Door Patricia Anciaux ,Joke Baele en Elina Blondeel
13-05-2008
les buitengewoon onderwijs :Werken in WORD
Werken in WORD
Doel van deze les: Het doel van deze les is de leerlingen in contact laten komen met andere programmas die zij thuis zelf minder zouden gebruiken, maar die toch nuttig kunnen zijn. De leerlingen hebben echter nog niet met WORD gewerkt. Dit zou een pluspunt zijn voor het latere leven. Zo kunnen ze in hun vrije tijd eens een brief typen of dergelijke.
Lesvoorbereiding:
Datum: 11 maart 2008
Student : Patricia Anciaux Stageschool: MPI De Bevertjes te Oedelem
Begin: 13h50 Einde: 15h05
Leergebied/domein: M.V./media
Stageklas: speelleerklas lager C
Beginsituatie: De leerlingen kunnen al een computer opstarten en surfen op het internet. Werken met word hebben ze echter nog niet geoefend.
Er zijn telkens maximum drie leerlingen aan de computer zitten. Dit voor optimale begeleiding. Dit is een speelleerklas van het type 2.
De andere leerlingen werken zelfstandig . Om de 25 minuten worden er drie nieuwe leerlingen bij de leerkracht geroepen.
Situering in de ontwikkelingsdoelen. :
Ø 1 De leerlingen hebben een positieve houding tegenover ICT en zijn bereid ICT te gebruiken om hen te ondersteunen bij het leren.
Ø 2 De leerlingen gebruiken ICT op een veilige verantwoorde en doelmatige manier.
Ø 3 De leerlingen kunnen zelfstandig oefenen in een door ICT ondersteunde leeromgeving.
Ø De leerlingen kunnen zelfstandig leren in een door ICT ondersteunde leeromgeving.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken om eigen ideeën creatief vorm te geven.
Ø De leerlingen kunnen met behulp van ICT voor hen bestemde digitale informatie opzoeken, verwerken en bewaren.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken bij het voorstellen van informatie aan anderen.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken om op een veilige, verantwoorde en doelmatige manier te communiceren.
Lesdoelen:
Cognitieve doelstellingen:
Ø De leerlingen kunnen een computer opstarten.
Ø De leerlingen kunnen word openen.
Ø De leerlingen kunnen een tekst typen in een word document.
Ø De leerlingen kunnen de tekst bewerken.
Ø De leerlingen kunnen een word document opslaan.
Ø De leerlingen kunnen de begrippen enter en spatie onthouden.
Socio affectieve doelstellingen:
Ø De leerlingen kunnen samenwerken.
Ø De leerlingen kunnen zich verdraagzaam opstellen.
Ø De leerlingen kunnen naar elkaar luisteren .
Ø De leerlingen kunnen in omgang met anderen respect en waardering opbrengen.
Ø De leerlingen kunnen gemotiveerd zijn.
Ø De leerlingen kunnen een actieve werkhouding vertonen.
Bronnen:
Ontwikkelingsdoelen type 2
Internet
Cursus Media 2 LLO
Onderwijs- en leermiddelen:
1 computer in de klas, microsoft WORD, begeleidende fiche.
LESFASE 1: Inleiding 3 x Timing: 5 min.
LEERINHOUD
motivatie
De leerlingen zitten aan de computer.
De leerlingen wijzen:
- het toetsenbord aan .
- de computermuis aan.
- de entertoets aan.
- de spatie toets aan.
De leerlingen vertellen kort waarvoor het toetsenbord, de computermuis en de twee speciale toetsen dienen.
Spatie: een beetje plaats tussen twee woorden.
Enter: van regel verspringen, naar beneden springen.
WERKVORMEN EN MEDIA
Klassikale bespreking:
De leerkracht bespreekt met de leerlingen een aantal basisonderdelen van de computer.
De leerkracht stelt een aantal vragen:
wijs eens het toetsenbord aan.
Wijs eens de computermuis aan.
Wie kan eens de enter toets aanduiden?
Wie kan een de spatie toets aanduiden?
LESFASE 2: WORD 3 x Timing: 20 min.
LEERINHOUD
De leerlingen leren met drie samenwerken.
De leerlingen leren de basisstappen van een tekst opmaken in word.
De leerlingen leren:
- typen in word;
- het lettertype veranderen : Klik 2 keer vlug achter elkaar met je linkermuisknop op het woord. De achtergrond is opnieuw zwart. Daarna klikken we .met de linkermuisknop op de knop naast de cijfers. (zie begeleidende fiche)
- de grootte van het lettertype veranderen : Klik 2 keer vlug achter elkaar met je linkermuisknop op het woord. De achtergrond is opnieuw zwart. Daarna klikken we .met de linkermuisknop op de knop met de cijfers. (zie begeleidende fiche)
- de plaats van een woord veranderen : Klik 2 keer vlug achter elkaar met je linkermuisknop op het woord. De achtergrond is opnieuw zwart. Daarna klikken we .met de linkermuisknop op de knopjes met allemaal lijntjes .(zie begeleidende fiche)
- het kleur van het lettertype veranderen, : Klik 2 keer vlug achter elkaar met je linkermuisknop op het woord. De achtergrond is opnieuw zwart. Daarna klikken we .met de linkermuisknop op de A en een streep er onder..(zie begeleidende fiche)
- verschillende knoppen gebruiken in word;
- een woord selecteren;
- een document opslaan, zodat ze het later kunnen terugvinden. Ga naar de diskette ( vierkantje) of ga naar bestand, opslaan als. Bij bestandsnaam schrijven jullie je naam. En je plaatst het bij het mapje ICT.
- Nieuwe begrippen in verband met de computer.
Door de begeleidende fiche erbij te nemen, zien de leerlingen hoe ze een woord van lettertype moeten veranderen, het kleur van het lettertype moeten veranderen .
Vrij moment:
De leerlingen gaan elk om beurt met wat ze net geleerd hebben de tekst aanpassen. ( Zie pagina
WERKVORMEN EN MEDIA
Onderwijsleergesprek
De leerkracht zegt wat de leerlingen moeten doen aan de hand van een stappenplan die de leerlingen kunnen zien:
Ø Ga naar microsoft word: dat is het icoontje met de dikke blauwe W.
Lkr.: Nu zie je een wit blad met allemaal knopjes bovenaan en onderaan.
Ø Klik met je muis op dat wit blad.
Lkr.: Je ziet dat er een stokje staat te knipperen.
Ø Typ nu Pasen.
Ø Klik 2 keer met je muis op het woord.
Lkr.: Het woord heeft nu een zwarte achtergrond.
Ø Klik nu op de knopjes met allemaal lijntjes.
Lkr.: Wat zie je?
Lkr.: We gaan nu het lettertype eens veranderen.
Ø Klik opnieuw 2 keer vlug achter elkaar met je linkermuisknop op het woord. De achtergrond is opnieuw zwart.
Ø Ga naar het knopje naast de getallen. Kies een nieuw lettertype.
Lkr.: We moeten nu nog de grootte van het lettertype veranderen.
Ø Opnieuw dubbelklik met je linkermuisknop op het woord.
Ø Daarna klikken we op de knop met de cijfers. Kies nu zelf hoe groot jouw lettertype moet zijn.
Lkr.: Nu gaan we nog het kleur veranderen.
Ø Ga naar het knopje met de letter A en een streep onder. Klik daar op en kies een nieuwe kleur.
Ø Typ nu onder Pasen dit tekstje over.
Na iedere zin, enter. Nieuwe lijn.
Het is bijna Pasen.
Dan is het vakantie.
We mogen twee weken thuis blijven.
Dat vinden we reuze fijn.
Vrij moment:
Probeer nu zelf eens een aantal dingen aan de tekst ( lettertype te veranderen.)
Een document opslaan.
We gaan nu het document opslaan.
Ga naar de diskette ( vierkantje) of ga naar bestand, opslaan als.
Bij bestandsnaam schrijven jullie je naam.
En je plaatst het bij het mapje ICT.
Lesfase 3: Computer uitschakelen Timing: 5 min.
LEERINHOUD
We klikken onderaan in de linkerbenedenhoek op start.
Daarna op uitschakelen.
Dan nog eens op uitschakelen.
Als de computer uit is, duwen we op het aan en uit knop aan het scherm.
De leerlingen schakelen de computer uit.
WERKVORMEN EN MEDIA
- -Als we de computer nu willen afsluiten. Hoe moeten we dat nu op de juiste manier doen?
De leerkracht overloopt de stapjes met de leerlingen.
Begeleidende fiche WORD
Kijk eerst wat je moet doen en ga dan pas aan de slag!!
Opdracht 1: Een document opmaken
1. Open Microsoft Word. Dit wil zeggen dat je dubbelklikt op het icoontje.
2. Nu zie je een wit blad met allemaal knoppen. Klopt dit?
3. We gaan een document maken met als titel Pasen.
Typ: Pasen.
4. Ik wil dat Pasen in het midden van het blad komt.
Met je muis dubbelklik op het woord pasen. Het woord heeft nu een zwarte achtergrond.
Daarna klikken we op deze knop:
5. De lettergrootte van het woord Pasen moet 20pt zijn.
Met je muis dubbelklik op het woord Pasen .Het woord heeft nu een zwarte achtergrond.
Daarna klikken we op deze knop:
6. We gaan een mooier lettertype zoeken.
Met je muis dubbelklik op het woord Pasen.Het woord heeft nu een zwarte achtergrond.
Daarna klikken we op deze knop:
We duiden het juiste type aan. Dit mag je zelf kiezen.
7. De titel krijgt ook een andere kleur. Dit mag je zelf kiezen. Je kiest een andere kleur met deze knop:
8. Typ het volgende stukje tekst over.
Na iedere zin, spatie.
Het is bijna Pasen.
Dan is het vakantie.
We mogen twee weken thuis blijven.
Dat vinden we reuze fijn.
9. De tekst kunnen we schuin plaatsen, in het vet of onderstreept.
Met je muis dubbelklik op het woord. Het woord heeft nu een zwarte achtergrond.
Daarna klikken we op één van deze drie knoppen:
10. Tijd over?
=> Probeer nog andere woorden eens te bewerken.
Opdracht 2: Een document opslaan
Het is de bedoeling dat we ons documentje later nog eens kunnen herbekijken. We zullen het dus ergens op de computer moeten opslaan. Dit doen we zo:
Doel van deze les: De leerlingen van lager C werken heel weinig met de computer. Ze spelen er tijdens een vrij moment soms spelletjes op. Deze les heeft als doel om te kijken wat de leerlingen al kennen. Of zij bepaalde delen van de computer bij naam kennen en weten waarvoor iets gebruikt wordt.
Lesvoorbereiding:
Datum: 4 maart 2008
Student: Patricia Anciaux Stageschool: MPI De Bevertjes te Oedelem
Begin: 13h50 Einde: 14h40
Leergebied/domein: M.V./media
Stageklas: speelleerklas lager C
Beginsituatie: Dit is een eerste controleles. Een groot deel van de leerlingen kunnen spelletjes spelen op de computer. De leerlingen hebben nog nooit les gekregen over de computer. De leerlingen hebben nog nooit de delen van de computer moeten benoemen.
Er zitten negen leerlingen in de klas. De leerlingen worden in groepjes van drie leerlingen verdeeld.
Situering in de ontwikkelingsdoelen. :
Ø 1 De leerlingen hebben een positieve houding tegenover ICT en zijn bereid ICT te gebruiken om hen te ondersteunen bij het leren.
Ø 2 De leerlingen gebruiken ICT op een veilige verantwoorde en doelmatige manier.
Ø 3 De leerlingen kunnen zelfstandig oefenen in een door ICT ondersteunde leeromgeving.
Ø De leerlingen kunnen zelfstandig leren in een door ICT ondersteunde leeromgeving.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken om eigen ideeën creatief vorm te geven.
Ø De leerlingen kunnen met behulp van ICT voor hen bestemde digitale informatie opzoeken, verwerken en bewaren.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken bij het voorstellen van informatie aan anderen.
Ø 8 De leerlingen kunnen ICT gebruiken om op een veilige, verantwoorde en doelmatige manier te communiceren.
Lesdoelen:
Cognitieve doelstellingen:
Ø De leerlingen kunnen de delen van de computer aanduiden en benoemen.
Ø De leerlingen kunnen een computer opstarten.
Ø De leerlingen kunnen informatie uit een PowerPoint presentatie halen.
Socio affectieve doelstellingen:
Ø De leerlingen kunnen elkaar helpen.
Ø De leerlingen kunnen samenwerken.
Ø De leerlingen kunnen zich verdraagzaam opstellen.
Ø De leerlingen kunnen naar elkaar luisteren .
Ø De leerlingen kunnen in omgang met anderen respect en waardering opbrengen.
Ø De leerlingen kunnen elkaar laten uitspreken en onderbreken elkaar niet zonder het woord te vragen.
Ø De leerlingen kunnen gemotiveerd zijn.
Ø De leerlingen kunnen een actieve werkhouding vertonen.
Bronnen:
Ontwikkelingsdoelen type 2
Internet
Cursus Media 2 LLO
Onderwijs- en leermiddelen:
1 computer in de klas, Laptop, toetsenbord, computermuis. Pc => Kapotte om de binnenkant eens te laten zien. ,Cd- rom ,diskette, printer , kaartjes met de juiste benaming.
LESFASE 1: Inleiding Timing: 15 min.
LEERINHOUD
motivatie
De leerlingen zullen waarschijnlijk het scherm aanduiden omdat zij dit als de computer zien.
De leerlingen kunnen naar de PowerPoint presentatie kijken. De leerlingen leren dat ze met de linkermuisknop moeten klikken om verder te gaan.
De leerlingen leren dat als ze aan de laatste pagina komen op F5 moeten drukken en met de linkermuisknop moeten klikken om de voorstelling nog een keer te bekijken.
WERKVORMEN EN MEDIA
Klassikale bespreking:
De leerkracht heeft delen van de computer op de tafel staan.
Lkr.: Jullie mogen heel rustig naar hier komen.
Lkr.: Wie kan dat eens de computer komen aanduiden.
De leerkracht vertelt dat dit niet volledig juist is.
Lkr.: Het scherm is enkel een deeltje van de computer. De leerkracht toont wat de pc is. ( systeemkast)
Lkr.: Dit is de pc, hier zit alles in om de computer te laten werken.
Een computer is een ingewikkeld toestel, met vele onderdeeltjes.
Die onderdeeltjes gaan we vandaag wat beter leren kennen.
De leerlingen mogen meegaan tot bij de computer.
De leerkracht heeft al een PowerPoint presentatie openstaan.
Straks gaan jullie in groepjes samenwerken. Jullie gaan vragen krijgen, soms moeilijke soms minder moeilijke. Voor de moeilijke vragen mogen jullie per groepje eens naar de computer komen en lezen wat er op het scherm staat.
Lkr.: We noemen dit een diavoorstelling. Het kan zijn dat wanneer je hier komt je dit scherm krijgt. ( laatste)
Lkr.: Dan ga je op f5 drukken en met de linkermuisknop klikken.
=> Leerkracht toont voor.
LESFASE 2: groepswerk Timing: 20 min.
LEERINHOUD
Groepswerk:
De leerlingen leren samenwerken.
De leerlingen leren de onderdelen van de computer op een zelfstandige manier kennen.
De leerlingen kunnen de computer inschakelen als ze hulp nodig hebben
.
WERKVORMEN EN MEDIA
Groepswerk:
De leerkracht verdeelt de leerlingen in drie groepjes van 3 leerlingen.
Lkr.: Jullie zitten nu per 3: Ik heb hier prenten en tekstballontjes mee. Je kijkt goed naar de prenten en je leest goed de tekstballonnetjes.
Lkr.: Je denkt goed na over welk tekstballonnetje bij welke prent hoort.
Lkr.: Je legt het juiste tekstballonnetje bij de juiste prent.
Lkr.: Als je iets niet weet, mag je de computer als hulpmiddel inschakelen. ( eerst toestemming vragen zodat er geen ruzie van komt)
Lkr.: Als jullie denken klaar te zijn, vinger in de lucht en ik kom kijken.
Controle is achteraan aan de grote tafel. De leerlingen plaatsen dan het juiste tekstballonnetje bij het juiste onderdeel.
LESFASE 3: verwerking Timing: 15 min.
LEERINHOUD
De leerlingen vullen de vraagjes op het werkblad in.
De leerlingen leren de tekst grondig door te nemen.
De vragen:
1* Welke kaart hoort niet thuis in de computer (of in het rijtje)?
O videokaart
O landkaart
O geluidskaart
2* Verbind met de juiste pijl!
computermuis* * gebruik je om iets aan te wijzen
systeemkast * * dit deel bevat de meeste onderdelen.
printer * * drukt mooie tekeningen en teksten af.
Toetsenbord * * daarmee tover je cijfers en letters op het scherm
Cd-rom-speler*· * stop je van die kleine glimmende schijfjes in.
3* Wie is de kleine broer van de computer?
4* Ook de diskette heeft grote broers. Welke? (2)
5* En tot slot:
«Windows 2000» is de naam van het
Indien de leerlingen het antwoord niet weten, mag er telkens een leerling het antwoord opzoeken op de computer ( diavoorstelling of achteraan op de grote tafel).
=> Tijdens de volgende les hoekenwerk kunnen de leerlingen in groepjes op de computer.
WERKVORMEN EN MEDIA
De leerlingen krijgen een werkblad. De leerkracht overloopt samen met de leerlingen de vragen.
De vragen worden klassikaal opgelost:
1* Welke kaart hoort niet thuis in de computer (of in het rijtje)?
O videokaart
O landkaart
O geluidskaart
2* Verbind met de juiste pijl!
computermuis* * dit deel bevat de meeste onderdelen.
systeemkast * * gebruik je om iets aan te wijzen
printer * * drukt mooie tekeningen en teksten af.
toetsenbord * * stop je van die kleine glimmende schijfjes in.
CD-romspeler* * daarmee tover je cijfers en letters· op het scherm
3* Wie is de kleine broer van de computer?
4* Ook de diskette heeft grote broers. Welke? (2)
5* En tot slot:
«Windows 2000» is de naam van het
Werkblaadje de computer.
De PC even voorstellen!
1* Welke kaart hoort niet thuis in de computer (of in het rijtje)?
O videokaart
O landkaart
O geluidskaart
2* Verbind met de juiste pijl!
computermuis* * dit deel bevat de meeste onderdelen.
systeemkast * * gebruik je om iets aan te wijzen.
printer * * drukt mooie tekeningen en teksten af.
toetsenbord * * stop je van die kleine glimmende schijfjes in.
CD-romspeler* * daarmee tover je cijfers en letters op het scherm.
Doel van deze les: Het doel van deze les is de leerlingen in contact laten komen met andere programmas die zij thuis zelf minder zouden gebruiken, maar die toch nuttig kunnen zijn. De leerlingen hebben echter nog niet met tekenprogrammas gewerkt. Tux paint kan je van het internet downloaden en het is bovendien een zeer leuk programma om met te werken. Het leren kennen van dit programma, zou opnieuw een pluspunt zijn voor het latere leven. Zo kunnen ze in hun vrije tijd eens creatief werken op de computer. Al het kunnen en leren staat in teken van later, vrijetijdsbesteding en dergelijke.
Lesvoorbereiding:
Datum: 18 maart 2008
Student: Patricia Anciaux Stageschool: MPI De Bevertjes te Oedelem
Begin: 13h50 Einde: 15h05
Leergebied/domein: M.V./media
Stageklas: speelleerklas lager C
Beginsituatie: De leerlingen kunnen al een computer opstarten en surfen op het internet. Werken met TUX PAINT hebben ze echter nog niet geoefend.
Dit zou een pluspunt zijn voor het latere leven. Zo kunnen ze in hun vrije tijd tekenen op de computer.
Er zijn telkens maximum drie leerlingen aan de computer zitten. Dit voor optimale begeleiding. Dit is een speelleerklas van het type 2.
De andere leerlingen werken zelfstandig . Om de 25 minuten worden er drie nieuwe leerlingen bij de leerkracht geroepen.
Situering in de ontwikkelingsdoelen. :
Ø 1 De leerlingen hebben een positieve houding tegenover ICT en zijn bereid ICT te gebruiken om hen te ondersteunen bij het leren.
Ø 2 De leerlingen gebruiken ICT op een veilige verantwoorde en doelmatige manier.
Ø 3 De leerlingen kunnen zelfstandig oefenen in een door ICT ondersteunde leeromgeving.
Ø De leerlingen kunnen zelfstandig leren in een door ICT ondersteunde leeromgeving.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken om eigen ideeën creatief vorm te geven.
Ø De leerlingen kunnen met behulp van ICT voor hen bestemde digitale informatie opzoeken, verwerken en bewaren.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken bij het voorstellen van informatie aan anderen.
Ø De leerlingen kunnen ICT gebruiken om op een veilige, verantwoorde en doelmatige manier te communiceren.
Lesdoelen:
Cognitieve doelstellingen:
Ø De leerlingen kunnen een computer opstarten.
Ø De leerlingen kunnen TUX PAINT openen.
Ø De leerlingen kunnen een tekening maken.
Ø De leerlingen kunnen kennismaken met TUX PAINT
Socio affectieve doelstellingen:
De leerlingen kunnen elkaar helpen.
Ø De leerlingen kunnen samenwerken.
Ø De leerlingen kunnen zich verdraagzaam opstellen.
Ø De leerlingen kunnen naar elkaar luisteren .
Ø De leerlingen kunnen in omgang met anderen respect en waardering opbrengen.
Ø De leerlingen kunnen gemotiveerd zijn.
Ø De leerlingen kunnen een actieve werkhouding vertonen.
Bronnen:
Ontwikkelingsdoelen type 2
Internet
Cursus Media 2 LLO
Onderwijs- en leermiddelen:
1 computer in de klas, TUX PAINT, begeleidende fiche.
LESFASE 1: Inleiding 3 x Timing: 5 min.
LEERINHOUD
motivatie
De leerlingen zitten aan de computer.
De leerlingen benoemen:
- het toetsenbord => om letters op het scherm te toveren. .
- de computermuis => om dingen aan te wijzen op het scherm.
- de entertoets => van regel verspringen, naar beneden springen
- de spatie toets => een beetje plaats tussen twee woorden.
- Opstartknop => om de computer op te starten.
De leerlingen vertellen kort waarvoor het toetsenbord, de computermuis en de twee speciale toetsen dienen.
WERKVORMEN EN MEDIA
De leerkracht duidt een aantal dingen aan, de leerlingen zeggen zo vlug mogelijk de juiste benaming. De leerlingen vertellen er ook bij wat het nut is, waarvoor we dat nodig hebben.
De leerkracht stelt een aantal vragen:
wijs eens het toetsenbord aan.
Wijs eens de computermuis aan.
Wie kan eens de enter toets aanduiden?
Wie kan een de spatie toets aanduiden?
LESFASE 2: TUX PAINT 3 x Timing: 20 min.
LEERINHOUD
De leerlingen leren met drie samenwerken.
De leerlingen leren de basisstappen van een tekst opmaken in word.
De leerlingen leren:
Het programma verkennen.
De verschillende knoppen kennen.
Een tekening maken op de computer.
De tekening opslaan.
Het programma afsluiten.
- De leerlingen werken uiteindelijk zelfstandig.
- De leerlingen hebben aandachtig geluisterd wat je allemaal met het programma kunt doen.
- Aan de hand van de begeleidende fiche ( zie pagina 115) gaan de leerlingen nu zelfstandig een tekening maken. De goede lezers , lezen de fiche, de minder goede lezen kunnen naar de pictogrammen kijken.
WERKVORMEN EN MEDIA
Onderwijsleergesprek
De leerkracht zegt wat de leerlingen moeten doen aan de hand van een stappenplan die de leerlingen kunnen zien:
Ga naar de pinguïn ( tux paint).
Nu zie je een wit blad met allemaal knopjes aan de zijkanten. Het witte blad is je tekenpapier.
Aan de linker kant zien we de gereedschappen. De verschillende dingen die we kunnen gebruiken om te tekenen.
Penselen,
Stempel,
Lijnen,
Vormen,
Tekst,
Toverij,
Gom.
Ga nu in de linker kolom naar toverij.
Nu zie je in de rechterkolom, welke dingen we met toverij kunnen doen.
Scroll maar naar beneden, door op het pijltje te klikken.
=>De leerkracht laat de leerlingen vrij oefenen.
Klik nu in de linkerkolom op stempel.
Nu zie je in de rechterkolom verschillende stempels ( pinguïns).
=>De leerkracht laat de leerlingen vrij oefenen.
Hoe kunnen we nu iets weggommen?
Klik in de linkerkolom op gom. Daarna ga je met je muis naar het tekenblad en klik je op het stukje dat je weg wilt, uit wilt gommen.
Klik nu in de linkerkolom op schilderen. In de rechterkolom kan je kiezen hoe dik je penseel is.
Onderaan kan je uit kleuren kiezen.
=>De leerkracht laat de leerlingen vrij oefenen.
De tekening opslaan.
Na het tekenen klik je in de linkerkolom op opslaan. Daarna verlaat je het programma door op stoppen te klikken.
Wil je het programma verlaten? => ja
Een tekening maken. De leerkracht heeft de leerlingen de nodige uitleg gegeven. De leerlingen kunnen nu zelf een tekening maken.
Lesfase 3: Computer uitschakelen Timing: 5 min.
LEERINHOUD
We klikken onderaan in de linkerbenedenhoek op start.
Daarna op uitschakelen.
Dan nog eens op uitschakelen.
Als de computer uit is, duwen we op het aan en uit knop aan het scherm.
De leerlingen schakelen de computer uit.
WERKVORMEN EN MEDIA
- -Als we de computer nu willen afsluiten. Hoe moeten we dat nu op de juiste manier doen?
De leerkracht overloopt de stapjes met de leerlingen.
Begeleidende fiche TUX PAINT
Tux Paint!
1. Ga naar de pinguïn ( tux paint).
2. Dubbelklik op de pinguin. Nu zie je dit.
3. Nu zie je een wit blad met allemaal knopjes aan de zijkanten. Het middenblad is je tekenpapier.
4. Aan de linker kant zien we de gereedschappen. De verschillende dingen die we kunnen gebruiken om te tekenen.
· Penselen,
· Stempel,
· Lijnen,
· Vormen,
· Tekst,
· Toverij,
·Gom.
5. Ga nu in de linker kolom naar toverij.
6. Nu zie je in de rechterkolom, welke dingen we met toverij kunnen doen.
7. Scroll maar naar beneden, door op het pijltje te klikken.
8. Klik nu in de linkerkolom op stempel.
9. Nu zie je in de rechterkolom verschillende stempels ( pinguïns).
10. Klik in de linkerkolom op gom. Daarna ga je met je muis naar het tekenblad en klik je op het stukje dat je weg wilt, uit wilt gommen.
11. Klik nu in de linkerkolom op schilderen. In de rechterkolom kan je kiezen hoe dik je penseel is.
12. Onderaan kan je uit kleuren kiezen.
13. Een tekening maken.
Maak nu zelf een mooie tekening.
14. De tekening opslaan.
- Na het tekenen klik je in de linkerkolom op opslaan.
- Daarna verlaat je het programma door op stoppen te klikken.
Neen, uw blog moet niet dagelijks worden bijgewerkt. Het is gewoon zoals je het zélf wenst. Indien je geen tijd hebt om dit dagelijks te doen, maar bvb. enkele keren per week, is dit ook goed. Het is op jouw eigen tempo, met andere woorden: vele keren per dag mag dus ook zeker en vast, 1 keer per week ook.
Er hangt geen echte verplichting aan de regelmaat. Enkel is het zo hoe regelmatiger je het blog bijwerkt, hoe meer je bezoekers zullen terugkomen en hoe meer bezoekers je krijgt uiteraard.
DEEL III: WAT IS ER TE VINDEN IN DE LEERPLANNEN ,DE EINDTERMEN EN DE ONTWIKKELINGSDOELEN I.V.M. ICT ?
Het maken van een blog en het onderhouden is eenvoudig. Hier wordt uitgelegd hoe u dit dient te doen.
Als eerste dient u een blog aan te maken- dit kan sinds 2023 niet meer.
Op die pagina dient u enkele gegevens in te geven. Dit duurt nog geen minuut om dit in te geven. Druk vervolgens op "Volgende pagina".
Nu is uw blog bijna aangemaakt. Ga nu naar uw e-mail en wacht totdat u van Bloggen.be een e-mailtje heeft ontvangen. In dat e-mailtje dient u op het unieke internetadres te klikken.