Bij overname van artikels van Digitale TV Blog dient telkens als bronvermelding Digitale TV Blog te worden vermeld en of een link naar het artikel staan. We danken u voor uw begrip.
Nieuws en info over digitale televisie en tv-zenders (2008 - 2016) Welkom bij Digitale TV Blog !
25-07-2012
Life!TV vanaf 27 juli ook online te bekijken
Life!TV is vanaf 27 juli ook te bekijken via internet. Dat meldt Life!TV. Hierdoor is Life!TV een van de eerste tv-zender die ook volledig online te bekijken zal zijn. Via lifetv.eu zal de tv-zender elke dag 24 uur op 24 te volgen zijn. Daarnaast heeft de tv-zender ook een contract gesloten met WeePeeTV, een nieuw online tv-platform dat weldra van start zal gaan. Voor WeePeeTV is Life!TV de eerste tv-zender waarmee een overeenkomst is gesloten.
Gert Van Mol, CEO Life!TV: Enkele maanden geleden leerde ik de mensen van weepee kennen. Zij bouwden een module om televisie te kunnen zien via smartphones, tablets en smart TVs. We tekenden met hen een overeenkomst om met Life!TV aanwezig te zijn op hun platform. Toen besefte ik dat we bij Life!TV eigenlijk een stap aan het overslaan waren. Er is op dit moment geen enkel tv station dat zijn content continu live distribueert over het internet. Het nam uiteindelijk niet zo gek veel tijd in beslag om ons digitale signaal ook om te leiden naar het internet. Ik meen dat de toekomst van een televisiezender als Life!TV ligt in het aanbieden van een multischerm platform. Deze aanpak zal er toe leiden dat we voor het einde van het jaar nog een innovatie zullen kunnen aankondigen die de klassieke tv markt danig zal verrassen.
Life!TV is ook te bekijken in het basisaanbod van Numericable en Telenet Digital TV.
Categorie:TV-Zenders
24u Van Franchorchamps dit weekend live op Life!TV
Dit weekend zendt de digitale tv-zender Life!TV de 24u Van Franchorchamps live uit. Dat meldt Life!TV. Griet Van Hees, Nicolas Dickers en Frank Molnar presenteren op Life!TV op 28 en 29 juli een live talkshow van op Francorchamps waar ze gedurende 25 uur een marathonuitzending zullen presenteren met reportages, celebrities, gasten en optredens. Joost Custers zorgt voor het commentaar tijdens de race.
Gert Van Mol, CEO van Life!tv: We konden de organisator van de 24 h Spa Francorchamps overtuigen van het feit dat er vandaag de dag meer nodig is om een publiek te boeien dan urenlang ronddraaiende autos te laten zien op tv. We stelden voor om er een 24 uur durend autofeest van te maken waar niet alleen de race zelf, maar ook de fans, de experts, de muziek, de geschiedenis, de techniek en ja zelfs de babes aan bod zouden komen.
Griet Van Hees, Presentatrice: Ik vind het een ongelofelijke uitdaging en voor mij is het de eerste keer om 24 uur live een show te presenteren. Autos zijn een passie en het is een ongelofelijke eer om de 24h Spa Live Show te presenteren. Een uitdaging vol adrenaline!
Frank Molnar, presentator: Autoracen is voor mij de allermooiste sport, Deze opdracht is dan ook echt kicken en een mega uitdaging. Na weken voorbereiden, reportages maken op en rond het circuit zijn we helemaal klaar om aan de marathon uitzending te beginnen, Gentlemen, start your engine.
Life!TV is beschikbaar in het basisaanbod van Numericable en Telenet Digital TV. Vanaf 27 juli kan iedereen Life!TV de hele dag bekijken via de site lifetv.eu.
Categorie:TV-Zenders
Disney Channel vervangt 13th Street en SyFy bij TV Vlaanderen
De kinderzender Disney Channel zal eind augustus de kanalen 13th Street en SyFy vervangen bij TV Vlaanderen. Enkele weken geleden maakte TV Vlaanderen op haar website bekend dat de twee kanalen zouden verdwijnen en hiervoor een vervanger zocht via een poll. Uit de resultaten van deze poll blijkt Disney Channel het populairst te zijn, waardoor de zender eind augustus zal toegevoegd worden aan het zenderaanbod van TV Vlaanderen. De exacte lanceerdatum en het kanaalnummer worden later bekendgemaakt. 13th Street en SyFy zullen vanaf 15 augustus niet meer beschikbaar zijn bij de digitale tv-provider.
Categorie:TV Vlaanderen
24-07-2012
Mobistar Digital TV heeft 30.972 abonnees
Eind juni telde Mobistar Digital TV zon 30.972 klanten. Dat heeft Mobistar vandaag bekendgemaakt tijdens de voorstelling van zijn eerste semesterresultaten. In het afgelopen tweede kwartaal waren er zon 3.272 abonnees minder voor Mobistar Digital TV. Belangrijke reden voor deze daling is het probleem met de activatie dat Mobistar had, waardoor het bedrijf besliste om geen promotie te maken voor Mobistar Digital TV. Tegen dit najaar zal Mobistar dit probleem kunnen oplossen en wordt Mobistar Digital TV opnieuw gelanceerd. Wanneer Mobistar gebruik zal kunnen maken van de netwerken van Belgacom en Telenet is niet duidelijk, aangezien er nog rechtzaken en procedures lopen.
Categorie:Mobistar Digital TV
Telenet boos voor gratis online Canvas-programmaâs
Telenet is boos op Canvas omwille van de gratis programmas die de VRT-zender biedt op haar website. Dat meldt de krant De Standaard. De gratis programmas worden namelijk ook aangeboden bij Ooit Gemist, het betalende on demand-aanbod van de VRT. Op de website van Canvas kan u gratis kijken naar onder andere De Weg naar Mekka en Zeven Dagen Jong, terwijl u bij Ooit Gemist 2 euro per aflevering betaalt. De VRT meldt in een reactie dat de programmas uit Ooit Gemist zullen verdwijnen, maar dat dit enige tijd vraagt. Telenet wil na de zomer praten met de sector over het uitgesteld kijken. Ooit Gemist is via digitale televisie beschikbaar bij Belgacom TV en Telenet Digital TV.
Categorie:Telenet Digital TV
03-07-2012
Belgacom lanceert voetbalzender Belgacom 11+
Belgacom heeft vandaag de nieuwe voetbalzender Belgacom 11+ voorgesteld. De nieuwe zender komt naast Belgacom 11 en brengt de UEFA Champions League op het scherm, het beste van de Spaanse en de Portugese Liga, de Spaanse beker, de Multi Live en 1 wedstrijd in HD van de Jupiler Pro League en enkele voetbalprogrammas van voetbalclubs. Voor de UEFA Champions League biedt Belgacom naast de gelijktijdige uitzending van de acht wedstrijden ook het Multi Live-concept aan, waardoor de abonnees de hoogtepunten van alle wedstrijden in één programma rechtstreeks meemaken. Belgacom 11+ start op 27 juli met de galamatch tussen Benfica Lissabon en Real Madrid. Belgacom 11+ is niet gratis te ontvangen en zal 9,95 per maand kosten. Voetbalfans die op het Belgacom 11+ aanbod willen intekenen, kunnen dat doen vanaf 3 juli en betalen pas vanaf 16 augustus 2012. Belgacom 11+ is beschikbaar op de kanalen 611 tot 620.
Belgacom 11 blijft gratis voor alle Belgacom TV-abonnees beschikbaar en brengt wekelijks de vijf wedstrijden van de Jupiler Pro League, waaronder exclusief alle thuiswedstrijden van Sporting Charleroi en Waasland-Beveren, en de wedstrijden van de tweede klasse. Deze wedstrijden zijn te volgen op de kanalen 600 tot 605.
Nieuw team rond Bart Raes en Marc Delire Voor Vlaanderen blijft Bart Raes het gezicht van de voetbalverslaggeving. De andere teamleden zijn Peter Vandenbempt, Wilfried Mostinckx en Nicolas De Brabander. Peter Vandenbempt, die bij Sporza zal blijven werken, zal naast commentaar geven, ook in de studio van Belgacom 11+ aanwezig zijn tijdens de UEFA Champions League wedstrijden.
Koen Meulenaere, Jeroen Van Haute, Bram Vandendriessche, Kenny Michiels, Dave Peters en Jeroen Roppe zullen zoals de vorige seizoenen de wedstrijden van commentaar voorzien. Gert Verheyen en Wim De Coninck blijven ook op post met analyses van de verschillende competities die op Belgacom 11 en Belgacom 11+ worden uitgezonden. Bovendien zullen er nationale en internationale gasten in de studio langskomen voor hun kijk op de wedstrijden. Ten slotte kunnen de Belgacom TV-abonnees hun Belgacom 11- en 11+- zenders op hun pc/Mac, tablet of smartphone bekijken dankzij TV Overal.
Komende wedstrijden op Belgacom 11 In afwachting van de hervatting van de internationale wedstrijden, brengen Belgacom 11 en Belgacom 11+ de wedstrijd Benfica Lissabon Real Madrid en een serie van internationale vriendschappelijke wedstrijden met onder meer Manchester City, Arsenal, Chelsea of de MLS All Stars.
Categorie:Belgacom TV
27-06-2012
Verdwijnen 13th Street en SyFy weldra bij TV Vlaanderen?
TV Vlaanderen meldt op haar site dat de zenders 13th Street en SyFy mogelijk binnenkort zullen verdwijnen uit zijn zenderaanbod. De exacte reden voor de mogelijke verdwijning heeft TV Vlaanderen niet bekendgemaakt. 13th Street is bij TV Vlaanderen beschikbaar in het zenderpakket Basic, terwijl SyFy te bekijken is in Basic+. De digitale tv-provider is bovendien momenteel op haar site op zoek naar alternatieve zenders. Hiervoor kunnen abonnees stemmen op diverse tv-zenders, waaronder opvallend ook enkele zenders die exclusief beschikbaar zijn bij de concurrentie (zoals Njam en Baby TV) of in het buitenland (zoals Family 7 en Spirit 24). Een mogelijke datum voor de verdwijning van 13th Street en SyFy is niet bekend.
Categorie:TV Vlaanderen
Pennenzakkenrock live op Life! TV
De digitale tv-zender Life! TV zendt komende donderdag het kinderfestival Pennenzakkenrock live uit. Hierdoor kunnen alle kinderen die niet tot op de weide in Mol geraken toch het festival bekijken. Dat meldt Life! TV in een persbericht. Life! TV zal Pennenzakkenrock zes uur rechtstreeks uitzenden en zal het festival de dagen nadien herhalen in blokken van 30 minuten. Gert Van Mol, CEO van Life! TV, meldt ook dat de zender een speciaal blok voorbereidt voor jongens van 10 tot 14 jaar. Van 10 tot 16 uur kan iedereen op donderdag 28 juni Pennenzakkenrock bekijken op Life! TV. De tv-zender is beschikbaar in het basisaanbod van Numericable en Telenet Digital TV.
Categorie:TV-Zenders
21-06-2012
Telenet lanceert DVB-T-aanbod: Teletenne
Telenet heeft vandaag zijn DVB-T-aanbod voorgesteld. Via Teletenne kunnen tv-kijkers via DVB-T tegen 11,50 per maand kijken naar 13 tv-zenders. Deze tv-zenders zijn Eén, Canvas, Ketnet/OP 12, VT4, VijfTV, Acht, National Geographic, Kanaal Z, Njam, MTV, Nickelodeon, Studio 100 TV en Ment TV. Dit tv-aanbod zal in de toekomst nog worden aangevuld met nieuwe tv-zenders. De tv-gids kan alleen maar programmas tonen van twee dagen vooruit. Om via Teletenne televisie te kijken, moet u een Teletenne-smartcard, een speciale kit met een kleine binnenhuisantenne en een Teletenne-decoder hebben. Dit alles is vanaf 2 juli beschikbaar bij een Telenet Center, Telenet Shop, Belcompany of SmartSpot. De prijs voor deze toolkit is 129 en de installatie kost 50. De decoder is niet interactief en bevat geen harde schijf, waardoor tv-programmas opnemen onmogelijk is. De decoder is aansluitbaar op elk televisietoestel met scart-of HDMI-uitgang.
Er kan enkel gekeken worden met Teletenne in VlaanderenenBrussel. Via deze link kan u controleren of u bereik heeft op de plaats waar u Teletenne wil gebruiken. Op termijn zal er ook in DVB-T2 uitgezonden worden, waardoor HD-tv mogelijk wordt. De tv- en radiozenders van de VRT blijven gratis te ontvangen met een gewone DVB-T-ontvanger. Meer info over Teletenne kan u vinden op deze link.
Categorie:DVB-T
16-06-2012
ShortsHD vanaf september bij Telenet Digital TV
Vanaf midden september komt de kortfilmzender ShortsHD beschikbaar bij Telenet Digital TV. Dat heeft Telenet vandaag aangekondigd. Op ShortsHD kunnen de kijkers de klok rond kijken naar een selectie van de beste internationale kortfilms. Ook de Belgische kortfilm zal een plaatsje krijgen op de zender dankzij de samenwerking met Telenet. De HD-zender zal toegevoegd worden in het Pluspakket van Telenet Digital TV.
Categorie:Telenet Digital TV
BK wielrennen en veldrijden verhuist naar VRT
De VRT zendt BK wielrennen en veldrijden de komende drie jaar uit. Dat meldt de VRT in een persbericht. Na meer dan 20 jaar verhuizen de Belgische kampioenschappen dus naar de openbare omroep. Het eerstvolgende BK dat Sporza live zal uitzenden, is het BK wielrennen op de weg voor de elite op zondag 24 juni in Geel. Sporza zal ook samenvattingen brengen van andere Belgische kampioenschappen zoals baanwielrennen, mountainbike en bmx.
Categorie:TV-Zenders
Wedstrijden Waasland-Beveren en Charleroi exclusief op Belgacom TV?
Gisteren meldde Belgacom dat het exclusief en gratis alle thuiswedstrijden van de voetbalclubs Waasland-Beveren en Charleroi komend seizoen zal uitzenden. Volgens Belgacom kunnen de neo-eersteklassers kiezen om hun rechten exclusief te verkopen. Maar concurrent Telenet, die alle wedstrijden van volgend seizoen gaat uitzenden, stelt dit in twijfel. We hebben er alle vertrouwen in dat de Pro League zijn afspraken zal nakomen waardoor alle eersteklassewedstrijden bij Telenet rechtstreeks te volgen zullen zijn, luidt het. We hebben er om dezelfde reden ook alle vertrouwen in dat we niet in een juridisch kluwen verzeild zullen geraken waar niemand bij gebaat is, zeker het voetbal en de klant niet. De Pro League reageert ook verrast en zal ervoor zorgen dat alle wedstrijden op Sporting Telenet te zien zullen zijn, ook die van Waasland-Beveren en Charleroi. Wordt vervolgd dus.
Categorie:Digitale tv
12-06-2012
Drie nieuwigheden vanaf 19 juni bij Belgacom TV
Vanaf 19 juni kunnen klanten van Belgacom TVdrie nieuwigheden ontdekken: duidelijkere menus, een efficiënter zoeksysteem en persoonlijke aanbevelingen voor tv-programmas en films voor elk gezinslid. Met deze nieuwigheden wil Belgacom inspelen op de wensen en verwachtingen van haar klanten. Belgacom had hiervoor zich gebaseerd op een onderzoek over de klantentevredenheid. Dat meldt Belgacom in een persbericht.
Verbeterd menu Het menu van Belgacom TV zal voortaan in 16/9-weergave zijn en in HD, waardoor de leesbaarheid verbetert. Daarnaast kunnen de abonnees sneller zappen en handiger navigeren in het menu via afbeeldingen.
Sneller en uitgebreider zoeken In de op-aanvraag-catalogus kunnen de Belgacom TV-klanten dankzij het nieuwe zoeksysteem via trefwoord of categorie sneller een film of serie terugvinden. Verder kunnen zij voortaan zoeken in de volledige inhoud (lineaire televisie of op- aanvraag-catalogus). Bovendien krijgen de abonnees toegang tot een lijst gelijkaardige programmas, films of series.
Aanbevolen voor mij Elk gezinslid kan ervoor kiezen om gratis persoonlijke aanbevelingen te krijgen op basis van zijn of haar kijkgedrag en smaak. Dit kan allemaal door gratis een profiel te maken op www.belgacomtv.be/gebruikertoevoegenoptv aan de hand van een vragenlijst. Op elk ogenblik kunnen de Belgacom TV-abonnees de functie uitschakelen of opnieuw activeren. Om de adviezen nog te verfijnen, kan elke klant een aantekening toevoegen aan films of series die voor hem werden geselecteerd.
Al deze drie nieuwe functies zullen vanaf 19 juni ingevoerd worden per geografische zone. Vier dagen voor de update zal er een bericht verschijnen om de Belgacom TV-klant te verwittigen. Alles gebeurt automatisch en na de installatie verschijnt een bevestigingsbericht op het scherm. Belgacom begint de update met de nieuwste decoders, die vooraan de naam van de zender weergeven. In de komende maanden volgen dan geleidelijk alle andere decoders.
Categorie:Belgacom TV
VT4 zendt uitwedstrijden van Rode Duivels uit
SBS Belgium (VT4 en VIJFtv) heeft de uitzendrechten voor de uitwedstrijden van de Rode Duivels tijdens de volgende WK-kwalificatiecampagne verworven. Dat heeft SBS Belgium vandaag bekendgemaakt. De uitzendrechten van de thuiswedstrijden blijven in handen van de VRT. Wales België (op 7 september) zal de eerste wedstrijd die VT4 live zal uitzenden.
Chris Mannaerts, chef sport bij VT4: VT4 was al een tijdje op zoek naar nieuwe mogelijkheden om zijn sportverslaggeving verder uit te breiden. We zijn dan ook heel gelukkig dat te kunnen doen met de uitwedstrijden van de nationale ploeg in de voorronde van het wereldkampioenschap. De Rode Duivels blijven hét uithangbord van het Belgische voetbal en passen perfect in onze andere sportprogrammatie met het Vlaamse veldrijden en de wereldsport Formule 1. Hierdoor krijgen we een nog mooiere mix in het VT4-sportaanbod. Sport zal ook in de toekomst een belangrijke strategische pijler zijn voor het nieuwe VT4. Elke opportuniteit in het TV-sportlandschap wordt onderzocht en met wedstrijden op vrijdag past de nationale voetbaltrots perfect in de nieuwe programmering vanaf september.
Overzicht wedstrijden op VT4: - Vrijdag 7 september 2012: Wales België - Vrijdag 12 oktober 2012: Servië België - Vrijdag 22 maart 2013: Macedonië België - Vrijdag 6 september 2013: Schotland België - Vrijdag 11 oktober 2013: Kroatië België
Categorie:TV-Zenders
De zomer van Sporting Telenet
Sportzender Sporting Telenet heeft vandaag haar programmatie voor de komende drie maanden bekendgemaakt in een persbericht. We geven u hieronder enkele hoogtepunten per zomermaand.
Deze maand nog Half juni zijn alle ogen gericht op de NBA Finals. Wie pakt de belangrijkste prijs van het internationale basketseizoen: Oklahoma City Thunder of Miami Heat, Kevin Durant of LeBron James? Daarnaast zendt Sporting Telenet ook de start van het Amerikaanse en Braziliaanse voetbalseizoen uit, net zoals de halve finales van de Copa do Brasil. Sporting Golf is volledig klaar voor de tweede grote afspraak van het golfseizoen: de US Open (van 11 tot en met 17 juni).
Juli De MLS en de Campeonato Brasileiro lopen uiteraard nog door in juli en ook de dubbele confrontatie in de Braziliaanse bekerfinale staat op het programma van de sportzender. Op het Europese continent bereiden de topteams zich in kleine clubtoernooien voor op het nieuwe seizoen. De Sporting Telenet-kijker kan genieten van de Liga Total Cup in Hamburg en de Berlusconi Trophy in Milaan.
In het laatste weekend van juli gaat de Belgische Jupiler Pro League opnieuw van start. Sporting Telenet heeft dit seizoen de volledige uitzendrechten, waardoor de abonnees van de sportzender alle wedstrijden van elke speeldag live kan bekijken. Sporting Golf volgt tot slot de British Open Championship.
Augustus In navolging van de Jupiler Pro League schieten in de loop van augustus ook de buitenlandse voetbalcompetities uit de startblokken. Sporting Telenet zit op de eerste rij voor de Duitse, de Nederlandse, de Engelse en de Italiaanse openingsspeeldagen. Ook de twee duels tussen Real Madrid en Barcelona in de strijd om de Spaanse Supercup komen live op Sporting Telenet, alsook de Supercups uit de eerder genoemde landen.
Verder nog op Sporting Telenet zijn de Belgian Lions die acht kwalificatie-wedstrijden voor het EK 2013 spelen tussen 15 augustus en 11 november. Op Sporting Golf staat met de PGA Championship de allerlaatste Major van het seizoen geprogrammeerd.
Sporting Telenet is exclusief beschikbaar bij Telenet Digital TV.
Categorie:Telenet Digital TV
11-06-2012
Drie nieuwe basiszenders bij Numericable
Voortaan kunnen alle abonnees van Numericable kijken naar drie nieuwe basiszenders. De Franse nieuwszender BFM TV (kanaal 87) en Franse zakenzender BFM Business (kanaal 88) zijn beschikbaar in het basisaanbod van de Brusselse kabeloperator. Alle abonnees kunnen ook kijken naar de Franse documentairezender Stylia (kanaal 99).
Categorie:Numericable
Belgacom voegt VMMa-zenders toe bij TV Overal
Sinds vandaag is het zenderaanbod van TV Overal uitgebreid met 4 tv-zenders van de Vlaamse Media Maatschappij (VMMa): vtm, 2BE, Vitaya en vtmKzoom. Belgacom heeft hiervoor een overeenkomst gesloten met de VMMa. Jim en Anne worden eind deze maand toegevoegd bij TV Overal, waarmee Belgacom TV-klanten thuis en onderweg televisie kunnen kijken op pc, laptop, tablet en smartphone. Hiermee is Belgacom de eerste die alle grote Vlaamse tv-zenders in haar mobiele tv-aanbod heeft. Eind deze maand zal TV Overal 30 zenders tellen, met onder meer Eén, Canvas, Ketnet, VT4, VIJFtv, Acht, Eurosport NL, Belgacom 5 NL, Belgacom 5 FR, Nick Junior NL, RTL-TVI, Club RTL, Plug RTL, AB3 en AB4. Naast televisie kijken, kunnen klanten ook gratis naar enkele films kijken (films op aanvraag) en voetbal- en basketwedstrijden volgen.
Categorie:Belgacom TV
Mediaset Italia voortaan ook bij Belgacom TV
Vanaf vandaag kunnen alle Belgacom TV-abonnees kijken naar de Italiaanse commerciële tv-zender Mediaset Italia. Mediaset Italia zendt verschillende programmas van onder meer de zenders Canale 5 en Italia 1 uit en is in handen van de Italiaanse premier Silvio Berlusconi. De Italiaanse tv-zender is in heel België beschikbaar in het basisaanbod bij Belgacom TV op kanaal 288.
Het Radio 1-programma De Ochtend is vanaf morgen ook live op televisie te volgen. Eén zendt het actualiteitsprogramma van Radio 1 elke werkdag van 6 tot 9 uur live uit. Dat meldt de VRT. De Ochtend is al jarenlang een vaste waarde in de journalistieke wereld en bepaalt mee de nieuwsagenda van de dag. Eén wil met dit extra aanbod de kijkers de kans geven nog beter geïnformeerd aan de dag te beginnen. Voor Radio 1 en VRT Nieuws betekent het een bevestiging dat dit ochtendprogramma een sterkhouder blijft.
Concreet kan u op Eén alle gesprekken met de gasten live en integraal volgen dankzij extra cameras. Daarnaast kan iedereen ook de green room zien waar alle gasten ontvangen worden in afwachting van het gesprek. Alle Eén-kijkers krijgen op het scherm ook quotes, het nieuwsoverzicht van de kranten, opmerkelijke tweets en reacties via sociale media, update van het weer en verkeer en de hoofdpunten van het ochtendnieuws te zien. Na De Ochtend is het van 9 tot 12 uur de beurt aan De Madammen van Radio 2.
Categorie:TV-Zenders
Cofidis Cup blijft bij VRT en RTBF
De Cofidis Cup blijft de komende drie seizoenen bij de openbare omroepen VRT en RTBF. Dat heeft de Belgische voetbalbond KBVB bekend gemaakt. De afgelopen drie seizoenen was de Beker van België te zien bij de VRT en RTBF. De KBVB is tevreden en wil beide omroepen bedanken voor hun inspanningen om de Cofidis Cup in beeld te brengen. Of er een hervorming komt van de Beker van België is nog niet duidelijk.