Vandaag ga ik het kort houden ,heel de dag bewolkt maar droog je loopt hier van het ene kanaal naar het andere , het lijk een beetje op onze kanalen begroeiing en al maar dan van dat grijsgroene water.
Bij het binnenkomen van de stad liep ik Frans een Nederlandse pelgrim tegen het lijf ongeveer zo lang onderweg als ik , we hebben al wat afgelachen en zitten nu samen iets te drinken , en dan mijn blog met tekst en foto s' bijhouden wordt dan moeilijk ,hopelijk morgen eindelijk zon .
Uitgerust vertrokken met bewolkt weer maar droog eerst nog 2 uur langs een kanaal om daarna in de wijngaarden van de champagnestreek te duiken .
Na 4 dagen bewolkt en slecht weer hoopte ik toch op een streepje zon dat niet kwam .
Voor de rest van de dag wijngaarden zo ver je kijken kon na 28 km van de route gegaan om een slaapplaats te vinden en het was mijn geluksdag weer 2 gites in het dorp bestonden niet meer dus stapte ik een winkel, museum binnen voor inlichtingen hun B&B was ook volzet dus maar weer extra 8 km wandelen naar het volgende dorp waar ik in een stijlvolle hoeve plaats vond .
Een rustdag was echt wel nodig na gisteren , de was doen en mijn schoenen kunnen eens volledig drogen om opnieuw ingevet te worden .
Rond drie uur in de namiddag ben ik naar de kathedraal van Reims geweest , achteraan in de kerk zit dan iemand die de Pelgrims een stempel geeft en slaapplaats bezorgd , je moet wel een papier invullen waar je vertrokken bent wanneer en hoever je gaat , en daar stond ze dan ineens voor mij de non ... En hoe is ' t ?
Er kwam een stortvloed van woorden op me af ( mijn frans is niet goed) maar het ging over de kanaal en ze zijn zot en nat zeer nat ,haar hoofd liep rood op ... Merde zei ze..oh pardon , ik vroeg haar ze iemand had horen brullen ,brullen nee waarom? , ik zweeg .
Nu het ware verhaal , eergisteren vertelde ik haar dat ik net 36 jaar getrouwd was wel zei ze ik 30 maar ben pas op mijn veertigste getrouwd ,ik ben zeer jong in het klooster gegaan maar dat was een vergissing , mijn man leren kennen en ben er uit gestapt .
Ze had 2 kinderen een dochter en een geadopteerde zoon , haar man was zeer ziek hij heeft kanker , van het moment dat het wat beter met hem ging is ze zonder enige voorbereiding vertrokken te voet vertrokken naarLourdes voor zijn genezing te bidden .
Vandaag ben ik al meerdere Pelgrims tegen gekomen zelfs uit Canada ,Engeland en Frankrijk .
Weinig boten gezien , langs het kanaal waar de verharding ophield was het kunst en vliegwerk om staande te blijven op de glibberige paadjes, met mijn stokken veel valpartijen voorkomen , zeer vermoeiend .
Dag13 Chateau-Porcien. Reims 416 km ( nat zeeeer nat )
Het begon allemaal goed zoals altijd op de 13 de van de maand , om 5,30 u was ik al op pad het was bewolkt maar droog de route ging vandaag zeer lang langs kanaal , de ene maal langs de linker dan weer langs rechteroever ,muziek opgezet met de dopjes in de oren en tempo dat ging zeer vlot ... Tot dat op de rechteroever het pad smaller werd en het struikgewas dichter en nat door de ochtenddauw , binnen de kortste keren waande ik me in een regenwoud maar dan zonder de roep van een brulaap, in mijn oren klonk een nummer van Adamo " tombe la neige " ik raakte helemaal in de war en ... Zeer nat na 1 km door het struikgewas gekropen te hebben vloekte en brulde ik het uit van frustratie , het regenwoud was nu kompleet met brulaap en al, welke gek had dit uitgestippeld , later bij de bakker zag die al aan mij wat ik had doorgemaakt... Langs het kanaal geweest meneer hij fronste zijn wenkbrauwen en zij ... erg he en daarmee was de kous af en ik kleddernat .
Ik besloot om de kanalen te mijden en ging via omweg langs de gewone weg .
Rond de middag begon het fel te regenen en dit hield 7 uur aan een stuk aan en al die tijd wandelde ik er middenin... Het zit zo waar naartoe ik belde of aanklopte nergens kreeg ik gehoor voor een slaaplaats, uiteindelijk besloot ik om door te wandelen naar Reims zeker plaats genoeg maar wel ... 53 km gewandeld , zot zijn doet geen zeer maar in dit geval wel amaaie men voeten .
Om een voorbeeld te geven hoe ik overkwam , langs de kant van de weg stond ik langs de bank mijn pic- nic te verorberen in de gietende regen in eens stopte er een bakkersauto , en vrouw stapte uit klopte op de tekening van het brood op de auto en zij een brood meneer ..,non madam .. Ze stopte me een brood in de hand gratis meneer en zei tegen haar dochter arme pelgrim , ik bleef als aan de grond genageld achter .
Als een verzopen rat kwam ik om 19 u aan in en hotel als .en verzopen rat .
En dan dan is er nog het verhaal van de de zogezegde non ... Misschien van daag nog ????!!!!
Met vochtig weer zie je overal wijngaardslakken kruipen, vandaag kwam ik een paar vrouwen tegen die slakken aan ' t zoeken waren , zie te foto s maar niet vies worden hè .
De hele nacht hoorde ik de regen op de ruit tikken dat beloofde .
De bazin zei s' morgen dat de route boven in het bos niet te doen is , ze deed een kap beweging met haar hand tot aan de knie , tot hier zak je in de modder en als je toch gaat... haar wijsvinger ging naar haar slaap en maakte een draaibeweging , dan ben je zot neem de gewone weg en die is veel korter.
De weg afsnijden dat heb ik vandaag wel geleerd , ten eerste om de modder te vermijden ( een soort vettige klei ) en ten tweede om toch bij een slaap plaats te komen waar je anders meer dan 40 km voor moet lopen.
Deze morgen ben ik een vrouw tegen gekomen die te voet naar Lourdes ging ze was 2 dagen onderweg , ze had schrik van de vettige wegen met die regen en schrik van de inspanning enz .. Ze sprak zoals die broeder in Leffe , langzaam en zacht , volgens mij een non die er eindelijk eens uit mocht , ze had zo een rond ziekenkas brilletje op en van die grijze korte haren platgedrukt van altijd en nonnen kap te dragen .
De non slaapt deze avond in het zelfde slaapzaaltje van de gemeentelijk Gite er is hier niks anders, en nu ga ik samen met haar dineren in en plaatselijk restaurant
Straks werk ik mijn blog verder af .
Deze morgen bij het naar beneden wandelen ( Rimogne ligt op een heuven ) lag het bos onder mij onder een dikke nevel van het vochtige weer van de laatste dagen .
Mijn schoenen die tijdens de nacht een beetje hadden kunnen drogen werden bij het eerste en enige graspad binnen de 5 minuten weer kleddernat , na een uur trok de mist op en werd het zonnig , ik voelde me prima na 2 nachten in en zacht bed , mijn benen voelde super awel ik heb non-stop 6 uur aan een stuk gelopen enkel gestopt om wat foto 's te maken , lag het aan het krachtvoer van de B&B de zoon is wielertoerist (zijn bedonnekes stonden
op de kast naast de tafel) en is er per ongeluk iets in het sinaasappelsap gedaan of ligt het aan de 3 bananen die ik in een keer op gegeten heb ?
De tocht begon door bos overgaand in een landschap dat aan de Voerstreek deed denken , stilaan trok het zich open naar breedt wijds landschap , heel anders dan de voorbije dagen, veel koeien en kalveren deze laatst kwamen altijd aangestormd als ik voorbijkwam , ik hoorde ze al loeien weer zo ne zot die niks anders te doen heeft , bekijks genoeg .
Door mijn gids gisteren fout te lezen lag er toch een dorp binnen de 30 km , ik zoek altijd van die kleine hotels waar het gewone volk ook en pint komt drinken ( zie foto ) .
Het regent hier nu pijpenstelen , tot morgen.