For this blog to translate into language of your choice? Select your language below.
2 prachtige pps-jes hierboven van Godelieve en ook Mama rechts heeft ze gemaakt Klik op de banner en bekijk nog veel meer moois op haar blog
Klik op de banner hier beneden en ga eens langs bij Lenie voor nog meer moois Alle Ave Maria pps-jes hierboven zijn van haar
Gastenboek
Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
Wonder
11-12-2008
H Franciscus van Assisi
Franciscus van Assisi (Assisi (Umbrië), 1181 - aldaar, 4 oktober 1226) leefde als religieus, werd de stichter van de kloosterorde van de Franciscanen of Minderbroeders, en werd heilig verklaard door paus Gregorius IX op 16 juli 1228.
In 1181 wordt Franciscus in Assisi geboren. Zijn vader Petrus van Bernardone is een lakenkoopman en op het moment van zijn geboorte is de vader voor zaken in Frankrijk. Zijn moeder geeft hem de naam Giovanni (Johannes). Zijn vader geeft hem bij thuiskomst de naam Francesco (Fransman).
In zijn jeugdjaren leefde hij -volgens zijn eerste biograaf Thomas van Celano- als een wildebras. Die stelde dat zo voor om het contrast bij zijn bekering beter uit te laten komen. Waarschijnlijk was Franciscus echter ook in zijn jeugd al een creatief en fijngevoelig mens. Hij wijdde zich aan de liefde, streefde naar de ridderslag en gedroeg zich bij tijd en wijle als minnezanger of troubadour.
Na een veldslag tussen zijn geboorteplaats Assisi en de stad Perugia in 1202 werd hij gevangengezet. Daarop volgde een periode van ziekte. Weer aan de beterende hand werd Franciscus bijzonder getroffen door het leed van de melaatsen, die in zijn tijd volledig uit de samenleving werden verstoten. Volgens zijn Testament bracht de Heer hem in hun midden en bewees hij hun barmhartigheid. Naar aanleiding daarvan bekeerde hij zich tot een leven van armoede, gebed en dienstbaarheid aan de armen, ontevreden over de leegheid van zijn leven. Later, in 1205, kreeg hij een visioen in het kerkje van San Damiano. Hij wist zich aangesproken door de daar afgebeelde Gekruisigde: 'Franciscus, ga en herstel mijn huis'. Hij trok zich als een kluizenaar terug in de eenzaamheid en wijdde zich aan de melaatsen, het herstellen van kerkjes en aan het gebed. Zelf wilde hij de allerarmste zijn, en hij bedelde zijn dagelijks voedsel bij elkaar, daarvan delend met anderen die nog minder hadden dan hij. Vanaf dat moment werd zijn enige geliefde 'Vrouwe Armoede'. Zijn vader, die van mening was dat zijn zoon tot de rang van dorpsgek vervallen was, probeerde hem met dreiging en verleiding terug te laten keren naar een werelds leven. Uiteindelijk legde Franciscus in de lente van 1205 tijdens een scène op het plein bij de bisschop zijn kleren aan de voeten van zijn vader (die ze immers betaald had), en wijdde zich toe aan God met de woorden: "Nu kan ik werkelijk zeggen: Onze Vader in de hemel", waarop de bisschop zijn mantel om hem heen sloeg. Als Bernardus van Quintavalle en Petrus Cattani zich in 1208 bij Franciscus willen aansluiten, raadplegen zij met zijn drieën het evangelieboek van de kerk van Sint Nicolaas om te ontdekken hoe hun leven eruit moet zien. Zij stuiten daarbij op drie teksten:
"Als je onverdeeld goed wilt zijn: ga alles verkopen wat je hebt en geef het aan de armen en je zult een schat in de hemel hebben.
Kom dan om mij te volgen." (Mt 19,21)
"Neem niets mee voor onderweg, geen stok, geen reistas, geen brood en geen geld, en ook geen extra kleren." (Lc 9,3)
"Wie achter mij aan wil komen, moet zichzelf verloochenen en dagelijks zijn kruis opnemen en mij volgen."
Dat is wat zij vervolgens naar vermogen doen, en daarmee is de franciscaanse beweging begonnen. In hetzelfde jaar 1208 gaf de abt van het Benedictusklooster op de Monte Subasio het kerkje van Portiuncula in het dal bij Assisi in bruikleen aan Franciscus om het tot het centrum van zijn nieuwe beweging te maken.
Franciscus was de belichaming van een nieuw persoonlijk gekleurd soort vroomheid binnen het christendom, waarbij de ontwikkeling van het individu en diens persoonlijke gaven en talenten van grote betekenis waren. Tegelijk hechtte hij grote waarde aan het behoren tot een groep gelijkgezinde gezellen, een broederschap, waarin men in elkaars noden en behoeften kan voorzien. Franciscus schreef aan het einde van zijn leven een lofzang op de natuur, het Zonnelied. Hierin bezingt hij 'de dingen van de hemel' - broeder zon en zuster maan en de sterren -, 'de dingen van de aarde' of de vier elementen - broeder wind en zuster water, broeder vuur en zuster aarde -, en tenslotte de levensweg van de mens. Franciscus zag het op zich nemen van wat het leven te dragen geeft als een van de manieren om dichter bij Christus te komen. Wanneer hij opmerkte 'draag uw kruis', bedoelde hij 'neem uw lot op u', 'draag uw deel van het lijden'. Franciscus wees niet alleen het lijden niet af, hij hechtte ook grote waarde aan de natuur, die hij een prachtige weergave vond van hoe de Schepper voor ons zijn wil, en ons draagt en in leven houdt. Dat gebeurt door de afwisseling van ieder weer zoals Franciscus in zijn Zonnelied zingt.
Rond 1219-1220 ontstonden er problemen in de broederschap. Franciscus, die in het Midden-Oosten verbleef, keerde daarom terug naar Italië en legde het ambt van minister-generaal van de broederschap neer. Petrus Cattani volgde hem op, en na diens dood broeder Elias Bombarone. Franciscus schreef intussen een nieuwe regelredactie, waarbij hij naar eigen zeggen van de vele kruimels één hostie wilde maken (met andere woorden: hij maakte er een meer geordend geheel van). Op 29 november werd de nieuwe orderegel door paus Honorius III met een pauselijke bulle bekrachtigd. Op 24 september 1224 had Franciscus stigmata. In de winter of lente daarna zong hij voor het eerst zijn bekende Zonnelied. Hij stierf op de vooravond van 4 oktober 1226.
Franciscus werd begraven in de kerk van San Giorgio in Assisi. In dezelfde kerk sprak paus Gregorius IX twee jaar later zijn heiligverklaring uit. Op verzoek van de paus ging broeder Elia, de algemeen overste van de franciscanen, over tot de bouw van de Sint-Franciscusbasiliek boven zijn graf. De dag volgend op zijn sterfdag (4 oktober) is zijn feestdag, en is in 1929 ook Werelddierendag geworden. Binnen de orde ontstaat na de dood van Franciscus een hevige strijd over hoe de Franciscanen behoren te leven. Aan de ene kant staan de conventuali', die de regel interpreteerden op de wereldlijke pauselijke manier, die het armoede ideaal vrijwel schrapte uit de regel. Aan de andere kant waren er de spirituali, die duidelijk de richting van de armoede op gingen, geheel tegen de wens van de paus in. De voorstanders van beide bewegingen hebben in de loop van de jaren na zijn dood veel levensbeschrijvingen over Franciscus geschreven, waarin ze hem uitspraken en ideeën toeschreven die in overeenstemming was met hun overtuigingen. Met als gevolg dat men niet meer wist tot welke Franciscus zich te richten. Tijdens het generale kapittel in 1260 werd Bonaventura aangesteld om een officiële biografie te schrijven. Dat lukt en deze Legenda Maior werd 1263 ter goedkeuring voorgelegd aan het generale kapittel en goedgekeurd. Het kapittel van 1266 verbood de broeders nog andere levensbeschrijvingen over de heilige te lezen en droeg allen op alle andere geschriften te vernietigen.
Er zijn geen betrouwbare afbeeldingen beschikbaar die Franciscus tonen zoals hij was. Wel is er in ieder geval één fresco bekend die tijdens zijn leven gemaakt is. De maker heeft Franciscus echter waarschijnlijk nooit gezien. Deze fresco bevindt zich in het klooster van San Benedetto in Subiaco. Thomas van Celano beschrijft Franciscus als klein en schriel met een slordige baard en slechte ogen.
De belangrijkste gebeurtenissen in Franciscus' leven
1181/1182 Franciscus wordt geboren in Assisi
1202 Hij trekt mee ten strijde tegen Perugia. Franciscus wordt krijgsgevangen.
1203 Franciscus' vader koopt hem vrij en lange tijd ligt hij ziek thuis.
1204 Het bewijzen van barmhartigheid aan melaatsen brengt een ommekeer in zijn leven.
1205 Het kruis van San Damiano spreekt hem aan.
1209 Hij hoort het Evangelie van de uitzending van de apostelen en herkent hierin het levensprogramma waarnaar hij op zoek was
1210 Paus Innocentius geeft Franciscus en zijn eerste elf gezellen mondeling toestemming te leven volgens het evangelie
1212 Clara volgt Franciscus
1219 Franciscus gaat met een kruistocht mee, maar ongewapend. Zo bezoekt hij de sultan
1221 Zo'n 5000 broeders zijn aanwezig op het generaal kapittel (de algemene vergadering van de broeders)
1223 De leefregel van de minderbroeders wordt door de paus schriftelijk met een bulle bevestigd
1224 Op de berg La Verna zou Franciscus de wondtekenen van Jezus ontvangen hebben in zijn eigen lichaam (de zogenaamde Stigmatisatie)
1226 Franciscus sterft op 4 oktober in Portiuncula, in het dal bij Assisi
1228 Op 16 juli verklaart Paus Gregorius IX Franciscus heilig
Hoewel Franciscus van Assisi geen geestelijke was, begon hij te prediken en verzamelde al vrij snel een aangroeiende groep getrouwen om zich die leefden volgens de regel die Franciscus opstelde. Waar hij aanvankelijk als kluizenaar ging leven en door veel mensen verguisd werd, verkreeg hij in 1209 van paus Innocentius III toestemming om samen met deze getrouwen een nieuwe orde te stichten. Strikte armoede was zeer lang het kenmerk van de orde der Franciscanen. Dat hield in dat de broeders niet alleen afstand deden van persoonlijk, maar ook van gemeenschappelijk bezit. Temidden van de andere kloosterorden werden ze door Franciscus de mindere broeders, Minderbroeders, genoemd. Toen zijn medebroeders eens een klein huisje hadden gebouwd om tenminste enige bescherming tegen wind, regen en zon te hebben, klom Franciscus op het dak en begon pannen naar beneden te gooien tot ze beloofden het huis weer af te breken. Elke vorm van bezit was Franciscus een gruwel. Hierdoor werd het noodzakelijk om het noviciaatschap in het leven te roepen. De nieuwe broeders werden niet meteen minderbroeders, maar moesten een jaar in het noviciaat om hun vrome bedoelingen te bewijzen. De volwaardige broeders hadden hun kappen vast zitten aan hun pij, de novicen moesten een losse kap dragen.
De broederschap breidt wegens zijn grote succes onder de leken uit over europa, ook geleerden voelen zich aangetrokken tot deze nieuwe spirituele weg. De broeders wonen samen in een ruimte die ze locus noemen, wat letterlijk plaats in het Latijn betekent. Het was een grote cirkel waar een gracht omheen werd gegraven. In de ring werd een heg geplaatst. In het midden werden cellen geplaatst waar de broeders konden bidden. De broeders sliepen op de koude grond en heel soms als het echt koud was op hooi, met daarover een doek. Vanuit hier vertrokken de broeders om te bedelen en te prediken. Er werd van je verwacht als broeder om ook zelf contact te zoeken met god. De manier om dit te doen was geënt op de Heremitische traditie, die Franciscus zelf bewonderde en vaak naleefde. De richtlijnen die voor de broeders werd aangehouden is eveneens afkomstig uit de evangeliën. In Lucas 10:38 komt Jezus op bezoek bij Maria en Marta. Maria gaat aan de voeten van Jezus zitten en luistert naar het verhaal van Jezus. Marta zorgt ondertussen voor de twee. Zo gaat het ook bij de minderbroeders. In afzondering, op zoek naar God zijn ze in drie of viertallen. twee sluiten zichzelf dagenlang af om er te bidden tot god en naar hem te luisteren, terwijl de andere twee als Marta voor hen zorgen. Eenmaal per jaar word een generaal kapittel gehouden waar eerst de gebeurtenissen worden besproken, maar later, als de broederschap steeds groter word, en Franciscus minder controle kan uitoefenen over al die mensen die zich bij hem aansluiten worden de kapittels steeds meer gebruikt om bepaalde regels op te stellen. Sommige van de nieuwe broeders interpreteren de manier van leven volgens Franciscus in de ruime zin. De grote toestroom van de vele nieuwe leden, de mobiliteit van de broeders alsmede het feit dat de controle alleen plaatsvindt binnen het netwerk van de persoonlijke relaties tussen de broeders, maken het moeilijk, vrijwel onmogelijk om te komen tot een homogene gelijkwaardige broederschap, die allen hetzelfde ideaal nastreven.
De vrouwelijke tak van de Franciscanen werd gesticht door de heilige Clara van Assisi, van wie Franciscus veel hield, omdat ze de heilige armoede net zo was toegedaan als hijzelf. Vandaar dat een gedeelte van de vrouwelijke volgelingen van Franciscus bekend staat als de Clarissen. Het is de tweede orde, omdat zij na die van de broeders werd gesticht.
Later stichtte Franciscus nog een derde orde. Deze bestaat intussen deels uit zusters franciscanessen en franciscaanse broeders, en deels uit 'leken', overeenkomstig de oorspronkelijke bedoeling. Tegenwoordig staat de laatste bekend als de Orde van Franciscaanse Seculieren (O.F.S.), eerder als Franciscaanse Leken Orde (F.L.O.). Bron: Wikipedia
VERVOLG LAATSTE DAGEN laatste deel
WAARTOE DIENT DE WETENSCHAP
DAT WIJ IN DE LAATSTE DAGEN
LEVEN , ONS TE BEWEGEN ?
Hoe zult u reageren op het bewijsmateriaal dat wij
in de laatste dagen leven ?
Beschouw het volgende eens ;
Als er een uitermate verwoestende storm ophanden
is , treffen wij zonder uitstel
voorzorgsmaatregelen .
Welnu , wat de bijbel voor dit huidige samenstel
voorzegt , dient ons tot actie te bewegen
( Mattheus 16 : 1 - 3 ) .
Wij kunnen duidelijk zien dat wij in de laatste
dagen van dit wereldsamenstel leven .
Dit dient ons ertoe aan te zetten de veranderingen
aan te brengen die nodig zijn om Gods
gunst te verwerven ( 2 Petrus 3 : 3 10 - 12 ) .
Doelend op zichzelf als de bewerker van redding
laat Jezus de dringende aansporing weerklinken
Schenkt ...aandacht aan uzelf , dat uw hart nooit
bezwaard wordt met overmatig eten en
overmatig drinken en zorgen des levens ,
en die dag plotseling in een ogenblik , over
u komt als een strik .
Want hij zal komen over allen , die op de gehele
aardoppervlakte wonen .
Blijf dan wakker , te allen tijde smekend
dat gij erin moogt slagen te ontkomen aan al
deze dingen die stellig gaan geschieden ,
en te staan voor het aangezicht van de
ZOON des mensen . ( Lukas 21 : 34 - 36 ) .
SISI .
VERVOLG LAATSTE DAGEN .
HOE WETEN WIJ DAT DE
VOORGEZEGDE KENMERKEN VAN
DE LAATSTE DAGEN BETREKKING
HEBBEN OP ONZE TIJD ?
Op zichzelf genomen zouden sommige kenmerken van
de profetieén die een beschrijving van de laatste dagen
geven , misschien betrekking kunnen hebben op
andere periodes van de geschiedenis .
Maar wanneer ze gecombineerd worden , duiden de
voorgezegde aanwijzingen heel specifiek
op onze tijd .
Ter illustratie ; De lijnen waaruit iemands vingerafdruk
bestaat , vormen een patroon dat van niemand anders
kan zijn .
Zo hebben ook de laatste dagen hun eigen patroon
van onderscheidende kenmerken of gebeurtenissen .
Deze vormen een vingerafdruk die tot geen enkele
andere tijdsperiode kan behoren .
Beschouwd in samenhang met de bijbelse indacties
dat Gods hemelse koninkrijk thans regeert ,
verschaft het bewijsmateriaal een solide basis voor de
conclusie dat wij inderdaad in de laatste dagen leven .
Bovendien zijn er duidelijke bijbelse bewijzen dat
het huidige goddeloze samenstel binnenkort
vernietigd zal worden .
WORDT VEVOLG .
SISI
VERVOLG LAATSTE DAGEN .
HOE ZAL HET HUIDIGE
GODDELOZE SAMENSTEL EINDIGEN ?
REAGEER GUNSTIG OP HET
BEWIJSMATERIAAL .
Hoe zal dit samenstel eindigen ?
De Bijbel voorzegt een grote verdrukking die zal
beginnen met een door het politieke element van
deze wereld ondenomen aanval op Babylon de
Grote , het wereldrijk van valse religie (Mattheus 24 : 21 ;
Openbaring 17 : 5 , 16 ) .
Jezus zei dat gedurende deze periode de zon
verduisterd zou worden , en de maan haar licht
niet zou geven , en de sterren van de hemel zouden
vallen , en de krachten der hemelen geschokt
zouden worden ( Mattheus 24 : 29 ) .
Dit zou op letterlijke hemelverschijningen
kunnen duiden .
In elk geval zullen de schijnende lichten van de
religieuze wereld ontmaskerd en geélimineerd worden .
Dan zal Satan , die Gog van het land Magog
wordt genoemd , verdorven mensen gebruiken
om een grootscheepse aanval op Gods volk
te doen .
Maar Satan zal geen succes hebben , want God
zal hen redden ( Ezechiél 38 : 1 , 2 , 14 - 23 ) .
De grote verdrukking zal haar hoogtepunt bereiken in
( 12 .) Ik keerde mij om om te zien , wie mij had aangesproken .
En toen ik mij omkeerde , zag ik zeven gouden luchters .
( 13 . ) En tussen de luchters iemand als een mensenzoon ,
gekleed in een gewaad dat tot de voeten reikte , het
middel omgord met een gouden gordel .
( 14. ) Zijn hoofd en haren waren wit als sneeuwwitte wol ,
en zijn ogen vlamden als vuur .
( 15. ) Zijn voeten waren als koperbrons dat in de oven is gegloeid ,
en zijn stem klonk als het gedruis van wateren .
( 16 . ) In zijn rechterhand had Hij zeven sterren , en uit
zijn mond kwam een scherp , tweesnijdend zwaard .
En zijn gelaat schitterde als de zon in haar kracht .
(17. ) Toen ik Hem zag , viel ik als dood voor zijn voeten .
Maar Hij legde zijn rechterhand op mij en sprak ;
' Vrees niet , Ik ben het , de eerste en de laatste ,
( 18. ) De levende .
Ik was dood , en zie , IK leef in de eeuwen der eeuwen .
En Ik heb de sleutels van de dood en het dodenrijk .
( 19. ) Schrijf dan op wat gij gezien hebt ,
en wat geschieden zal na dezen .
( 20 . ) Dit is het geheim van de zeven sterren die gij in
mijn rechterhand gezien hebt , en van de zeven
gouden luchters ; de zeven sterren zijn
de engelen van de kerken , en de zeven
luchters zijn de zeven kerken .
SISI
UIT DE BIJBEL .
HIERACHTER VOLGEN DE ZEVEN BRIEVEN .
SISI .
UW REDMIDDEL VAN SISI
UW REDMIDDEL
1) Vele moderne mensen geloven niet meer in HET KWAAD, de
Satan. Het is echter door hem te negeren dat hij zo sterk is geworden. Kijken we maar naar de wereld om ons heen. Hij kan met zijn intriges onze geest totaal ondermijnen en ons hart verstoppen. Zo worden velen koudhartig en ongelovig, en geven God de schuld voor al hun tegenspoed. Wij laten ons zo gemakkelijk meesleuren door gedachten in verband met wereldse dingen die belangrijk lijken doch dat niet helemaal zijn. Het is de Vorst van de Wereld, de kracht van duisternis, die ons in die nevel vasthoudt teneinde ons van verheven denken en de beschouwing van God af te leiden. Zo wordt het kwaad sterker en sterker, de wereld steeds slechter, en de ellende van ieder van ons steeds groter. Het kwaad is niet iets ontastbaars dat buiten ons staat. Het tracht zonder ophouden, ook Uw eigen ziel te vergiftigen. Jezus zei reeds bij herhaling ; " WEES WAAKZAAM ! Herken de tekenen ". U kunt leren, greep te krijgen op het kwaad om U heen, om zo Uw eigen ziel te zuiveren en Uw bijdrage te leveren om deze wereld klaar te maken voor het Rijk Gods. Wat zijn de grote voedingsbodems van het kwaad ? LIEFDELOOSHEID en ONZUIVERHEID. Dit is gemakkelijk te begrijpen; liefde en zuivering vormen de fundamenten van de heiligheid. Het zijn dan ook die fundamenten die door het kwaad als eerste aangevallen worden. Om het kwaad te bestrijden, is het noodzakelijk dat U eerst en vooral in Uzelf, in Uw eigen gedrag, gedachten, woorden, gevoelens en bestrevingen ( verlangens), alles leert herkennen dat afwijkt van de geboden van liefde en zuiverheid. Met andere woorden, ieder van ons moet zijn eigen ZONDEBESEF aanscherpen ; zich beter bewust worden van zijn onvolkomenheden, fouten, zonden, teneinde steeds beter te kunnen voldoen aan het grote verlangen van Jezus "Wees volmaakt zoals Uw Vader in de Hemel volmaakt is " . Jezus weet heel goed dat geen mens absoluut volmaakt kan zijn, maar Hij beoordeelt ieder mens naar de mate waarin die mens ernaar streeft om de volmaaktheid te benaderen, want die poging, die inspanningen, tonen aan hoeveel liefdetot God en tot de naaste die mens wil opbrengen, en het is volgens de maat van onze liefde dat wij geoordeeld zullen worden wanneer ons leven ten einde loopt. Wat is ZONDE ? Zonde is alles waardoor de mens afwijkt van Gods Wil, van de Goddelijke Wet die verwacht dat wij een heilig leven leiden. De fundering waarop de heiligheid is gebouwd, bestaat in de eerste plaats uit liefde en zuiverheid. LIEFDE betekent ; zichzelf achter de medemens stellen, zichzelf wecijferen voor de medemens, zich volledig geven opdat de medemens het beter zou hebben, om zijn last te verlichten en zijn kruis te helpen dragen. Bedenk steeds dat in ieder mens Jezus leeft. Door de medemens te helpen bij het dragen van zijn lasten, helpen wij in spirituele zijn Jezus ' Kruis dragen. ZUIVERHEID betekent ; handelen, denken, spreken, voelen, en willen zoals God van U verwacht, en aldus alles vermijden wat de ziel vervuilt en U van de toestand van heiligheid verwijdert. Zonde is dus in de eerste plaats , alles wat afwijkt van de liefde en de zuiverheid. Over het algemeen wordt het verschijnsel "zonde" veel te eng bekeken. Vele mensen, ook mensen die zichzelf "goede christen" noemen, zijn van oordeel dat zij "niet zondigen" omdat zij niet moorden, niet stelen, geen overspel plegen of geen andere zonden begaan die uitdrukkelijk uit de formulering van de Tien Geboden blijken. Doch om naar de volmaaktheid te groeien, is het ook noodzakelijk om op de talrijke "kleinere" onvolkomenheden te letten die, alles bij elkaar, een ernstige smet op Uw ziel kunnen werpen. Wij kunnen onmogelijk een volledige opsomming geven van alles wat zonde is. Doch de volgende 33 punten werden mij ingegeven als een kleine leidraad om U een stap op weg te helpen bij een gewetensonderzoek ( bedenk dat dit tevens een symbool is voor de 33 levensjaren van Jezus ). Ga bij Uzelf na in welke mate U eventueel tekortschiet op de volgende punten ( overtredingen tegen de liefde en/ of de zuiverheid ) :
2) 1. Kritiekzucht ( op alles en iedereen wat aan te merken hebben,
steeds weer de negatieve kantjes van iemand zien
en die in het licht stellen).
2. Negatieve dingen zeggen over de medemens.
3. Onverdraagzaamheid, vlug geirriteerd zijn.
4. Onvriendelijk of nors zijn tegen de medemens ( dit is doorgaans
een uiting van onvrede in het hart, wat vaak wijst op een
niet-aanvaarden van dingen die in Uw leven gebeuren,
in plaats van deze dingen aan God op te offeren voor het heil
van zielen: hier schuilt soms ook gebrek aan vertrouwen in de
Voorzienigheid achter ).
5. De medemens bespotten of beledigen, in het gezicht of achter
de rug.
6. Roddel, laster, achterklap.
7. Neerbuigend spreken over de medemens, of hem neerbuigend
of kleinerend behandelen.
8. Onoprechtheid ( vriendelijk zijn in het gezicht, doch achter de
rug negatieve dingen zeggen ; ook dingen zeggen of vragen
met bijbedoelingen.....).
9. Opviegendheid, gebrek aan zachtmoedigheid ( stel U steeds
voor dat Jezus in de naaste leeft, en dat U dus in feite
tot Jezus spreekt ! ).
10.Geen gelegenheid voorbij laten gaan om te klagen over
eigen tegenslagen of leed ( dit betekent dat men zijn eigen
kruis met onvoldoende liefde draagt).
11.Op andermans gevoelens spelen om daar voordeel uit te
halen ( dit is een vorm van bedrog, misbruik van de liefde
of het medeleven van de ander).
12.Twistziek zijn, op alles vitten, gemakkelijk ruzie maken.
13.Verbittering, veelvuldig sarcasme in Uw woorden ( dit zijn
uitingen van ontevredenheid met de situatie waarin God U
heeft geplaatst).
14. Egoisme, hebzucht in zijn talloze uitingsvermogen .
15. Onmatigheid en begeerte ( dit zijnook vormen van egoisme ).
16. Oneerlijk in zijn vele vormen.
17.Een negatieve ingesteldheid tegenover het leven en Uw medemens
over alles in negatieve termen spreken ( ook een neiging tot
veelvuldige zwartkijkerij hoort erbij).
18. Gebrek aan blijmoedigheid.
19. Gebrek aan gelijkmoedigheid ( zodat de medemens niet weet
wat hij aan U heeft ).
20. Gebrek aan vertrouwen in de Voorzienigheid( weet U dat dit
wordt beschouwd als een zonde tegen het 1ste gebod ,
"bovenal bemin één God " ?).
21. Opstandigheid tegenover de eigen levenssituatie.
22. Ondankbaarheid tegenover God en de medemens.
23.Onverschilligheid ( is een gebrek aan liefde ).
24.Gebrek aan vergevingsgezindheid, wrok, haatdragenheid ( als U
de naaste niet vergeeft, zal God ook U niet vergeven ! ).
25. De medemens in gevaar brengen door woorden of daden,
of hem schade berokkenen.
26.Jaloersheid, afgunst, nijd, naijver.
27.Beloften of naspraken niet nakomen.
28. Geldingsdrang, U absoluut willen "doorzetten" ( wat men
"assertiviteit" noemt ; dit is in feite een uiting van het feit
dat U zichzelf belangrijker acht dan Uw naaste ).
29.Dingen verklappen die U in vertrouwen medegedeeld zijn ( een
uitzondering is ; als iemand U medeplichtig wil maken aan
een onchristelijke daad ).
30. Ijdel vermaak de voorrang geven op de liefde tot God of de
naaste, bijv. liever televisie kijken dan de naaste te helpen
of te bidden.
31. De voorrang geven aan de wereldse dingen op de belangen
van de ziel. Wereldsedingen zijn vaak valstrikken van het
kwaad om de mens in onzuiverheid te trekken. Hierbij horen
alle verleidingen die te maken hebben met geld, bezit,
seksualiteit, genotzucht.
32. Willen opvallen in gedrag en woorden( in tegenstelling tot
ingetogenheid). Willen opvallen is een vorm van hoogmoed en
zucht naar erkenning.
33. Oordelen en veroordelen. Dit komt alleen God toe.
Wij kunnen zelfs niet over iets of iemand oordelen, want wij
kuunen nooit alle faktoren kennen die tot een situatie
of een gedrag of woord hebben geleid.
3) Bedenk bij dit alles dat de zonde des te ernstiger wordt wanneer U met dergelijke "overtredingen" een medemens meesleurt in de onzuiverheid en/of liefdeloosheid, bijvoorbeeld door te verwachten dat die ander U in het gelijk stelt. Wanneer U deze 33 punten zo stipt mogelijk in acht neemt, zult U steeds méér gelijken op Maria, Uw Hemelse Moeder de enige mensenziel die volmaakt was. Zij is de allerheiligste "Meesteres van alle deugden" . Laat daarom Uw ziel overspoelen door Maria's heiligheid. Hoe ? Door haar beeltenis zo levendig in Uw geest te prenten dat Zij U constant voor ogen staat. Telkens U aan Haar denkt, treedt Uw ziel met Haar in kontakt, en bij elk kontakt "werkt" Zij in U . Hoe langer die geestelijke aanraking duurt en hoe meer U Uw hart waarlijk in diepe liefde voor Haar openstelt, des te dieper zullen de veranderingen zijn die Zij in Uw ziel bewerkt. Hoe stelt U Uw hart open voor Maria , Door echt vurig naar Haar te verlangen. Denk aan Haar terwijl U intens verlangt dat Zij "bij U op bezoek zou komen""Wees ervan overtuigd dat Zij dat zal doen. Jezus zei reeds dat wij alles wat wij vragen en wat voor ons goed is, zullen krijgen. Verlangen naar Hemels bezoek in ons hart, is goed, zowel voor onze eigen ziel als voor het heil van hen met wie wij in aanraking komen, dus hoeven wij niet te vrezen dat een dergelijk verzoek niet ingewilligd zou worden. Alleen moet daarvoor in Uw hart een betrachting van liefde en zuiverheid leven. Wanneer dit het geval is, trekt U als vanzelfs de Heilige Geest naar U toe, die U de weg naar de volmaaktheid zal tonen. Maria zal Uw eeuwige Metgezellin op die weg zijn. Wie vurig naar Maria verlangt, wordt bezield door de ware liefde. Liefde doet een ziel stralen, zij maakt haar tot een lichtende vlam in deze wereld van duisternis. Het licht van de liefde trekt Hemelse zielen aan. Maria wil alle vurig en totaal aan Haar toegewijde zielen met elkaar verbinden als een net van lichtende vlammen, waarin het kwaad gestrikt zal worden om daarna onder de macht van Haar heilige voeten vernederd en verpletterd te worden in het teken van het Kruis van Jezus Christus. Ook U kunt een lichtpunt worden in dit net dat de wereld zal redden, door Uw vurig gebed, offers boetedoening, verstervingen, aanhoudende liefde en naastenliefde en volhardende zuiverheid, met andere woorden door Uw betrachting van heiligheid. En hier gaat het om; wanneer wij de wereld van de ondergang willen redden, moet het kwaad gebroken worden, en dat zal des te sneller gebeuren naarmate ieder van ons ertoe bereid is, zijn/haar eigen ziel volledig te zuiveren en met vuur de volmaaktheid en heiligheid te betrachten. Bekeer U elke dag weer, want totale bekering is een groeiproces , en maak regelmatig gebruik van het Sacrament van de Biecht. U kunt, naast de Tien Geboden, ook de bovenstaande 33 punten hierbij tot leidraad nemen. God heeft de mensheid drie grote redmiddelen aangereikt om zich opnieuw te heiligen na de zondeval ( de erfzonde) . De meeste mensen zien deze redmiddelen niet, doch door vurig gebed worden zij voor U uitgetekend als een weg naar het heil. Het EERSTE REDMIDDEL heeft God ons gegeven met de MENSWORDING EN HET VERLOSSENDE LIJDEN EN STERVEN VAN ZIJN ZOON JEZUS CHRISTUS , die mens is geworden om in een mensenlichaam de zonden der mensheid uit te boeten. Ik verwijs hier naar de beschouwingen "De Waarde van Lijden en Gebed als Wapens tot Bevrijding van de Wereld uit de Zonde", "Waarom is Jezus Mens geworden ? "en "Bekeer U, want het Rijk Gods is nabij". Dit eerste redmiddel is waarlijk het begin van een Nieuw Verbond geweest, een verbintenis tussen God en de mensheid tot redding en eeuwige gelukzaligheid van alle zielen die oprecht de weg van Christus willen gaan. Het TWEEDE REDMIDDEL is ons eigen DOOPSEL, het feit dat wij als christenen geboren zijn en door het Doopsel een Verbond met de Heilige Geest hebben gesloten, die ons door Zijn Gaven en Zijn inspiraties wil leiden naar de heiligheid. Opdat dit redmiddel vruchtbaar zou blijven, is het noodzakelijk dat wij onze christelijke erfenis in stand houden. Wij moeten dat doen door als het ware christenen te leven, en dat kan alleen mits wij : de Geboden onderhouden ( in de eerste plaats die de liefdeen de zuiverheid ! ) , zo vaak mogelijk de Eucharestie bijwonen (het Heilig Misoffer als de gedachtenis aan het Verlossingsoffer van Jezus aan het Kruis, met de Heilige Communie als Mystieke Vereniging met de Verlosser ; "Gij deelt ons menszijn en neemt ons op in Uw Goddelijk Leven.."), Regelmatig gebruik van het Sacrament van de Biecht tot zuivering van onze ziel.
4) Het DERDE EN LAATSTE REDMIDDEL is de genade van de TOEWIJDING VAN UZELF AAN MARIA, de Koningin van de Eindtijd. Zij is sedert Haar Onbevlekte Ontvangenis door God uitverkoren om een sleutelrol te spelen in het Goddelijk Heilsplan voor de mensheid. Zij werd geschapen zonder erfzonde , dus in absoluut volmaakte heiligheid (vandaar de term "ONBEVLEKTE ONTVANGENIS" : ontvangen zonder enige vlek op Haar ziel ), omdat Zij waardig moest zijn om de MESSIAS, JEZUS CHRISTUS, de ZOON van GOD , ter wereld te brengen. Zij deed dit met volkomen behoud van Haar maagdelijkheid, zodat elke menselijke ( dus bevlekte) inmenging bij de geboorte van de Verlosser uitgesloten was en geen twijfel kon rijzen over de uitsluitend Goddelijke oorsprong van de Messias. Tijdens het leven vanJezus op aarde was Maria reeds de Moeder van Smarten, want alle beproevingen van haar heilig leven voegde Zij toen bewust toe aan het grote Offer dat Haar Goddelijke Zoon voorbereidde : het Offer van Zijn eigen leven. Toen Hij dit op Golgotha aan het Kruis voltrok, werd Maria ten volle de MEDEVERLOSSERES : terwijl Jezus aan het Kruis hing te sterven tot uitboeting van de zonden der mensheid, stond Maria aan de voet van het Kruis te sterven in hart en ziel, want Zij was zich ten volle bewust van de onpeilbaar diepe mystieke betekenis van wat zich voor Haar ogen aan het voltrekken was : de Verlossing van de mensheid via een weg waarvoor de bovennatuurlijke diepgang aan Jezus en Haar alleen ten volle was ontsloten. Vanop het Kruis maakte Jezus Haar tot Moeder van alle mensen. Zij die de Moeder van Gods Zoon was, werd nu ook Moeder van alle mensen, zodat de eenheid van alle mensen met God nu ook via Haar op mystieke wijze bezegeld werd. God heeft gewild dat de mensheid alle genaden (dit zijn alle gaven die onze ziel nodig heeft om te groeien, en in bepaalde gevallen gaven die ons op het vlak van de dingen der wereld vooruithelpen) zouden ontvangen op Maria's voorspraak als onze Moeder. Daarom is Zij de Middelares van alle Genaden en Voorspreekster bij God. Maria's macht is onbegrensd. Zij heeft door Haar verdiensten hier op aarde een onbeperkte invloed in handen gekregen. Niets wordt Haar geweigerd, vandaar dat bijvoorbeeld de Heilige Montfort zei dat Maria in de orde der genade almachtig is. Alles is aan Haar voeten gelegd. De volheid van de genade die Zij geniet, strekt zich verder uit tot het einde der tijden, want God heeft gewild dat de duivel, die sedert de schepping van de eerste mens de mensheid belaagt, door een mensenziel overwonnen zou worden. Jezus Christus heeft de duivel het laatste woord ontnomen door Zijn Lijden en Sterven aan het Kruis, want sedertdien staat de Hemel opnieuw voor ons open ( het eerste redmiddel ) . Het is echter aan ieder individu afzonderlijk om van die Verlossing daadwerkelijk de vruchten te plukken door een oprecht christelijk leven ( het tweede redmiddel). Doch nu de spirituele toestand van de mensheid als geheel zo diep is weggezonken en een verbijsterende meerderheid van de zielen de staat van genade (de heiligheid ) niet eens meer benadert, berust de macht bij maria, een mensenziel, om het kwaad de laatste slag toe te brengen. Zij is de Koningin van de Eindtijd. In Jezus Christus heeft god de duivel overwonnen, doch in Maria zal ook de mensheid hem overwinnen, wat voor het kwaad een veel grotere vernedering betekent. DAAROM IS HET VAN HET GROOTSTE BELANG DAT WIJ MARIA ERKENNEN ALS ONZE MEDEVERLOSSERES. Als derde en laatste redmiddel voor de mensheid en de wereld heeft god de mogelijkheid voorzien dat de mensenzielen zich achter Maria zouden scharen in Haar hoedanigheid van Medeverlosseres. Zodra dit gebeurt, kan het kwaad definitief vernietigd worden. God eerbiedigt de vrijheid die Hij de mens heeft gegeven, en grijpt niet ongevraagd in de gang van de wereld in. Zodra de mensheid zich echter massaal achter Maria schaart , houdt dit een erkenning in van de macht van Maria als Medeverlosseres. De taak van Jezus als Verlosser is volbracht. Maria heeft nu in zekere zin de rol overgenomen als Medeverlossres, die hiervoor verder blijft putten uit de nooit opdrogende bron van genaden die door Jezus aan het Kruis is ontsloten en die blijft vloeien op de grond van de dagelijkse gedachtenissen aan dit Offer van de Verlosser in de Heilige Missen over de hele wereld. Bedenk dit goed , het is de sleutel tot een goed begrip van Gods Barmhartigheid in deze eindtijd. De groots mogelijke dankbaarheid die U God voor Zijn Barmhartigheid kunt betonen, is Uw toewijding aan Maria.
TOEWIJDING AAN MARIA betekent heel eenvoudig, op plechtige wijze tot Maria zeggen dat U Haar wilt toebehoren met ziel, geest, hart en lichaam, en dat Uw hele leven ( verleden, heden en toekomst), alles wat U doet, zegt, denkt, voelt, verlangt en nastreeft, al Uw vreugden en verdriet, pijnen, ziekten, beproevingen, werkelijk alles, alleen nog Haar toebehoort. ("Totus ego sum , Maria, et omnia mea Tua sunt" : "IK BEN GEHEEL VAN U, MARIA, EN AL HET MIJNE IS VAN U"). Dan zal Zij U helemaal in zich opnemen en U in alles leiden. U herhaalt dat verlangen bij voorkeur dagelijks, als een plechtige gelofte, en vooral : U moet hiernaar leven. Een leven als toegewijde is een constante vernieuwing van Uw doopbeloften ( U merkt hoezeer de beantwoording aan dit derde redmiddel aansluit op het tweede redmiddel dat God U heeft gegeven ), dus verzaking aan het kwaad, alle zonde en bekoringen trachten te vermijden en deze met kracht bestrijden. U wordt dan apostel van Maria en van het Kruis. Wanneer ieder van ons dit doet, ontstaat er een ware KETTING VAN LICHT, een machtig leger van Maria. Dan zal zich de TRIOMF VAN MARIA voltrekken, de OVERWINNING VAN HET LICHT OP DE DUISTERNIS, en kan God ingrijpen met de lang verwachte WEDERKOMST VAN JEZUS en de VESTIGING VAN HET RIJK GODS OP AARDE. Zo heeft God het gewild : dat wij Zijn eerste redmiddel aanvaarden ( een verbond met Jezus ), alsook Zijn tweede redmiddel (een verbond met de Heilige Geest ), en tot slot zijn derde redmiddel (een verbond met Maria ). Jezus--de Heilige Geest--Maria : het hoogheilige Trio dat ook op Golgotha het grote Offer van Verlossing heeft voltrokken, geheiligd, en aan de Vader heeft aangeboden. Leg daarom jegens de Vader de gelofte af dat ook U deel wilt hebben aan dit driemaal heilige Verbond, tot ontwapening van het kwaad en tot redding van de wereld.