Geert's eigenzinnige blog
TO BE OR NOT TO BE, is not the question because we have to exist to be able to talk about it.
Inhoud blog
  • Welcome, Mr. President
  • Bye bye, Mr. President !
  • Terreur in Florida
  • Kerst
  • Terreur aanslag in Ohio
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    28-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welcome, Mr. President
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Donald Trump is sinds 20 januari de nieuwe president van de Verenigde Staten, en hij zal zeker niet de president zijn "die maar even passeerde" ... Daarvoor maakt hij nogal (of heel veel) lawaai. Na amper een week heeft hij duidelijk gemaakt dat hij al zijn beloften uit zijn verkiezingscampagne wil waarmaken.
    Een belangrijke handelsovereenkomst heeft hij reeds afgeschaft, de gevolgen daarvan zijn tot op heden nog niet te overzien.
    Zijn eerste ontmoeting met een buitenlands politicus was met Theresa May, premier van het Verenigd Koninkrijk (ik let goed op de spelling van Mevrouw May haar voornaam). Het Verenigd Koninkrijk heeft nog maar net duidelijk gemaakt dat ze niet meer tot de Europese Unie willen behoren, maar met de Verenigde Staten willen ze plots wel uitgebreid gaan samenwerken. Die Verenigde Staten die onder het Trump's motto "America first" ongeveer met geen enkel land meer wil samenwerken. Nu ja, soort zoekt soort, dus dwarsliggers zoeken dwarsliggers. Ook dit verhaal wordt vervolgd.
    Maar de leukste belofte van de nieuwe president om op te volgen is de muur die hij gaat bouwen tussen de Verenigde Staten en Mexico, nota bene op kosten van Mexico. Een eerste politieke ontmoeting tussen Trump en de Mexicanen is reeds afgezegd. De Mexicanen houden niet van zo'n muur, en zeker al niet als ze hem dan nog eens moeten betalen ook.
    Op mijn facebook pagina heb ik een filmpje gedeeld waarin een logisch denkende mens zijn mening geeft over de muur in kwestie. Eerst en vooral is het bouwen van deze muur met een lengte van 2000 mijl (meer dan 3000 kilometer) quasi onmogelijk, en sowieso onbetaalbaar. Men spreekt van een kostprijs van 15 à 25 miljard dollar. Dit zou de duurste bouw van infrastructuur in de Amerikaanse geschiedenis worden, de kostprijs van 20 Hoover Dams, of het volledig jaarbudget van NASA (One small step for men, one giant wall for no reason).
    Generaties lang zouden nadien moeten betalen voor het onderhoud en de bewaking van de muur. En wat zou het resultaat zijn ? Statistieken wijzen uit dat 27 à 40 % van de immigranten uit Mexico naar de Verenigde Staten reizen per vliegtuig. Die zal de dure muur toch wel heel moeilijk kunnen tegenhouden, dacht ik zo.
    Wij blijven dit verhaal opvolgen, onder het motto van Pink Floyd : "Another brick in the wall".

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    28-01-2017, 20:22 geschreven door Geert  
    Reacties (0)
    26-01-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bye bye, Mr. President !
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Uittredend president van de Verenigde Staten Barack Obama heeft zijn afscheidsspeeches gehouden en zijn afscheidsplechtigheden gevierd. Hierbij heeft hij zijn uiterste best gedaan om zijn prestaties en die van zijn echtgenote over de laatste acht jaar met veel lof te omschrijven. Daar is niets mis mee, want Obama was niet alleen de eerste zwarte president, hij heeft zijn taak ook prima uitgeoefend. Acht jaar president zonder financiële schandalen, zonder corruptie, zonder huwelijksperikelen ... de familie Obama was geen goed doelwit voor de sensatiepers. Alles wat je over de president en zijn familie te zien kreeg gebeurde in klasse en stijl. Persoonlijk hield ik vooral van zijn speeches, zelden zo een goed redenaar gekend ! Wat mij betreft mag hij Bob Dylan opvolgen als Nobelprijswinnaar van de literatuur. Alhoewel het natuurlijk niet zeker is dat Obama zijn schitterend gebrachte voordrachten ook zelf schreef.
    Sommigen stellen dat Obama gewoon niets verkeerd heeft gedaan en dan ook de president was "die maar even passeerde". Volgens mij mag er toch een flinke serenade met de loftrompet klinken. Tijdens zijn ambtstermijn werd Osama Bin Laden uitgeschakeld, na 9/11 toch wel Amerika's vijand nummer één. Minder spectaculair maar zeker belangrijk is de fameuze Obamacare. Dit zorgde er voor dat vooral de arme Amerikanen toegang kregen tot betaalbare gezondheidszorgen (Affordable Health Care). Dank zij Obamacare zijn vele arme Amerikanen genezen van ziektes die hen anders fataal zouden zijn geworden. Maar de betere middenklasse en de rijke Amerikanen houden niet van Obamacare, omdat ze solidariteits-gewijs (een beetje) mee betalen voor de gezondheidszorgen van de armen. Donald Trump is een rijke Amerikaan, dus Donald Trump houdt niet van Obamacare. Donald Trump gaat Obamacare afschaffen, dat heeft hij stellig beloofd. Maar als er geen alternatief in de plaats komt zou dit wel eens een maatregel kunnen zijn die in Donald's gezicht kan ontploffen.
    Maar we hebben nog (minstens) vier jaar om aandacht aan Trump te besteden. Daarom nu nog even terug naar Mr. & Mrs. Obama : dear POTUS en dear FLOTUS, you will be missed !!!

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    26-01-2017, 20:22 geschreven door Geert  
    Reacties (0)
    Archief per week
  • 23/01-29/01 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs