 |
|
 |
28-12-2011 |
Provincie Kigoma |
Kigoma ligt in het noordwesten van Tanzania, in de regio rond de grote stad Kigoma waar samen zon anderhalf miljoen mensen wonen. De stad ligt aan het Tanganikameer en aan de overkant van het water zie je bij helder weer Kongo. Iets verderop grenst de Kigoma-regio aan Burundi en Rwanda. Allemaal landen waar het de laatste jaren niet rustig is geweest. De stad ligt in een uithoek van Tanzania en jarenlang werd de regio door de overheid links gelaten. De armoede is nog groter dan elders. Slechts twee treinen per week verbinden de stad met de Oceaan.
28-12-2011, 00:00 geschreven door Inleefreizigers 
|
|
|
 |
|
Gombe |
We zullen tijd maken om het kleinste nationale park van Tanzania te bezoeken: GOMBE STREAM NATIONAL PARK. Het park omvat een oppervlakte van 52 km². Gombe, beschermt een heuvelachtige strook land die wordt doorsneden door met bossen omzoomde riviertjes. Het gebied is bekend geworden door het chimpansee-onderzoeksproject van Jane Goodall. Gombe is alleen per boot te bereiken.
28-12-2011, 00:00 geschreven door Inleefreizigers 
|
|
|
 |
|
Voorbereidingstraject |
Studenten en begeleidende docenten komen regelmatig samen om stil te staan bij persoonlijke- en groepsuitdagingen. Open uitwisseling over eigen engagement en motivatie, visie op de samenleving en het Zuiden, verwachtingen en onzekerheden t.o.v. het reisgebeuren, komen aanbod.
Daarnaast is er plaats om diverse aspecten (politieke, culturele, sociale,
) van Tanzania te bespreken. Op formele en informele momenten wordt er gewerkt aan een positieve groepscohesie. Dit word gestimuleerd door het gezamenlijke volgen van de internationale voorbereidingsdag van de Associatie in Leuven, de cateringen die we nog mogen organiseren voor Quadri Khlim en natuurlijk ons doorwerkweekend in Zutendaal.
28-12-2011, 00:00 geschreven door Inleefreizigers 
|
|
|
 |
|
De inleefreizen |
De inleefreizen zijn het hoogtepunt van het programma en dit gedurende ongeveer 14 dagen. De reizen vinden plaats tijdens de Kerstvakantie, de eerste week van het 2de semester en de Krokusvakantie en de Cultural Awareness week van 2012.
Het programma van de reis bestaat uit ¼ studiebezoeken, ½ participerend ervaren en ¼ tijd wordt vrijgemaakt om het land te bezoeken. Het participerend ervaren bied de unieke mogelijkheid om gedurende een aantal dagen zich in te leven in de werking van één of meerdere plaatselijke zorginstellingen. Studiebezoeken bieden ons de kans kennis te maken met het dagelijkse leven en de gezondheidszorg in Tanzania. We proberen enkele plaatselijke scholen te bezoeken. Waaronder een school voor verpleegkunde. We gaan in gesprek met Tanzaniaanse studenten verpleegkunde.
Voor de inleeftijd worden we verdeeld in kleine groepjes en nemen we deel aan het dagelijkse leven in enkele zorginstellingen. We helpen waar mogelijk, we kijken, leren en participeren. Een open houding en het zich trachten te verplaatsen in de leefwereld van de mensen geeft ons voer om later te bespreken in de evaluatiemomenten. In wederzijdse uitwisseling en luisterbereidheid groeit nabijheid en verbondenheid, in respect voor ieders eigenheid, tradities en gewoontes. We zullen er met een beperkt comfort en vreemde gebruiken worden geconfronteerd. De plaatselijke situaties staan soms in contrast met onze eigen manier van denken en leven.
Als toerist bezoeken we Kigoma stad, het museum in Ujiji (waar Dr. Stanley een ontmoeting had met Dr. Livingstone) en het kleinste natuurpark van Tanzania: (Gombe, voornamelijk bekend voor zijn chimpansees).
28-12-2011, 00:00 geschreven door Inleefreizigers 
|
|
|
 |
|
Een blog! |
Culture is the widening of the mind and of the spirit. Jawaharlal Nebru
We hebben een blog! We kunnen dus beginnen met de verhalen van onze avonturen wereldwijd te verspreiden. Maar misschien best even uitleggen wie 'we' zijn... We zijn studenten verpleegkunde en vroedkunde van de KHLim in Hasselt en zitten op dit moment volop in de voorbereidingsfase van onze inleefreis naar Tanzania. Voor de eerste groep en de studenten die op stage gaan, zal die voorbereidingsfase snel overgaan in de actiefase, want zij vertrekken al op 31 december. De tweede groep zal nog wat langer moeten wachten, want zij vertrekken op 11 februari 2012.
Omdat zo'n inleefreis niet zomaar een citytripje is, willen we graag iedereen op de hoogte houden van wat we allemaal meemaken, zien, horen, voelen, ruiken,... en een blog is daar tegenwoordig het eenvoudigste middel voor. Dus iedereen die ons wil volgen: hou deze blog goed in de gaten en tot snel!
De studenten verpleegkunde die vijf weken in Kigoma blijven, zijn te volgen via www.bloggen.be/stagegroeptanzania2012.
28-12-2011, 00:00 geschreven door Inleefreizigers 
|
|
|
 |
|
 |
Gastenboek |
Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
|
Met dank aan onze partners: N.G.O. CARAES Broeders van Liefde |
|
|
 |