OVER MEZELF EN ONZE FAMILIE
De kleinkinderen in het bijzonder...
Ik ben Hans en ben geboren op 01/12/1954 en woon te Assebroek.(Brugge)
Foto
Foto

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Klik op de afbeelding om de link te volgen

Foto
Foto
Inhoud blog
  • Vertaal
  • The Wallace Collection - Daydream
  • GROEPSFOTO PASAR FEBRUARI 2009
  • Zeg me wie
  • Mobile sauna
  • Benzine of diesel?
  • 42 jaar dood voor TV
  • In opbouw
  • Gsm aan banden
  • Strijd tegen anorexia
  • Neanderthalers
  • Regering verhuist historische NMBS-schuld
  • Een Duitse
  • De lieven van Paul McCartney
  • De lente is in aantocht
  • Staal kost geld en moeite
  • Nissan Qashqai krijgt zeven zitjes
  • Zonneklopper
  • Ruitenwissers verleden tijd?
  • Wat is ‘nano’?
    Zoeken met Google


    Zoeken in blog

     

    Categorieën
    Hanzie's plaats
    Over camperen reizen en het leven...
    11-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ai
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Ai

    11-01-2008 om 22:30 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Al die dan nie springt
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    KATASTROOF PINGUÏNDANS

    Al die dan nie springt

    11-01-2008 om 22:14 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dieetgeheimen van de celebs
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Dieëtgeheimen van de celebs


    Eerlijk is eerlijk: Matthew McConaughey krijgt zijn lichaam niet alléén door op zijn voeding te letten.

    Demi Moore eet appelschijfjes, Cindy Crawford eet azijn.

    Jessica Alba bant alle lightdrankjes.

    Jennifer Lopez snuift extract van pompelmoes.

    Lees hier

    11-01-2008 om 21:56 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alfa Romeo

    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Erfgoed

    chapter main visu

     





    Henry Ford zei altijd dat hij zijn hoed afnam wanneer hij een Alfa Romeo tegenkwam. Enzo Ferrari huilde als een kind toen hij voor het eerst de Alfa Romeo's klopte.
    Twee markante anekdotes over een merk dat al bijna een eeuw lang autogeschiedenis schrijft.

    Alfa Romeo symboliseert een aantal waarden die tot ieders verbeelding blijven spreken: sportiviteit, onstuitbare levenskracht, een muzikaal motorgeluid, elegante lijnen en een authentiek Italiaans gevoel voor stijl.

    De complete geschiedenis van de legende hebben we voor u samengevat in de vijf volgende hoofdstukken:

    • "De passie": sinds 1910 mag al wat bij Alfa Romeo gebeurt op grote aandacht rekenen. Het aantrekkelijke merk stond boven alle mogelijke politieke verwikkelingen. In boek en film verpersoonlijkte Alfa Romeo de schoonheid en de stijl van Italië.
    • "De modellen": Torpedo, Giulietta, Duetto... Alfa Romeo creëerde heel wat onvergetelijke modellen, die ook op technologisch vlak vaak uitblonken.
    • "De races": al meteen na de oprichting van het bedrijf deden de Alfa Romeo's hun intrede op het circuit - uit noodzaak en uit roeping. Met een uitzonderlijk palmares als resultaat.
    • "De mensen": in dit hoofdstuk brengen we een eresaluut aan de grootste piloten, ingenieurs en designers die de Alfa Romeo-legende gemaakt hebben tot wat ze is (Nuvolari, Ferrari, Fangio, Merosi, Jano, Pininfarina, Zagato...).
    • "De onderneming": de lange weg die het bedrijf aflegde van begin vorige eeuw tot vandaag. Een verhaal vol uitzonderlijke gebeurtenissen en sterke persoonlijkheden.




    Bron: Alfa Romeo

    11-01-2008 om 21:36 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.accijnsverhogende belasting
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Accijnsverhogende belasting opgeheven



    Sinds 1 januari van dit jaar is de accijnsverhogende belasting voor diesels opgeheven, zodat ze nu niet meer zwaarder worden belast dan benzine-auto's.

    De jaarlijkse rijtaks is steeds hoger geweest voor dieselauto's dan voor benzines. Sinds 2004 wordt dat verschil echter geleidelijk aan afgebouwd. Sinds 1 januari is men eindelijk tot een volledige gelijkschakeling van de rijtaks voor diesels en benzine-auto's gekomen. Om maar een voorbeeld te geven: een dieselmotor met 15 fiscale PK vereiste tot vorig jaar een rijtaks van 1.062 euro, vanaf dit jaar is dat nog slechts 606,96 euro, een verschil van bijna 400 euro. Die nieuwe tarieven zullen ook van toepassing zijn voor wie zijn auto voor 2008 heeft ingeschreven. Het ziet er dus naar uit dat België nog meer dan voordien een dieselland bij uitstek zal worden. In AG736, die op 23 januari verschijnt, zal in de blauwe katern een aangepaste tabel met de nieuwe rijtaks worden gepubliceerd.

    11-01-2008 om 21:21 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sollicitatieformulier Oostendse politie
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Een tussendoortje




    Sollicitatieformulier Oostendse politie
    STAD OOSTENDE


    INSCHRIEVINGSPAPIEREN VOE DE POLIECHE

    Je naame: ......................

    Je voornaame: ..................

    Je lapnaame: ...................

    Je vrouwe eur naame:.........................................

    Seks: vint, wuf, voede twèè (*)
    (*) schrappn wattater nie past


    Kienders bie je wuf:....................

    en bie eenander: ................

    Numero va je vèloplak:...........................

    Waffer kleur eje gie:........................................

    Zie je scheel? ............. Zie je doof? .

    De moate va je kolle: ............... va je sluffers:..................

    De moate va je kop :...............(voer e kepi ziender mo juuste klèène moaten)
    Wien ister de derde keuninck van België? Berten - Vandelanotte - Boedewien (*)

    Kaje gie schrieven? ................
    Kaje gie lezen? .................
    Kaje gie tellen? ................ en toe hoevele (hoenderd is genoeg): .
    Hoevele is èèn en èèn? elve - twèè - vuuve (*)
    Ka je gie verschillende toalen? Waffer:.................................
    Ka je gie Frans klappen? Met oar - zoender oar (*)
    Lig je gie tusschen de lakens? mè joen wuuf. - mè eenander wuuf (*)
    Ka je gie met e motto rien? ................ (Dades nogol belangriek want der zin der mo viere die kunnen rien en der zien vele motos wè!)
    Waffer ploeg moeje gie ën'n ? s'nuchtens - s'achternoens - ollèène mo de zundag (*)

    Je kafeetjes? Bie de rosten - in den aviso - in de kantiene van de vésmiene (*)

    Oe rap eje gie e stik a je kloten?
    Achter twèè pienten en e spaatje?
    Achter e fleche giniever?
    Achter e baksje trapiest? (*)
    (Voe wiekagent te worden moeje kunnen twintig pienten drinken en je moe nog kopabel zien voe alleine thus te graken!)

    Die papieren binnenbriengen vo diesedaagenuchtet en mè e bitje chance en e langen oarme zi je gie int nieuw koader.

    Je moe ieroender zelve tèèkenen !!!

    ............

    11-01-2008 om 21:12 geschreven door Hans  


    10-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zeker niet op het salon
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Zeker niet op het salon in Brussel...

    Goedkoopste auto ter wereld heet Tata Nano

    10-01-2008 om 21:14 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Renault Mégane opnieuw populairste model
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Renault Mégane opnieuw populairste model



    De Renault Mégane is voor het tweede jaar op rij de best verkochte auto in België. Hij haalt het afgetekend van de Peugeot 207 en de Volkswagen Golf. Volkswagen blijft wel het best verkochte merk voor Peugeot en Citroën, alle modellen samengeteld.

    Met 19.250 stuks tegenover 20.984 in 2006 zakt de verkoop van de Renault Mégane, maar toch blijft het in België de meest populaire wagen. In dit cijfer zitten uiteraard de verschillende koetswerkvarianten ingerekend.

    Monovolume
    Het leeuwenaandeel wordt geleverd door de Mégane Scénic monovolume (11.666) en de breaks (2.988), wat bewijst dat het vooral om gezinswagens gaat. Maar ook de coupé-cabrio haalt met 1.151 stuks de top drie van de best verkochte cabrio's in ons land.

    Bron: hln.be

    10-01-2008 om 21:08 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Masturberen is kunst

    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Masturberen is kunst

    10-01-2008 om 21:04 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maybach, Mercedes en Smart
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Autosalon van Brussel – Maybach, Mercedes en Smart – Paleis 10



    De pronkstukken van de stand zijn ongetwijfeld de C-Klasse Break AMG, die in wereldpremière wordt getoond, en de Belgische premières van de E-Klasse E 300 Bluetec, C 200 CDI FE (Fuel Economy), smart mhd (micro hybrid drive) en smart Brabus. De E-Klasse 300 Bluetec, aangedreven door de zuinigste diesel ooit, en de E 350 CGI met directe injectie van de tweede generatie komen in België begin 2008 op de markt. Eveneens in 2008 lanceert Mercedes-Benz de C-Klasse 200 CDI FE, een bijzonder zuinig diesel met een (verlaagd) verbruik van 5,1 liter per 100 km die slechts 135 g CO2 per km uitstoot. En ook de A- en B-Klasse worden in de loop van 2008 aangevuld met zuiniger varianten.

    MERCEDES C-KLASSE BREAK -CDI 200,LEDER,8X18ALU-AMG,NW!!!
    Hoewel het Autosalon van Brussel vooral gewijd is aan de verkoop, probeert Mercedes-Benz altijd een extra dimensie toe te voegen, bijvoorbeeld door een deel van zijn toekomstige projecten te onthullen of een blik te gunnen in de coulissen van de onderzoeksafdelingen. Zo was er in 2002 de wereldpremière van de E-Klasse, twee jaar later die van het prototype F 500 en in 2006 werd de Bionic Car voor het eerst aan de wereld getoond. In 2008 kan de bezoeker de F 700 ontdekken, het allernieuwst en veruit spectaculairste prototype van Mercedes-Benz, dat boordevol technische innovaties zit en uitgerust is met de revolutionaire DiesOtto-motor. Zijn voorganger, de F 600, is eveneens in Brussel te bewonderen, in het kader van de expositie «Ecology meets Economy» in Paleis 1. In Paleis 10 is het volledig vernieuwde smart-gamma opgesteld, waaronder de fortwo cdi, die de kampioen van de milieuvriendelijkheid blijft met slechts 88 g CO2 per km. Ter herinnering: de benzineversie is in november jongstleden door ADAC uitgeroepen tot de wagen met het goedkoopste gebruik (op basis van 15.000 km per jaar). Ook die versie zal in Brussel te zien zijn. De kroonjuwelen van Mercedes-Benz Cars, de Maybach en de Mercedes SLR McLaren, worden in een prestigieus kader geëxposeerd, in het midden van Paleis 10.

    Net voor de zomer werden verschillende aanpassingen op de R-Klasse aangekondigd. Het gamma telt nog altijd de bekende configuratie met zes individuele stoelen, maar wordt nu aangevuld met de varanten met vijf of zes plaatsen. Mercedes-Benz heeft ook de voor- en achterzijde van zijn SUV’s herwerkt. In de herfst, ter gelegenheid van de Autosalon van Frankfurt, heeft het merk met de ster verschillende nieuwe modellen als de C-Klasse Break en een reeks interessante evoluties van het bestaande gamma gepresenteerd. Tegelijk onthulde het zijn plannen voor de komende maanden en jaren. Met 19 nieuwe modellen, waarvan 7 met hybride motor in vijf categorieën, en het ultranieuwe prototype F 700 heeft Mercedes-Benz duidelijk de weg uitgetekend die het in de toekomst wil inslaan. Op basis van reële tests toont de dagelijkse praktijk op verbluffende wijze aan dat deze ontwikkelingsstrategie nuttig en gerechtvaardigd is. Zo hebben Mercedes-Benz en smart samen 23 prijzen weggekaapt op de jongste Michelin Bibendum Challenge (wedstrijd in zuinigheid en ecologie) in Shanghai. De Mercedes-Benz E 300 Bluetec, E 200 NGT en smart fortwo cdi BTL (aangedreven door een synthetische biobrandstof) kregen elk vier onderscheidingen. De Mercedes-Benz A-Klasse Fuel Cell en de F 600 hygienus (Fuel Cell) wisten elk drie prijzen in de wacht te slepen, terwijl de smart fortwo mhd (= micro hybrid drive) met twee trofeeën werd bekroond.

    Autosalon van Brussel – Maybach, Mercedes en Smart – Paleis 10











    10-01-2008 om 18:25 geschreven door Hans  


    09-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Posh slechtst geklede vrouw
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Posh slechtst geklede vrouw









    09-01-2008 om 20:56 geschreven door Hans  


    08-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nieuwe Opel Insignia
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Nieuwe Opel Insignia

    Nieuwe Opel Insigna niet op salon van Brussel.



    GTC conceptcarInsignia concept car 2003

    Opels middenklasser van de nieuwste generatie belooft een enorme stap voorwaarts te zetten. Het nieuwe model, dat in juli 2008 zijn première beleeft op het autosalon van Londen, vestigt nieuwe normen op het gebied van technologie en design, en dat niet alleen voor het merk Opel maar ook voor het segment van de middenklassers. Als aanloop naar die lancering kondigde Opel vandaag de nieuwe naam van het model aan: Opel Insignia.

    Met de Insignia blijft Opel trouw aan zijn strategie: geavanceerde technologie betaalbaar maken voor meer klanten. Over het design van de nieuwe wagen zegt Alain Visser, Chief Marketing Officer, General Motors Europe: “Wie onze baanbrekende GTC conceptcar van dichtbij bekijkt, krijgt een goed idee van hoe sensationeel de nieuwe designtaal van Opel zal zijn.”

    De lijnen van de Insignia zijn gebaseerd op de GTC Concept, die eerder dit jaar is gepresenteerd. Insignia werd als naam al eerder gebruikt voor een concept car in 2003. De "echte" Insignia heeft echter niet het design van de concept car met dezelfde naam.

    Bron: Opel

    08-01-2008 om 17:41 geschreven door Hans  


    03-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De beste wensen van...
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    De beste wensen van

    BOLALOTJE TOM
    DARMERIE JEAN
    DE KLUTSERS BEN
    KETTERS BAS
    NAKPRENTJE ALMA
    NETTENTHEATER MARIO
    PERKAST FLIP
    POTSPELER JACK
    SELIESCHEUT PETER
    SENVANDEBLADEREN TRUI
    STOKSPRINGER POL
    TAATKLIER PROS
    TERVLOOTJE BO
    TERRENHOTEL DRIES
    UUR FILIP
    VAN'TGAT BROOK
    VERSAIRE ANNIE
    REEN EEN SCHEET GELATEN TEDDY
    DOAR NIKSKE MEE TE MAUKE KIM
    MET DE BEENTJES HUUB
    VAN DADDE TESS
    TENWIND WES
    TAARSPELER GUY
    PUTTER LILLY
    METOCH TOM
    TE PEDE STAN
    INETTE TROND
    TE KIK DAAR NIKS AAN DOEN MARCOS
    SWACHTER RIK
    KAARTLEZER STAF
    BERTJE VECHTEN ROB
    PELMEESJE PIM
    RATIEF LUC
    HOED ROBIN
    TORIE KRAAIEN VIC
    GRAS AF RITA
    INEAPOTJE VITAL
    QUENTIE FRé
    TAMENOL RIK
    KBLEEK LEI
    VENT TOCH MO
    MIN ZIN MUSTAPHA
    CADEREN BARRY
    DE ROOS JUSTINE
    VELO GEKOMEN JESPER
    TADONOGLANG EIDUR
    TOTALE GEREDEN PÄR
    MOEDERLIJK BEHANDELD STEVE
    LADDER TOON
    HEERSBEESTJE LIEVE
    LOBROODJE PICO
    BERLANDSCHOENEN TIM
    LICHTEN NO LINKS ANDY
    POES TOM
    ATENKWEKER TOM
    DAJA ISTVAN
    DE KLOKKEN LLOYD
    VIDI VICI VINNIE
    AMON DAVID
    TALISéSUIKER KRIS
    MUS PAPEM GABY
    TJE TREK TRUI
    PROVIST ALAIN
    DENTIE EVY
    RALSEENPAUW SOFIE
    NOG SOEP ESTHER
    IN ORDE DICK
    E KE JE TETTEN TOON
    APLASTPLEISTER HANS
    GIPANE FRAN
    AGORAS PIET
    LUTTIGHEID PIET
    MENTATIEGELD ALI
    NI TE DOEN TESS
    MANJARO KELLY
    BOLLEFRETTER OLLIE
    ONICASPELER HARM
    MINNE MUTTE INE
    MENTAIR RUDI
    IJNPARK DOLF
    KEER EEN BEETJE MEER ELKE
    IS EEN BEESTE JEZUS
    POTHEEKLENING GUY
    JETJE VAN HONDERD BILL
    JE ZAKEN LOES
    FERDOOSJE LUCY
    TE GENIETEN BENNY
    PELTURIG WIES
    ESSE FIEN
    TANJEBOOM CAS
    MEN VODDEN VAN DARCO
    EERSTIFT MARC
    BEIERS BRAM
    PIEERMACHIEN CO
    PANJE SAM
    COSOEPTJE ROY
    IJNTJE IS AF BOB
    ROGOLFOVEN MICK
    TZELFSTE HASSAN

    03-01-2008 om 20:02 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Autosalon 2008
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Autosalon 2008




    Febiac organiseert van 15 tot en met 27 januari 2008 het 86e Auto & Moto Salon onder de benaming “European Motor Show Brussels, 2008”.

    Deze benaming vertaalt de ambitie van Brussel om zijn positie als vooraanstaand salon in de hoofdstad van Europa verder uit te bouwen. Het is dan ook de bedoeling om als ‘eerste motor show van het jaar in Europa’ een groot aantal premières aan te trekken.

    Doelstelling van het Salon is om 13 dagen lang het uitstalraam te zijn van de auto- en motorsector en hierdoor een gunstig verkoopklimaat te scheppen voor de meer dan 700.000 verwachte bezoekers.

    Deze bezoekers zijn traditioneel een trouwe weergave van de auto- en motorminnende Belgische weggebruikers. Steeds meer trekken echter ook internationale bezoekers naar Brussel.

    De European Motor Show Brussels, 2008 zal ‘Milieu’ als hoofdthema hanteren.

    Meer lezen? Klik hier...

    03-01-2008 om 20:01 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Atomium

    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Atomium krijgt slechts half miljoen bezoekers


    Het Atomium in Brussel heeft van 1 januari tot 28 december 2007 573.112 bezoekers over de vloer gekregen. De cijfers liggen onder de verwachtingen.

    Bij de heropening van het Atomium in 2006 stelden de verantwoordelijken een bezoekersaantal van 700.000 per jaar voorop. Dat aantal werd in 2006 gehaald, maar in 2007 was dat niet het geval.

    Verjaardagsfeest
    Toch blijven de verantwoordelijken niet bij de pakken zitten. In 2008 zijn er immers feestelijkheden gepland ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van het Atomium en die zouden veel bezoekers moeten lokken.

    De bol die voor kinderen bestemd is, de Kindersfeer, deed het wel goed in 2007 en is al zeker tot eind juni 2008 gereserveerd.

    Festiviteiten voor jarig atomium in 2008

    Ter gelegenheid van de 50ste verjaardag van het Atomium zijn er tussen 17 april en 19 oktober 2008 tientallen activiteiten en evenementen gepland in en rond het gebouw op de Heizel.

    Zo wordt vlakbij het Atomium wordt een tijdelijk paviljoen gebouwd met naar schatting 43.000 bierkratten. Daarin vinden tentoonstellingen en filmprojecties plaats voor het grote publiek. De geschiedenis van de Wereldtentoonstellingen vormt de rode draad.

    Expo 58
    Opmerkelijk is dat het paviljoen volledig wordt opgetrokken in de geest van de periode van voor Expo 58, maar wel met materialen die recycleerbaar zijn. Hierdoor beantwoordt het project aan strikte ecologische doelstellingen. Het paviljoen opent de deuren op 17 april. Architenbureau V+ staat in voor het ontwerp. Het Brusselse bedrijf Place Publique zorgt voor de inkleding.

    Tentoonstelling
    Er komt ook een tentoonstelling, 'Tussen Utopie en werkelijkheid', die is opgezet door het Archief van de Stad Brussel, het Algemeen Rijksarchief en de vzw Atomium. Die expositie spitst zich toe op de herdenking van het jaar 1958 en wordt gekoppeld aan een rondleiding in het Atomium.

    Speciale uitgaven
    Voorts staat er ook een Wandeling langs de paviljoenen op het programma. Langs de Eeuwfeestlaan zullen grote foto's hangen van paviljoenen uit 1958. Er zijn ook verschillende speciale uitgaven (boeken, strips, tijdschriften) gepland die de herinnering aan Expo 58 levendig moeten houden.

    Luchtshow
    In de feestperiode staan verder nog twee rommelmarkten, autoparades, een volksbal, vuurwerk en georganiseerde (fiets)tochten, openluchtvertoningen van films uit de jaren 50, een elektrofuif en verschillende andere tentoonstellingen op het programma. De Post brengt nog een speciale postzegel uit. En in samenwerking met Brussels Airport komt er, nog onder voorbehoud, een luchtshow rond de bollen van het Atomium.

    Mast op top
    Begin volgend jaar wordt met een legerhelikopter een mast op de top van het Atomium geplaatst om de echte start van de festiviteiten in te luiden. Het openingsvuurwerk is gepland op 17 april 2008.

    Bron:
    hln.be

    03-01-2008 om 10:06 geschreven door Hans  


    01-01-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gelukkig Nieuwjaar
    Home
    Link naar onze andere blogs
     

    01-01-2008 om 00:00 geschreven door Hans  


    29-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Condooms in Maleisië
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Hier worden ze gebruikt op hun hoofd...

    29-12-2007 om 23:33 geschreven door Hans  


    27-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Faith Leon
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Een schoon meiske

    Faith Leon

    Faith Leon
    Faith Leon
    Faith Leon
    Faith Leon
    Faith Leon

    Faith Leon

    Faith Leon

    Faith Leon

    27-12-2007 om 20:57 geschreven door Hans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De nieuwe Skoda Fabia
    Home
    Link naar onze andere blogs
     

    Skoda Fabia Combi: gezinsbreak aan ecotarief

     

    Skoda's zijn vooral populair als gezinsauto. Automobilisten met een bedrijfswagen hebben liever meer status, maar consumenten die hun vierwieler uit eigen zak betalen, vinden hun weg naar de Skodatoonzaal steeds makkelijker. Niet verwonderlijk overigens, want een product als de Fabia Combi lijkt wel hét prototype van de gezinswagen anno 2008.

    Voor Skoda is dit al het tweede model dat ze dit jaar lanceren. Deze Fabia Combi werd voor het eerst op de IAA in Frankfurt getoond. Het uitlopende model blijft ook nog even doorlopen als prijsgunstig instapmodel. In de nabije toekomst mogen we verder nog een nieuwe Superb (luxeberline) en de Yeti (compacte SUV) verwachten.

    Zakelijker
    De nieuwe Combi ziet er een tikkeltje zakelijker uit dan zijn voorganger. De afgeronde achterklep werd wat hoekiger, en dat komt niet alleen de kofferinhoud ten goede. De passagiers achterin worden ook op een beetje meer knie- én hoofdruimte bedacht. De Skoda is uitgerust met dakrails om hem iets meer breakallure te geven. Boven de achterruit voorzagen de designers ook nog een discreet spoilertje.

    Binnenin kijk je op het dashboard dat we al kennen uit de gebruikelijke Skoda Fabia. Tegen meerprijs is die boordplank in twee tinten uitgevoerd, waarbij het onderste gedeelte een stuk lichter is. De Tsjechen voorzien zelfs een likje nepalu rond de luchtmonden van de ventilatie en aan de deurklinken. In de optielijst vinden we ook nog een groot navigatiesysteem, een digitale Climatronicairco en zelfs bochtverlichting. Deze draaiende koplampen worden met conventionele halogeenlampen geleverd (geen xenon) wat de prijs absoluut ten goede komt.

    Ruim
    De koffer is erg ruim te noemen voor een compacte wagen als de Fabia. In de normale configuratie slikt hij 480 liter. Met neergeklapte achterbank stijgt het laadvolume tot 1.460 liter, en dat is maar liefst 253 liter meer dan bij de vorige Combi. Skoda voorziet naast twee stopcontacten van 12 volt ook enkele handige tools om de lading netjes op zijn plaats te houden.

    Zo noteren we langs de flanken van de koffer kleine haakjes om winkelzakjes op te hangen. Verder is er een flexibele afscheiding die in de wand haakt en waarachter de bagage blijft liggen. Zo rollen de sinaasappels niet heen en weer in de koffer. Sportievelingen kunnen optioneel ook een houder bestellen, zodat je in een handomdraai twee fietsen in de koffer krijgt.

    Vijf motoren

    Onder de motorkap vinden we het gebruikelijke palet motoren. De instapmotor is de 1.2 benzineversie die 60 of 70 pk sterk is. Er bestaat ook een 1.4 en een 1.6. Die laatste is overigens de enige die met een automatische schakeldoos leverbaar is. Die Tiptronic met zes versnellingen betaal je 1.000 euro¡extra.

    Combiklanten zijn meestal dieselklanten. Skoda voorziet de 1.4 driecilinder en de 1.9 vierpitter. Beide motoren worden gevoed via lawaaierige pompverstuivers maar ze zijn werkgraag en springen zuinig om met diesel. Wie bijbetaalt, kan beide motoren ook met een roetfilter leverbaar. Een elektronisch stabiliteitsprogramma is optioneel leverbaar op alle motorisaties. Deze Combiversie is vanaf begin volgend jaar beschikbaar.

    Green Line volgt
    Op het salon van Brussel zal Skoda ook haar Green Lineversie van de Fabia Combi tonen. Deze versie is vergelijkbaar met de VW Polo BlueMotion en de Seat Ibiza Ecomotive. De Fabia wordt aangedreven door een 80 pk krachtige 1.4 TDI-diesel in combinatie met een roetfilter.

    Door de wagen lichter en lager te maken, een versnellingsbak met langere verhoudingen te gebruiken en banden met lagere rolweerstand te monteren, daalt het verbruik tot 4,1 liter diesel per 100 km. Bijkomend voordeel is een CO2-emissie van 110 gram per km. Zo geniet de Skoda een fiscale korting van 3%. Bovendien hebben roetfilterklanten recht op een extra voordeel van 200 euro. (gv)

    Technische fiche

    Lengte: 4.239 mm
    Breedte: 1.642 mm
    Hoogte:1.498 mm
    Wielbasis: 2.462 mm
    Deuren/zitplaatsen:5/5
    Koffervolume: 480 - 1.460 liter
    Brandstoftank: 45 liter
    Leeggewicht:1.150 kg

    MOTOREN, PRESTATIES, PRIJZEN

    benzinemotoren
    * 1.2 benzinemotor (60 pk / 108 Nm)

    Prestaties: top 156 km/u, 0 tot 100 km/u: 16,8 s
    Verbruik:5,9 l/100 km
    CO2-emissie: 140 g/km
    Prijs: 11.445 euro

    * 1.2 benzinemotor (70 pk / 112 Nm)
    Prestaties: top 164 km/u, 0 tot 100 km/u: 15,1 s
    Verbruik: 5,9 l/100 km
    CO2-emissie:140 g/km
    Prijs: 11.790 euro

    * 1.4 benzinemotor (86 pk / 132 Nm)
    Prestaties: top 175 km/u, 0 tot 100 km/u: 12,7 s
    Verbruik: 6,5 l/100 km
    CO2-emissie: 155 g/km
    Prijs: 12.490 ?

    * 1.6 benzinemotor (105 pk / 153 Nm)
    Prestaties: top 192 km/u, 0 tot 100 km/u: 10,4 s
    Verbruik: 6,9 l/100 km
    CO2-emissie: 165 g/km
    Prijs: 12.890 euro

    dieselmotoren
    * 1.4 turbodiesel (70 pk / 155 Nm)

    Prestaties: top 164 km/u, 0 tot 100 km/u: 15,4 s
    Verbruik: 4,8 l/100 km
    CO2-emissie: 127 g/km
    Prijs: 13.645 euro

    * 1.4 turbodiesel + optionele roetfilter (80 pk / 195 Nm)
    Prestaties: top 173 km/u, 0 tot 100 km/u: 13,7 s
    Verbruik: 4,6 l/100 km
    CO2-emissie: 120 g/km, (127 g/km met roetfilter)
    Prijs: 14.090 euro (14.740 euro met roetfilter)

    * 1.9 turbodiesel motor + optionele roetfilter (105 pk / 240 Nm)
    Prestaties: top 191 km/u, 0 tot 100 km/u: 11 s
    Verbruik: 4,9 l/100 km
    CO2-emissie:127 g/km (135 g/km met roetfilter)
    Prijs: 14.990 euro (15.640 euro met roetfilter)

    Concurrenten

    Skoda Fabia Combi 1.4 TDI (80 pk)
    Prijs: 14.090 euro
    BIV: 61,50 euro

    Dacia Logan MCV 1.5DCi (70 pk)
    Prijs: 11.800 euro
    BIV: 61,50 euro

    Renault Clio Grandtour
    1.5 DCi (68 pk)
    Prijs: 15.150 euro
    BIV: 61,50 euro

    Peugeot 206 SW 1.6 HDi
    (90 pk)
    Prijs: 15.960 euro


    BIV: 61,50 euro


    Bron:
    hln.be

    27-12-2007 om 20:14 geschreven door Hans  


    23-12-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De echte Jeep
    Home
    Link naar onze andere blogs
     
    Dé echte oer Jeep Willy

    Ergens in mijn persoonlijke archieven heb ik nog een foto van een echte "oer" Willy. Heb er zelf mee gereden tijdens mijn legerdienst, en jammer om zeggen, ze was stukken beter dan de Minerva. Bekijk maar ééns de prijzen en je weet het wel. De Willy had maar drie versnellingen, de veldversnellingen buiten beschouwing gelaten (de Minerva vier) maar had zovéél meer rijplezier... Ik zal de foto proberen op te zoeken om dan op mijn site te plaatsen.

    te koop Willy's jeep Cj3a
    te koop Willy's jeep Cj3ate koop Willy's jeep Cj3a

    23-12-2007 om 20:10 geschreven door Hans  




    Welkom op Hanzie's Plaats
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.






    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    MIJN FAVORIETEN
  • FRANSJESFOTOS
  • D@nny's UNIVERSAL Space
  • BJORN
  • GILLIOK
  • FREDFOTO
  • PADEBOX
  • SUNNEKE
  • Werkjes van Ingrid
  • PEPINO
  • BORRIQUITO

    CAMPINGS
  • Portugal
  • Friesland
  • Praag
  • Passau Duitsland
  • Hajduszoboslo Hongarije
  • Erd (Budapest)
  • Klein Brabant
  • Wolfgangblick in Abersee AT

  • Leuk om te zien
  • URINOIRS
  • Belg

  • HANZIE's LINKS
  • SPOOR BOEKJE
  • EVCcarts
  • De Driekonkskes
  • Wikimedia
  • VKMARCASSOU
  • Computertips
  • TOMMY
  • MUSIC
  • WOLKEN
  • LUCHT IN VLAANDEREN

    FOTO ALBUMS
  • TROUW VALESKA EN PETER
  • KAARTJES VAN INGRID
  • KERST 2005

  • VAN ALLES EN NOG WAT
  • VOETBALUITSLAGEN
  • MEMISA
  • TREINEN 2 LINK
  • BONSAÏ
  • JAN EN MARLEEN
  • BLOGGEN.BE
  • PERRE ONLINE fotografie
  • Live score.com
  • SISI

  • BLOGTIPS
  • OPA PAT
  • BAEZIE

  • FAVO'S VAN INGRID
  • BEREN
  • INGRID

  • Blog als favoriet !







    het nieuws
    Klik op de afbeelding om de link te volgen




    HOME: The Vanbrandekesgazette





    Sport.be



    Stageplan
    Image hosting by Photobucket

    WebsiteKeuring.be


    De top 10




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs