laat gerust een berichtje na in mijn gastenboek,alvast mijn dank voor uw bezoek aan deze blog Free 4 Wheels... Groet Turbo3
Beoordeel dit blog
{TITEL_VRIJE_ZONE}
Rondvraag / Poll
Een wagen zonder rijbewijs, is een gevaar op de weg ?
Welkom bij .... Free 4 Wheels.....
Brommobiel Blog Lokaal: Café-Taverne " De Retro ", Onze Lieve Vrouwstraat 1 Te 9041 0ostakker. Info Gsm:0496/535263
21-04-2008
Microcar
Welkom bij Microcar!
Microcar is sinds jaar en dag hét toonaangevende merk in de wereld van brommobielen en sinds september 2007 ook verkrijgbaar in België. Bent u het zat om door weer en wind te reizen of heeft u genoeg van het Openbaar Vervoer? Met een brommobiel van Microcar kunt u op een veilige en comfortabele manier gaan en staan waar u wilt, wanneer u wilt.
Op deze site vindt u uitgebreide informatie over de diverse brommobielen van Microcar en overige relevante zaken met betrekking tot brommobielen. Ook vindt u hier de gegevens van de officiële Microcarverdelers in België, klik hier voor meer informatie. Wilt u een proefrit maken in een Microcar, dan bent u bij deze garagisten aan het juiste adres. Ook voor onderhoud, taxatie en/of schade-herstel van uw huidige brommobiel kunt u bij de Microcarverdeler terecht.
Microcar Mobiel is onderdeel van de Ardam Group en de officiële importeur van Microcar brommobielen in België. Met een ervaring van meer dan 25 jaar binnen de brommobielwereld in diverse Europese landen, kunt u vertrouwen op de excellente vakkennis van een betrouwbare partner binnen de mobiliteitssector. Om ons verkoopnetwerk in België verder te versterken, zijn wij op zoek naar verdelers in geheel Vlaanderen. Wilt u uw handelsactiviteiten in de automotivebranche uitbreiden met een kwalitatief hoogstaand product?
Bent u bestuurder van een brommobiel, dan moet u gebruiken maken van de rijbaan. U mag niet rijden op het (brom)fietspad, autowegen en autosnelwegen. Voor brommobielbestuurders gelden dezelfde regels als voor bestuurders van motorvoertuigen.
Alle weggebruikers moeten de brommobiel als een motorvoertuig behandelen. Zo moet bijvoorbeeld voorrang verleend worden aan een brommobiel die van rechts komt. Ook het inhaalverbodsbord voor motorvoertuigen is van toepassing op het inhalen van een brommobiel.
De brommobiel moet geparkeerd worden op de rijbaan, op andere voor parkeren bestemde weggedeelten of in daarvoor bestemde parkeervakken. Als er betaald parkeren geldt, dan geldt dat ook voor uw brommobiel.
Brommobielen zijn twee-persoonsvoertuigen. In omliggende landen zijn er voertuigen voor vier personen, maar die zijn in België niet toegelaten als brommobiel. De bestuurder van een brommobiel mag één persoon naast zich vervoeren. Passagiers jonger dan 12 jaar en kleiner dan 1.50 meter moeten gebruikmaken van een kinderbeveiligingsmiddel voorzien van een EU-goedkeuringsmerk.
een vierwielig voertuig uitgerust met een motor waarvan de cilinderinhoud ten hoogste 50 cm3 bedraagt voor de motoren met elektrische ontsteking of, voor de andere typen motoren, met een netto- maximumvermogen van ten hoogste 4 kW en dat naar bouw en motorvermogen, op een horizontale weg, niet sneller kan rijden dan 45 km per uur. De maximale lege massa van de vierwielige bromfietsen is beperkt tot 350 kg.
Voor de toepassing van de wets- en verordeningsbepalingen betreffende het recht tot sturen, worden de motorvoertuigen ingedeeld in categorieën, de brommobiel valt onder categorie A3; (vierwielige) bromfietsen.
Theorie-examen
Het theorie-examen bestaat uit examenvragen die de reële verkeerssituaties benaderen. De vraag wordt op duidelijke wijze voorgelezen en verschijnt ook op het scherm van de computer. Tussen de twee of drie mogelijkheden die worden gegeven, moet u dan het juiste antwoord kiezen. U legt het examen af volgens uw eigen ritme, met maximum 15 seconden antwoordtijd per vraag. Het eigenlijke examen duurt ongeveer 30 minuten. De categorie A3 bestaat uit 40 vragen. Om te slagen moet u tenminste 33 punten op 40 behalen. Wanneer u uitgesteld bent voor het theorie-examen, mag u zich, de dag zelf van het uitstel, niet meer aanbieden voor een nieuw examen. Onmiddellijk na het theorie-examen heeft u de keuze om enkel de foutief beantwoorde vragen met het juiste antwoord te bekijken of om géén enkele vraag bekijken. Wanneer u slaagt, blijft het behaalde theorie-examen drie jaar geldig.
Op het einde van het theorie-examen, en indien u geslaagd bent en nog niet in het bezit van een rijbewijs bent, legt u een leestest af. Als u niet voldoet bij de leestest, moet u een onderzoek bij een vrij gekozen oogarts ondergaan. Wanneer u géén van de drie landstalen (Nederlands, Duits of Frans) machtig bent, kunt u het examen afleggen met een beëdigd tolk.Dit kan enkel op afspraak, neem contact op met uw examencentrum voor meer inlichtingen. Mocht u door overige beperkingen niet in staat zijn het standaardtheorie-examen af te leggen, dan kunt u dit examen afleggen in een speciale zitting. Ook wanneer u tenminste vijfmaal niet slaagt voor het theorie-examen kunt u eveneens op uw verzoek dit examen in een speciale zitting afleggen. Doven en/of spraakgestoorden kunnen het theorie-examen afleggen met een tolk in gebarentaal. Dit kan enkel op afspraak. Neem contact op met uw examencentrum voor meer inlichtingen.
Voorlopig rijbewijs
Art. 6. De scholing op basis van een voorlopig rijbewijs is aan de volgende voorwaarden onderworpen:
1° De kandidaat:
b) moet op de datum van de afgifte van het voorlopige rijbewijs, sinds minder dan drie jaar geslaagd zijn voor het theoretische examen bedoeld in artikel 23, §1, 4° van de wet of ervan vrijgesteld zijn krachtens artikel 28; h) moet de leeftijd bereikt hebben van 16 jaar voor de categorie A3, i) moet houder zijn van, en tevens bij zich hebben, een nog geldig voorlopig rijbewijs;
Voor de categorieën A3 en A is elk vervoer van personen verboden.
Praktijkexamen
Onderricht
Wanneer u uw praktijkexamen rijbewijs A3 wilt gaan behalen, heeft u de keuze uit twee manieren van onderricht. Allereerst kunt u onderricht volgen bij een erkende rijschool. U bent dan verplicht minimaal twee uur onderricht te volgen. Ook wanneer u houder bent van een voorlopig rijbewijs A3 en tweemaal niet geslaagd bent voor het praktische examen of wanneer de geldigheidsduur van uw voorlopig rijbewijs verstreken is, bent u verplicht aan het minimum van twee uur onderricht.
Naast de erkende rijschool kunt u ook kiezen voor Vrije Begeleiding. Deze begeleiding is slechts éénmaal toegankelijk, vanaf de leeftijd van minimum 16 jaar. Na het behalen van uw theorie-examen kunt u een voorlopig rijbewijs model 3 tegen betaling afhalen bij uw gemeentebestuur. U mag geen begeleider of passagier meenemen. Ook mag u (tenzij u ouder dan 24 jaar bent) niet s nachts, in t weekend en/of tijdens de feestdagen rijden. De geldigheidsduur van het voorlopig rijbewijs bedraagt 12 maanden. Een maand na de afgifte van uw voorlopig rijbewijs model 3 mag u uw praktijkexamen gaan afleggen.
Praktijkexamen afleggen
Het praktijkexamen vindt plaats op een terrein gelegen buiten het dagelijks verkeer. Het examen bestaat uit twee gedeelten; als eerste wordt uw kennis van de bedieningsorganen van uw brommobiel getest. Hiervoor worden vragen gesteld over de plaats en juiste hantering van de bedieningsorganen van uw brommobiel. Vervolgens moet u enkele manoeuvres op de juiste wijze uitvoeren, hiervoor heeft u maximaal 15 minuten de tijd. U legt het examen af in een brommobiel. Als u geslaagd bent, dan ontvangt u een overhandiging van een aanvraag om een rijbewijs door het examencentrum waar u uw praktijkexamen heeft afgelegd. Hiermee kunt u bij uw gemeentebestuur tegen betaling uw rijbewijs A3 ophalen. De overhandiging van het examencentrum is drie jaar geldig.
Rijgeschiktheidsattest
Als u een rijbewijs B, C of D heeft (gehad), maar u heeft een verminderde functionele vaardigheid die invloed heeft op het besturen van een motorvoertuig (brommobiel), dan dient u een rijgeschiktheidsattest aan te vragen. Ook wanneer u deze beperkingen ondervindt en u nog moet starten met uw rijopleiding, u al geslaagd bent voor uw theorie-examen, u in het bezit bent van een leervergunning of voorlopig rijbewijs dient u een dergelijk attest te bekomen. Op het rijgeschiktheidsattest staan naast de categorie(ën) waarvoor u geschikt bent, eveneens de noodzakelijke voorwaarden en beperkingen bij het gebruik van het rijbewijs. Met dit attest kan u uw rijbewijs bekomen of terugkrijgen.
De voorwaarden en beperkingen worden bepaald op basis van de lichamelijke en geestelijke toestand van de kandidaat, rekening houdend met de risicos, omstandigheden en gevaren, eigen aan het besturen van een bepaald motorvoertuig. Deze voorwaarden en beperkingen kunnen onder meer betrekking hebben op de rijbewijscategorie of subcategorie, het type van voertuig, de gebruiksvoorwaarden, het ogenblik van gebruik, de actieradius, de geldigheidsduur, het gebruik van orthese of prothese etc. Klik hier om de medische criteria te bekijken.
WATOU - Zondagavond rond 18 uur vond een zwaar verkeersongeval plaats in de Trappistenweg in Watou (Poperinge). Een Franse vrouw reed in een klein wagentje Aixam van Watou naar Abele, toen een zware BMW vanuit de Kallestraat de Trappistenweg opreed. Het kwam tot een botsing, waarbij de vrouw zwaargewond raakte. De mug kwam ter plaatse, en de vrouw werd overgebracht naar het Ieperse Jan Ypermanziekenhuis. (ahp)
Bron= Het nieuwsblad 03/03/2008
Vrouw gewond bij aanrijding
POPERINGE - In de Westhoekweg (expresweg Poperinge-Ieper) gebeurde dinsdagmorgen iets na 4 uur een aanrijding tussen twee voertuigen. De juiste omstandigheden van het ongeval zijn nog niet duidelijk, mogelijk zat de hevige regenbui er voor iets tussen. Raïce Vuylsteker (46) uit de Abeelseweg 28 in Poperinge kwam met haar grijze Aixam in aanrijding met de zwarte VW Golf van Fransman Oreliën Papeqaey (21) uit Saint-Sylvestre-Cappel (Nord). Deze laatste werd niet gewond, maar Raïce Vuylsteker zat gekneld in haar wagentje en moest door de Poperingse brandweer worden bevrijd. De mug-dienst kwam ter plaatse en het slachtoffer werd overgebracht naar het Ieperse ziekenhuis. Haar verwondingen bleken niet levensbedreigend. Voor het besturen van een dergelijk Aixam-wagentje, dat maximaal 45 km per uur mag rijden, heeft men geen rijbewijs nodig. (ahp)
De bestuurder van het Aixam- wagentje moest door de brandweer bevrijd worden. Bart Vandenbroucke
Bron: Het nieuwsblad 06/02/2008
Trage wagen
OUDENBURG - Een trage lichte auto van Aixam kwam maandag om 17.11uur in de Westkerkestraat in aanrijding met een personenwagen. De trage wagen wou van op de berm aan de andere kant van de rijbaan de baan oversteken, maar werd gegrepen door de personenwagen die richting Oudenburg centrum reed. Beide bestuurders raakten lichtgewond. (dji)
Woensdagavond is een brommobiel in de voortuin van een woning aan de Astridlaan beland. De bestuurder raakte licht gewond.
Zijn passagier kwam er met de schrik vanaf. De 58-jarige Tony G. uit de Sacramentsstraat reed rond 19.30 uur met zijn Ligier op de Koninksemsteenweg. Plots haperde het stuur van zijn brommobiel. De gehandicapte man verloor de controle over het stuur en ramde een haag.
De auto kwam enkele meters verder op zijn kant tot stilstand. Het huis liep geen schade op. De brommobiel is voor de schroothoop. De twee inzittenden moesten door de brandweer bevrijd worden. Tony G. werd voor verzorging overgebracht naar het Vesaliusziekenhuis. Zijn vrouw die naast hem zat, was in shock.
www.rijnders-minicars.nl schreef:Begin november raakte een van onze klanten met zijn Aixam betrokken bij een zeer zware aanrijding, door de veiligheidsconstructie van de kooi hield hij er slechts enkele blauwe plekken aan over.
Dhr. van der Brink reed nietsvermoedend op de zuiderparklaan in Den Haag, toen hij vol achterin werd geraakt door een met hoge snelheid rijdende Audi A6. De politie heeft later bevestigd dat de snelheid van de Audi boven de 100 Km/uur gelegen moet hebben.
Ondanks dat de foto van de aanrijding doet vermoeden dat niemand een dergelijke aanrijding kan overleven, is meneer van der Brink zonder noemenswaardig letsel bevrijd uit zijn Aixam.
"Ik maak vaker soortgelijke incidenten mee, maar hier kunnen andere fabrikanten wat van leren" Aldus een hulpverlener ter plaatse.
Sinds 1988 onderwerpt Aixam al haar modellen aan crash tests door middel van botsingen aan de voor-, zij- en achterkant, hoewel de wetgeving dit niet voorschrijft. AIXAM is de enige fabrikant van brommobielen die voor al deze autotests is geslaagd
Sinds 1988 onderwerpt Aixam al haar modellen aan crash tests door middel van botsingen aan de voor-, zij- en achterkant, hoewel de wetgeving dit niet voorschrijft. AIXAM is de enige fabrikant van brommobielen die voor al deze autotests is geslaagd. Vanaf de zijkant en achterkant worden met hoge snelheid objecten in botsing gebracht met nieuw ontworpen Aixam modellen, alleen om te controleren of de kooiconstructie optimaal beschermt.
Als de info over de snelheid van het aanrijdende voertuig klopt, kan ik enkel in bewondering staan voor de passieve veiligheid van zo'n brommobiel ...
... al vind ik het wel verdacht dat de verkoper geen plaatjes van een frontale aanrijding afficheert ...
In Spanje is het automerk Tata gewoon te koop. De importeur van het Indiase merk heeft al interesse getoond in de Nano. Hij wil 'm in Europa als 'brommobiel' laten homologeren.
De Tata Nano is de auto die India van de tweewielers moet genezen en laten overstappen in een vierwieler. De Spaanse importeur van Tata hoopt de Nano in 2010 of 2011 naar Europa te halen. Wanneer hij precies komt, hangt af van de productiecapaciteit. Tata maakt 500.000 Nano's per jaar.
De Spaanse impoteur is inmiddels druk bezig met de homologatie voor de Europese markt. Nissho Motor Spain wil hem op de markt brengen als brommobiel, en niet als volwaardige auto. Wellicht wordt de Nano daarmee toch wat tekort gedaan want hij heeft een 33 pk sterke tweecilinder aan boord. Daarmee zal hij wellicht een stuk sneller zijn dan de meeste brommobielen vandaag.
Voor hij naar Europa komt, moet de Nano verder nog voldoen aan Europese veiligheidseisen en uistootnormen. De prijs van 1.800 euro kunnen we natuurlijk op onze buik schrijven. Vooraleer hij is omgebouwd tot Europese normen en bij ons op de kade staat, zal daar nog een flink bedrag bijkomen. (autoweek.nl/jvr)
Een inwoner van Erpen, bij Namen, dient klacht in tegen zijn autoverdeler en tegen een automerk omdat zijn cabriolet meer verbruikt dan in de catalogus staat aangegeven. Dat meldt de krant Vers lAvenir Namur.
Toen hij vaststelde dat zijn auto te veel verbruikte, contacteerde de man meermaals de directie van zijn concessiehouder, die hem telkens een andere uitleg gaf.
Daarna schakelde hij een gerechtsdeurwaarder in om verbruikstesten uit te voeren op de autosnelweg en in de stad. Er volgden nog tevergeefse pogingen voor een regeling in der minne, maar uiteindelijk trad de gerechtelijke procedure in werking.
"De meeste mensen geloven de cijfers, maar het is aan de verkoper om te waarschuwen dat de realiteit soms anders is. Vooral wanneer het verschil groot is en de prijs van de brandstof hoog", aldus de man uit Erpen.
Meer respect voor brommobielen 23-04-2008 Je ziet ze steeds vaker in het straatbeeld opduiken: de brommobielen. Ze zijn klein, niet erg snel en je hebt er geen autorijbewijs voor nodig. Jurgen De Bundel uit Wachtebeke is de trotse eigenaar van een brommobiel. Hij wil dat de grapjes over zijn auto ophouden en start daarom de club voor brommobielen free 4 wheels.
U Kan deze reportage nog bekijken op de site van AVS.tot maandag 28/04/2008 Klik op deze Link: http://www.avs.be/woensdag.html
Bromfietsen tot 45 per uur moeten binnen twee jaar verplicht voorzien zijn van een nummerplaat. Zo wordt het voor de politie mogelijk om bromfietsers te flitsen in zone-30.
Europese richtlijn Bromfietsen zullen vanaf 2010 een nummerplaat moeten hebben en ingeschreven zijn bij de Dienst voor Inschrijving van Voertuigen (DIV). Dat is het gevolg van een Europese richtlijn. Het gaat om bromfietsen die maximaal 45 km per uur kunnen rijden.
In ons land mag je daarmee vanaf 16 jaar rijden, op voorwaarde dat je een A3-rijbewijs behaalt. Er zijn voorlopig geen plannen om de wetgeving ook uit te breiden naar snorfietsen, die maximaal 25 km per uur kunnen rijden.
Geen extra kosten De nummerplaat zou geen extra kosten met zich meebrengen voor de bestuurder. Door de maatregel kunnen de politiediensten de controle op bromfietsen opdrijven. Veel van die brommertjes zijn opgevoerd en dat wordt gemakkelijker te testen. Bromfietsers kunnen dan ook geflitst worden in de zone-30. (belga/tdb)
Zaterdagnamiddag was ik met mijn truck ter hoogte van Lokeren toen een Duitse Truck plots een drastisch uitwijkmaneuver moest maken voor deze brommobiel gelukkig was er op dat ogenblik niemand naast hem zodat uitwijken mogelijk was. Ik heb meer dan 5min proberen de federale politie te bereiken maar niemand nam op, was er dan gereageerd zou de brommobiel niet tot aan de verkeerswisselaar gekomen zijn maar eerder tot stilstand gebracht worden, t'is onbegrijpelijk dat geen ongevallen waren door deze toestand.
margot verschaeve
Bron: Het Nieuwsblad
Brommobiel veroorzaakt chaos op snelweg Uitgegeven: 12 augustus 2007 15:44 Laatst gewijzigd: 13 augustus 2007 12:23
VENRAY - Een kerende brommobiel heeft zondag op de A73 tussen Venray-Noord en Vierlingsbeek voor een grote ravage gezorgd. De 73-jarige bestuurster wilde op de snelweg plotseling omdraaien, waarbij haar invalidenwagentje werd geramd door een auto.
De vrouw werd uit haar scootmobiel geslingerd. Zij is per traumahelikopter afgevoerd naar een ziekenhuis in Nijmegen, meldde de politie.
");
Vluchtstrook
De bejaarde vrouw reed met haar wagentje op de vluchtstrook toen ze probeerde te keren. Een 51-jarige automobilist uit Cuijk kon haar niet meer ontwijken en botste tegen de flank van de scootmobiel.
De bestuurder van een tweede auto wist de beide andere voertuigen net te omzeilen, maar belandde tegen de verhoogde zijkant van de weg.
Een derde automobilist kon niet meer tijdig te remmen en ramde de auto van de man uit Cuijk.
Tom Boonen is gisteravond in Mol door een anoniem controlevoertuig van de lokale politie geflitst. Hij reed meer dan 120 kilometer per uur waar 70 is toegelaten.
Veertien dagen Boonen is zijn rijbewijs alvast voor veertien dagen kwijt. De politierechter kan daar nog een straf bovenop geven, zoals een rijverbod, een boete of een verplichte cursus. (belga/eb)
De regels voor het vervoeren van kinderen met de wagen worden vanaf 10 mei verstrengd. Als het onmogelijk is om achterin de wagen een derde kinderbeveiligingssysteem (autozitje) te plaatsen, omdat er al twee in gebruik zijn, mag een derde kind onder de drie jaar niet meer achterin meereizen als het enkel met de gordel is vastgemaakt. Dat blijkt uit een nieuwsbrief van ikbenvoor.be. Vanaf 10 mei moet het kind verplicht voorin de wagen meereizen. Ook dààr moet het kind jonger dan drie jaar in een beveiligingssysteem zitten.
Kinderen die kleiner zijn dan 1m35, zijn verplicht om tijdens een trip in de wagen in een geschikt kinderbeveiligingssysteem te zitten. Een derde kind van drie jaar of ouder en kleiner dan 1m35 mag toch achterin vervoerd worden. Het moet dan de veiligheidsgordel dragen. Voorin mag het alleen in een autozitje meereizen. (belga/lpb)
Een 45km-autootje is dinsdagmiddag uitgebrand aan de rand van Holwerd. De bestuurder reed over de rondweg en zag dat er rook onder de motorkap vandaan kwam. Hij aarzelde geen moment en zette de auto aan de Medwerterwei bij Holwerd stil.
De brandweer van Ternaard werd gewaarschuwd, maar het voertuig vatte al snel vlam. Ondanks de snelle komst van het korps van Ternaard brandde het wagentje binnen de kortste keren helemaal uit.
hallo jurgen en els zoals je ziet ben ik een vroege vogel maar dit komt door men werk,ben verkoopster in een krantenwinkel en dat is dus alle dagen om 6u beginnen jammer genoeg,ik zou dolgraag op 2 mei aanwezig zijn maar helaas moet ik werken geen extra feestdag voor mij,ik vind dit echt heel jammer anders met heel veel plezier maar ik hoop dat er in de toekomst nog eens ergens een meeting volgd en hoop dan wel aanwezig te kunnen zijn samen met men zus,ik hoop echt voor jullie dat het een groot succes mag worden want een klein beetje erkenning zou niet misstaan,ik ben best fier op mijn bolleke(zo noem ik mijn auto dus) en ondervind soms ook de problemen waar jij over vertelde in de krant enz... maar dan denk ik bij mezelf den boom en en als het niet snel genoeg gaat voor jullie steek me dan voor,ik weet dat ik niet afhangkelijk meer ben van andere om mijn boodschappen te doen en nog vele andere dingen en dat is voor mij het bijzonderste en de rest daar lig ik niet echt van wakker,al vloek ik ook wel eens op de baan als er weer eens iemand moeilijk doet lol!!!!ik zal een der komende dagen aan mijn ventje is vragen of hij is een paar foto's wil nemen van mij en men bolleke en zodra ik die heb stuur ik ze door zodat je kan zien dat ik best fier ben en dat wij een perfect koppel zijn ik en men bolleke,nogmaals sorry dat ik er niet bij kan zijn hoe graag ik ook zou willen maar kan er echt niet onderuit ik zal mijn plicht moeten vervullen op 2 mei (daim),ik graak echter niet goed uit aan dat bloggedoe en stuur je dan maar een mailke via deze weg,ik wens jou en je gezinnetje alvast een heel fijn weekend en tot hoors