7h30 In 't restaurant kom ik binnen in koersuitrusting en weer veel bekijks. De curisten zitten aan 't ontbijt in witte badjas na hun eerste "traitement de beaute".(er zitten er veel bij waar het niets zal uithalen, maar da weten zij niet).
Het weer is beter vandaag en om 9h15, en route naar de echte startplaats van de camino,"Saint-Jean-Pied-de-Port"
Na 15km weer een campinglander die aan een rustig tempo fietst en we slaan een praatje. Hij vraagt mij of er hier een bakker is. Ik antwoord dat er 10km verder wel een zeer goeie is waar ik elke zondag mijn croissans haal. Zet u maar in mijn wiel en we rijden er naartoe. Goe windje roept hij naar mij. Wilt ge dat ik nog eentje laat, en ik laat hem ter plaatse bij de volgende beklimming. Nog geen 5km verder weer campinglanders (waar zijn de belgen?) een koppel denk ik, maar ze zijn elkaar tegengekomen en fietsen en camperen nu samen verder. Ik ga maar verder op mijn tempo want het gaat in tegenstelling tot gisteren, zeer goed.
Saint-Palais wordt mijn pic-nicplaats en er zijn daar veel communiefeesten aan de gang, de restaurants zitten vol en veel ambiance. Hier ga ik mijn fiets een onderhoudsbeurt geven, remblokken vervangen, alles nog eens goe nakijken en smeren. Nog 35 km tot mijn einddoel van vandaag en 't is heuvelachtig=een goede test voor de nieuwe remmen want morgen is de zwaarste klim- en afdaal-etappe en de remmen doen het uitstekend.
Ook oefen ik nu mijn spaans en formuleer wa zinnen ivm hotelreservatie. Ola, soy Juan-Pedro, tienes habitationes con cuarto de bano pora esta noche?
Si hay Cuanto cuesta? Cuarante y ocho euros con desayuno. Vale, arriba antes las tres y las cuatro. De donde eres.
Soy de Belgica.
Me gusta son las gente sympatico de Belgica, a las cuatro, adios.
5h30 het is druk in Saint-Jean-Pied-de-Port, toeristen en pelgrims. Er is hier een auberge met vlaamse uitbaters en daar wil ik naartoe, maar complet. Andere auberges staan mij niet aan en ik ga voor chambres d'hotes bij een typische engelsman (stijve hark) maar goede accomodatie met free wifi.
Bij de info voor pelgrims krijg ik mijn stempel en word geregistreerd: Belge, via Tours, en velo, 63 anos. En dan nog wat uitleg bij de routekaart, waarop letten, waar is het zeer steil en ge moet niet beschaamd zijn om met de fiets aan de hand te lopen want er zijn nogal wat hoogtemeters te overwinnen. Hoogtemeters zijn de afstand die ge die dag vertikaal aflegt, alsof je de lift zou nemen tot die hoogte maar dan onder een hellingshoek. Ter vergelijking, de ronde van vlaanderen heeft +/- 2000 hoogtemeters.
De rit, 91km,16,9km/h gemiddeld en 873 hoogtemeters
Jacob zegt: stop maar mee uw spaans of uw woorden zijn op tegen da ge in Spanje zijt, zoveel woorden kende gij nie he.
|