Na de Jasmijnrevolutie In Tunesië zijn er ook opstanden in Egypte. Dit heeft weer grote gevolgen voor de touroperators. Thomas Cook cancelt vandaag alle excursies naar Caïro door anti-gouvernement protesten. Vandaag hebben de Egyptische autoriteiten alle communicatiemiddelen afgesloten , zodat de bevolking niet via twitter of facebook de opstanden kunnen regelen. Morgen en zondag gaan de excursies naar Caïro wel door.
De touroperators garanderen dat de toeristen veilig zitten in de resorts van Sharm El Sheikh en Hurghada. De mensen zullen ter plaatse alles in het oog houden, om de veiligheid te garanderen.
Na de Jasmijnrevolutie in Tunesië zijn er meer en meer landen die in opstand komen in hun land. Dit heeft grote gevolgen voor de touroperators. Tunesië is nog een relatief kleine markt, maar als het reisadvies van Buitenlandse zaken negatief is voor Egypte. Dan heeft dit zeer grote gevolgen. Egypte is namelijk één van de grootste vakantiebestemmingen voor de Europese markt. Gevolg: nog meer annulaties, nog meer compensaties, nog meer moeten vertrouwen op de touroperators.
Wie zal het halen, na al deze protesten? De toeristen zullen na een tijd argwaan krijgen en niet meer boeken voor deze populaire bestemmingen. Het wordt dan ook elke dag uitgezonden op het journaal en soms wordt er zelfs een schepje bovenop gedaan. Wie is sterk genoeg om te overleven na deze opstanden en na de crisis die we vorig jaar hebben meegemaakt?
Hieronder vindt u het reisadvies van Buitenlandse Zaken om te reizen naar Egypte.
Mits inachtneming van onderstaande specifieke veiligheidsmaatregelen, is reizen in Egypte mogelijk. Wegens de aangekondigde manifestaties op vrijdag 28 januari 2011, hebben de Egyptische autoriteiten alle communicatiemiddelen verbroken. Het is dus momenteel onmogelijk de Belgische Ambassade in Caïro te bereiken. Niet-essentiële reizen naar bepaalde gebieden worden afgeraden. Gezien er voor de komende dagen demonstraties worden aangekondigd, is het raadzaam de grote stedelijke centra te vermijden.
28-01-2011, 14:07 geschreven door Evi Reuvers 
|