Vandaag heb ik door prachtige landschappen gelopen soms ogen te kort om alles te zien echt waw en dan hoekje om weer heel gewoon , om er mooie foto 's van te maken niet simpel ge moet er het juiste licht voor hebben en op het middaguur is er dat niet .
De nieuwe gids die ik gekocht heb is in het frans met zeer slechte kaarten en de tekens langs de weg zijn er de halve tijd niet, dus moet ik de Franse tekst lezen dit valt wel mee .
Ik logeer nu in een zeer landelijke B & B met prachtige tuin en zeer rustieke kamers er logeert hier ook een Nederlands echtpaar , volgens hun is het eten hier zeer lekker , van de vrouw heb ik ook de oplader van haar iPhone mogen lenen kan ik weer 2 dagen verder tot in de volgende stad .
Vandaag geen foto 's kost veel energie en de verbinding is weer zeer slecht , ben al blij dat ik dit erdoor krijg .
Zeer slechte verbinding , ik hou het kort .
Nieuwe route via Bourges naar Saint-Jean-Pied- De-Port 878 km lang , klassieke route , dan naar Irûn en dan de route Nord dat is ongeveer 1000 a 1100km totaal dus nog en kleine 2000km , dat andere stuk erbij was te veel en het zou november worden ipv half oktober.
Vandaag het is eerste deel van mijn Camino ( zo noemt men de route die men loopt naar Compostela ) den einde gemiddeld 28 km per dag , maar dat is niet belangrijk , ondertussen weet ik wat kan en wat er nog komt en niet kan .
Ik heb met de plaatselijke inboorlingen gesproken ( mensen van het Compostelagenootshap hier ) ze maakte mij er attent op dat ik niet in het voorjaar loop maar in de hitte van de zomer , en dat maakt een groot verschil , per dag kan je maar 25 km aan s' morgens voor vertrek veel drinken en vroeg vertrekken als het kan , ik heb hun mijn route laten zien en na een korte berekening zou ik zonder rustdagen aankomen rond... 20 Ã 25 oktober .
Dus kort ok mijn route in met ongeveer 20 dagen en ga niet via de Morgan maar rechtstreeks ik heb een nieuwe gids gekocht meet 2 mogelijkheden om te lopen, daar slaap ik nog een nachtje over , ze vertelden me ook dat de noordroute die ik ga lopen zwaarder is dan de klassieke
routes .
Vandaag was ik niet in vorm , slecht geslapen dan vanaf 10 uur onweer , mijn route heb ik op 2 plaatsen ingekort door langs de gewone weg te lopen en om 11 uur kon ik pas voor de eerste keer eten in 3 dorpen niks te vinden ... En geen kat op straat zo doods .
Op die 28 dagen ben ik 1 Nederlander tegengekomen die naar Compostela liep, 2 mensen gingen naar Rome en de non naar Lourdes ... Bijna altijd alleen gelopen en wandelaars zijn hier ook zeer zeldzaam .
Op naar het tweede deel .
Om 6,15 uur vertrokken , het wordt een gewoonte zo vroeg te vertrekken s'morgens is het al wel warm maar dan heb je de stekende zon nog niet .
Bij de bakker inkopen doen het ontbijt al lopend opeten en koffie neem je dan wel ergens in een bar - tabac , het ging zo zijn gewone gangetje en dan begint het op te komen he ... Ge moet en ge staat in open vlakte overal onbeschermd voor spiedende ogen , dus verbijten en doorlopen en rondkijken waar en wanneer en ge kunt het bijna nie meer houden he .... En dan doemd daar ineens op de vlakte een netelveld op... Jaja een netelveld nood maakt deugd
, en plekje platgeklopt met mijn stokken ... Eindelijk zitten.
Toen is de sensatie begonnen die netels kwamen omhoog .... Jongens het uur daarop heb ik met een geneteld gat gelopen , das nog is puur natuur en nu ga ik stoppen om me te KAKKEN te zetten .
Vandaag was het een zeer afwisselende wandeling en hoe langer hoe meer stijgen en dalen , ook langs de stroom de Yonne zeer mooie , door smal struikgewas in de schaduw enz ...ge moet dar eigenlijk zien en meemaken.
Om 14 uur hebben ze me losgelaten het bezoek , weer alleen en proberen het ritme van het stappen terug te vinden , dat ging moeilijk en toch heb ik 2,5 kg minder bij tent en kookgerief zijn meegenomen , minder vrijheid en minder gewicht , wel 2 thermoskannen meer voor het water fris te houden .
Maar 14 km gelopen + 2km misgelopen , nog een hotel zoeken en dan zit je vlug aan 18 km , het wordt weer wennen.
De streek van de Chablis daar zit ik nu middenin wijngaarden zo ver je kijken kan , in chablis waar de route doorloopt ben ik een uur gestopt om enkele glaasjes chablis te drinken , de velden waar het koren gemaaid is begint men al om te ploegen .
Overal kan je wijn proeven en kopen tot in de kleinste dorpen is wijn troef, maar het is er vooral stil , geen kat te zien .
O ja hier nog een foto van gisteren , het regende hier geen oude wijven maar PRUIMEN echt ik zweer het de foto bewijst genoeg ... Of niet ?
Dag 25 Tonnerre 719 km (ergens 1 dag te kort geteld correctie )
Vandaag korte wandeling ter compensatie van de overdaad van gisteren, veel variëteit het wordt alsmaar mooier, ik voelde wel dat ik aan rust toe ben , overmorgen neem ik een rustdag .
Nu kan ik effe antwoorden op de vragen van vele en Marcel in verband met Izzy nu ik jullie reactie 's heb kunnen lezen , wel Izzy (die nu mee op bezoek is) is nu 3 weken in behandeling bij een hondenosteopaat hij heeft last van zijn rug als de behandeling niet betert zal het waarschijnlijk een hernia zijn er zal er een scan moeten worden gemaakt , hij sukkelt al maanden met dit probleem waarvan we dachten dat het voorbij was , met een hondenrugzak lopen was zeker niet goed voor hem .
Nu na 25 dagen wandelen weet ik dat dit lopen met een hond niet te doen is, de plaatsen waar in niet had kunnen slapen met hond plus dan nog de hitte , de regen en soms zware terrein dat kon ik dat beest niet aandoen , hij kiest er niet voor , de mensen van het Compostelagenootschap hadden gelijk :een extra last meneer niet doen .
Na deze 25 dagen weet ik dat dit nog maar een voorproefje is en dat het nog zwaar gaat worden , maar wat ik tot nu toe meegemaakt heb nemen niet meer af , op naar de volgende avontuurlijke dagen , benijd me maar .
Vandaag komen mijn vrouw Josee , haar zuster Irene en haar man Henri me opzoeken de afspraak was dat ze me ergens ten velde kwamen oppikken .
S' morgens om 6 uur vertrokken en blijven lopen tot 1 uur voor ze me kwamen oppikken , resultaat 40 km gewandeld.
.....te gek niet
Vandaag heb ik alle reacties op mijn blog kunnen lezen op de tablet van Irene ,plezant om te lezen ,als jullie een reactie willen geven liefst via de mail op de blog die kan ik altijd lezen.
De familie had natuurlijk een cadeautje voor me bij uit België REGEN waarvoor dank .