Foto
Inhoud blog
  • Blijf vooral jezelf trouw
  • Thanks
  • Waterfront girls reunited
  • Crocs test
  • Aqwa
  • Rugby
  • Perth Zoo
  • Perth 2
  • Perth
  • Fremantle Port
    Zoeken in blog

    JiHa in Oz
    Tijd voor ons - 6 maanden Australië en Nieuw Zeeland
    30-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Watervalcircuit

    In de Atherton Tablelands volgden we het watervalcircuit. Absoluut de moeite !

    Zeer heuvelachtig landschap altijd wat mistig en veel watervallen dus ! Ook wel veel regen.

     

    Aussie Bellie !!! Het eten is hier superlekker. Of je nu gaat ontbijten, lunchen of dineren het is al altijd super meegevallen. Wel altijd grote porties. Koks zijn hier zeer gegeerd dus Ronny als je je geroepen voelt je kan hier meteen aan de slag.
    Gelukkig dat we elke dag onze portie wandelingen doen om de bellies onder controle te houden haha.

    De bloedzuigers hadden me wel te pakken hier. 3 in totaal tijdens de bezichtigingen van de watervallen.

    Van zoveel water moet ge zelf af en toe ook eens een waterval maken. Dit natuurlijke pisain was er op de juiste plaats, op het juiste moment.

    30-11-2010 om 09:48 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bloggen

    Een dagje vrij om wat te bloggen en eens wat mails na te kijken en beantwoorden.

    Neemt zo veel tijd in beslag doordat alles zo traag gaat en er heel veel foto’s zijn om uit te selecteren. En wat moet ge altijd schrijven hé. Daar moet ge soms eens goed over nadenken.

     

    Zaterdagmorgentraditie in ere houden. Koffie met een lekker stukje gebak.

    Moemoeke zie dat ge gauw weer op adem komt hé ! Bij  elke hap lekker gebak denken we aan u en Lucieke. Zijn er zeker van dat jullie ook aan ons denken tijdens jullie koffieklets.

    30-11-2010 om 09:40 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cairns

    Cairns spijtig genoeg bij slecht weer bezocht. Ze hebben een prachtig openluchtzwembad gewoon gratis voor iedereen met uitzicht op zee.

    Aquagym voor de oude van dagen.

    Mooie stad met niet al te veel hoogbouw. Zeker de moeite waard om te zien. Spijtig van het slechte weer anders hadden we zeker wat langer gebleven.

    Speciaal voor de familie Budts :
    Voor den Tom om eventjes weg te dromen. Ge zou niet veel thuis zijn als ge hier zou wonen denken we !



    Check eens even of de Flup nog in 't Gooreind gezien is want wij hebben zijn evenbeeld hier tegengekomen.
    't Was nen even grote flodderaar !

    30-11-2010 om 09:36 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    21-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Regen
    In Kuranda is het regenwoud zijn naam alle eer aan beginnen doen.
    Op de skyrail terug naar Cairns was het zicht beperkt door de vele regen en mist maar het had toch wel iets.


    Sindsdien al redelijk wat regen gehad maar het blijft lekker warm.
    Intussen zijn we de Atherton Tablelands ingetrokken. Volgens de Australiërs lijkt het op Zwitserland, volgens ons meer de Ardennen maar ja die kennen zij waarschijnlijk niet om het mee te vergelijken haha. Hier gaan we eventjes wat rondkijken alvorens terug naar de kust te trekken en richting Brisbane te gaan. Momenteel is het daar wat druk omdat in Queensland het schooljaar afgelopen is en alle laatste jaars naar Surfers Paradise trekken om dit te vieren. Op het nieuws te zien is dit één grote zuippartij en een hoop vechterstoestanden dus blijven we daar nog maar even uit de buurt. Maar niet getreurd er is hier genoeg te zien !

    Voor iedereen, ja we lezen jullie reacties op de blog en vinden het super (wel wat weinig ) maar we kunnen daar dan weer niet op terug reageren tenzij we het in onze blog opnemen of een mailtje sturen. De kwaliteit van het internet is echt soms bedroevend traag of beperkt wegens maar een uurtje gekocht en dan proberen we natuurlijk eerst de blog te updaten zodat iedereen mee is hé !
    Als we echter de tijd vinden en vooral als we free wireless internet vinden proberen we ons best te doen om wat antwoorden in te halen.
    Maar zeker blijven reageren dus want doet echt goed om jullie allemaal te horen !!!

    21-11-2010 om 06:52 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cassowary

    Qua rare beestjes kan deze vreemde vogel zeker tellen. Komt alleen maar hier in het hoge tropische noorden voor.
    Iedereen bij wie je op het landgoed komt zegt dat er wel wat zitten op zijn stukje grond en als je wat geluk hebt zie je er één. Jaja, een week later nog niks gezien. Niet in de betalende regenwoudwandeling, niet op het hoteldomein, niet in de fruitfarm, niet gewoon in het wild of op de weg.
    Borden genoeg die waarschuwen maar waar zijn ze ?



    Standbeelden genoeg maar echte?



    Dus maar naar een zoo en ja daar zijn ze maar in de natuur? Maar ja in zo’n uitgestrekt gebied dat moet lukken om ze te zien zeker.

     

    21-11-2010 om 06:51 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koala knuffelen

    In Australië wou ik toch wel eens een koala geknuffeld hebben en in Kundara was het eindelijk zo ver.
    Eerst even oefenen in de souvenirshop !

    Dan op naar het echte werk ! Het is een echte business en bandwerk maar de opbrengst is voor het goede doel dus we gaan er maar voor.

    Schattig zijn ze wel maar stinken man !!

    Als de beestjes een teken van leven geven worden ze even achter de schermen wat gekalmeerd zodat ze weer een sessie toeristen aankunnen.
    Keuze genoeg, er hangen er nog wat in de boom.


    Echt geweldige beesten ! Hopelijk volgen er nog in 't wild want ze zijn geweldig grappig om naar te kijken.

    21-11-2010 om 06:50 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kundara

    's Morgens vroeg op weg om vanuit Cairns naar Kuranda te gaan. Hippiedorpje in de bergen.
    Met het oude bommeltreintje er heen door de tunnels en bruggen die nog in de tijd van Ned Kelly zijn gebouwd.


    Even een tussenstopje om een watervalletje te zien. Alle toeristen gaan tegen een sneltempo naar het platform voor het beste plaatsje en dan met de raarste moves op de foto. Japannerkes zijn overal en altijd in ‘peace’. En zelfs in het zuivere Australië lopen er nog met hun mondmaskerke op. Bang om te veel gezonde lucht in te ademen waarschijnlijk .


     

    En weer verder.


     

    Eens boven, de ene na de andere souvenirshop.

    21-11-2010 om 05:58 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proevertjesdag

    Koffie-en theeplantages zijn er ook in de tropen.

    Met onze bonnekes voor gratis proeven gingen we er een paar uitproberen.

    De ene een grote koffiepot en -machine verzameling, waar ze ook heerlijke thee hadden en nog lekkerdere chocolade en likeur.


    De andere uitleg over het reilen en zeilen van het familiebedrijf met alle tegenslagen van crisis en verlies van oogst maar door blijven gaan met de glimlach.


    Begin maar al te oefenen moemoeke ! De koffies worden hier altijd schoon gepresenteerd dus onze verwachtingen zullen hoog gespannen zijn als we terugkeren naar chez moemoe.
    Haha nietwaar zenne, 't is de liefde waarmee hij gemaakt is die telt en daar kunnen ze hier niet aan tippen. x

    21-11-2010 om 05:41 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Exotic Fruit Farm

    Dan maar tropisch fruit proeven op de plantage.

    Veel gemakkelijker word voor jou voor gesneden!!!!!

    Allemaal rare vruchten voor ons met de grappigste vormen en smaken doen ze ook raar.

    Maar er waren een paar echt lekkere die naar nog smaakten. Ze werden één voor één uitgelegd en geproefd.









    21-11-2010 om 05:19 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kokosnoot

    Op een verlaten strand (vanwege krokodillen en stingers in het water) vonden Vrijdag en Robinson een coconut. Even opendoen met een stok, proberen, lukt niet zo goed wacht ik zal proberen eerst gooien tegen een stuk rots tot hij begint te scheuren en dan trekken. Na een stevig getrek komt de harde coconut tevoorschijn dus nog geen cocossap niet simpel als ge groten dorst hebt !







    By the way dit is Coconut Beach !

    21-11-2010 om 05:13 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cape Tribulation 2
    Op plaatsen waar het zeer nat is planten ze soms bamboe.


    Fig trees vormen soms enorme gordijnen met hun wortels.


    Even afkoelen. Het tropische klimaat is echt zweten zelfs zonder dat je beweegt.


    De bladeren van sommige palmen vomen hier mooie parasols.


    Palmenveldje.


    En wat zou nen dag zijn zonder wat onnozel te doen ...

    21-11-2010 om 05:09 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cape Tribulation

    Na ons snorkelavontuur trekken we nog wat verder naar het noorden de tropen in.
    Eerst de ferry nemen en zo komen we in de zone waar het tropische regenwoud samenkomt met de zee.


    Hier een paar kiekjes van de pracht en praal van de wet tropics.






     

    21-11-2010 om 04:59 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Snorkelen - Great Barrier Reef part 2

    Lachen naar het visje .

    Om het maximale uit je dag te halen kan je de verloren uren altijd opvullen met breien.

    Sfeerfoto bij terugkomst in de haven.

    %%%FOTO3%%%

    En weer veilig terug Port Douglas binnengevaren. De haai die we tegengekomen zijn had gelukkig niet veel honger.



    15-11-2010 om 00:00 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Snorkelen - Great Barrier Reef part 1

    Terug in Port Douglas bereiden we ons voor op ons eerste grote snorkelavontuur.

    Via een blog van andere belgen was ons aangeraden voor Wavelength te kiezen omdat deze de meest milieuvriendelijke, in aangename kleine groepen (max. 30 personen) en waardevolle toer aanbieden.

    En dat was zeker geen woord te veel gezegd. Echt superdag gehad, geweldig begeleidend team en natuurlijk fantastisch om een paar uur in die wondere onderwaterwereld te vertoeven.

    Klein technisch onderhoud.

    Het Great Barrier Reef in al zijn pracht.

    15-11-2010 om 00:00 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mossman

    Om de verwennerij nog even te verlengen naar Silky Oaks Lodge geweest in Mossman. Dit is een resort met boomhutten, superdeluxe ! Geweldige service in een stukje tropisch regenwoud. Ook lopen hier belgische kalkoenen rond.

    Na bijna een maand begon het voor Hans toch een beetje te kriebelen om nog eens op een fiets te springen dus gebruiken we even de fietsen van het resort om naar het dorpje te gaan. Daar aangekomen is er echter niets te zien want bijna alles gesloten op zaterdag.

    De weg er naartoe en terug zijn zwaar door de hitte en op het laatste klimmetje moet Hans de duimen leggen (of toch zogezegd beweert hij ).

    Maar gelukkig heeft hij al bericht ontvangen dat de Bosduiners ook niet erg actief bezig zijn dus terug aanpikken zal nog wel lukken zeker. Fijn dat jullie zo solidair zijn mannen !

    15-11-2010 om 00:00 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Port Douglas

    Aangekomen in Port Douglas even tijd om vakantie in de vakantie te nemen en het stof van de outback af te spoelen.

    Eerst de omgeving verkennen. Het mooie strand, pittoreske kerkje en de charmante huizen maken het hier een heel gezellig en relax plaatsje.

    De Frangipani staan mooi in bloei.

    Ook hebben ze hier een klein Walhalla van UGGS. Denken dat dit alleen voor de toeristen is  want zouden niet weten wanneer de Australiërs deze zouden dragen met zo’n temperaturen.

    15-11-2010 om 00:00 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Queensland
    Intussen zitten we weer in Port Douglas. Een paar daagjes op hotel om al het stof af te wassen en nog eens op een lekker zacht bedje te slapen .
    Het is hier een beetje het paradijs. Zelfs het zeewater is aangenaam warm. Je moet echter wel binnen de netten zwemmen wegens krokodillen- en stingergevaar (vandaag sloegen de golven er wel over dus de veiligheid lijkt ons niet gegarandeerd, gelukkig zijn er genoeg stoere lifeguards aanwezig ).
    4X4 is ondertussen ingeruild voor een campervan met een tikkeltje meer luxe voor de komende 2 maanden tot Melbourne.
    Morgen trekken we een dagje op snorkelavontuur. Hopelijk volgen er schitterende foto's van een niet al te bewogen zeetochtje .

    14-11-2010 om 10:20 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.End part 1

    Nu we zijn aan gekomen in Alice Springs nog even eerst de auto wassen die volhangt met vliegen en stof en opgedroogde modder en een slordige 7000 km op de teller nog rap een paar kunstjes in het zwembad (de handstand was beter dan de foto).

     

    En dan met een kleine vertraging van 5 uur de vlieger op naar Cairns. Vlieger die we moesten hebben was vermist (geruststellende gedachte) dus moest er een vervangend toestel uit Adelaide komen. 8 uur rondhangen op een luchthaven van ne scheet groot is niet geweldig opwindend. Queensland here we come !

    14-11-2010 om 10:07 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ayers Rock

    Aangekomen bij het natuurreservaat van Uluru. De enige camping ligt in een resort.

    Een kleine stad met winkels, cafeetjes en restaurants, alles wat een toerist maar nodig heeft is daar.

    s’Avonds op de camping komt er een onweer opsteken dat voor het nodige lichtspektakel zorgt.

     

    We rijden eerst naar de Olga’s omdat die het verst liggen en omdat de wandeling van Valley of the Winds om 11 uur gesloten wordt wegens de hitte. Gauw de 2 wandelingen afgewerkt op de slefferkes, geen probleem.

     

    Dan rijden we naar Ayers Rock of Uluru waar ge 25 dollar per persoon moet betalen.

    Daar aangekomen, indrukwekkend. Maar vanwege het warme weer is de steile klim afgesloten. Kom dan gaan we er maar rond 9.4 km dat moet nog wel lukken vandaag met die kilometers van vanmorgen in onze benen. Eerst nog wat water pakken ieders 2 liter mee. Maar in de blakke zon wordt dat al gauw warm water (niet te zuipen) en is 9.4 km lang rond een grote steen waar ge op veel plaatsen geen foto’s van moogt trekken (heiligschennis).

    Aangekomen na een paar uurtjes even onze voetjes bekijken en de schade opmeten, vuil en een grote blaar. Rap naar het cultuurcenter waar nog nooit iemand zo snel is doorgewandeld voor ne frisse cola. Nog even nakijken in de achteruitkijkspiegel en gauw richting zwembad.

     

    ’s Anderendaags nog effe terug om de zonsopgang te bekijken (geen serieuze foto’s, hij was te snel of wij te laat uit ons bed haha). Nog eens checken of we mogen klimmen maar nu was er weer te veel wind. ’t Zal dus niet voor nu zijn. Maar naar ’t schijnt is het uitzicht vanop Mount Connor ook indrukwekkend.

    Daar aangekomen blijkt de gids zijn vrouw enkele maanden geleden gestorven dus den tour ligt op zijn gat en voorlopig dus geen toegang. Doeme hé, geen spectaculair uitzicht over de eindeloze vlakten dus.

    14-11-2010 om 10:05 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kings Canyon

    Weer een wandelingetje in de natuur waar er wordt gewaarschuwd dat het weer eens een warme dag gaat worden en dat ge vooral genoeg water moet meenemen voor het lusje van 2à3 uur. Wandeling gaat over de rand van Kings Canyon door de Garden of Eden. Knap staaltje natuur.

     

    Da’s een schoon klimmeke hé kom als ge ‘t goed ziet het zijn maar trapjes.

     

    Even wat rotssurfen

     

    Dat was een schoon tochtje met veel klim- en klauterwerk waardoor een frisse duik welgekomen is om m’n slefferkens af te koelen.

    14-11-2010 om 10:01 geschreven door JiHa  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 13/09-19/09 2010

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs