Joepie! wij doen mee met de voorleesweek. Van 18 nov tot 27 nov worden er extra veel boekjes gelezen in de kribbe (niet dat we dat anders ook niet doen naturlijk). Heel wat peuters brachten al een boekje van thuis mee. Ze vinden het dan ook superleuk wanneer hun boekje wordt voorgelezen. Volgende week mogen er zeker nog boekjes meegbracht worden. Alvast bedankt voor jullie medewerking. En veel plezier dit weekend bij het voorlezen.
De Biggetjes & Kikkertjes gingen vandaag alvast op pad om een nieuwe voorraad boekjes te halen in de bib. Elke vrijdag gaat er een andere groep in de voormiddag naar de bib. Bij de kleine peuters gaan de oudste kindjes mee. Bij de grote peuters gaan alle kindjes van de groep mee.
De Spetters makkten een knutselwerkje met gekleurd zout. Zout werd gemengd met graspt krijt in verschillende kleurtjes. De grote dozen met gekleurd zout stonden in het midden van de tafel. Alle kindjes kregen een glazen potje en een klein potje om te scheppen. Heel voorzichtig en geconcentreerd schepten ze wat zout uit de grote doos en probeerden het in hun potje te gieten. Niet zo makkelijk voor die kleine handjes! Het resultaat mag er wezen en ze waren er heel fier op!
De Spetters maakten een mooie tekening voor hun grootouders. Nadien schilderden ze een mooi kadertje om de tekening in te stoppen. Met een mooi tekstje erbij was hun cadeautje helemaal af. Wij wensen alle grootouders nog vele mooie momenten met hun kleine kapoenen.
Vorige week startten weer enkele van onze grote peuters in de kleuterschool. We wensen hen samen met hun ouders een fijne tijd bij de meester of juf en nog een dikke zoen van ons allen. Ook de andere kindjes van de Spetters en Rakkers namen afscheid van hen. Lotte, Suze, Ella, John & Tessa: het ga jullie goed!
De Egeltjes werkten de voorbije week rond muziek. Ze knutselden zelf een muziekinstumentje in elkaar. En mochten dan spelen op de speelgoedinstrumenten. Peggy bracht zelf haar kleine trommel mee.
De Beertjes wachtten vol spanning op het startschot van het turnparcours dat Christel voor hen installeerde. Met de blote voetjes lopen op bubbeltjesplastiek, op de mat tuimelen, door de tunnel kruipen of gewoon even rollebollen Het hoort er allemaal bij. Echte acrobaten!
De Spetters gingen samen met Nancy & Sarah naar de snoezelhoek om verhaaltjes te lezen. Ze luisterden en keken naar de mooie prenten in het verhaal van Kikker. Nadien laten we nog even zien hoe goed wij al torens kunnen bouwen. Wat zijn we goed!
De Spetters mochten voelen, kijken, proeven aan en van de nootjes die ze vonden in het bos of meebrachten van thuis. Vooral het proeven vonden ze super! Met de schelpjes en de ander nootjes mochten ze nadien een herfstschilderij maken. Pret verzekerd.
Een heus turnparcours lag hen op te wachten in de gang beneden. De turners & turnsters waren er kleaar voor. En daar gingen ze: de tunnel door koprol op de mat stappen in de cirkeltjes kruipen onder de lat En dan tot slot samen " de wandelende boom" gedanst. Weer een leuke voormiddag!
De Vlindertjes & Zonnetjes spelen tussen de balletjes
In de vakantie trokken de oudste kindjes van de Vlindertjes en Zonnetjes naar het ballenbad. Dolle pret met al die balletjes. Ze waren zelfs niet bang om in de tunnel te kruipen.
Christine maakte vorige week een gezichtje in een pompoen. Nancy & Soumiya trokken deze week samen met alle kindjes de slaapzaal in. In de pompoen werden kaarsjes aangestoken en er werden verhaaltjes voorgelezen over pompoenen en heksjes. De kindjes waren enorm gefascineerd door de kaarsjes en de pompoen en luisterden muisstil. Nadien wed even het licht uitgedaan en zagen ze de verlichte pompoen. Je kan hem nu bewonderen aan onze voordeur.
Els plaatste aan grote doos vol blaadjes in het midden van het lokaal. En alle Biggetjes liepen er gewoon voorbij! Tot zover hun nieuwsgierigheid. Tijd voor wat stimulatie dan maar. Ze bleven eerst wat wantrouwig op een meter afstand staan kijken, een beetje bang om eraan te komen. Maar toen werd een auto en een pop in de blaadjes verstopt! En het graaien begon.... nadien het gooien met de blaadjes..... het proeven aan de blaadjes en tenslotte gingen ze ook maar in de blaadjes zitten.
De bijtjes mochten samen met de stagaire blaadjes op een blad papier kleven. Ze mochten zelfs helpen om de lijm met een penseel op het papier aan te brengen. Sommigen waren alleen al geboeid door het kijken naar en het voelen aan de blaadjes.
Regelmatig wordt er in de groepen even zachte muziek opgezet. Alle kindjes mogen dan op de grond of de mat gaan liggen en zich ontspannen. Dit zorgt voor een rustmoment in de drukke speeldag van de kinderen.
Hip hip hoera voorTess! Ze trakteerde haar vriendjes van de Beertjes op een spetterend feestje en lekkere koekjes. De begeleidsters werden verwend met zelfgemaakte pralines. Proficiat grote (kleine) meid.
In de maand juni kochten jullie heel wat dozen wafeltjes voor de kribbe. Met de winst hiervan werd besloten om 6 dakplatanen aan te kopen. Deze zouden goed moeten zijn voor een oppervlakte van 10m x 4m aan schaduw in onze tuin. In de eerstvolgende weken worden ze geplant. Nog eens bedankt voor jullie steun.