Ik leerde Iris de Winter een hele tijd geleden kennen.
Ze kwam met 4 andere dames gezellig samen carpoolend richting Bree afgezakt om bij mij de engelencursus te komen volgen.
Ik vond haar meteen sympathiek maar vooral iemand met een gouden hart voor andere.
Dat straalde gewoon van haar af.
Haar dochter was ook uit het juiste hout gesneden en was net zo lief en zacht van karakter als Iris.
De vele weken dat ze op cursus kwam leerde ik haar beetje bij beetje iets beter kennen.
Tot dat de cursus na 5 weken afgelopen was en ik een heel tijd niets meer van haar hoorde, dan enkel zo nu en dan een kort mailtje over en weer.
Tot dat ze me vroeg of ik het zag zitten om naar het verre Lebbeke af te komen om bij haar thuis een reading te komen geven.
Er werd een datum geprikt en op een goede zondag was het dan zover.
Goed op tijd, vertrok ik voor een goede 2 uur rijden richting haar huis.
Eens daar stond ze al stralend aan de deur toen ze mijn auto de oprit zag oprijden.
De smile was er nog steeds recht vanuit het hart, blij dat ik goed was aangekomen.
De gasten die ze had uitgenodigd zaten al allemaal in een kring in haar huiskamer te wachten.
Er waren ook enkele bekende gezichten, namelijk de dames die met haar samen hadden gereden tijdens de engelencursus. Het was een warm weerzien.
Toen even daarna de reading begon en ik contact maakte met de overleden dierbaren van al haar gasten was er op het einde een boodschap voor Iris zelf.
Eerlijk gezegd was me de reading na al die lange tijd al volledig ontgaan tot dat ik die week een mail van Iris zelf kreeg.
Lees maar even mee!
De mail van Iris die toekwam op 31 Mei 2016
Lieve Han, wou je dit even laten weten.
.... op 12 oktober 2014 kwam je bij ons thuis een reading houden. Ik had enkele maanden voorheen een zwaar ongeval gehad en was nog herstellende dus kon ook nog niet goed "uit de voeten" , om het maar zo te stellen. Iedereen die hier aanwezig was is tevreden naar huis gegaan, deels in volle verwondering, deels in een gelukzalige roes. Antwoorden werden verkregen, boodschappen werden overgebracht , prachtig mooi! Ik had naar het einde toe nog een boodschap gekregen van mijn bompa, dat er een gebrek was aan het huis, meer bepaald buiten. Jij ging onmiddellijk richting terras. En idd, om onverklaarbare reden was ons terras op een bepaalde plaats volledig gebarsten, wat het zicht niet ten goede kwam.
Gezien het een huurwoning betrof doe je niet zo maar één twee drie dure kosten , dus grote stukken werden ingegoten met cement en klaar..... dachten wij ! Jij zei dat mijn bompa wou laten weten dat er in het voorjaar spontaan hulp ging komen om dit te verhelpen..... met alle respect..... ik had hier serieus mijn bedenkingen bij, want heden ten dagen mensen spontaan komen aankloppen om jouw probleem op te lossen ?? Neen, zag ik niet direct gebeuren. Het bleef echter in mijn hoofd spoken en in het voorjaar keek ik hunkerend uit naar die goeie ziel......helaas , de zomer kwam en ging, de winter eveneens en lap......geen goeie ziel , geen verandering ....... ik liet het dan ook los en dacht nog , nou bompa, daar heb je de bal even mis geslagen.
Tot april 2016, dit voorjaar dus !! De toekomstige schoonpapa van onze zoon komt hier langs en ziet het terras , heel spontaan zegt hij, ik kom dit voor jullie oplossen . Ik sloeg totaal geen acht meer op wat jij me in oktober gezegd had , tot 's nachts! Ik werd wakker en toen viel het me te binnen wat je juist gezegd had, je had immers gezegd voorjaar , maar niet het jaar .
En gezien onze gevleugelde vrienden geen besef hebben van tijd hadden ze ook geen vermoeden dat ik in het verkeerde voorjaar aan het wachten was geweest.
Voorbije zaterdag is dan het terras aangelegd, we hebben stenen kunnen recupereren daar waar er geen meer voorradig waren in de winkel ( logisch na bijna 30 jaar ! ), we moesten geen cement voorzien, bracht schoonpapa mee, materialen eveneens en welnu...... sinds zaterdagavond hebben wij een prachtig mooi egaal terras terug , een dikke knuffel en welgemeende dank-je-wel naar papa Paul en een liefdevolle handkus naar mijn lieve Engelen, heb geleerd om nooit op te geven , wat ze zeggen zal ook daadwerkelijk gebeuren , alleen niet altijd op de manier die wij verwachten en moeilijk als er geen tijdspanne vermeld werd, maar komen en helpen doen ze , op hun eigenste manier.
Ik vond het wel fijn dat ze een jaartje gewacht hebben, zodoende had ik de mogelijkheid om te herstellen en nu actief mee te helpen.
Ik wou je deze bevestiging toch even laten weten lieve Han. Heel veel groetjes vanwege ons allemaal hier , dikke knuffel ! xxx
Ik stuurde haar deze mail terug:
Lieve Iris, wat leuk om dit te lezen en inderdaad ze laten jou niet in de steek.
Mag ik jou verhaal gebruiken voor het blogverhaal?
Uiteraard als je wil dat de namen veranderd worden dan hou ik daar rekening mee. (Niet iedereen wil er met zijn echte naam in)
Ik ben blij dat het nu goed gaat met je. Dikke x van mij Han.
Deze mail kreeg ik terug:
Lieve Han, tuurlijk mag je dat gebruiken, is ook een beetje jouw verhaal he want zonder jou als boodschapper had ik het nooit geweten.
Ben nog zo dankbaar dat de Engelen het zo mooi gebracht hebben.
En ze laten de laatste tijd hun aanwezigheid goed merken.
Ik schaam me niet dat ik in Engelen geloof dus hoef ook geen andere namen.
k hoop dat mijn ervaring andere mensen hoop en moed mag geven om te blijven vertrouwen en niet op te geven als jouw boodschappen niet onmiddellijk realiteit worden, het gebeurt immers op het juiste ogenblik met de juiste mensen op je pad gebracht.
Ook heb ik het de toekomstige schoonpapa van onze zoon verteld en diene mens is ook danig onder de indruk dat hij zo plots in een blog verhaal komt, maar hij is overtuigd dat Engelen wel degelijk bestaan, want toeval bestaat nu eenmaal niet he Han.
Ik kan je nooit genoeg bedanken om ons geleerd te hebben om deze prachtige wezens in ons leven toe te laten. Ps verwacht je aan nog veel extra zieltjes want ik kan mijn enthousiasme voor jou niet onder stoelen of banken steken en dat werkt blijkbaar aanstekelijk.
Dikke zonneknuffel xxx
Iris.
Zo zie je maar, lieve engelenvrienden onze engelen zijn er elke dag, spontaan om ons te helpen.
Al moet je soms wel wat geduld oefenen zoals in het geval van Iris de Winter.
Tot binnenkort voor weer een nieuw engelenverhaal.
Warme groet,
Han Beeren.

Iris De Winter

De breuk die ik tijdens de reading zag verschijnen.

Cement werd als tijdelijke oplossing gegoten.

Spontane hulp werd aangeboden en tegels gerecupereerd, door een aardse engel Paul genaamd.

Het nieuwe terras van Iris en haar gezin.
|