Inhoud blog
  • Het paradijs
  • Overal vuil
  • Overal proper
  • Een maand vrijwilligerswerk: en wat hebben we vandaag geleerd?
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Janne & Kirsten in Cambodja

    16-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De eerste dagen van ons avontuur
    Hallo allemaal!

    Tijdens onze reis naar hier hebben we veel tijd gehad om na te denken over onze eerste zin op onze blog. Dit zou hem worden: Bezint eer ge begint - doe vrijwilligerswerk in Bost. (dorp bij Tienen)

    Maar dan zou ons avontuur veel minder leuk zijn. De vlucht was vreselijk. Heel moe kwamen we aan in Siem Reap, blij dat mensen van de homestay ons kwamen oppikken. De vlucht is een slechte referentie voor de eerste zin. Plus: een deuntje van de Dire Straits op de vliegtuigradio en we wisten dat het in orde zou komen (veelzeggend voor de Pierreuxs).
    Dus vergeet de `valse eerste zin`, want in Bost zouden we veel missen: De mensen zijn hier heel vriendelijk, de stad is mooi en gezellig. Het water in de douche is koud (zijn we nu heel blij om, vanwege de hitte). De tuktuk is een heel gezellig vervoersmiddel met lieve chauffeurs.

    De 1e nacht in de homestay was op zich ook een heel avontuur: kikkers, koeien, vogels en wolven kwaken, loeien, tsjilpen en huilen allemaal tegelijk. Een hels lawaai. Lang leve oorstoppen.
    Er zijn hier momenteel 6 Belgen en 2 Nederlanders in de homestay. Leuk dat we Nederlands kunnen spreken `s avonds. Ze geven ons tips over eten, winkels, uitstapjes,...

    Eten is hier spotgoedkoop. Voor 3 dollar kunnen we degelijk en lekker eten in een gezellig restaurant.

    Gisteren was het onze eerste werkdag. In de voormiddag reden we met de fiets (`no rules` in het verkeer: fietser, brommers, tuktuks, auto`s door elkaar en rijden maar) naar een weeshuis. De kinderen worden verzorgd door nonnen. Ze zijn klein voor hun leeftijd, zijn vuil en stinken. Maar ze zijn ook lief en schattig en mooi. Koreanen en andere toeristen komen zonder meer binnen om foto`s te trekken van weeskinderen en snoepjes uit te delen om hun vakantie-voormiddag door te komen. Vergelijken met de zoo is dan nog zacht uitgedrukt. De kinderen zijn mager en ziekelijk en krijgen veel te weinig gezonde voedingsmiddelen. We zijn dan ook van plan om melk, brood,... te kopen.

    Na de middag reden we per tuktuk naar de school (school?) om Engels (Engels?) te geven. De school zijn 2 afgelegen open hutten met enkel een bord. Het Engels is het alfabet met A from Apple en B from Banana. Andere woorden zijn moeilijk en de leraren doen vervelend als we die nieuwe woorden gebruiken. Alle dingen die er tijdens de lerarenopleiding ingedrild worden, zijn hier compleet onbruikbaar

    Vandaag de stad verkend. Nu gezellig eten met 2 hollandse meisjes. We houden jullie op de hoogte!

    16-07-2011 om 14:00 geschreven door Janne & Kirsten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    12-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schietgebedjes voor veilige vluchten
    7 uren voor opstijgen
    Zenuwachtig en hopend dat het onweer met bijhorende hagel pas vanavond laat losbreekt...

    12-07-2011 om 14:12 geschreven door Janne & Kirsten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)


    Archief per week
  • 22/08-28/08 2011
  • 15/08-21/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs