Compostela 18 mei - 1 juni 2016
Inhoud blog
  • Dag 14: woensdag, 1 juni - Compostela en terugreis
  • Stapdag 12: dinsdag 31 mei - van Arca naar Compostela
  • Zondagavond, 29 mei - aanvulling
  • Stapdag 11: maandag 30 me - Van Melide naar Arca
  • Stapdag 10: zondag 29 mei - van San Roman da Retorta naar Melide
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    01-06-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 14: woensdag, 1 juni - Compostela en terugreis

    Woensdag, 1 juni 2016

     

    https://plus.google.com/photos/102497882852892734023/albums/6291724131190938225

     

    De laatste dag is aangebroken. Iedereen kan nu op eigen tempo zijn valies voor de allerlaatste keer dicht doen, rustig genieten van het uitgebreide ontbijt... En de zon is reeds vroeg van de partij.

    We hebben met een groepje afgesproken om 9.15 u. naar het centrum te trekken. De valiezen worden opgeborgen in een afzonderlijke ruimte.

    Het is een klein half uurtje stappen naar de kathedraal. We nemen de weg doorheen het park. De lucht is vandaag mooi hemelsblauw gekleurd. Iedereen is het er over eens, gelukkig dat we niet zo'n warm weer hebben gehad om te stappen.

    Aangekomen aan de kathedraal nemen we eerst een kijkje in de naastliggende 'Parador'. Het plein voor de kathedraal is al heel goed bevolkt en de souvenirkraampjes doen goede zaken.

    Daarna bezoeken we de kathedraal zelf. Eerst, terwijl er gelukkig nog geen aanschuiffile is, groeten we het beeld van Jacobus en kunnen we stiekem toch een foto maken. In de crypte laten we kaarsjes branden, of beter gezegd, lichtjes aansteken. Naargelang het bedrag dat je in de gleuf stopt, brandt het lampje langer. Volgens de meegekregen intenties deponeren we onze centen.

    Daarna gaat het aar het schip van de kerk. We bewonderen het prachtige koor. Links en rechts, iedereen staat met een fototoestel in aanslag om het prachtige gouden belegde retabel te fotograferen.

    Terwijl de vrouwen zich bezig houden in de kathedraalshop, besluit ik, samen met mijn kamergenoot het museum te bezoeken. Het is lang aanschuiven om aan een kaartje te geraken... met als gevolg dat we nog slechts een half uurtje hebben om snel, snel... het huis van de bisschoppen en het museum te doorlopen. En tot overmaat van ramp, er mag in het museum niet gefotografeerd worden. Alhoewel ik zie dat er sommigen het toch doen, durf ik het deze keer niet aan, in iedere kamer hangen camera's. In de laatste kamer, net voor het verlaten van het museum, heb ik er dan toch een paar gemaakt.

    Het einde van het museum brengt de bezoeker in de kathedraal. Het is ondertussen reeds 11.30 u. geworden en bijna alle banken zijn ingenomen. Kamergenoot Eric bezet snel twee banken terwijl ik vlug onze Okra-vrienden ga opzoeken. We hebben toch een zitplaats om de pelgrimsviering a 12.00 u. te kunnen volgen. Maar veel zal ik van de Spaanse homilie niet voortvertellen.

    Na de mis hebben we afgesproken aan de monument met de paarden. Jan heeft in een restaurant het laatste middagmaal voor de groep gereserveerd. Het is wel even ongeduldig wachten op enkele laatkomers. Ze hadden de duur van de mis langer ingeschat. Niet erg, we zijn de gehele week stipt geweest, het kan nu ook op die 5 minuutjes niet komen.

    Jan leidt ons naar het restaurant Meson 'A Charca'. Voor 15 euro hebben we keuze uit diverse voorgerechten, hoofdschotel, dessert, water en wijn. En om te tonen wat we allemaal hebben gekozen, is de beste manier alles op foto vastleggen. Zo kunnen we ook na twee weken stappen ons misschien wagen aan een geïllustreerd Spaans kookboek.

    Tegen 14.45 u. keren we terug,onze een brandende zon, naar ons hotel om de valiezen op te pikken. De bus is aangekomen en brengt ons naar de luchthaven van Lavocolla. Alles verloopt vrij vlot en het is nog wel even wachten. Om 17.15 u. kunnen we aanschuiven om het vliegtuig in te stappen. Met wat vertraging kunnen we richting Madrid. 17.50 u.: het vliegtuig kiest het luchtruim. We landen om 18.45 u.

    We moeten ons reppen... Het is een lange weg te gaan naar de plaats waar we moeten aan boord gaan. Als we er aankomen hebben we nog net 2 minuten voor ze afsluiten. Ik moet mijn identiteitskaart tonen... maar vind die ondertussen niet. Gelukkig laten ze me aan de hand van mijn persmedewerkerskaart toch door. Gelukkig maar... en hoe we ook zoeken en alles onderste boven draaien, nergens is mijn geldbeugel met bankkaarten, rijbewijs, identiteitskaart nog te vinden...

    Stipt zoals aangeduid, 19.40 u., neemt het vliegtuigtuig, een A321 de take-off. We verlaten het zonnige Spanje en landen om 22.00 u. een verzopen België. We kunnen wel een trui gebruiken.

    Na het opnemen van onze bagage trekken we naar de klaarstaande busjes. We nemen afscheid van elkaar. Het is een mooie veertiendaagse geworden. Iedereen kan nu met zijn eigen leven weer verder.µ

    Voor mij begint het alvast met bankkaarten te blokkeren, naar politie te trekken voor aangifte verlies identiteitskaart.. Ik had het liever anders gewenst... maar ja...

    Bedankt iedereen, bedankt Jan.





    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    Archief per week
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 08/02-14/02 2016
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs