen van het academiejaar 2007-2008 is beschikbaar via onze website.

    Klik op http://www.khm.be/free/alumni%20VKP%20en%20LO/NB_alumnilove_0708_nr2.pdf?_vs=0_N op alles te lezen.

    09-02-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    04-02-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jeugdboekenweek 2008
    Van 1 tot en met 16 maart viert Vlaanderen zijn Jeugdboekenweek. Op 2 maart is er Het Grote Kinderboekenfeest, de officiële start.
    Alle info kan je nalezen op http://www.jeugdboekenweek.be/

    04-02-2008 om 21:11 geschreven door admin  


    25-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KIK - quiz
    Wil je langer aandacht hebben voor de krant en de actualiteit? Dat kan met de actualiteitsquiz voor leerlingen van 10 tot 18 jaar van Kranten in de Klas (KiK). Elke maand komt een nieuwe quizronde online; de eerste ronde loopt nog tot 31 januari. Scoort je klas het best in de voorrondes, dan mag ze naar de Grote Livefinale op het einde van het schooljaar. Ook wie niet deelnam aan de KiK-actie kan meedoen met de KiK-quiz. Mis je één of meer maanden, dan maak je toch kans op een elektronisch hebbeding, cadeaubon of krantenabonnement.

    meer info http://www.krantenindeklas.be/ 

    25-01-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    23-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mediawijsheid
    Iedereen moet mediawijzer worden. Concreet betekent dit voor u dat het belangrijk is om leerlingen bewuster te maken van zowel de nadelige kanten van media als van de mogelijkheden die media bieden. 
    Kennisnet besteedt er veel aandacht aan. Kijk eens op http://mediawijs.kennisnet.nl/ 

    23-01-2008 om 16:47 geschreven door admin  


    19-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie wordt assistent in het buitenland ?
    Alle leraren-in-spe (dit zijn ofwel studenten lerarenopleiding die in hun laatste jaar zitten ofwel leraren die nog nooit effectief als leraar gewerkt hebben (en dus nog niet betaald werden door het departement Onderwijs) kunnen als COMENIUS-assistent aan de slag in één van andere 30-LLP-landen. "Aan de slag" wil zeggen: hij/zij kan 'meedraaien' /assisteren gedurende een aantal uren per week in de volwasseneneducatie, het basis en/of secundair onderwijs (een mix van de onderwijsniveaus is mogelijk) gedurende 3 tot 10 maanden (max. 1 schooljaar).
    Een COMENIUS-assistent helpt de leraar met het lesgeven (ondersteuning bij het geven van groeps- of projectwerk), stimuleert het leren van vreemde talen bij de leerlingen, geeft ook enkele lessen in/over zijn/haar moedertaal, helpt leerlingen/studenten/cursisten met leermoeilijkheden, geeft lessen over zijn/haar land en versterkt de Europese dimensie in zijn/haar gastorganisatie(s). Het kan gaan om alle vakken: lichamelijke opvoeding, plastische opvoeding, wereldoriëntatie, talen, ICT, boekhouden, wiskunde, filosofie, fysica enz enz.

    Hij/zij is een 'ambassadeur' voor Vlaanderen en leert het gastland "van binnen uit" erg goed kennen. Het gaat om een onvergetelijke ervaring en kans die je zeker jouw studenten niet mag ontzeggen; dus vertel hen over deze mogelijkheid !

    Heeft de student al een Erasmus-ervaring gehad ? Geen probleem om een COMENIUS-assistentschap te ontvangen !

    Deadline voor indienen van een aanvraag om als COMENIUS-assistent naar het buitenland te kunnen: 31 januari 2008. Deze aanvraag dient te gebeuren door de student zelf.
    De aanvraagformulieren vind je op onze website: www.epos-vlaanderen.be => downloads => COMENIUS.
    Als je vragen hebt over deze actie: contacteer ons gerust !
     
    In Grundtvig-scoop nr 5 kan je lezen welke ervaringen de Italiaanse Lauro Rosi als COMENIUS-assistente had in LBC van Borgerhout. Je kan dit nummer gratis bij ons verkrijgen (renilde.reynders@epos-vlaanderen.be) met vermelding van Grundtvig-scoop nr 5 + je naam en adres.
     
    Succes ermee !
     
    Met vriendelijke groet,
    Renilde Reynders.
    LLP/GRU-, COM(ho) &
    TALEN-coördinator
    EPOS vzw

    19-01-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    17-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Olympische Spelen (lestip)
    De Olympische Spelen in Beijing tijdens de zomer van 2008 zijn een superkans om je leerlingen warm te maken voor een gezonde en actieve levensstijl. Het BOIC stuurt in januari naar elke basisschool twee werkmappen met les- en doetips. Van leerstof tot feestideeën, voor kleuters en lagere-schoolkinderen. Het materiaal is binnenkort downloadbaar op de BOIC-website. Klik op http://www.olympic.be/homepage.asp

    bron - nieuwsbrief Lerarenkaart

    17-01-2008 om 09:43 geschreven door admin  


    07-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe zoekmachine Wikia Search gelanceerd
    Wikia Search begint bescheiden. Op dit moment indexeert de zoekmachine zo'n vijftig tot honderd miljoen webpagina's. Een schijntje vergeleken met de meer dan achttien miljard pagina's die Google naar schatting doorzoekt. Ook het speuren naar afbeeldingen en nieuws is nog niet mogelijk.ikia Search begint bescheiden. Op dit moment indexeert de zoekmachine zo'n vijftig tot honderd miljoen webpagina's. Een schijntje vergeleken met de meer dan achttien miljard pagina's die Google naar schatting doorzoekt. Ook het speuren naar afbeeldingen en nieuws is nog niet mogelijk.

    Probeer het zelf eens op http://alpha.search.wikia.com/

    Bron: http://www.zdnet.be/news.cfm?id=78260&mxp=200

    07-01-2008 om 17:49 geschreven door admin  


    03-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zoekmachine voor kinderen bevat toch porno, gokken en illegale sites
    Voelspriet NL waarschuwt dat de nieuwe zoeksite voor kinderen http://www.zoekveilig.nl/ niet zo veilig is als wordt aangegeven.
    Ze deden de test en kwamen spontaan uit op een reeks porno en andere illegale websites.
    Lees het ganse verhaal op http://www.voelspriet2.nl/forum/index.php/topic,8289.msg42735.html#msg42735

    03-01-2008 om 11:17 geschreven door admin  


    29-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Virusverspreiders misbruiken moord op Benazir Bhutto
    Hoe snel virusschrijvers zijn, blijkt uit het nieuws over de zopas vermoorde Pakistaanse oppositieleidster en oud-premier Benazir Bhutto. Wie op Google naar informatie zoekt over de vrouw, loopt de kans om op een site uit te komen met een kwaadaardig JavaScript. Deze haalt een virus (Trojaans paard) binnen, dat op zijn beurt het systeem besmet met andere bestanden.

    Bron ZDNet - lees meer op http://www.zdnet.be/news.cfm?id=78019

    29-12-2007 om 11:12 geschreven door admin  


    25-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstwensen
    Surf naar http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?code=ER13610552 en klik (telkens) op het groene takje....

    25-12-2007 om 00:00 geschreven door admin  


    22-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Google onthoudt alles
    Als u in Google iets zoekt, wordt dat nauwlettend bijgehouden door de zoekgigant. Met de immense hoeveelheid gegevens die Google daarbij verzamelt, kunnen leuke overzichtjes gemaakt worden. De Google Zeitgeist 2007 presenteert enkele belangrijke Belgische zoektrends van het afgelopen jaar.

    lees meer op http://www.zdnet.be/news.cfm?id=77826&mxp=120

    22-12-2007 om 00:00 geschreven door admin  


    19-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerst op docentenplein
  • Op http://www.docentenplein.nl/kerst.htm vindt u vele links naar lesmaterialen, knutselideeën, liedjes, kleurplaten en nog veel meer.
  • In de lesideeënruimte http://www.docentenplein.nl/lesideeenruimte.htm staat een aantal leuke lesideeën en -materialen.
    Snel kijken is de boodschap !
  • 19-12-2007 om 09:06 geschreven door admin  


    14-12-2007 om 00:00 geschreven door admin  


    14-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Stimulus
    Wil je opdrachtgestuurd en onderzoekend leren bij je leerlingen stimuleren? Dat kan met Stimulus. Deze leeromgeving in spelformaat is modulair opgebouwd rond een thema dat geplukt is uit de leefwereld van jongeren. De nieuwe module rond gps sluit aan bij wereldoriëntatie in de derde graad basisonderwijs en bij technologische opvoeding in het eerste jaar secundair. Andere online modules zijn: gsm (technologische opvoeding en wiskunde in eerste graad secundair), de vuurwerkfabriek en waskracht (chemie in tweede graad secundair). Bij de modules gsm en gps kan je kit gratis gebruiken in je klas.
    Meer info op http://www.stimulus.eu
    Reserveren doe je via een mail naar info@stimulus.eu
    11-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spelen met Lego-blokjes
    Kinderdromen moeten gekoesterd worden. En wellicht is het net daarom dat spelen met Lego Digital Designer zo leuk is. Met dit gratis programma kunt u rustig opnieuw droomkastelen en -auto's creëren, zonder dat iemand u kan betrappen op het spelen met de gekleurde kunststofblokjes van Deense afkomst.

    Kijk snel op http://www.zdnet.be:80/downloads.cfm?id=77256&mxp=124 

    11-12-2007 om 19:08 geschreven door admin  


    05-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Impulsdag 2008
    Op zaterdag 15 maart 2008 wordt de vierde Vlaamse Impulsdag georganiseerd in Campus De Vest van de KHMechelen.
    Blijf op de hoogte en lees meer op http://www.khm.be/impulsdag

    05-12-2007 om 00:00 geschreven door admin  


    03-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Denk mee na
    CANON Cultuurcel van het ministerie van Onderwijs en Vorming lanceert, in samenspraak met minister van Onderwijs en Vorming Frank Vandenbroucke, een internetforum over cultuur in het onderwijs. Het forum wil iedereen de kans te geven om mee na te denken over de aanbevelingen uit het rapport ‘Eigenschap en Consequentie, Kunst- en cultuureducatie in Vlaanderen’ van prof. Anne Bamford.

    lees meer op http://www.ond.vlaanderen.be/nieuws/2007p/1203-cultuurenonderwijs.htm

    03-12-2007 om 20:24 geschreven door admin  


    27-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Extra lestijden voor kleuters
    Dit schooljaar kregen al 279 kleuterscholen extra lestijden toegekend omdat nieuwe, kleine kleutertjes zich in de school ingeschreven hebben. Dat zijn er heel wat meer dan vorig schooljaar op hetzelfde ogenblik. Het totale aantal extra lestijden voor de zgn. “instapklasjes” verdrievoudigt van 636 naar 1864. De stijging is zichtbaar in alle netten. Dit is het gevolg van de nieuwe, soepelere berekeningswijze die minister van Onderwijs Vandenbroucke begin dit schooljaar invoerde. De minister maakte deze cijfers bekend op een studiedag over kinderopvang in het GO! Hij gaf er een stand van zaken van de verschillende acties rond kleuterparticipatie..

    lees meer op http://www.ond.vlaanderen.be/nieuws/2007p/1121-instapklasjes.htm

    27-11-2007 om 00:00 geschreven door admin  


    25-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Milleniumdoelstellingen voor kinderen

    Interactieve spelletjes, een individuele en klassikale wedstrijd, kinderen uit het Zuiden aan het woord, filmpjes... www.2015ikloopmee.be is een educatieve site voor 10- tot 12-jarigen over de millenniumdoelstellingen. Ketnet-wrapper Karolien maakte reportages in Togo. Ook die vind je op de site. De website verwerkt bovendien de workshops 'Gelukkig 2015' en 'Goed geboerd, grote honger', beide bedoeld voor het vijfde en zesde leerjaar
    bron: lerarenkaartnieuwsbrief lager onderwijs nr 76

    25-11-2007 om 00:00 geschreven door admin  


    05-11-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sinterklaas is terug !
    Het is nog een maandje aftellen , maar vandaag openen wij de deuren van Salaminca, het huis van Sinterklaas en zijn pieten. Ik nodig jullie alvast uit er te logeren tijdens de gezellige Sinterklaasperiode.

    Groetjes

    Sinterklaas

    lees meer op http://www.sinterklaasenpiet.be/index_flash.html

    05-11-2007 om 20:49 geschreven door admin  


    30-10-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Digitale prentenboeken
    Zelf een digitaal vertelboek aanmaken ... dat kan
    Maar is het ook toegelaten ? En hoe begin je er aan

    Lees meer op http://computersindeklas.web-log.nl/computersindeklas/2007/10/digitale_prente.html 

    30-10-2007 om 10:33 geschreven door admin  





    Deze blog wordt bijgehouden ter ondersteuning van de opleiding bachelor leraar lager onderwijs aan de KHMechelen door Brenda De Bouw en Marc Gorremans - info over de studierichtingen aan de KHMechelen kan je lezen op www.khm.be


    Zoeken in blog


    Archief per maand
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2005


    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs