"Je moet jezelf niet zo van de wijs laten brengen" een heel gewoon spreekwoord dat dagelijks in de Nederlandse taal gebruikt wordt. Ik heb het vaker mijn kant op horen zeggen, en dacht dan.. "ja dat is makkelijk gezegd", want wie het zegt zingt niet hetzelfde lied als jij. Goed bedoelde woorden, dat beslist. Maar denken wij wel goed na over wat we zeggen? Als je over iemand zegt : "zo die heeft veel noten op haar zang" wat zeggen we dan eigenlijk? Het lijkt een negatief statement maar eigenlijk is het verdomd knap als je kiest voor een zangstuk met zo veel diverse mogelijkheden, ergo, een keuze maakt die niet zo makkelijk is maar er wel voor gaat.
In Nederland is het gewoon je niet te veel uit te sloven. Echter, als je zingt en een performance neerzet hoor je je uit te sloven. Dat is soms wel moeilijk, maar wie maakt het ons zo moeilijk om dat te doen? Juist, het publiek. Niets is fijner dan een heftig lied middels al je beschikbare emoties neer te zetten. Niets is heerlijker dan je heerlijk mee te laten nemen op de noten van de muziek. Voel de muziek en breng het over op je publiek.. Maar je niet van de wijs laten brengen door dat publiek dat zo kritisch is, dat maakt het hele verhaal best moeilijk.
Ik krijg in mijn zangstudio veel onzekere tieners en pubers over de vloer, die dolgraag met hun zangkwaliteiten naar buiten willen treden.. Helaas het ontbreekt ze aan lef. Angst om uitgelachen te worden, om te veel van jezelf te laten zien. Samen met hen probeer ik hier binnen een aantal lessen een positieve draai aan te geven en met lef een lied te leren zingen.. Vaak lukt dat snel, soms in een wat trager tempo.. Maar als de juiste snaar geraakt is, en de registers open getrokken worden, dan is er zo'n geweldige ontlading.. Tot tranen geroerd kan ik dan zijn.. gewoon omdat het weer gelukt is een kind of jonge volwassene een treedje hoger te krijgen. Je stem en het uiten daarvan op een prettige manier kan er zorg voor dragen dat je zelfverzekerder in het leven staat. Dat geldt niet alleen voor kids, zeker ook voor volwassenen.. Neem een keer contact me me op als je geinteressseerd bent, enneh... Laat je niet meer van de wijs brengen!
Yvon
|