Om 6,15 uur vertrokken , het wordt een gewoonte zo vroeg te vertrekken s'morgens is het al wel warm maar dan heb je de stekende zon nog niet .
Bij de bakker inkopen doen het ontbijt al lopend opeten en koffie neem je dan wel ergens in een bar - tabac , het ging zo zijn gewone gangetje en dan begint het op te komen he ... Ge moet en ge staat in open vlakte overal onbeschermd voor spiedende ogen , dus verbijten en doorlopen en rondkijken waar en wanneer en ge kunt het bijna nie meer houden he .... En dan doemd daar ineens op de vlakte een netelveld op... Jaja een netelveld nood maakt deugd
, en plekje platgeklopt met mijn stokken ... Eindelijk zitten.
Toen is de sensatie begonnen die netels kwamen omhoog .... Jongens het uur daarop heb ik met een geneteld gat gelopen , das nog is puur natuur en nu ga ik stoppen om me te KAKKEN te zetten .
Vandaag was het een zeer afwisselende wandeling en hoe langer hoe meer stijgen en dalen , ook langs de stroom de Yonne zeer mooie , door smal struikgewas in de schaduw enz ...ge moet dar eigenlijk zien en meemaken.
Om 14 uur hebben ze me losgelaten het bezoek , weer alleen en proberen het ritme van het stappen terug te vinden , dat ging moeilijk en toch heb ik 2,5 kg minder bij tent en kookgerief zijn meegenomen , minder vrijheid en minder gewicht , wel 2 thermoskannen meer voor het water fris te houden .
Maar 14 km gelopen + 2km misgelopen , nog een hotel zoeken en dan zit je vlug aan 18 km , het wordt weer wennen.
De streek van de Chablis daar zit ik nu middenin wijngaarden zo ver je kijken kan , in chablis waar de route doorloopt ben ik een uur gestopt om enkele glaasjes chablis te drinken , de velden waar het koren gemaaid is begint men al om te ploegen .
Overal kan je wijn proeven en kopen tot in de kleinste dorpen is wijn troef, maar het is er vooral stil , geen kat te zien .
O ja hier nog een foto van gisteren , het regende hier geen oude wijven maar PRUIMEN echt ik zweer het de foto bewijst genoeg ... Of niet ?
Dag 25 Tonnerre 719 km (ergens 1 dag te kort geteld correctie )
Vandaag korte wandeling ter compensatie van de overdaad van gisteren, veel variëteit het wordt alsmaar mooier, ik voelde wel dat ik aan rust toe ben , overmorgen neem ik een rustdag .
Nu kan ik effe antwoorden op de vragen van vele en Marcel in verband met Izzy nu ik jullie reactie 's heb kunnen lezen , wel Izzy (die nu mee op bezoek is) is nu 3 weken in behandeling bij een hondenosteopaat hij heeft last van zijn rug als de behandeling niet betert zal het waarschijnlijk een hernia zijn er zal er een scan moeten worden gemaakt , hij sukkelt al maanden met dit probleem waarvan we dachten dat het voorbij was , met een hondenrugzak lopen was zeker niet goed voor hem .
Nu na 25 dagen wandelen weet ik dat dit lopen met een hond niet te doen is, de plaatsen waar in niet had kunnen slapen met hond plus dan nog de hitte , de regen en soms zware terrein dat kon ik dat beest niet aandoen , hij kiest er niet voor , de mensen van het Compostelagenootschap hadden gelijk :een extra last meneer niet doen .
Na deze 25 dagen weet ik dat dit nog maar een voorproefje is en dat het nog zwaar gaat worden , maar wat ik tot nu toe meegemaakt heb nemen niet meer af , op naar de volgende avontuurlijke dagen , benijd me maar .
Vandaag komen mijn vrouw Josee , haar zuster Irene en haar man Henri me opzoeken de afspraak was dat ze me ergens ten velde kwamen oppikken .
S' morgens om 6 uur vertrokken en blijven lopen tot 1 uur voor ze me kwamen oppikken , resultaat 40 km gewandeld.
.....te gek niet
Vandaag heb ik alle reacties op mijn blog kunnen lezen op de tablet van Irene ,plezant om te lezen ,als jullie een reactie willen geven liefst via de mail op de blog die kan ik altijd lezen.
De familie had natuurlijk een cadeautje voor me bij uit België REGEN waarvoor dank .
Vanmorgen weer om 6 uur vertrokken het was al +- 26gr de temperatuur van30 Ã 33 GR zal ik gewoon moeten worden die is normaal , men had er mij voor verwittigd ( niewaar Patrik).
Ik weet niet wat het was maar mijn rugzak voelde zeer zwaar, ik besloot om te temperatuur stilaan gewoon te worden en het vandaag weer kalm aan te doen .
Na 5 km raakte ik voor de eerste keer mijn weg kwijt na 21 dagen,compas gebruikt en ik liep al 2 km in de verkeerde richting x2 maakt 4km extra lopen dju een uur verloren.
Bij mijn eerste vraag naar water vroeg meneer me of ik een stuk cake wilde, voor ik JA kon antwoorden kwam mevrouw af met zo 'n klein marske , voor extra energie zij ze ik shatte in dat ik daar 4 km mee zou halen , de volgende keer als ik water vraag kijk ik zeer triestig en een beetje
ineengedoken gegarandeerd komen daar 2 marsen en een groot
stuk cake uit , wacht maar ik leer bij
In Bar-Sur-Seine heb ik middag gegeten en een pauze van 3 uur genomen om dan de laatste 9 km op mijn gemakske te lopen ,ik kwam terecht in een zeer mooie bos ,buiten het bos weer wijnranken zo ver je kijken kon en zeer heuvelachtig ik was terug in een stuk van de champagnestreek .