Inhoud blog
  • Dag 21 - 22 augustus 2008
  • Dag 20 - 21 augustus 2008
  • Dag 19 - 20 augustus 2008
  • BINGO !!!
  • Dag 17 - 18 augustus 2008
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Blog als favoriet !
    Reisverslag : Grand Tour of the US West

    10-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 8 - 09 augustus 2008
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Onbegrijpelijk maar ons Jet Air roadbook stuurt ons van Flagstaff naar National Park Mesa Verda (Colorado) zonder, voor Amerikaanse normen, een korte omweg van 160 km’s te maken. Dit wereldwonder missen zou een doodzonde…., neen schande zijn. Zelfs Vincent vond het niet erg om twee uur langer in de auto te zitten. CD’s, DVD’s en PSPgames tonen voor de eerste keer hun nut.

     

    Zelfs Inge ontdekt in de “dode” uren dat onze GPS een Nederlandse instelling heeft. Dwz dat we van de “engelse taal” en “miles indicaties” kunnen overschakelen naar “een bekakt” Nederlandse vrouwstem en km aanduiding. Ze kiest wijselijk om de Amerikaanse instellingen te laten staan….

     

    The Grand Canyon is echt enorm. Wij bezoeken de “south rim” van de Colorado river, Gelukkig want aan de “north rim”  is het serieus aan het donderen. The Grand Canyon heeft een microklimaat waar het boven het rif bijna nooit bewolkt is. Echt bangelijk als je in volle zon staat en 360° rondom je wel donkere stormwolken ziet.

     

    Bovendien ook tevreden dat we bij ons eerste national park (Joshua Tree net voorbij Palm Springs dat we gisteren niet in het verslag hebben gezet) voor 80 $ een “eagle pass” hebben gekocht  Met deze pass kunnen we één jaar lang alle nationale parken van de USA bezoeken. Als je weet dat de inkom in de Grand Canyon 25 $ is en we zo’n 10 parken gaan bezoeken hebben we goed aangekocht (zelfs in vakantie trachten we dit te doen…. )

     

    Temperatuur 78 Fahrenheit = 25 °c licht bewolkt

    We rijden door de woestijn (painted dessert – homeland Navajo Indians). Uren en uren echt cow boy land. Ik zou er niet van schrikken moest ik plots John Wayne tegenkomen.

     

    We slapen vanavond in het Mesa Verda national park zelf en meer bepaald in “the Far View Lodge”. Deze slaapplaats heeft zijn naam niet gestolen. Enorme vergezichten vanuit ons bedje!! Hebben zelfs een balkon waar de takken nogal heftig bewegen tot Inge bemerkte dat het een reusachtig hert was met dito gewei dat voor onze kamer stond te draaien. Door de opwinding vond ze spijtig genoeg niet tijdig het fototoestel. Vincent en ik hebben dit gemist want we waren zoals elke avond trouw ons portie ijs gaan halen voor onze “travel fridge” .

     

    Er is hier één restaurant in het park. Buiten het park gaan dineren betekent 25 miles (38 km’s) terug in het pikkedonker, haarspelbochten en gevaarlijke kliffen. Daarom blijven we in het park en Inge kiest uiteraard voor een lamsbout (een stuk waar de Sven jaloers op zou zijn).

     

    Oh ja, nu nog maar 8 uur verschil met België want we rijden oostwaarts.  

     
    PS : Vandaag geen foto's want te zwaar om te versturen in één keer die 2 verslagen (wil gaan slapen)

    10-08-2008 om 00:00 geschreven door panda  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 7 - 08 augustus 2008

    Zoals reeds gezegd vandaag de langste rit voor de boeg. van Palm Springs naar Flagstaff (Arizona). Het is heet en bij het buiten rijden van de stad zien we in de verte de horizon zinderen. Dat dachten we toch want bij het naderen van de bergketen blijken er 100-en (vermoedelijk zelfs een paar duizend) windmolens staan te wieken. Hallucinant !

     

    We volgen een heel stuk de historische route 66. Hebben dit thuis zo grondig voorbereid dat we de CD van Chuck Berry nu kunnen opzetten en keihard door de 14 luidsprekers “you get your kicks on route 66” te laten galmen. Een “kippenvel” moment voor ons drie.

     

    ’s Middags gestopt in Kingsman om in waarschijnlijk de meest kitscherige hamburgertent van de streek te lunchen. The Fonz van Happy days ontbrak nog in de fuchia en groene zetels. ’t Heeft toch gesmaakt voor weinig geld zelfs al kregen we ieder 1 liter cola….

     

    In de laatste etappe naar Flagstaff krijgen we onze eerste thunderstorm. En zoals het in de States moet is dit  groots, dwz met veel klank en lichtspel. Diegenen die mij beter kennen weten dat mijn gemoed onder nul zakt als ik op congé slecht weer heb. Doe mijn best om dit niet te laten blijken, maar ’t lukt me niet….

     

    Aangekomen besluiten we eens echt “on the road” te leven. We kopen in de plaatselijke Wall Mart een paar kant en klare noodle pasta’s die we in de microgolf oven in de kamer kunnen klaarmaken.

     

    Daarna naar de gezellige hotelbar getrokken en in de tequilla cocktails gevlogen en met Vincent een paar partijtjes american pool gespeeld terwijl Inge een paar mails verstuurt en op de TV de openingscermonie van de olympic games te zien was.









    10-08-2008 om 00:00 geschreven door panda  


    08-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 6 - 07 augustus 2008

    Alvorens onze kortste trip van deze reis aan te vatten, “slechts” 230 km, van LA naar Palm Springs, besluiten we niet te ontbijten in ons hotel maar naar de “Original Pantry” te gaan in downtown LA.

     

    Dit erg populaire restaurant is niet het zoveelste in rij. Het is dag en nacht geopend en was nooit gesloten sinds 1924. Tijdens het aanschuiven om binnen te kunnen (want een rij staat hier blijkbaar altijd !!!) heeft Vincent gezocht naar sloten op deur, doch niet gevonden. Wel vele lage linoleum geteld die waarschijnlijk in al die jaren werden versleten. Boven aan de ingang hangt de slogan “never closed, never without a customer”. Echt het bezoeken waard als je in de buurt bent. Het eten is hier goedkoop maar de parking is prijzig omdat het in het financial district ligt (3 USD per 15 minutes)….

     

    Verder te voet een  bezoek aan El Pueblo de Los Angeles. Weggeborgen onder de reusachtige typische kantoorgebouwen staan nu nog de eerste originele Mexicaanse huizen van LA in klei (volgens de infoborden uit 1724).  We hadden hier eerlijk meer van verwacht.

     

    Aangekomen in Palm Springs pas echt het effect van airco en de confrontatie van de woestijnhitte ondervonden. Want in LA was het warm, maar hier is het HOT !! Zelfs het zwembad geeft geen verkoeling….

     

    Als diner, met terras en constante nevelsproeiers om de hitte weg te houden, eindelijk iets anders gegeten dan de Amerikaanse keuken. Dwz een T-bone steak voor mij, gegrilde zalm voor Inge en Ravioli van kreeft voor  Vincent.

     

    Morgen is het de langste trip van allemaal. 58O Km door de Mohave woestijn. Eerst best tanken….   

     







    08-08-2008 om 09:51 geschreven door panda  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 5 - 06 augustus 2008

    Geen miles op het programma vandaag. We blijven in LA en trachten zo veel als mogelijk de hotspots te zien die we vooraf hebben aangeduid. Uiteindelijk gaan we ’s avonds constateren dat we toch zo’n 55 km’s doorheen LA hebben afgelegd.

     

    We rijden via de Mulholand Drive, bekend van veel films, in Beverly Hills naar Santa Monica beach en brengen een bezoek aan de pier. Inge heeft onderweg al haar optrekje aan het strand gevonden. Al denk ik eerder dat ze er op viel omdat het in haar lievelingskleur is geschilderd (zie foto).

     

    Daarna verder te voet naar Venice Beach. Dit is the place to be om te “zien” en “gezien” te worden. Hier vind je de gekste personages van stoere body builders over rolschaatsrijdende grootmoeders tot overjaarse hippies. Had  trouwens bijna een serieuze boete opgelopen indien een vriendelijke voorbijganger mij er niet attent op had gemaakt dat ietwat verder the cops stonden en ik mijn blikje bier moest verbergen. In Amerika mag je geen geopende alcohol over de straat vervoeren en mag de gesloten fles (of blik) zelfs niet zichtbaar zijn. Vandaar dat ik zo’n klein bruin zakske in de winkel kreeg…. ’t Heeft me toch gesmaakt bij die 30° C en blue sky (Murielle heb j’em).

     

    We besluiten de Melrose Avenue te bezoeken (neen Melrose Place ligt hier niet ! Een ezel stoot zich geen 2 keer aan dezelfde steen hé paps). Dit gedeelte is uitgegroeid tot een levendige wijk met trendy winkels en restaurants. Hier zie je een duidelijke mengeling van populatie in LA (burgerij, zwervers en punkers) vreedzaam naast elkaar leven. Het is volgens mij één van de weinige plaatsen waar de inwoners van deze stad nog gezellig te voet langs de etalages kunnen kuieren. Want iets verderop ligt de Rodeo Drive. De laan met de duurste winkels ter wereld met de grootste Italiaanse en Franse modehuizen. Wat we hier aan decadentie gezien hebben  kunnen we niet beschrijven….

     

    ’s Avonds gaan eten in een typisch American Graffiti restaurant “Johnny Rockets”. Hier is echts de sfeer van de fifties & sixties  behouden. Zelfs de kelners lopen nog gekleed of ze uit “West Side Story” komen. We zaten op het terras, maar binnen staat aan de toog een kleine jukebox waar je gratis liedjes kan selecteren uit vervlogen tijden terwijl je geniet van je double cheese burger with bacon….

     











    08-08-2008 om 09:49 geschreven door panda  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een tussenbericht
    Gisteren heel de dag in LA en aan the beach geweest.
    Vandaag aangekomen in Palm Springs (38 C)
    Wou het verslag opmaken maar geen wireless verbinding.
    Enkel aanschuiven aan de ene PC in de lobby !!!!
    Wel fijn dat we regelmatig iets van jullie horen.
    Trachten zo vlug als mogelijk de draad weer op te pikken

     Groetjes

    Inge, Vincent en Jef

    08-08-2008 om 01:55 geschreven door panda  


    05-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 3 - 04 augustus 2008
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag waren we met z’n allen om 6 uur klaarwakker. Hopelijk de laatste stuiptrekking van onze jetlag. Omdat we gisteren niet meer tot aan de Golden Gate Bridge geraakt zijn willen die vandaag nog op de digitale memostick krijgen. Alleen doodjammer dat er weer een serieuze mist was boven San Francisco en we zodoende de monumentale hangbrug amper konden zien.

     

    Dan maar op weg naar Santa Maria want vandaag hebben we onze eerste rit voor de wielen en al meteen een knoeft van zo’n 300 miles (480 km) richting zuiden L.A.. Er werd bewust gekozen om de fenomale kustweg te volgen ipv van de US Interstate 101. In totaal rijd je zo’n 6 uur langs een prachtige kustlijn waarvan de stranden en rotsen bezaaid liggen met zeeleeuwen & otters en pelikanen een tijdlang onze auto volgden. Dit waren trouwens vandaag niet de enige dieren die ons pad hebben gekruist. Zo heeft Vincent tijdens en tussenstop een eekhoorntje in het wild laten proeven van zijn koekje en moesten we uitwijken omdat er een hert op onze weg stond…. bleef staan …. en pas na wat gebaren rustig verdween op het gazon van de golfclub gelegen aan de bekende “17 miles drive”. Deze laatste route is een tolweg  die je absoluut niet mag missen. Het is een wijk vol met poepchique villa’s die in een cipressenbos ligt.

     

    Hebben ook kunnen vaststellen dat de Californische bosbranden hier inderdaad onlangs lelijk hebben huisgehouden. 100-en hectaren hebben eraan moeten geloven.

     

    Na één dag op de weg heb ik eerlijk wel respect gekregen voor het Amerikaans rijgedrag. Als er een stopteken staat, zelfs in the middle of nowhere  wordt er echt gestopt. Diegene die het eerst is gestopt, zelfs al kom je van links, mag zijn route verder zetten. Speed limts worden hier NOOIT overschreden. Toch vandaag al enkele keren door het rood gereden. Maar dit mocht want als je voor het rood staat en je moet rechtsaf en je hindert het verkeer niet is dit toegelaten.

     

     

    PS op verzoek van Theo zetten we hieronder dan ook een foto van ons autootje









    05-08-2008 om 08:03 geschreven door panda  


    04-08-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 2 - 03 augustus 2008

    Vandaag werd er veel ge(stad)stapt en weinig gereden want dat laatste gaan we de komende 3 weken al genoeg doen (volgens onze planning zo'n 6500 km's)

    In San Francisco moet je Chinatown bezoeken want dan twijfel je niet meer aan de bewering dat hier de grootste Chinese gemeenschap buiten Azië leeft. Geen straten, geen wijken maar een heel stadsdeel bestaat uit Chinatown. Vaak ruikt het hier overheerlijk maar soms kan het er echt wel stinken....

    Pier 39 aan Fisherman's Wharf wordt sinds 1994 spontaan bewoond door meer dan 100 zeeleeuwen. Ondertussen zijn zij de attractie van de stad geworden. Op de hoek van Hyde street en Lombard street ligt de beroemde & "most crookedest street in the world" die je regelmatig in films ziet. Vandaar te veel touristen om er echt van te genieten.

    Deze stad heeft zulke steile straten dat bepaalde "oude" auto's het wel eens moeilijk krijgen om te trotseren. Gelukkig zijn er dan autochtonen en toeristen die een handje toesteken (zie foto).

    Verder de beruchte Alcatraz gevangenis zien schitteren in de zon, veel hippies gezien (San Francisco was in de good old sixties de bakermat van de Flower Power) en zere voeten van het dalen & stijgen.

    Morgen staat onze eerste echte lange trip on the road op het programma. De befaamde Highway n°1 langs de kustlijn van San Francisco tot Los Angeles. Hopelijk is het op onze tussenstop in Santa Maria iets beter weer want vandaag was het met 18°c, half bewolkt en een stevige wind niet echt zuiders. Maar dit blijkt gewoon zomers weer te zijn in San Francisco omdat het in een baai ligt.









    04-08-2008 om 05:18 geschreven door panda  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 1 - 02 augustus 2008
    We hebben een 1ste goeie vlucht met Delta naar Atlanta gehad. Kregen wel bijna een beroerte toen men aan de sheck in van Delta in Zaventem vroeg of we een dag later wilden vetrekken.... WHY ???   Vlucht was overboekt en we zouden 1000 USD in travel vouchers ter compensatie per man krijgen ! Is wel véél geld natuurlijk maar toch geen seconde getwijfeld om één dag van onze reis te missen.

    In het vliegtuig hadden we aan Vincent beloofd om tijdens onze 2 uur durende tussenstop in Atlanta.als allereerste activiteit a real American hamburger te gaan eten. Alleen hadden we de contole aan de imigratie even verkeerd ingeschat. Enorm lange rijen en als het dan aan ons was een heel interview aan de "officers" waar we verbleven (heb echt de 18 locaties opgenoemd hi hi hi) wat we kwamen doen, van beide wijsvingers vingerafdrukken nemen, een foto trekken en dan ... doef doef  3 stempels op onze visa en we waren in the USA. Terug bagage oppikken en inchecken om van Atlanta naar San Francisco te vliegen en ge begrijpt dat van rustig genieten van onze eerste hamburger niets in huis is gekomen. Deze werd vervangen door en spie pizza uit de hand.

    Aangekmen in San Francisco onze Lincoln Navigator opgepikt. Ons Ingeske kreeg wel bijna een beroerte als ze dat "beest" zag staan tussen als die andere auto's (die in the States al niet echt klein zijn). Ik moet toegeven dat ik ook twijfelde of dit niet overshoot was. Such a GIANT ! Toch toen we van de parking reden en de motor van de V8 niet hoorden draaien en we ons over de weg voelden zweven door de luchtvering ervaarden we al vlug de voordelen van deze 4x4.

    Ons hotel (Holiday Inn Civic Center) is gelegen in hartje San Francisco maar veel hebben we daar niet meer van gezien want het was al 10 pm local time, 7 uur 's morgens in België dus, en zijn als een blok in slaap gevallen...

    04-08-2008 om 03:20 geschreven door panda  




    Welkom op het blog van Jef ,Inge & Vincent
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Archief per week
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 26/09-02/10 2005





    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs