Zoeken in blog

Inhoud blog
  • Mijn Aikido-blogging: einde.
    Archief per maand
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 05-1991
    Inspirerende filmpjes?
  • Mijn facebook
    Aikido
    Reflecties
    20-01-2020
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aikido en respect.

    De eerste les in elke dojo is etiquette, wat een formeel middel is om respect uit te drukken voor je sensei, voor je mede-Aikidoka’s en de kunst die je beoefent. Etiquette en respect zijn fundamenteel voor alle budo-beoefenaars. Zonder dat leren we alleen hoe we elkaar pijn kunnen doen. Een sensei doet veel moeite om deze kunst van harmonie met jou te delen. Les krijgen is een uniek geschenk. Je sensei is een uitzonderlijk persoon die aan de voorkant van de dojo deze verantwoordelijkheid met de grootste zorg draagt. Begin daarom om iedere training aanwezig te zijn. Wees eerlijk, behulpzaam en oprecht in je training. Toon interesse in de kunst van Aikido door je oefening als Tori en als Uke. Help mee met de werking van de dojo. Zorg ervoor dat je de kunst leert zoals je sensei deze presenteert en maak geen vergelijking met andere sensei’s, Aikido is immers geen competitieve kunst waarbij men op zoek gaat naar verschillen.


    Aikido is niet enkel techniek, maar zoek ook naar de schat in elke Aikido-uitvoering, over hoe je anderen en jezelf kunt respecteren via budo, hoe je een uitzonderlijk mens kan worden. Een sensei geeft jou zelfvertrouwen, getemperd met nederigheid, want dat zelfvertrouwen mag niet veranderen in arrogantie en minachting voor diegenen die minder bekwaam of krachtig zijn. In de Aikido-praktijk, zoals in de meeste dingen, haal je eruit wat je erin stopt. Als je hard aan de technieken werkt, kun je een ervaren technicus worden, maar Aikidoka’s die aan alle aspecten van budo werken, hun etiquette en hun geest polijsten, deze mensen maken zichzelf tot diepgewortelde fijne mensen.




    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (0)



    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs