Compostela 18 mei - 1 juni 2016
Inhoud blog
  • Dag 14: woensdag, 1 juni - Compostela en terugreis
  • Stapdag 12: dinsdag 31 mei - van Arca naar Compostela
  • Zondagavond, 29 mei - aanvulling
  • Stapdag 11: maandag 30 me - Van Melide naar Arca
  • Stapdag 10: zondag 29 mei - van San Roman da Retorta naar Melide
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    19-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 1. Vlucht Zaventem - Madrid - Asturias



    Donderdag, 19 mei 2016


    - Met taxibusjes naar Zaventem


    - Vlucht Zaventem - Madrid


    - Vlucht Madrid - Oviedo


    - Intrekken in hotel 'Grand Hotel Espana'


    - Tapas in restaurant El Ovetense


    - Geleid bezoek aan het oude stadgedeelte van Ovieda


    - Vrij bezoek aan de kathedraal San Salvador


    - Vrije tijd


    - 20 u. Avondmaal


     


    https://plus.google.com/photos/102497882852892734023/albums/6286452432624159521


     


    's Morgens worden de deelnemers met twee busjes opgehaald. Busje 1 vertrekt uit Oostende en verder naar Loppem, Aalter en zo naar de luchthaven. Busje 2 start in Ieper, gaat via Roeselare, Kortrijk, Waregem, naar Zaventem. Wij bereiken met busje 2 Zaventem om 5.30 u. Alles verloopt vlot, de taxi mag rechtstreeks naar de parking rijden. Ook aan de controletent mogen we onmiddellijk verder. Groep 1 wacht ons reeds binnenin de luchthaven op.


    Om 5.45 u. gaan we onze bagage deponeren aan de balie van Iberia. De dames wachten zelfs op passagiers, we zijn de enigen die zich op dat moment inchecken. Daarna zetten we ons nog wat samen rond de koffietafel om wat te keuvelen. We hebben nog een uur wachttijd. Wat een verschil bij twee weken geleden voor een van onze deelnemers die toen ook het vliegtuig moest halen!


    Om 7.00 u. zetten we onze tocht verder. Eerst de controle van de handbagage. Dat neemt wel wat tijd in beslag, riemen en schoenen uit, alles in de bakjes deponeren. En dan kunnen we verder door de verschillende winkels naar gate A48.


    Om 7.45 u. begint de 'boarding', het instappen in het vliegtuig, een A321


           A321: lengte 44,5 m - spanwijdte vleugels 34,1 m - 200 zetels.


    7.55 u. Het vliegtuig taxiet naar de startbaan en we krijgen de uitleg over het gebruik van de reddingsvest en het zuurstofmasker.


    8.05 u. Take-off. We krijgen de melding van de piloot dat de Franse verkeersleiders in staking zijn en daardoor lager moet vliegen. De vlucht zal 10 minuten langer duren, aankomst in Madrid om 10.30 u. i.p.v. 10.20 u.


    Maar wat blijkt... het vliegtuig is er sneller, om 10.00 u. moeten we reeds onze 'seatbelt' vastmaken. We gaan aan het dalen en krijgen zicht op de grote stad Madrid, badend in de zon.


    Om 10.15 u. staan we reeds aan de grond van de luchthaven in Barajas, de 'Aeroporto Alfonso Soares'. We brengen een uurtje door in de wachthall bij gate A56.


    11.15 u. Boarding voor vlucht naar Asturias.


    11.45 u. Met 5 minuten vertraging taxiet het vliegtuig naar de startbaan.


    11.55 u. Het is een voor een aanschuiven voor de take-off. Er zijn nog ... wachtenden voor en reeds 4 wachtenden achter ons.


    Het landschap is zeer gevarieerd, besneeuwde bergtoppen, een puzzel van akkerland, en daarna de mooie groene vlakten van Asturias. Het weer verandert, naarmate we Asturias naderen is het meer bewolkt. We dalen zelfs door een wolk, maar het is toch 20° C. Zo bereiken we om 12.45 u. de luchthaven van Asturias in Aviles.


    Onvoorstelbaar snel is onze bagage er! De bagageafhandelaars in Zaventem mogen hier eens een lesje komen nemen! En zo staan we enkele minuten later reeds voor de luchthaven en kunnen we onze bagage stapelen in een klaarstaande grote bus. Er is ook een lieftalige dame bij, Regina wordt onze gidse tot 16 uur.


    Met 35 km voor de boeg kunnen we reeds om 13.15 u. vertrekken richting Oviedo. Wat is het landschap hier toch bijzonder groen. Links van ons zien we de zee en al snel bereiken we de stad Oviedo. Onze gidse laat de bus een kleine stadrondrit maken. En zo bereiken we reeds om 13.45 u. het Grand Hotel Espana.


    De kamers worden verdeeld en om 14.30 u. worden we beneden verwacht.


    (wordt vervolgd)


     


     







    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail *
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (1)

    20-05-2016
    de camino!

    wij wensen jullie allen een prachtige wandelvakantie!



    20-05-2016, 09:21 geschreven door Lieve Nys
    Archief per week
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 18/04-24/04 2016
  • 22/02-28/02 2016
  • 08/02-14/02 2016
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs