Rondreis Kazachstan
Inhoud blog
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    04-06-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Vrijdag 1 juni 

    Laatste vrije dag vandaag.

    De trein is mooi op tijd aangekomen en we kunnen ons bagage in het hotel achter laten. Onze kamers zullen vanaf de middag beschikbaar zijn. Eerst lekker ontbijten en een stevige kop thee of twee.

     En dan nu als afsluiter de grote finale van deze prachtige reis: IK kom op de Kazakse TV!  ECHT WAAR!!! Heel eventjes, misschien maar een second of twee, maar toch. Ik hoor jullie al denken: wanezeverismedanu, nij ism helemaal depedalekwijt. Maar nee beste mensen. Ik zal het, zoals altijd trouwens, haarfijn uitleggen:

    vandaag is het in Kazachstan ‘De Dag van het Kind’ en er is een grootse parade gepland. Nu kom ik toch wel aan justoptmoment dat de parade begint. En waar staat bibike nu? JAWEL, op 2,75 m van de camera en die zwaait via een lange metalen arm plots naar mij toe. Recht in ‘the face’. Ik sta verrast van achter mijnen zonnebril (ja diezelfde) te kijken naar die lens en voor ik het besef, sta ik erop. Boem pats erop gewoon. En dan zwaait ie terug naar het begin van de parade. Eentje zo groot dat Noord Korea er jaloers op zal zijn. Honderden jongeren, keurig ingedeeld in groepen met telkens een andere outfit, zowel traditioneel Kazaks, als fleurig modern in de meest vrolijke kleuren. En dat alles met passende muziek.

    Kzal alsnog proberen om een kopieke te pakken te krijgen van de KPO (Kazakse Publieke Omroep), maar ik heb zo mijn twijfels.

    ...

    Ondertussen is mijn laatste dag, mijn terugreisdag, aangebroken.

    En dat houdt in: wekker op 01.00H gezet. Opstaan op 01.07H na intens gevecht met diezelfde wekker, die nota bene gewoon zijn werk doet.

    Douchen met warm & koud Kazaks water om wakker te blijven (en koud is daar ook effectief BEREkoud met al dat gletsjer water). Laatste items in mijnen koffer ploffen en er met mijn vol gewicht op gaan zitten om hem dicht te krijgen. Ik moet al die herinneringen toch ergens steken! Dan naar luchthaven en inchecken.

     Alles gaat vlotjes. Met pijn in het hart realiZEER ik me, met de nadruk op zeer, dat mijn reis is afgelopen. Ik zou zelfs zeggen: patsboemge-daan, finito, finished, fertig, terminé’, ende aus, schluss.

     Maar binnen een jaar of tien, kom ik terug, zeker weten, en wil ik met m’n eigen ogen zien of, en hoe alles veranderd is in dit mooie land in volle ontwikkeling.

    Ciao,

    Valerio





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 04/06-10/06 2018
  • 28/05-03/06 2018
  • 21/05-27/05 2018
  • 02/04-08/04 2018
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!
    Mailinglijst

    Geef je e-mail adres op en klik op onderstaande knop om je in te schrijven voor de mailinglist.


    Startpagina !

    Klik hier
    om dit blog als uw startpagina in te stellen!

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs