wij nodigen jullie allen uit voor een kopje koffie met een ontbijtkoek. Dit gaat door op donderdag 27 januari van 8u15 tot 9u30. Hoe meer ouders, hoe meer vreugd!
En de ouders van de peuters? Die hun kans komt nog. We laten het tijdig weten.
De speelgoedkoffer van de Sterretjes werd in de kerstvakantie door Hilde onderworpen aan een ware make-over. Een fris wit kleurtje, enkele mooie speigels en wat kleurige stickers. En voila! Hij werd door de kindjes alvast goed onthaald. Alle nieuwsgierige neusjes gingen richting koffer: om te voelen, om te kijken, om zich te spiegelen. Bedankt handige Hariette!
Enkele Spetters & Rakkers zullen maandag voor het eerst door de schoolpoort stappen. Een volgende stap in hun kleine leventje, een ander hoodstuk dat wordt afgesloten. Wij wensen hen nog veel geluk en plezier op school. Aan de ouders: veel mooie momenten met jullie kleine 'grote' zoon of dochter.
De Rakkers & Spetters knutselden woensdag een mooie kroon in elkaar. Donderdag gingen ze dan op stap en klopten op elk deurtje van de kribbe. Met z'n allen zongen ze dan het liedje van de driekoningen, of toch het begin ervan. Maar alle begin is moeilijk en een liedje leren op één dag is zelfs voor de beste zangers een heel karwei.
Wij wensen u allen een prettig kerstfeest en een gelukkig nieuwjaar! Dat we ook in 2011 een veilige en geborgen opvang mogen zijn waar elke kind zich welkom voelt. Wij openen terug onze deurtjes op woensdag 5 januari.
De Kikkertjes & Biggetjes gingen, verkleed als Jozefkes en Mariakes, op stap door de kribbe. Op zoek naar een stalletje om in te slapen..... Neen, op zoek naar luisterende oortjes en koekjes! Ze klopten aan bij elke deur en brachten er een mooi liedeke. Vicky en haar melodica speelden 'stille nacht', terwijl de kindjes zachtjes meedansten. En dat verdiende natuurlijk een koekje.
De Spetters oefenen elke dag na het startmomentje even hun kleine nieuwjaarsbrief. En ze kennen hem al goed! De mama's & papa's mogen fier zijn op hun kleine kapoenen.
Oh! Wat doet Els nu? Emmers met sneeuw op de tafel! En wat moeten wij daarmee nu gaan doen? Voelen, proeven, sneeuwballen van maken, openwrijven op tafel, een kleine sneeuwman mee maken. Joepie! En dan nadien de opkuis! En zoals jullie zien, kunnen wij dat al reuzegoed.
De Kikkertjes knutselen al enkele dagen aan een grote kerstboom. Eerst schilderden ze een grote kerstboom in het groen. Nadien werden er kerstballen beplakt met snippertjes. En vandaag mochten de kerstballen de boom in.
Omwille van boekhoudkundige redenen zal de factuur van december reeds gedomicilieerd worden op 30.12.2010 in plaats van tijdens de eerste week van januari.
Op weg naar de bib konden we het ons niet laten om toch even te spelen in de sneeuw. Nu ja, spelen is veel gezegd. Het was voorzichtig eens voelen (brr koud), eens proeven en dan misschien eens gooien. Of gewoon kijken naar die gekke begeleidsters.
Joepie! Boekjes gaan kiezen in de bib. Met onze jasjes, mutsen, sjaals en laarsjes aan stapten wij dapper door de sneeuw. Toch wel een avontuur, zo door de sneeuw stappen. Na enkele verdwaalde sneeuwballen en vlokjes kwamen we zonder vallen aan. En dan kiezen.....uit zoveel boekjes. Eerst even kijken of dit wel een leuk boekje is. Alle kindjes keken met veel interesse in de boekjes en hielpen Christine en Chris bij het kiezen. Met onze zak vol nieuwe boekjes om te vertellen trokken we dan weer naar de kribbe.
De kindjes van de Beertjes mochten deze week kennis maken met verschillende activiteiten rond papier. Ze mochten tekenen op krantenpapier (nadat ze eerst de krant even bekeken, zoals mama & papa). Sommigen krabbelden erop los, terwijl anderen de foto's en lettertjes bestudeerden. Woensdag kwam Miep de Muis (een papieren vingerpopje) op bezoek. Met een grote tekening, verf en snippers vertelde ze een leuk verhaal. De snoetjes van de kinderen spreken voor zich. De volgende dag stond er plots een doos in het lokaal.....en niemand durfde ernaar gaan kijken. Tot er toch één moedige kerel het initiatief nam! Ooooh, allemaal snippers! De vuilbak in, dachten de Beertjes. Maar dat was niet de bedoeling. Met wat bijsturing van Christel begonnen ze dan toch met de snippers te spelen. En dan kon de pret niet op natuurlijk! En vandaag lagen er plots cadeautjes op tafel, allemaal ingepakt in papier natuurlijk. De nieuwsgierigheid was groot en de verpakking werd al vlug stuk getrokken. Wat een leuke week.
Hoera! De Sint is langsgeweest in de kribbe. Hij bracht in elke groep wat nieuw speelgoed. En de kindjes hebben er vandaag al fijn mee gespeeld. Danku Sint!
Af en toe zou je wel een vlieg willen zijn om eens een kijkje te nemen in de groep. Me omtoveren tot een vlieg kan ik nog niet, maar even binnengluren en enkele foto's nemen kan ik wel. En zo kreeg ik deze mooie beelden: * Annelise die samen met Margot in een boekje kijkt en in brabbeltaal vertelt wat ze ziet * Sarah & Nassim die geconcentreerd spelen * Edward die me iets duidelijk wil maken
Hip,hip, hoera voor Marie! En dan is het tijd voor een dansje. Met onze nieuwe pietenhoed! Hopelijk ziet de Sint hoe mooi wij kunnen dansen en brengt hij wat nieuw speelgoed.