Inhoud blog
  • Vakantie !
  • Leer- en doeboxen
  • Surfsleutel
  • Plus
  • Media Rakkers
  • Virtueel historisch museum JoCas
  • Eduboek: Geschiedenis van de voetbalsport
  • Voornamenbank
  • De Brieven Brigade
  • Schaalberekenen
  • Woordspin maken met de 'digibord'-software
  • Digibord ... beter leren
  • Op zoek naar digitaal lesmateriaal ?
  • Digitale leerobjecten
  • Maaltafels oefenen
  • 3D rondleiding in Het Achterhuis
  • Digimateriaal voor hoogbegaafden
  • De getallenlijn
  • Verkeersborden gezocht
    ICT - weetjes en ideetjes
    KHMechelen Verpleegkunde & Lerarenopleiding
    28-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kranten lezen
    Wil je op de hoogte blijven van de hoogtepunten van het nieuws?
    Dan kan je via www.kranten.com een gratis abonnement nemen op een overzicht van het nieuws van de Belgische en Nederlandse kranten.
    Stipt om 8.30 uur krijg je het nieuwsoverzicht in je mailbox gedropt

    info zie www.kranten.com

    28-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    27-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gratis rekenprogramma
    Rekensommen is bedoeld om kinderen te helpen met hoofdrekenen. De leerkracht kan per leerling instellen welke oefeningen er gemaakt moeten worden. De leerling lost deze oefeningen op in een mooie, grafische omgeving, vergezeld van enkele leuke karakters.

    Zie ook op http://www.d3media.be

    bron: KlasCement - Eduware - ware 1170

    27-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    25-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Google kent ook talen
    Met Google Vertaling kun je sinds kort Nederlandse teksten direct vertalen van en naar 23 talen: Arabisch, Bulgaars, Chinees (traditioneel en vereenvoudigd), Kroatisch, Tsjechisch, Deens,  Nederlands, Fins, Frans, Duits, Grieks, Hindi, Italiaans, Koreaans,  Japans, Noors, Pools, Roemeens, Russisch, Spaans, Zweeds, Portugees.

    Meer info op  http://translate.google.com/
     

    25-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    23-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Webpuzzels ...
    Jack Nowee maakte een webpuzzel over de Olympische Spelen voor leerlingen van de basisschool met de gratis internettool YURLS. Voor de Webpuzzels die Jack tot nu toe gemaakt heeft, is heeft hij ook een overzichtspagina gemaakt.

    Kijk ook eens op http://webpuzzel-olympische-spelen.yurls.net/

    23-05-2008 om 19:59 geschreven door admin  


    20-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Olymische webquest-spelen
    Webkwesities (webquests) zijn een leuke werkvormen om ICT te implementeren. Een Webpad is dan weer wat anders ...
    De Olympische spelen inspireerden enkele leerkrachten om zelf aan de slag te gaan.
    Zowel een webquest als een webpad is te bekijken op http://www.bloggen.be/ictco

    Meer informatie over deze werkvormen kan je nalezen op Wikipedia
    Over de webquests lees je alles via http://nl.wikipedia.org/wiki/Webkwestie
    Info webpaden staat op http://www.manssen.nl/Computersindeklas/handreiking_ict/lesmateriaal/digilessen.htm
    Er is een miniem verschil tussen de twee werkvormen ... aan jou om te ontdekken welk en waar
     


    20-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    18-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lezen en luisteren in de lagere school ... niet OK ?
    Informatie opzoeken die letterlijk terug te vinden is in een tekst lukt heel wat twaalfjarigen, maar verbanden leggen of reclameboodschappen doorzien, blijkt heel wat moeilijker. Wie graag leest, presteert beter voor lezen én luisteren. Die resultaten van de peiling Nederlands lezen en luisteren bij bijna 3 000 leerlingen van het zesde leerjaar stemmen tot nadenken over onderwijskwaliteit in Vlaanderen. 
    Deze week ontvangen alle Vlaamse scholen de brochure 'Peiling lezen en luisteren (Nederlands) in het basisonderwijs' met de resultaten.

    Meer info op http://www.ond.vlaanderen.be/dvo/peilingen/basis/Brochure_LO_Lezen_Luisteren_resultaten.pdf

    18-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    16-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Supo

    De opleiding Journalistiek van de KHM heeft een eigen website, met leuke reportages en artikels

    Kijk eens op www.supo.be

    16-05-2008 om 12:28 geschreven door admin  


    14-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nog eens alles op een rijtje
    Dag student

    Om vergissingen te vermijden, zetten we alles nog eens op een rijtje

    * DIGITAAL PORTFOLIO - wordt binnengestuurd ten laatste op zondag 25 mei 2008 via Toledo+
    * STAGEOPDRACHT ICT (stage 2B) - formulieren worden binnengebracht in het studentensecretariaat tweede verdieping voor donderdag 29 mei 2008
    * ICT TOETS - de online toets (Toledomap Begeleiden van kinderen 2) vul je in ten laatste op zondag 1 juni 2008

    Veel succes !

    Marc

    14-05-2008 om 09:31 geschreven door admin  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Radioboeken
    Radioboeken is een idee en initiatief van het Vlaams-Nederlands Huis deBuren in Brussel, het cultuurhuis van Nederland en Vlaanderen in Brussel (www.deburen.eu). Radioboeken zijn nieuwe verhalen door Nederlandse en Vlaamse auteurs geschreven en voorgelezen in opdracht van deBuren. De verhalen verschijnen niet in druk, maar zijn na de publieke opnames alleen nog te beluisteren via internet en radio.

    De Radioboeken zijn als podcast te beluisteren via www.radioboeken.eu. Dat is een groot succes gebleken. Sinds juli 2006 werd al 350.00 keer een verhaal gedownload. Daarmee is Radioboeken de meest succesvolle literaire podcast van de Lage landen. Op dit moment staan er al 55 verhalen online. Onder de deelnemende schrijvers bevinden zich Kader Abdolah, Oscar van den Boogaard, Hafid Bouazza, Désanne van Brederode, Saskia de Coster, Yves Petry, Hella S. Haasse, Kristien Hemmerechts, Stefan Hertmans, Lieve Joris, Ivo Michiels, Ellen Ombre, Wanda Reisel, Dimitri Verhulst, Tommy Wieringa en vele anderen.

    Voor meer informatie over Radioboeken en de auteurs: zie www.radioboeken.eu

    bron: www.docententenplein.nl

    14-05-2008 om 08:47 geschreven door admin  


    13-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Warme patatten
    HotPotatoes is een gratis programma waarmee je zelf toetsen kan aanmaken voor de lagere school.

    Kijk een op http://computersindeklas.web-log.nl/computersindeklas/2008/05/hot-potatoes-ze.html voor meer info.

    Ook KlasCement heeft een eigen HotPot site - lees er meer over op http://www.klascement.net/nieuws/4493/

    13-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    12-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leuke spellen
    Leuke spelletjes voor kleuters en leerlingen van groep 3 vind je op 'Plein 1' van   http://www.spelletjesplein.nl/  Op 'Plein 1' zijn door Sipke Kloosterman allerlei leuke spelletjes verzameld voor jonge kinderen. Maar er zijn nog meer sites waarmee je aan de slag kan in de kleuterschool en de eerste graad van het basisonderwijs.

    Lees meer op http://computersindeklas.web-log.nl/computersindeklas/2008/05/spelletjes-voor.html

    12-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    11-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kinderen krijgen eigen geloofs-website

    Woensdagvoormiddag werd de kinderwebsite Nabbi (www.nabbi.be) gelanceerd, voor kinderen tussen 8 en 12. De site is een initiatief van de Vlaamse bisschoppen. Het was kardinaal Danneels die samen met vier leerlingen van de Mechelse basisschool Sint-Jozef Coloma de nieuwe website aan de pers voorstelde. De persvoorstelling had plaats in het bisschopshuis in Mechelen.

    Nabbi.be werd gemaakt om kinderen een website aan te bieden waar “onomwonden, respectvol, ongecompliceerd, hedendaags en jong over geloof en Kerk gesproken wordt.” De Vlaamse bisschoppen zijn ervan overtuigd dat het gesprek over geloof en geloofsbeleving op een hedendaagse manier aanwezig is in de samenleving. Kinderen kunnen op ‘Nabbi’ veilig en onder toezicht op een leuke manier informatie krijgen over alles wat met geloven, God en Kerk te maken heeft. Zij kunnen er ook vragen stellen over andere zaken van het leven, die ze belangrijk vinden. De kindersite bevat ook een forum en elke woensdagnammidag, vanaf 15 uur, kunnen de kleinsten er chatten.

    Bezoek de website op www.nabbi.be - best bruikbaar in je (stage-)klas !

    bron Kerknet (http://www.kerknet.be/aartsbisdom/nieuws_detail.php?ID=377&nieuwsID=79619)

    11-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    10-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BLOG opdracht 2
    VERPLICHTE OPDRACHT VOOR DE STUDENTEN KHM / 1 BALLO

    RSS feeds zijn voor jou geen geheime boodschappers....
    Via RSS zal je op de hoogte gehouden worden wanneer een nieuw item toegevoegd wordt aan een webpagina.
    Maar daarvoor moet je wel een feedreader installeren. Dat kan offline (op jouw computer alleen) of online (via het internet te raadplegen op elke pc in de ganse wereld). Wij opteren voor de laatste formule en verplichten je om een account aan te maken op www.netvibes.com

    Surf naar Toledo - vak Atelier en raadpleeg de opdracht in de rubriek Digitaal Portfolio - Stappenplannen & info

    Veel succes !

    10-05-2008 om 16:01 geschreven door admin  


    07-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ICT en onderwijs

    Zoek je nog meer informatie over het internet en ICT gebruik in je klas?
    Kijk eens naar deze website http://www.ictenonderwijs.nl/

    07-05-2008 om 09:26 geschreven door admin  


    04-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.RSS
    Heb je onderaan deze blog ook al het oranje stickertje RSS opgemerkt ?
    Waarvoor staat dat eigenlijk ?
    Surf daarvoor naar http://weblog.r-win.com/losse_html/rss.html 
    Ook op KlasCement (http://www.klascement.net/) kan je de nodige info terugvinden

    04-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    03-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Webje kunst
    Op zoek naar materiaal voor je lessen muzische vorming ?

    Op http://webje-kunst.yurls.net/ kan je een heleboel bruikbare links terugvinden

    03-05-2008 om 00:00 geschreven door admin  


    01-05-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Knappe verzameling
    Verschillende instellingen , scholen en leerkrachten bundelen een aantal links naar boeiende websites, waarop je een massa aan informatie kan terugvinden.
    De webmaster van de Trudo Basisschool uit Eindhoven maakte een 'digitheek' voor leerlingen en leerkrachten.
    Bekijk hun verzameling eens ... ! Je zal er heus wel wat van op kunnen steken

    klik op http://www.dse.nl/~trudo10/framethuis.htm

    01-05-2008 om 15:21 geschreven door admin  





    Deze blog wordt bijgehouden ter ondersteuning van de opleiding bachelor leraar lager onderwijs aan de KHMechelen door Brenda De Bouw en Marc Gorremans - info over de studierichtingen aan de KHMechelen kan je lezen op www.khm.be


    Zoeken in blog


    Archief per maand
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2005


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs