Inhoud blog
  • Je suis Charlie
  • Besparingen hoger onderwijs
  • De felbevochten Vlaamse regering is daar
  • Fel bewogen periode
  • Regionale regeringsonderhandelingen zetten federale onderhandelingen vast
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Mijn kijk op de actua
    Een jonge en verfrissende blik op het politiek landschap in België
    01-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het einde van de verkiezingen, het begin van de onderhandelingen

    Hallo wereld

    Zondag 25 mei was het de 'moeder der verkiezingen'. De dag des oordeels, wie de stem van het volk kreeg om vijf jaar lang Vlaams en federaal te regeren. Ook waren het Europese verkiezingen maar daar had ik een apart gevoel bij.

    Ikzelf had mij al ingelaten met de verkiezingen lang tevoren. De aanloop naar verkiezingen is altijd een massale 'vechtpartij' tussen partijen onder elkaar. Coalitiepartners of ex-kartel partners maakt allemaal niet uit, in een verkiezingsperiode is het iedereen tegen iedereen. Het leek wel of we terugkeerde naar de oertoestand van Hobbes. Maar in deze verkiezingsaanloop was de wolf dan wel de N-VA. Er was een grootse schrikcampagne van elke partij tegen de N-VA. De N-VA wou (volgens de partijen) de index volledig afschaffen, het huis van leefloners en werklozen afnemen, pensioenen verlagen, werklozen in de armoede duwen enzovoort.. Om een lang verhaal kort te maken, de N-VA ging meer armoede creëren en nog erger volgens links: "de armen armer maken en de rijken rijker". Van dit alles was volgens mij niets aan. De N-VA wou de automatische index gewoon inperken en deels afschaffen (niet voor de werkloosheidsuitkeringen,leeflonen en pensioenen). Ook wilden zij loonlasten en lasten in het algemeen naar beneden zodat de armere klassen, middenklasse én rijkere klasse er beter van wordt. Zij stelde wel een paar drastische maatregelen voor, maar die zijn nu eenmaal nodig om de welvaartsstaat te behouden. Ik steun volledig dit idee en dus ook het plan 'v' van de N-VA. Dit is naar mijn mening ook de enige correcte aanpak voor het behoud en zelfs verbetering van onze welvaartsstaat.

    Dit terzijde en kijken we eens naar de uitslagen van de verkiezingen. De N-VA behaalde een roemrijke overwinning met meer dan 30 procent op Vlaams en rond de 25 procent federaal. Mijn democratisch denken gebied mij te zeggen dat ik verwacht dat de N-VA in beide regeringen moet zitten.. Maar dit is ver van zeker. Aan Franstalige zijde heeft de PS de voorzichtig de overwinning gehaald maar is wel kort gevolgd door de MR. Het probleem is nu voor de N-VA dat ze niet 'incontournable' zijn zoals ze gehoopt hadden. Ze hebben een sterk mandaat maar niet zo sterk dat ze sowieso mee regeren. Bart de Wever heeft wel de informateurs rol gekregen van de koning om federale onderhandelingen te leiden dat is alvast iets democratisch. Ook op Vlaams vlak heeft De Wever de rol als onderhandelaar gekregen. Dit vind ik is niet meer als normaal. De Wever heeft meer dan 300 000 voorkeursstemmen achter zijn naam. Dat alleen al is een enorm aspect waarmee rekening mee moet gehouden worden. Ook als we de kaart van Vlaanderen bekijken kleurt ie bijna helemaal geel, dat geel (N-VA dus) negeren zou heel ondemocratisch zijn en heel wat ophef en rebellie creëren.

    Dat was de voorgeschiedenis wat er zich heeft afgespeeld en mijn zicht daarop. Nu heeft De Wever al een week de onderhandeling geleid, eerst over het Vlaams niveau en dan over het federale. Bruikbare of nuttige info kan je niet echt halen uit de artikels en interviews die verschijnen in de media. Het blijft een beetje tasten in het donker, maar wat ik al wel kan stellen is dat de socialisten het erg hard spelen. De dag na de verkiezingen (afgelopen maandag dus) was er een debat in Terzake. Het debat was tussen alle kopstukken van de grote Vlaamse partijen. Wat mij opviel was dat Bruno Tobback (SP.A) heel erg arrogant was. Ik had het gevoel dat hij een beetje het 'enfant terrible' was van de avond. Hij brak De Wever een beetje af en sprak vol lof over de verwezenlijkingen onder Di Rupo. De andere partijen (open VLD & CD&V) waren echter vele gematigder en hielden alles nog open. Vanaf dat moment aan zag ik meteen welke kant het op ging gaan, het gaat een moeizame onderhandeling worden voor De Wever sowieso zonder SP.A en de PS. Als de Wever faalt en de VLD en CD&V houden zich aan de klassieke tripartite dan krijgen we weer een PS leiding waarschijnlijk. Wanneer dit zou gebeuren zou dit volgens mij een ramp zijn voor ons land en Vlaanderen. De Vlaamse ondernemers roepen op het vormen van een Vlaams front tussen de N-VA, VLD en CD&V. En veel andere mensen uit mijn omgeving (incluis mezelf) pleiten ook voor dit Vlaams front op beide niveaus. Nu is het afwachten geblazen op duidelijke berichten over de stand van onderhandelingen. Ik ben benieuwd hoe het uit zal draaien. 

    Ik volg de media op de voet met mijn vaste kritische blik dus vanaf er meer bekendmakingen zijn van de onderhandelingen kan je van mij telkens een technische en gedetailleerde mening verwachten. Blijf mijn blog dus zeker volgen!

    01-06-2014 om 00:00 geschreven door Joeri Vandendriessche  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    Tags:Politiek Vlaanderen Actua
    27-05-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerste bericht, de motivatie achter deze blog
    Hallo wereld!
    Mijn eerste blogbericht op mijn eerste blog. Voelt nog wat ongewoon maar dat zal wel beteren met de tijd. In dit blogbericht wil ik toch nog even de motivatie achter mijn blog weergeven.
    Aangezien ik zeer geïnteresseerd ben in politiek en maatschappelijke evoluties volg ik de media en de politiek nauwgezet. Maar door die interesse heb ik ook de nood om mij te uiten naar de wereld toe. Vaak bij bepaalde zaken of onderwerpen heb ik vaak een mening of een kijk die in wil verkondigen of om mijn invalshoek te tonen aan geïnteresseerden. Dus dacht ik bij mijn eigen "Waarom start ik geen blog?" En voila hier is het resultaat. Mijn blog is gestart!

    Wat kunt u verwachten in mijn blog?
    U kunt mijn kijk op alle politieke gebeurtenissen verwachten. Dit geldt zowel voor binnenlandse als buitenlandse gebeurtenissen.
    Mijn bedoeling is om u niet zozeer een neutrale maar wel een verfrissende en jonge kijk te geven op de politiek. Ik acht dit wel nodig in een samenleving geleid door toch wel een oudere generatie. Ik ben zelf 17 jaar dus ik sta op het punt om over te gaan in een 'volwassen' persoon. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat ik mij niet jeugdig meer voel, integendeel. Dus de rode draad doorheen de blog zal wel duidelijk zijn; mijn verfrissende, heldere en jeugdige visie/blik op het politieke gebeuren.

    Blijf me zeker checken! 

     

    27-05-2014 om 00:00 geschreven door Joeri Vandendriessche  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (3 Stemmen)


    Archief per week
  • 05/01-11/01 2015
  • 11/08-17/08 2014
  • 28/07-03/08 2014
  • 23/06-29/06 2014
  • 02/06-08/06 2014
  • 26/05-01/06 2014

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs