Zoeken in blog

Inhoud blog
  • Mijn Aikido-blogging: einde.
    Archief per maand
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 05-1991
    Inspirerende filmpjes?
  • Mijn facebook
    Aikido
    Reflecties
    13-10-2019
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mixed Martial Arts (MMA)
    Uit “Aggressive Behavior”; “Sociology Compass” en “PsyCh-Journal”.
    Mixed Martial Arts (MMA) is een gewelddadige full-contact vechtsport die is uitgeroepen tot de "snelstgroeiende sport ter wereld." MMA bestaat uit een gevecht tussen twee vechters die zijn opgeleid in verschillende vechtsporten. Typische MMA-aanvallen bestaan uit stoten, trappen, elleboogstoten en wurgtechnieken. MMA-aanvallen eindigen meestal in knock-out. MMA heeft veel beoefenaars die lijden aan vele verwondingen en hersenschudding. Het Ultimate Fighting Championship, het grootste MMA-promotiebedrijf, is immens populair geworden en vergroot ieder jaar zijn kijkcijfers met miljoenen. Veel kijkers zijn kinderen die nu oefenen en meedoen aan MMA, wat leid tot niet-gereguleerde MMA-wedstrijden met kindervechters, wat een ernstig gezondheidsrisico voor de kinderen vormt.
    Moderne Aikido heeft zijn wortels in de martiale tradities van het oude Japan die teruggaan tot de oudheid. In Aikido beoefend men MM (Mindful Movements) om de toestand van de tegenstander te begrijpen. De competente Aikidoka is in staat om op de juiste manier te meten of zijn tegenstander zwak of sterk is en of de tegenstander in evenwicht of uit balans is. Alleen dan kan een Aikidoka de juiste techniek en reactie kiezen om het gevaar op een harmonieuze manier op te lossen.
    Helaas verkiest onze maatschappij MMA boven MM, want demografische gegevens over Aikido als zoekterm op Google van de afgelopen jaren (tussen 2004 en 2017) vertoonde 86% minder interesse, in MMA een stijging van 980%.



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs