s Morgens niks meer te merken van het onweer van de nacht. De zon schijnt volop. Brisbane laten we dan maar achter ons. Vandaag bevinden we ons ter hoogte van de Gold Coast maar opnieuw kiezen we ervoor het hinterland te bezoeken in plaats van de toeristisch uitgebouwde kuststrook. Alweer een ander NP wacht op ons. Het Springbrook NP met vele schitterende lookouts (prachtige (ver)gezichten op valleien en watervallen met leuke rainforestpaadjes erheen). The best of all lookout was inderdaad fantastisch en zijn naam meer dan waardig. NaturalBridge is een rots waar een waterval naar beneden dondert en zich een weg zoekt onder het gesteente. In de grot leven glimwormen. Onderweg naar ByronBay dronken we een biertje op café waar Christophe opmerkte dat de klok een ander uur aanwees dan ons uurwerk. Inderdaad hier (in New South Wales) is het al een uur later dan in Queensland, dus nog maar eens ons uurwerk verzet. Als we alles goed gevolgd hebben, bedraagt het uurverschil met België ondertussen al 10u! Dat belooft voor als we terug zijn. Daar beginnen we nu stilletjesaan al af en toe aan te denken onze laatste vrijdag vandaag in Australië Maar we genieten er nog steeds volop van! Vandaag zagen we opnieuw een prachtig stukje Australische natuur!
Na de overnachting in Maryborough, weer op pad. Op naar Nambour. Daar mόesten we stoppen bij de grote ananas. We proefden een glaasje ananassap (superlekker!) en de macadamian nuts, (beter gezouten dan geroosterd). We zagen vandaag dan ook verschillende ananasvelden en macadamian nuts-gaarden. Vanuit Nambour verkozen we een scenic tocht door het binnenland boven het afschuimen van de SunshineCoast. Dit bleek een terechte keuze! De autoweg kronkelde doorheen een berglandschap met steeds weer schitterende uitzichten op de valleien, bergen en op de achtergrond de zee. We bezochten het Mapleton Falls NP en het Kondalilla NP, beide met leuke watervalletjes. In Montville stopten we voor een biertje dat we dronken op een terras met een fabuleus uitzicht. In de verte zagen we een regenstorm voorbij trekken. Nabij Maleny kregen we een prachtig zicht op de GlassHouseMountains. Einddoel vandaag was Brisbane. Daar kwamen we ongelukkig genoeg aan tijdens het spitsuur. We stonden een uur of twee in de file. Toen we aankwamen waar we wouden overnachten bleek dat daar die avond net een belangrijke cricketwedstrijd gespeeld werd (de kangoeroes tegen de kiwis) waardoor het superdruk was en alle motelletjes volgeboekt waren. We besloten dan maar om door te rijden tot in Ipswich. We zaten nog maar net terug in de auto of het begon daar toch te onweren! Gigantische bliksemflitsen, donkere hemel alsof het nacht was en stortbuien. Rijden op de snelweg was vreselijk! Ik was helemaal ongerust, begin deze week raasde immers ook een storm door Brisbane waardoor een heleboel schade aangericht werd en zelfs enkele doden vielen. Gelukkig raakten we levend en wel in Ipswich. Ook deze storm (bleek de volgende dag) veroorzaakte veel schade in Brisbane. Het noodweer is hier al de hele week het hoofdpunt in het nieuws.
Ondanks de voorspelde storm was het schitterend weer op FraserIsland! s Morgens vroeg opgestaan en opgehaald door de tourbus. Met de bus op het zandeiland tussen de bomen door geslierd tot aan de overkant. We hadden alweer geluk want we zagen onderweg twee dingos (zeer zuivere wilde honden). Aan de overkant van het eiland maakten we een lange rit met de bus op het strand tot bij EliCreek. Vervolgens het wrak van de Maheno en de Pinnacles bewonderd. Deze Pinnacles (niet te verwarren met de Pinnacles aan de westkust) waren gekleurde zandrotsen. Na de lunch reden we naar Central Station en maakten we een wandelingetje langs Wanggoolba Creek, daar zagen we een aal in het kreekje, een grote hagedis aan de andere kant van de boardwalk en niet parasitaire varens op de bomen. Laatste stop: LakeMcKenzie met zon - blauw water en wit zand strand als in de boekjes. We zaten weer lange tijd op de bus vandaag maar we hadden ervoor gezorgd dat we vooraan zaten dus hadden we heel goed zicht en de rit op zand met zon grote 4WD bus was best spectaculair. Blij dat we een dagje gewacht hadden om Fraser te bezoeken en zeker blij dat we het niet overgeslagen hebben. Weer een avontuurtje rijker!
HET REGENT NOG ALTIJD!!!!! En de voorspellingen voor de rest van de week zijn ook niet goed. Tsjuu toch! Moeten wij daarvoor helemaal naar Australie komen?! Hopelijk komt daar toch verandering in en liefst morgen al want dan gaan we naar Fraser Island regen of geen regen! Vandaag dan maar internetten en naar de barber. En weer maar eens lekker eten om ons te troosten J
Opnieuw een lange afstand voor de boeg. Bijna 400 km tot in HerveyBay. Ook hier geen kapper gevonden. Bovendien regent het dat het giet! t Zit ons precies niet mee maar daar trekken we ons niet teveel van aan. In de supermarkt hebben we allerlei lekkers gekocht voor een heerlijke kaasschotel met een lekkere fles rode wijn! Ondanks de regen zullen we er een gezellige avond van maken! Hopelijk is het weer morgen beter want dan willen we FraserIsland (een zandeiland) bezoeken.
Lazy Sunday! Eerst een lange afstand afgelegd tot in Rockhampton. Daar nog een laatste keer de was gedaan en een kapper gezocht om Christophe terug ordentelijk te krijgen maar aangezien het zondag was, geen kapper gevonden. Dan maar wat genikst en s avonds een steak gegeten want Rocky is de beef capital van Queensland!
Twee nationale parken. 1. CapeHillsborough NP: eerst een kort wandelingetje door mangrove en open forest en daarna een blik geworpen op het plaatselijke strand. Het wandelingetje was heel mooi en afwisselend. 2. Eungella NP: eerst een blik geworpen op het sky window (een prachtig vergezicht van de vallei en neem vergezicht hier maar zeer letterlijk!) en daarna een wandelingetje gemaakt in het rainforest nabij BrokenRiver. Opnieuw een fijn, mooi uitgewerkt wandelpad in prachtige natuur. Ten slotte hebben we ook gezien waar Eungella NP bekend voor staat: de platypus! Het vogelbekdier is een bruin glad diertje dat even aan het wateroppervlak komt drijven om daarna weer onder te duiken, moeilijk te zien op de foto maar we hebben het echt gezien hoor! Na het spotten van dit bijzondere eierleggende zoogdier met snavel, konden we met een gerust hart uit Eungella vertrekken om de nacht door te brengen in Mackay.
De veelbelovende WhitsundayIslands! Met de boot eerst naar een uitzichtpunt om postkaartfotos van de eilanden/baaien te kunnen maken. Dit viel een beetje tegen, het uitzicht was mooi maar niet om te zeggen subliem postkaartachtig OokWhitehavenBeach, het 6 km lange witte pure white silicon zandstrand, was best wel mooi maar niet het spectaculaire magische witte zandstrand dat de reisbrochures beloven. Wat niet wil zeggen dat we er niet van genoten hebben! Terwijl wij zwommen en ons insmeerden met hetwitte zand dat huidreinigende krachten toegekend wordt (t is te zeggen: één van ons twee smeerde zich in, voor de goede orde laat ik in het midden wie van de twee), zorgden onze boottourorganisatoren voor een BBQ. Beetje zanderig maar best lekker! Daarna nog maar eens snorkelen, voor de tweede keer in het Great Barrier Reef. Het was er mooi maar toch iets minder dan onze vorige snorkeltour. De variatie aan vissen was alweer prachtig maar het koraal was ook hier iets minder kleurrijk. En daarmee wordt ook deze toeristische must-see toegevoegd aan ons lijstje, WhitsundayIslands check!
Van Ingham naar AirlieBeach. De zon is terug! Eerste stop was BigCrystalCreek maar daar was niet echt iets te zien. Dan maar naar Townsville. Daar brachten we een bezoek aan Reef HQ, aquariums met verschillende bewoners uit het Great Barrier Reef. Hier konden we droog bewonderen wat we voordien al snorkelend zagen. In één aquarium zaten visjes die we gelukkig nog niet snorkelend ontmoet hadden: verschillende soorten haaien, de reef sharks konden we nu eens vanuit onderaanzicht bestuderen. Opmerkelijk waren ook de zeepaardjes en nemo waar we in het rif tevergeefs naar gezocht hadden (hij zat toen waarschijnlijk net bij de tandarts haha J).
Woensdag kort samengevat: In het Edmunt Kennedy NP konden we een Mangrove Boardwalk volgen waar we verondersteld waren ten zeerste op ons hoede te zijn voor de salties (zoutwaterkrokodillen), we waren er niet gerust in (zie foto). Mangrove hebben we gezien, krokodillen natuurlijk (gelukkig?) niet. Volgende bezienswaardigheid: Forest drive in Cardwell, met Cardwell lookout en vooral veel forest. In Lucinda zagen we s werelds langste sugar loading jetty, maar spijtig genoeg geen schip. Langs de wegen vandaag: veel bananenplantages en suikerrietvelden. Volgende hoogtepunt: een door koeien bevolkte kronkelweg naar boven voor een uitzicht op de Wallaman Falls: de langste waterval van Australië, yeah toch wel spectaculair. Overnachting in Ingham, leuk stadje met veel voorzieningen maar de Chinees kan toch niet tippen aan Fu Lai uit Oudenaarde ;)
PS In Ingham zit het vol wallabys, we kwamen langs de plaatselijke voetbalvelden en daar zaten er echt ontelbaar veel en vanuit onze hotelkamer kunnen we er ook zien. Maar aangezien die hier echt int stad zitten, vinden wij dat die niet tellen als echte wilde J
Door het Atherton tableland van Cairns naar MissionBeach gereden. Dit landschap was totaal anders dan we tot nu toe in Australië gewoon waren. Het is helemaal groen en heuvelachtig, het deed denken aan Schotland. Zeker ook omdat het weer vandaag niet zo denderend was: het was de hele dag bewolkt en miezerig. De lucht is zeer vochtig en warm, heel anders dan het droge hete binnenland. Een bochtige baan kronkelde tot de top van een heuvel/berg (bijna autoziek!). We bezochten twee meren waar een vriendelijk stel Hollandse Australiërs ons wees op een red dragon (zie foto). Hier zijn ook verschillende watervallen in tegenstelling tot in centraal-Autralië niet uitgedroogd- te bezichtigen. Een andere bezienswaardigheid was de curtain fig tree (zie foto). Na 275 km aangekomen in MissionBeach, leuk stadje met een fotogeniek strand. Onze reis zuidwaarts is goed ingezet.
Vandaag staat opnieuw een toeristische attractie op het programma: Kuranda. Zoals onze reisgids stelt: het gaat hier niet om de stad maar om de weg erheen. We zijn vertrokken met de skyrail (7,5 km lange kabelbaan). Je zweeft in een eitje boven het regenwoud. Cabinekes zijn altijd leuk! Er waren 2 tussenstops met boardwalk: 1. Red peak, in het regenwoud; 2. BaronFalls. In Kuranda zelf waren er verschillende toeristische attracties. Wij kozen voor een boottochtje, we hadden geluk, er zat net een babykrokodilletje op een tak aan de oever, verder een paar schildpadjes en niet te vergeten de blauw-oranje mussen die de boot volgden. In Kuranda maakten we ook een wandelingetje op een paadje door de jungle, veel akelige geluiden, we waren niet echt op ons gemak. We zagen vooral veel Belgische kalkoenen (ik noem ze zo omdat ze een zwart lijf hebben, een gele kraag en een rode kop) en opnieuw een supergrote hagedisachtige. De terugweg naar Cairns was niet minder spectaculair: met de scenic railway: een oude stoomtrein over bruggen en tunnels door de bergen met prachtige vergezichten op de valleien. Een boeiende maar vermoeiende dag!