Ik ben Emiel
Ik ben een man en woon in bij mama en papa () en mijn beroep is Avonturier/afbraakwerker..
Ik ben geboren op 26/08/2005 en ben nu dus 19 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: spelen met mijn tlakto's, hamions, rrriegtuigen en in mijn wemba..
Emiel vertelt... Alles over mijn zusje vind je op www.bloggen.be/floor_thijs
05-10-2008
Uitspraakje
Emiel: "Mama als Korneeltje roter is, mag hij in mijn bedje komen slapen" Mama: "En gij dan?" Emiel: "Ik ook; ik en Korneeltje in mijn bed" Mama: " En Laurens dan?" Emiel: "Laurens mag in het wiegje"
Mama denkt dat ik mijn neefjes een beetje door elkaar haal, Laurens is nl een peutertje en Korneel een baby'tje!
Tegenwoordig ga ik hele dagen naar school, mama komt mij s middags wel halen om thuis te eten. Lekker onder ons tweekes (al was vandaag papa ook nog thuis). Deze middag, aan de auto zei ik tegen mama: "Ik wil vanvoor zitten en binnenkort mag mijn broer vanachter zitten."
Toen ze mij deze avond weer kwam ophalen in mijn klasje, vertelde juf Heidi dat ik heel flink was geweest en ik had haar veel knuffeltjes gegeven. Ik ben nu eenmaal ne fletser Inez, mijn klasgenootje, ging naar mama en voelde aan haar dikke buik, ze zei dat er een baby in zat en meteen schoten er een paar andere kleuters naar de dikke buik. En toen kwam ik. Emiel Thijs. Groot en stoer. En ik zei heel kordaat: "Dat is MIJN broertje"
Vrijaf vandaag! Want er is kermis in t dorp... We zijn deze avond ook even geweest, en ik heb samen met mijn achterneefje Lucas in een roze slee (grooote auto) gezeten. Na dat toertje ging ik met de roze bus rijden. En omdat de grote rode motor steeds bezet was, zijn we dan maar gaan vissen. Ik heb het dus voor de bootjes, en probeerde ze te vangen. Er kwam een roze bootje aangedopperd en mama zei: 'Kijk nog een roze bootje, vang dat maar' en ik heel verontwaardigd: 'Nee toch niet die roze'... Ik won een ferme koersauto (mijn peter gaat jaloers zijn, gna gna ) en daarna mocht ik nog een toertje op de rode motor maken.
Mama, als Korneeltje groter is mag hij in mijn bedje slapen he.
Een drukke dag vandaag... Deze morgen eerst naar de bakker, samen met papa. Lekker sandwichen gegeten. Dan kwamen opa en oma om samen met ons naar t brunchconcert te gaan. Omdat oma en opa de weg niet kenden zouden ze achter ons aan rijden, ik vroeg wat ze gingen doen. papa: "Wij gaan de weg wijzen voor oma en opa" ik (wijzend naar onze straat): "Jamaar daar is de weg toch" Op het concert zelf was ik heel flink, ik heb vooral aandachtig naar 'baby elephant walk' geluisterd. En natuurlijk fijn gespeeld met de duplo van mijn vriend Tibo.
Toen we thuis waren na t concert ben ik met mama gaan supporteren voor de rugby van papa. Ook daar heb ik mij goed geamuseerd. En ja, terwijl wij er stonden hebben ze de winning try gemaakt! Ik denk dat ik eens wat meer moet gaan kijken
En dan was het EIN-DE-LIJK zo ver... We gingen naar de kermis. De hele dag had ik al gezeurd; de afgelopen drie dagen heb ik mijn ogen de kost gegeven telkens als we langs het plein kwamen. De kermis werd opgebouwd en ik hield het allemaal goed in de gaten. En nu was het dan mijn beurt. Ik ging in t moleke waar ik op een rode motor zat en op een blauwe quad reed. En ik ving eendjes. Nuja, voor mij heet het 'bootjes vangen' en ik won een ferme koersmotor. En daarna kreeg ik heerlijk frietjes! Wat een heerlijke dag zeg!
Wat een prachtig weerke was het vandaag! Ik heb me goed geamuseerd! Deze voormiddag ben ik met papa naar t containerpark geweest, dat doe ik altijd heel graag. Thuis gekomen moest ik mijn turntenu aan. Ik had weer geen zin. Mama heeft even met me meegedaan en dat vond ik wel fijn. Na een tijdje durfde ik zelfs alleen te blijven. Mama en papa zijn dan iets gaan drinken en keken door het raam hoe ik (niet) mijn best deed. Na een half uurtje stond ik er weer te huilen en is papa mij maar komen halen. Na drie keer proberen hebben ze besloten dat mijn ferm turnsloefen op een andere manier zullen moeten versleten worden... Thuisgekomen hebben we lekker gegeten en ben ik buiten gaan spelen. Papa en opa hebben het boske hier langs ons huis proper gemaakt en ik ging helpen. Ik ging mijn schup halen en toen mama iets later aan papa vroeg of ik braaf was, was papa verbaasd. Ik was helemaal niet bij hem. Dan maar op zoektocht. Nuja, ver kan ik niet zijn, ofwel ben ik bij tito en tita ofwel bij Jean en Paula. En vermits Brecht en Jens ook bij Jean en Paula waren, zat ik daar ijs te eten en te spelen. Ik heb mij er goed geamuseerd. Tegen de avond gingen we bij omi en opi bbq-en. Lekker hoor, al had ik niet zo heel veel honger. Mijn neefjes waren er ook. Korneeltje moest wat rusten maar had daar duidelijk weinig zin in en met Laurens heb ik fijn in de zandbak gespeeld en gevoetbald. We maken eigenlijk weinig ruzie en spelen mooi samen. Het was een fijne dag.
Uitspraken: Ik speel op mijn blote voeten. Ome Winand: Emiel hebt ge geen koude voetjes? Emiel: Neu ik heb een jas aan.
Mijn meter (tante Wendy) gaat vertrekken en ik roep: "Ik wil mijn meter én tante Wendy nog een kusje geven!".
Mama bracht me naar school deze morgen. Aan de schoolpoort staat Juf Heidi mij al op te wachten. Juf Heidi: Geef nog maar een kusje en dan gaan we naar de klas! En wat doe ik, ik trek juf Heidi naar beneden, span mijn armkes rond haar hals en geef haar een dikke kus Ze vond het niet erg hoor
Gisterenavond heeft papa een extra bedje gemaakt in onze babykamer. We kregen nl een logee: Britt kwam bij ons slapen! We hebben heel mooie samen gespeeld, en goed geslapen!
Wegens een kleine stommiteit was papa onverwacht vrij vandaag... Geen probleem want mama kan die extra vrije tijd wel goed invullen Ze had een tijdje geleden al eens voorgesteld om naar de Efteling te gaan, en nu ze ook nog eens een gratisticket had én het weer prachtig mooi was, was dit toch wel het ideale moment. Zeg nu zelf Dus om 9 uur vertrokken we, bolderkar in de koffer, een mand met picknick en ikke met mijn nieuwe bodywarmer.
We moesten nog enkel 1 ticket betalen (voor papa, ik mag nog gratis) en dan kon onze dag beginnen. We keken goed op de kaart (die ik later op de dag verloren legde) hoe we moesten wandelen en gingen dan richting sprookjesbos. En alhoewel ik geen bang heb om bij de kabouterkes te gaan zwemmen, was ik nu toch wel wat bang. Altijd en overal moest mama of papa met mij mee. Ik heb ook lang moeten zuchten en al mijn moed moeten bijeen verzamelen om op een grote paddestoel, rood met witte stippen, te kruipen. Maar uiteindelijk lukte het wel! Ik keek hoe de geitjes geitje-erger-je-niet speelden, ik zag hoe iedereen in het kasteel van Doornroosje sliep, en ook wat kaboutertjes zoals de hele dag deden, ik had heel veel bang van de boze heks aan t peperkoekenhuisje, ik kon horen dat niemand weet dat een klein lelijk manneke Repelsteeltje heet, ik zag hoe Lang Nek zijn nek lang werd en hoe de draak de koffer met goud bewaakte, ik vond een goudstuk (dat spijtig genoeg niet open ging ) uit de poep van EzeltjeStrekje, en bewonderde hoe de fakir met zijn vliegende tapijt tulpjes deed bloeien, ik was verbaasd om te merken dat sneeuw eigenlijk pluisjes van de kussens van Vrouw Holle zijn, ik luisterde aandachtig naar het sprookje van de sprookjesboom en deed heel goed mee met alle andere kindjes (mama vond het ontroerend mooi en papa vond het stoer), we aten lekkere boterhammekes en een heerlijk ijsje... Ik reed met een echte jeep (naar mijn peter volgens mijn eigen), ik ging met papa in een zeilbootje dat heel hard ronddraaide, ik vaarde zelf met een boot, ik zat in een echte stoomtrein en ik gaf mijn oogjes goed de kost! En om zes uur, toen het park dicht ging, gingen wij weer naar huis. Het was een heerlijke dag! Kijk zelf maar: http://foto.zita.be/3817324881
Dinsdag en vandaag ben ik twee keer naar school geweest. En volgens de juf doe ik dat goed, ik ben niet moe of lastig maar ik doe goed mee in t klasje. Deze week hebben we over het herfstfruit geleerd: maandag moesten we een appel meebrengen en daar hebben we appelmoes van gemaakt (en van geproefd natuurlijk), we zijn ook gaan wandelen naar de appelboom. Woensdag hadden we het over peren (en ooooh wat heb ik tegenwoordig graag peren!!!) en morgen moeten we druifjes meebrengen. Ik heb ook gepuzzled in de klas en de juf heeft tegen mama gezegd dat ik het wel héél goed kan, maja ik doe dat ook heel graag!
Uitspraken van vandaag: 'Kijk mijn opipant heeft een nufferke'
'Ik ga niet naar school vandaag want straks komt de baby!'
Het is reclame op tv...: 'Kijk mama dat is precies ome Winand' (reclame over Boer zoekt vrouw) 'Opistar ' (reclame over Mobistar) 'Is dat het nieuws? Het beursnieuws?'
Deze namiddag kwam ik met het fototoestel aangedragen en ik gaf mama de opdracht om foto's te nemen van mij, dit is het resultaat
Ik ben in de ban van mijn kleine grote neef Korneel!
Nu het wiegje boven op het babykamertje staat denk ik dat de baby ook rap gaat komen... Helaas moeten we nog even geduld hebben! Ik vroeg aan mama: 'Moet hier de baby nu slapen? Ons lief klein Korneeltje?'
Deze avond zijn mama en ik naar de bbq van de harmonie geweest, papa moest rugby spelen en kwam later. Mijn vrienden Tibo en Geike waren er ook, en ook hun mama en papa natuurlijk.
Toen we moesten vertrekken en mama zich nog klaarmaakte kwam ik afgelopen, met mijn handjes wat uit elkaar en ik zei: 'Ik heeft de baby pakt mama, wil jij hem ook eens pakken?' en mama wilde het, maar volgens mij had ze haar handen fout en ik zei: 'Neen mama niet zo, zo moet jij dat doen'. Mama deed het toen beter en de baby kon niet meer vallen. Ze bewonderde het onzichtbare kindje en gaf het weer aan mij want hij sliep en ik moest hem maar weer in t bedje leggen. Ik liep voorzichtig met het kleine grut naar de babykamer en mama hoorde me aan t wiegje prullen. Ik kwam terug op de badkamer en zei: 'Hij plaapt; Onze baby is kleiner dan ons lief klein Korneeltje mama'
Op de bbq heb ik heel flink gegeten: een berg groenten, een stukje chipolatat en een ijsje als dessert; t Smaakte me enorm! Ik heb ook fijn gespeeld, zo heb ik met een hamer nagelkes in een blok hout geklopt. Jo legde uit hoe ik het moest doen: met de hamer op de nagelkes slaan en toen hij dat zei, keek ik naar de nageltjes aan mijn vingers
Er lagen ook skilatten en Geike en Tibo stonden er al op, ik wilde mee skiën en ging vanachter staan, helaas met mijn gezichtje naar de andere richting als Geike en Tibo
En toen we weer in de auto zaten heb ik wel duizendhonderd keer gevraagd: "'Waar is Jo?"
We hadden weer een babydate vandaag, om half drie moesten we er zijn. Eerst maakte de assistent verschillende foto's van een erg actieve baby, hij (de baby, niet de dokter ) buitelde van links naar rechts, deed kopje rol en liet zich van alle kanten bewonderen. We konden dat goed zien op het schermpje maar ook aan de buik van mama want daar komen dan gekke bulten in! We konden zien hoe de baby met twee handjes de navelstreng vasthad, hoe hij met zijn handjes aan zijn mondje zat en hoe hij dronk! Deze foto maakte dokter Van Holsbeke en daar werd mama toch even emotioneel van. De baby slaapt met zijn hoofdje tegen de placenta aan. Zie je de gelijkenissen met mij?
PS hij weegt nu al 2.4 kg, dat maakt dat de kleertjes maatje 50 waarschijnlijk wéér niet zullen passen
Gewicht: ongeveer 18 kilo, lengte: ongeveer 1 meter Schoenmaat 27,5, kledingmaat 104
Dit kan ik zelf: Pipi doen (als ik een gemakkelijke broek aan heb die ik open kan doen) Mijn broek en schoenen (botten) uit en aan doen eten en drinken zonder te smossen, ik probeer zelfs af en toe mijn boterham zelf te smeren en dat mondt vaak uit in een knoeiboel maar dat mag he Mij wassen (gezicht, armen-benen-buik, tanden poetsen)
Zindelijkheid: Overdag geen enkel probleem, s nachts af en toe een droge pamper
Spelen: Ik fiets op mijn 3-wieler en mijn tractor Ik puzzel graag (40 stukken!!!) Duplo - auto's (little people, matchboxkes op mijn speelmat) Kleuren (ik maak er werk van om binnen de lijntjes te kleuren) tekenen! (ik kan een auto tekeken, de rest is nog onduidelijk) stikkertejs plakken lezen Werken aan de werkbank
Eten: s morgens en s middags eten we brood of chocopops met melk/chocomelk s avonds eet ik middag en soep, ik lust alles en eet goed (aja als ik niet goed eet krijg ik geen dessertje ) Tussendoor snoep ik niet zo veel, ik eet wel veel fruit (op dit moment peren-verslaving) en eet ook regelmatig een kaasje of een potje yoghurt.
Taal: Ik praat goed in zinnen, werkwoorden vervoegen is soms wel moeilijk ("IK heeft" "Wij heeffen" en de voltooide deelwoorden zijn ook soms moeilijk...) Ik zing liedjes en kan een beetje tellen (statisch gezien ben ik altijd correct )
Slapen: Het klokje rond, meestal van half 8-8 uur tot s morgens vroeg. Ik word ook practisch nooit wakker. Middagdutje doe ik enkel als ik ziek ben
School: Voorlopig halve dagen in het 1ste kleuterklasje, mijn symbool is een paddestoel
TV-kijken: Doe ik niet, al ken ik al de bekende tv-figuren als Mega Wendy ( ) Plop, Samson, Piep Piraat,...
Zorgzaam: Ik zorg heel goed voor baby's (ik geef ze kusjes) maar ook voor mama... Ik merk dat het voor haar allemaal niet zo makkelijk meer is dus ik help haar: s MOrgens help ik haar recht uit bed, doe haar sloffen aan haar voeten en geef haar bril en dan help ik haar recht staan. Als ze op de zetel ligt vraag ik heel bezorgd: Heeft jij pijn in jouw buik? En als mama ja zegt dan geef ik de buik kusjes en aaitjes en fletsjes!
Opa plaagt mij, en na eventjes plagen wil hij me aaien: Emiel: Nee jij mag mij niet aaien, alleen Launers mag mij aaien
Emiel heeft kaka gedaan en de hele wc pot hangt vol spetters: Emiel: Oh kijk mama ik heeft allemaal sterretjes maakt!
Ofwa/ Aah/ Ik zal eens eventjes gaan kijken: "Gaat mijn meter mee ofwa" (na een vraag sluit ik meestal af met OFWA) "Mama waar is Kuringen?" "Dat is daar waar Saskia woont" "Aaaaah" (alsof ik dan weet waar Kuringen ligt) Bob blaft: "Ik zal eens eventjes gaan kijken"
Over de baby in mama haar buik: "Mijn broertje is een meisje" (verschil broertje/zusje is hem niet echt duidelijk) "Is die daar nu nog niet uit?" "Die mag mij niet stampen" (toen mama vroeg of ik de baby eens wilde voelen stampen)
Na een middagdutje van 3 uur gaat Emiel naar papa die boven aan t werk is: "Ik kan niet slapen papa" ofwel: "Ik is klaar met slapen"
Oma is komen helpen poetsen omdat mama moet rusten, drie dagen na de grondige kuis: "Oma moet vandaag nog maar eens komen poetsen"
Emiel heeft een kaartje gekregen uit Zuid Afrika van omi en opi, er staan verschillende dieren op, mama heeft ze hem geleerd en later vertelt hij aan papa: "Kijk papa: opipanten, aapjes, tijger, riraf en een zeerbabad" (zeebra dus)
Na een middagdutje komt Emiel beneden Mama: Heb jij pipi in je pamper? Emiel: Neen enkel een plasser....
Het was een moeilijke start voor mij... Ik was heel erg 'lastig', ik voelde me lang niet zo best als gisteren, ik ben dan ook nog heel erg wittekes met een rood snorreke onder mijn neus van het snot-vegen. Ik wilde na het opstaan eerst nog op de zetel gaan liggen. mama is naar de apotheker gegaan voor verse pillekes enterol en voor neusdruppels en ik vind niets zo zalig als pillekes en druppelkes krijgenm dus toen was het rap beter. Ik heb de hele voormiddag fijn gespeeld en weer heel goed soep gegeten. na de middag heb ik een goeie 3 uur geslapen en daar ben ik helemaal van opgefleurd. Deze avond heb ik ook heel erg goed gegeten en was ik heeeeeeeel goed gezind.