Joepie! vrijdag is pannenkoekendag. Met z'n allen maken ze het deeg en mixen het tot het klaar is. Terwijl de kindjes in dromenland vertoeven, bakt Nancy een voorrad pannenkoeken. En dan proeven natuurlijk! De personeelsruimte werd omgevormd tot restaurant en de peuters konden aanschuiven voor een pannenkoek. En ze waren lekker, hoor!
De Kikkertjes kregen een grote doos kado van Mimi. Een doos die ze mochten beschilderen. Wauw, wat een uitdaging! Maar al te graag gingen ze aan de slag, met fronsen op hun gezichtjes van de concentratie. Net echte kunstenaars.
De grote peuters rijgen rietjes en macaroni opd raad om een mooie ketting en armband te maken voo rhun mama. Veel concentratie en doorzettingsvermogen; een mooi resultaat en fiere kindjes.Proficiat!
Een schaaltje, wattenbolletjes, water en tuinkers: dat waren de ingrediƫnten voor hun moederdagkado. Met nieuwsgierige oogjes werd alles gevolgd, met enthousiasme werd met het water gespeeld. En de mama's kregen een gezond kado.
Enkele dagen het fototoestel in de ggroep houden kan soms mooie plaatjes opleveren. Kijk maar naar de volgende reportage die de begeleidsters van de bijtjes maakten.
Opgelet! Deze week zijn er grote werken aan de gang in het kinderdagverblijf. In alle groepen is het uitkijken voor rondslingerend materiaal: knutselgerief, papier, linten,.... Want overal wordt druk gewerkt aan een verrassing voor de mama's! Het ziet er mooi, flashy, fris, super, gewoonweg super uit. Wat? Dat blijft een verrassing tot zondag. (de foto's krijg je pas volgende week) We wensen jullie alvast een mooie feestdag toe met jullie kleine, hardwerkende 'spruitjes'.
De Rakkers & Spetters werkten 2 weken rond het thema post. Ze lazen verhaaltjes van de postbode, maakten een postmuts en maakten ook zelf een mooi kaartje voor mama & papa om op te sturen met de post. Een leuke envelop, een postzegel en een wandeling naar de brievenbus. En nu maar wachten tot de postbode iets in de brievenbus van mama & papa thuis steekt.
De Beertjes werkten een hele week rond het thema "schaapje". Ze maakten een mooie tekening en schilderij voor schaapje. Ze gaven hem een badje zodat hij terug fris en proper was. En ze vierden zijn verjaardag met kroontjes, liedjes en dansjes.
Op donderdag 7 juni is iedereen welkom op onze ouderavond. Dit jaar hebben we iemand van de vormingsoragnisatie VCOK uitgenodigd. Die persoon komt ons (en jullie) wat meer vertellen over het thema: " Een eigen willetje". Hou de datum zeker vrij en meer info volgt nog via het boekje.
De Spetters & Rakkers gingne in de speeltuin op zoek naar paaseitjes. Sommigen wisten al wat ze moesten doen, voor anderen was dit de eerste keer. En zo'n kleine eitjes zoeken is echt wel moeilijk, hoor!
Ook nu weer moeten we afscheid nemen van enkele grote peuters die hun weg verder zetten naar de kleuterschool.Zo vierden de Spetters samen met Lucia & Annelise nog een keer feest. Met toeters en hoedjes, lekkere koekjes en drankjes.
Ook bij de Rakkers trokken Lucas, Dario en Louisa richting schoolpoort. Het ga jullie goed, ook de mama's en papa's.
Eerst concentratie bij het schilderen met wattenstokjes. De paashaas kreeg een lading chocoladevlekjes toegediend. Nadien ontspanning en zorgen dat de patatjes klaar zijn tegen de middag! Of gewoon even verstoppertje spelen onder de tafel.
De Egeltjes proberen de steeknagels in de gaatjes te prikken. Dit vraagt al heel wat fijne motoriek van de vingertjes en dan moet dat kleine steeltje ook nog eens in dat gaatje. Bravo! En dan nog tijd voor een verhaaltje rond Pasen.
Hip hip hoera! Margot wordt 2 jaar, dat moet gevierd worden! En het werd gevierd in stijl met de mooie cupcakes die Margot voor haar vriendjes meebracht. Mmmm, smullen maar!
Vandaag - 30 maart - gingen 7 collega's (sommige in de voormiddag, anderen in de namiddag) naar een vormingsmoment over snoezelen. Snoezelen bekijken we dan als zeer ruim. Dit is namelijk alles wat te maken heeft met zintuigelijke ervaringen: voelen, horen, zien (soms ook ruiken en proeven). We merkten dat we daar eigenlijk al wel wat rond deden (zonder er ons bewust van te zijn), maar zijn toch ook weer wat nieuwe ervaringen rijker en zullen deze zeker gebruiken in de werking!