Velen zullen zich wel al es afgevraagd hebben wie ik ben en van waar ik kom en blabla...wel ik zal nu eindelijk es ietske meer zeggen over mijn verleden.
Zo ongeveer 33 jaar geleden nu bijna 34 werd ik geboren in Seoul, Zuid-Korea. Toen ik 3 was ben ik naar België gekomen en heb zodus de Belgische nationaliteit...jaja ik ben een legaal in het land. Ik heb een deel van mijn jeugd doorgebracht in Brussel maar heb lagerschool en het middelbaar in West-Vlaanderen gelopen...vandaar voor sommigen mijn licht over het water accent. In het middelbaar heb ik economie "gestudeerd" en daarna heb ik 2 jaar in Wallonië door gebracht waar ik Hotelmanegement gevolgd heb...was boring na 3 maanden gestopt en beginnen werken voor Holiday Inn en Accor. Heb in het Verenigd Koninkrijk gewerkt en gewoond en ben teruggekomen naar België.
Hobbies heb ik ook, buiten koken natuurlijk, lees ik graag biografieën, kranten, dvd's zien, liefst documentaires en soms ook een tekenfilm. Reizen behoort daar ook bij. Portugal, Zweden en de USA behoren tot mijn lievelingsbestemmingen, maar ik kan ook genieten van een week-end rustig aan de zee...Ik heb ook een hond die Sherpa heet en die ik voor geen geld in de wereld zou willen kwijtspelen...he is my buddy...sometimes a pain in the ass but he's my buddy. Ik kan genieten van een pint, maar liever een goede bordeaux, wishky, bourbon of een Calvados. Ik rook niet tenzij ik het zwaar heb...nog iets : voor de mensen die twijfelen aan mijn geaardheid...ik ben hetero en single.
Voilà, dus beste mensen in het vervolg als je mij tegenkom dan zou ik het liefst hebben dat er geen vragen meer gesteld worden van waar ik ben of welke origine...ik vind het vervelend en AUB...wees niet kortzinnig, niet alle Aziaten zijn Chinees hé of hebben een kleine..
2 kippefilets 1 pak tortilla ( in de winkel te vinden ) 2 blikken gepelde tomaten 2 bokalen Tortilla salsa look ajuin cheddar kaas iceberg sla 4 tomaten
Bereiding :
Snij de kippefilets in kleine reepjes of blokjes, is naargelang de goesting. Laten bakken met boter en look. Indien je de indruk heb dat je kip zal aanbranden, gewoon een klein beetje warm water erbij doen of een klontje boter. Als de kip gebakken is, de blikken gepelde tomaten en salsa erbij doen en alles laten sudderen. Intussentijd kan je de tortilla's opwarmen in de micro-oven of in een pan. Let wel : eerst nat maken vooraleer je die opwarmt. De ajuin, sla, tomaten en de cheddar in kleine reepjes of sneetjes snijden en alles in kommekes op tafel zetten en de gasten kunnen zichzelf bedienen.
Terug van geweest...Heb veel gedaan en het aanvullen van mijn blog was effekes op non actif.
Bon de vorig keer was het over een nachtelijke snack...vandaag zullen we het es hebben over Mexicaans eten...ay caramba
Chili con Carne Tortillas met kip
Benodigdheden voor de chili con carne :
1 kg gehakt Cayenne pepper of verse peppers 4 à 5 blikken red kidney beans 3 blikken gepelde tomaten 2 blikjes tomatenpuree Cheddar Cheese Gezouten crackers 2 Ajuinen
Bereiding :
Het gehakt op een zacht vuurtje laten bakken, met een klein beetje olie. Intussentijd de ajuinen grof snijden en in een kookpot laten bruinen met een mengeling van boter en olie, vermijd het spetteren. De blikken bonen en gepelde tomaten erbij doen en het geheel goed kruiden met cayenne pepper of de fijn gesneden peppers waar de pitten vanuit gehaald zijn...anders is het te aya caramba. Het gehakt is inmiddels gebakken. Die eventjes afgieten om de overtollige vetten niet mee in de chili te doen. Het vlees bij de rest voegen en goed mengen. Het geheel een 1/2 uur laten sudderen op een zacht vuurtje. Af en toe toch wel er in roeren en proeven...voor het pikante natuurlijk. Indien je de indruk hebt dat de saus te vluchtig is, de blikjes tomatenpuree erbij voegen en mengen. En klaar is kees.
Je kunt de Chili opdienen op borden of kommen...Serveer je gasten een bord/kom Chili met daarop de cheddar en gezouten crackers...Je zou dit kunnen serveren met een rode wijn. Een Australische of een Spaanse, maar de echte amateur zal er een Corona met limoen erbij nemen.