Wie naar vrede verlangt, bereidt zich voor op oorlog. Vegetius, 390 n. Chr.
In het Europa van de 21e eeuw wordt vrede als vanzelfsprekend beschouwd. Relatieve economische voorspoed, humanitarisme evenals onverschilligheid zijn onze waakzaamheid niet ten goede gekomen. De afgelopen jaren hebben een groot aantal veiligheidsexperts, topfunctionarissen en andere intellectuelen zich uitgesproken over de deplorabele veiligheidssituatie in Europa. Zij schatten de kans op een pan-Europese burgeroorlog reëel of zelfs onvermijdelijk.
Op de website van de CIA werd tien jaar geleden het 119 paginas tellende document Mapping the Global Future: Report of the National Intelligence Councils 2020 Project gepubliceerd. Het is een uitgebreid verslag dat is samengesteld door een groot aantal experts werkzaam voor inlichtingendiensten alsook non-gouvernementele organisaties (NGOs).
Het document voorspelt dat in het jaar 2020 de politieke islam zich zal vestigen als een krachtige mogendheid in Europa. De toename van deze macht wordt verwezenlijkt door een combinatie van factoren, waaronder: de demografische groei in islamitische landen, massa-immigratie en religieuze educatie. Dit gaat gepaard al dan niet onbewust met islamisering van de instituties, zoals vakbonden, NGOs en politieke partijen. Tien jaar later maakt Federica Mogherini, hoge vertegenwoordiger voor Buitenlandse Zaken en Veiligheidsbeleid van de Europese Unie (EU), het volgende bekend:
Ik durf te zeggen dat de politieke islam deel moet uitmaken van het groter geheel. Religie speelt een rol in de politiek. Soms speelt het een goede rol, soms een slechte. Religie kan deelnemen aan het proces. Wat het verschil maakt is of het proces democratisch is of niet. Het idee van een conflict tussen de islam en het Westen een woord dat alles samenvat en verward heeft ons beleid en narratief misleid. De islam heeft een plek in onze westerse samenleving. De islam hoort bij Europa. Het heeft een plek in de Europese geschiedenis, onze cultuur, ons voedsel en wat het belangrijkste is in onze hedendaagse maatschappij en toekomst.
Het rapport opgesteld in 2005 bleek angstvallig accuraat. Er is nog steeds sprake van substantiële demografische groei in de islamitische wereld en de legale massa-immigratie gaat ongebreideld verder. Daarnaast is de illegale migratie richting Europa enorm toegenomen door de uitbraak van de vluchtelingencrisis; een noodsituatie die het rapport niet kon voorspellen. Daarbij komt nog eens dat een EU-toppoliticus beweert dat men zich hier niet tegen moet verzetten, maar dat wij ons hier juist aan moeten overgeven.
Desalniettemin zijn het de landen met de grootste immigrantenpopulaties die zich het meeste zorgen maken over de veiligheidssituatie. Een van deze landen is Frankrijk. Na de aanslag op Charlie Hebdo en een Joodse supermarkt mobiliseerde het land 10.000 soldaten om potentiële doelwitten te beschermen. Kortgeleden kon een bloedbad in een Thalys op het nippertje voorkomen worden, waarop de Franse overheid besloot nog zwaardere maatregelen aan te kondigen.
Decennia aan ruimhartig immigratiebeleid hebben hele wijken van het land getransformeerd tot bolwerken van criminaliteit en radicalisme. Denk hierbij aan de banlieus, de buitenwijken rondom steden als Parijs, Lyon en Marseille. Aldaar waant men zich eerder in een exotisch land dan in Frankrijk. Recent onderzoek toont aan dat de politie deze wijken niet kan betreden zonder te worden blootgesteld aan confrontaties, projectielen of zelfs beschietingen. De balkanisering van Frankrijk is een feit.
Eind augustus verklaarde het Franse leger dat er een rampenplan klaar ligt in het geval van een escalatie. Met dure woorden spreekt men over de her-toe-eigening van nationaal territorium. In de volksmond betekent dit dat het Franse leger klaar staat om bepaalde buurten te heroveren. De bevolking van deze buurten zouden de autoriteiten niet accepteren en vuurwapens zijn er makkelijk verkrijgbaar.
Frankrijk dient als de kanarie in de kolenmijn voor West-Europa; het is hoogstwaarschijnlijk het eerste land waar massale sociale onrust zal uitbreken. Het land telt miljoenen migranten uit Noord-Afrika, Sub-Saharisch Afrika en het Midden-Oosten, waarvan een aanzienlijk percentage islamitisch is. Daarnaast zijn er zeker 900 Franse moslims naar Syrië en Irak gereisd om deel te nemen aan de jihad. Het feit dat men het leger nodig heeft om de orde te kunnen handhaven toont ons de ernst van de situatie.
In januari wist de terreureenheid van de Belgische politie twee terroristen te doden en één zwaar te verwonden in de stad Verviers. Het drietal was van plan aanslagen te plegen in België en waren kort daarvoor teruggekeerd uit Syrië. In de nasleep van de aanslag besloot ook de Belgische overheid het leger in te zetten; een beslissing die al 30 jaar niet meer genomen was. Zwaarbewapende soldaten bewaken momenteel ambassades, instituties van de NAVO en de EU evenals gebouwen die toebehoren aan Joodse organisaties.
In Groot-Brittannië ontvouwt zich een soortgelijk scenario. Vorig jaar verklaarde de Britse minister van Binnenlandse Zaken Theresa May dat de veiligheidsdiensten maar liefst 40 terroristische aanslagenhebben weten te voorkomen sinds de aanslagen van 7 juli 2005 in Londen. De inlichtingendienst MI5 houdt momenteel 3000 (!) potentiële terroristen nauwlettend in de gaten. Ondertussen zijn er ruim 700 Britse paspoorthouders afgereisd naar Syrië en Irak.
Rainer Wendt, voorzitter van de politievakbond in Duitsland, haalde kortgeleden hard uit naar het immigratiebeleid van zijn land. Wendt verklaart dat de hel is losgebroken in vele asielzoekerscentra (AZCs). De politie is dag en nacht bezig de situatie onder controle te houden. Volgens hem zijn de huidige ontwikkelingen de schuld van politici. Zij zagen de migratiecrisis wel aankomen, maar deden vervolgens niets om in te grijpen.
Wendt licht toe dat er binnen de AZCs sprake is van massale vechtpartijen, verkrachting van vrouwen en kinderen (!), uitbuiting en zelfs slavernij. Dit heeft niet zo zeer te maken met het tekort aan faciliteiten of ruimte, maar met fanatieke religieuze groepen die met elkaar strijden om de macht binnen de AZCs.
Het belangrijkste punt dat Wendt maakt betreft de Duitse wet. Volgens hem weten de migranten dat de wet zwak is en dat ze over het algemeen niet gestraft zullen worden. Dit is exact de reden waarom de asielzoekers geen respect hebben voor de politie noch het land dat hen ontvangt.
Hans-Georg Maassen, het hoofd van de Duitse inlichtingendienst BfV, ziet het geweld in Duitsland toenemen. Het land wordt geconfronteerd met een groeiend aantal islamisten en er zijn al zeker 700 Duitse moslims afgereisd naar Irak en Syrë. Ook werken de gigantische migratiestromen sympathie voor extreemrechts in de hand. Verder zouden extreemlinkse activisten sneller geweld gebruiken om de opkomst van extreemrechts tegen te gaan.
De Oostenrijker Alfred Ellinger is een strafrechter en tevens de president van de Vereniging van Oostenrijkse Criminalisten. Gedurende zijn leven heeft hij zich bezig gehouden met zware criminele zaken. In tegenstelling tot veel andere rechters heeft Ellinger geen politiek correcte oogkleppen op en ziet wel degelijk het verband tussen massa-immigratie en (zware) criminaliteit. Volgens de rechter zal Europa in de toekomst transformeren tot een slagveld. Veel minderheden zijn nauwelijks geïntegreerd of geassimileerd, maar doen tegelijkertijd wel een beroep op politiek asiel en sociale voorzieningen. Ellinger is er van overtuigd dat het slechts een kwestie van tijd is voordat het fout gaat.
De Nederlandse historicus en jurist Thierry Baudet ziet de huidige situatie in Europa met argusogen aan. In een interview met de Franse krant Le Figaro stelt Baudet dat de kans op een pan-Europese burgeroorlog reëel is. De combinatie van supranationalisme, multiculturalisme, massa-immigratie en het opheffen van de landsgrenzen heeft ons machteloos gemaakt.
De West-Europese samenlevingen komen in toenemende mate onder druk te staan. De politie en de veiligheidsdiensten draaien overuren. Daarnaast besluit men steeds vaker het leger in te zetten om potentiële doelwitten te beschermen. Uiteindelijk zullen zelfs deze maatregelen niet langer voldoende zijn. Zolang onze zwakke leiders weigeren de demografische metamorfose van Europa een halt toe te roepen, zal een burgeroorlog onvermijdelijk zijn.
http://curiales.nl/2015/10/16/burgeroorlog-europa-oorlog/