Aniway op reis
Archief per maand
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
    Inhoud blog
  • Dag 154 – Zaterdag 14-10-2017 – Mol – Bryac
  • Dag 153 – Vrijdag 13-10-2017 – Mol
  • Dag 152 – Donderdag 12-10-2017 – Lier - Mol
  • Dag 151 – Woensdag 11-10-2017 – Lier
  • Dag 150 – Dinsdag 10-10-2017 – Zennegat - Lier
    Zoeken in blog

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !
    2017
    08-08-2017
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dag 88 - Dinsdag 08-08-2017 – Dampierre-sur-le-Doubs – Montbéliard   

    Er is hier geen bakker meer maar er staat een baguettes-automaat op het pleintje waar vroeger de bakker was  Er gaan 40 baguettes verdeeld over twee soorten in de automaat en op het schermpje kan je zien hoeveel er nog in zitten.  Na het ontbijt vertrokken we stipt te 09:00 uur.

    Sluis S18-Dampierre konden we van op de ligplaats bedienen en gezien die leeg onder stond konden we dadelijk naar binnen.  De volgende S18B is weer een hoogwatersluis die open stond. Daarna kruisten we de rivier de Doubs waarna het kanaal verder gelijk liep met de rivier de L’Allan, wiens vallei het kanaal nu volgt tot Montbéliard.  Hier liggen de sluizen S17-Voujeaucourt, S16-Courcelles en sluis S15-Cöteau-Jouvent nog op voor we in de YH van Montbéliard arriveerden.  Te 10:55 uur lagen we op onze plaats.

    Het heeft heel de tijd geregend en na het eten ben ik maar alleen de auto gaan halen anders waren we allemaal nat.  Terwijl ik de auto ging halen is Annie met Wietse naar de overkant van het kanaal gaan winkelen.  Toen ik aan de auto aankwam stopte het met regenen.


             

    Duiventoren ?                 Fontein in de Allan.          Het kasteel.                   De tuin boven op de binnenkoer.


    Namiddag een stadswandeling gemaakt. Mooie propere gezellige stad. Mooie pleintjes met overal bloembakken en hangkorven met mooie bloemen en planten. In de stad een mooi kasteel boven op een 25 meter hoge heuvel van waarop je een mooi uitzicht hebt over de vallei van de Allan.  Langs die rivier een mooi park met van alle wetenschappelijke en natuurkundige opstellingen en veel oude bomen en bloemen. De bruggen over de rivier en over de waterpartijen zijn allemaal voorzien van mooie bloembakken.  Tussen de twee bruggen over de Allan bevindt zich een mooie fontein.


              

    Gezellige straatjes en pleinen.                                 De jachthaven.         Grote insecten in het park.


    Na het avondeten nog een wandeling gemaakt door de beide delen van het park.  Toen het duister werd en we terug aan de boot arriveerden  zagen we in het westen een wolkenpartij die zo uitgestrekt, massief en scherp afgebakend was dat het leek of er zich daar een grote bergrug bevond. Terug op de boot gekomen het reisverslag nog bijgewerkt en verstuurd.


    SL/D          Sl/T           VKm/D   VKm/T   VU/D      VU/T         F-WKm/D     F-WKm/T  U-teller

    5                331            8             1036      01:55     222:20      8                  126               2553,8




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)

    T -->

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs