BINNENLANDS EN BUITENLANDS NIEUWS-SPORT-ECONOMIE-POLITIEK
11-08-2010
Dode vrouw 11 keer overreden door metro
SCHOKKEND NIEUWS Dode vrouw 11 keer overreden door metro
De bestuurder van een New Yorks metrostel dat plotseling tot stilstand kwam nadat een vrouw onder de wielen was terechtgekomen, merkte het lichaam bij inspectie niet op. Hij reed verder, waarbij zes metrowagons nog eens over de vrouw reden.
Daarna reden nog 10 treinen over de vrouw, vooraleer iemand haar stoffelijke resten opmerkte. De tragedie begon toen de 25-jarige Arabell Lin, die een kunstbeen had, zich tussen twee metrostellen begaf. Ze viel, waarbij ze het automatisch remsysteem van de trein in werking zette.
De bestuurder verliet zijn cabine en onderzocht zo'n zeven minuten de plaats waar de trein tot stilstand kwam. Hij keek onder elke wagon maar merkte de vrouw niet op. Daarna hervatte hij zijn traject.
Inspectie niet grondig Tijdens een verhoor verklaarde hij achteraf dat hij niets of niemand had opgemerkt, maar na reconstructie van de feiten stellen speurders dat de man onzorgvuldig is geweest. "We weten niet of de vrouw nog leefde, maar door de manke inspectie maakte ze geen enkele kans meer", klinkt het.
11-08-2010 om 12:24
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Zelfmoordsprong blote vrouw van 11 hoog loopt goed af
SCHOKKEND NIEUWS Zelfmoordsprong blote vrouw van 11 hoog loopt goed af
In de Chinese stad Hefei (provincie Anhui) is een opmerkelijke zelfmoordpoging van een naakte vrouw goed afgelopen. De vrouw met mentale problemen kreeg het aan de stok met haar man. De ruzie liep zo hoog op dat de vrouw besloot om zelfmoord te plegen. Ze kroop uit het raam van hun appartement op de elfde verdieping.
Familieleden Eerst zat de vrouw op een richel en hulpdiensten en familieleden probeerden haar nog te overtuigen niet te springen. Toch stortte de vrouw zich poedelnaakt naar beneden en viel op het klaargelegde reuzeluchtkussen. Eind goed, al goed en het incident leverde spectaculaire beelden op.
11-08-2010 om 12:24
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
SCHOKKEND NIEUWS Amerikaan marineert kat in kofferbak
Toen agenten in de Amerikaanse stad Buffalo een 51-jarige automobilist aan de kant van de weg zetten, ontdekten ze iets opmerkelijks. In de kofferbak van de auto lag een kater, gedrenkt in olie en besprenkeld met peper en zout. Hij was van plan het dier op te eten.
Gary Korkuc (51) werd staande gehouden omdat hij een stopbord had genegeerd. Toen de agenten een bekeuring uitschreven, hoorden ze gemiauw uit de kofferbak. Daar bleek de gemarineerde kater te liggen.
Korkuc zei dat hij het dier wilde straffen voor een slecht humeur. Volgens enkele Amerikaanse websites wilde de man het dier echter opeten. De man is aangeklaagd voor dierenmishandeling, de kat is overgedragen aan de dierenbescherming.
11-08-2010 om 12:21
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Superbacterie wereldwijd verspreid via plastische chirurgie
Superbacterie wereldwijd verspreid via plastische chirurgie
Veel westerlingen kiezen voor een esthetische ingreep in India, wat de verspreiding van NDM-1 in de hand werkt.
Plastische chirurgie-patiënten hebben een nieuwe soort superbacterie verspreid die resistent is voor bijna alle antibiotica. Momenteel wordt de bacterie vooral aangetroffen in Zuid-Azië en Groot-Brittanië, maar wetenschappers menen dat ze wereldwijd zal verspreid raken.
Veel ziekenhuisinfecties die al moeilijk behandelbaar waren, zijn nog beter bestand geworden tegen geneesmiddelen wegens een recent ontdekt gen dat tussen verschillende soorten bacteriën kan 'springen'.
Het zogenaamde NDM-1-gen werd voor het eerst in twee soorten bacteriën - Klebsiella pneumoniae en Escherichia coli - geïndentificeerd door Timothy Walsh van de universiteit van Cardiff. Ze werden gedragen door een Zweedse man die in een ziekenhuis in India verbleef. Wat zorgwekkend is, is dat deze bacteriën ook resistent blijken voor antibiotica die als een laatste middel worden ingeschakeld bij noodbehandelingen van superbacteriën.
Naar India voor cosmetische ingreep In een nieuw onderzoek, dat werd uitgevoerd door Walsh en Karthikeyan Kumarasamy van de universiteit van Madras, ging men na hoe vaak de bacteriën met NDM-1 voorkomen in het zuiden van Azië en in Groot-Brittannië, waar reeds verschillende gevallen werden vastgesteld. Ziekenhuispatiënten met verdachte symptomen werden daarbij onderzocht. In twee Indiase ziekenhuizen vond men respectievelijk 44 mensen (1,5 procent van de onderzochte patiënten) en 26 mensen (8 procent) die de bacterie droegen.
Ook in Pakistan, Bangladesh werd de bacterie aangetroffen. In Groot-Brittannië werden 37 gevallen vastgesteld: vaak gaat het om patiënten die recent naar India of Pakistan reisden om er een cosmetische ingreep te ondergaan.
"India is ook een populaire bestemming bij andere Europeanen en Amerikanen die voor plastische chirurgie kiezen", waarschuwt de studie, die gepubliceerd werd in vakblad The Lancet. "Het is waarschijnlijk dat NDM-1 wereldwijd verspreid zal raken."
Alarmerend potentieel NDM-1-bacteriën blijken bestand te zijn tegen tegen alle antibiotica, behalve tigecycline en colistin. En in sommige gevallen zijn zelfs die niet in staat om infecties terug te dringen. Nog verontrustender is dat het NDM-1-gen teruggevonden werd in dna-structuren die makkelijk gekopieerd en overgedragen kunnen worden tussen bacteriën. "Dit creëert een alarmerend potentieel tot verspreiding en diversificatie", zegt het onderzoek. "Door het toenemende luchtverkeer en migratie kunnen bacteriën steeds sneller tussen landen en continenten reizen."
Johann Pitout van de Canadese universiteit van Calgary roept op om iedereen die om medische redenen in India verblijft, te screenen op multi-resistente bacteriën vooraleer de medische verzorging in het thuisland van de patiënt verder kan worden gezet.
11-08-2010 om 10:33
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
"Real geeft 20 miljoen euro voor 17-jarige Belgische topschutter met 19 goals in 45 wedstrijden "
José Mourinho wil Romelu Lukaku naar Real Madrid halen. Het 17-jarige rastalent van Anderlecht prijkt volgens de Spaanse sportkrant Marca bovenaan op een lijstje van aanvallers die Mourinho als versterking wil voor het spitsenduo Benzema/Higuain. Ook Mario Gomez, Amauri, Hugo Almeira en Fernando Llorente figureren op die lijst, maar Lukaku, die de 'nieuwe Drogba' wordt genoemd in Marca, zou voor Mourinho topprioriteit zijn.
Real Madrid zou, volgens Marca, 20 miljoen euro veil hebben voor de spits, "de jongste topschutter ooit in de Belgische competitie met 19 goals in 45 wedstrijden bij Anderlecht". Lukaku bevindt zich momenteel met de Rode Duivels in Finland voor de oefeninterland van morgenavond.
José Mourinho
10-08-2010 om 22:19
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Iran toont al massagraven voor Amerikaanse soldaten
Iran toont al massagraven voor Amerikaanse soldaten
De oorlogstaal tussen Iran enerzijds en zijn aartsvijanden Israël en de Verenigde Staten anderzijds wordt almaar grimmiger. De Iraniërs hebben laten weten dat ze al een pak massagraven hebben gegraven voor eventuele invasietroepen. Om hun woorden kracht bij te zetten, stuurde Iran luchtbeelden van de enorme massagraven de wereld in. "Hier zullen soldaten belanden die het zouden wagen om de heilige Iraanse grond te betreden," klinkt de dreigende taal.
De Iraanse leider Ahmadinejad.
Dezelfde massagraven die voor Saddams soldaten gebruikt werden, hebben we nu weer klaargemaakt voor de Amerikaanse soldaten. Dat verklaart het grote aantal massagraven.
Generaal Moghadam
De Amerikaanse admiraal Mullen zei vorige week dat de VS klaar zijn om Iran aan te vallen.
Het was het semi-officiële persbureau Fars News dat de beelden op zijn website plaatste. Op de luchtbeelden is een lange reeks diepe putten te zien, volgens de Iraniërs dus massagraven voor soldaten die zouden binnenvallen. De video is afkomstig van het 'Instituut voor de Bescherming van de Waarden van de Heilige Oorlog'. Die instelling publiceerde vooral boeken en films over de oorlog tussen Iran en Irak (1980-1988) en wil met deze beelden symbolisch aantonen dat Iran klaar is om indringers te begraven in de Iraanse grond.
Soldaten Saddam Generaal Hossein Kan'ani Moghadam, de onderopperbevelhebber van de Iraakse elitroepen in de oorlog tegen Irak, zegt dat massagraven aangelegd werden in de zuidwestelijke provincie Khuzestan, een dunbevolkt woestijngebied. Tussen 1980 en 1988 werden daar de gesneuvelde Iraakse soldaten begraven in de oorlog van de Istalmitische Republiek tegen het regime van de Iraakse leider Saddam Hoessein. "Dezelfde massagraven die voor Saddams soldaten gebruikt werden, hebben we nu weer klaargemaakt voor de Amerikaanse soldaten," zegt Moghadam. "Dat verklaart het grote aantal massagraven. Als we worden aangevallen door de VS, dan zullen we terugslaan op Amerikaanse legerbasissen in de Golf."
Aanvalsplan De Verenigde Staten en Israël hebben allebei al gezegd dat ze een militaire aanval op Iran niet uitsluiten om het land te beletten een nucleair wapen te maken. Vorige week nog kondigde de Amerikaanse admiraal Mike Mullen aan dat de VS een aanvalsplan klaar heeft om meteen toe te slaan in Iran. Dat land is naar eigen zeggen niet van plan een kernwapen te ontwikkelen. Als respons tegen de militaire dreiging heeft Iran eerder al gedreigd de Perzische Golf af te sluiten voor schepen. Dat zou een enorme impact hebben op de oliemarkten. Daarnaast dreigde de Iraanse president Ahmadinejad ook met een aanval op Israël als Iran wordt aangevallen.
10-08-2010 om 22:14
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Bij een botsing tussen een ziekenwagen en een auto op de N49 in Assenede zijn twee ambulanciers zwaargewond geraakt. Het parket van Gent onderzoekt de omstandigheden van de aanrijding.
Het ongeval gebeurde rond 16 uur op de N49, ter hoogte van het kruispunt met de Nieuwburgstraat. De oorzaak van de aanrijding is nog niet bekend, maar de ziekenwagen belandde door de botsing op zijn zijkant. De twee ambulanciers raakten zwaargewond, maar verkeren niet in levensgevaar. De ziekenwagen vervoerde op het moment van het ongeval geen zieken.
Door het ongeval was er in beide richtingen maar een rijstrook beschikbaar en stond er een file.
10-08-2010 om 14:38
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
33 euro extra belasting per inwoner als WK 2018 in België plaats vind
33 euro extra belasting per inwoner als WK 2018 in België plaats vind
Indien de FIFA het WK voetbal in 2018 naar België en Nederland brengt, dan zou een Belgische inbreng van vier in plaats van zes stadions economisch "rooskleuriger" zijn. Dat oppert het onderzoeksinstituut Itinera Institute. Een beperking van het aantal stadions verkleint het risico op overinvesteringen, maar houdt wel in dat de Nederlanders meer WK-wedstrijden mogen organiseren dan wij.
Johan Albrecht (Itinera en UGent) en Ruben Laleman (Ugent) vergeleken de bestaande kosten-batenanalyses van een WK in de Lage Landen. Met de methode van de Nederlandse Stichting Economisch Onderzoek (SEO) berekenden ze onder meer dat de wereldbeker in een normaal scenario elke Belg zo'n 33 euro belastinggeld zou kosten. In Nederland blijft dat cijfer beperkt tot 9 euro per inwoner.
Vooral de stadions vormen een belangrijke kostenpost, die in grote mate afhangt van de kwaliteit van de bestaande infrastructuur. De FIFA vraagt stadions met minimaal 40.000 zitplaatsen, wat aanzienlijke investeringen vraagt. De stadions dreigen na het WK echter met een ernstige overcapaciteit achter te blijven.
Risico's beperken Het lijkt de onderzoekers daarom "niet onlogisch" na te gaan of het niet beter zou zijn meer wedstrijden op Nederlandse bodem te organiseren, om zo de risico's aan Belgische kant te beperken.
Albrecht en Laleman willen dat België het WK als een "slim investeringsproject" aanpakt. Concreet denken ze aan een grotere rol voor private investeerders en de integratie van diverse functies in en rond voetbalstadions, om ze ook nadien optimaal te laten renderen.
09-08-2010 om 21:53
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
De politie van Anderlecht start een intern onderzoek naar hoe een man vrijdagavond uit de cel is ontsnapt, schrijven de Coreliokranten.
Een 25-jarige dakdekker uit Harelbeke zette de politie van Anderlecht goed voor schut. Toen hij door een politiepatrouille werd opgepakt en in het cellencomplex van het commissariaat werd gegooid, besloot de jongeman te ontsnappen.
"Gewoon door voordeur gestapt" "Ik heb me opgetrokken aan de lamp die aan het plafond hing en heb met mijn voeten op het raampje boven de deur gebeukt", zegt hij. "De siliconen scheurden. Ik kon het raam naar binnen trekken. Ik heb me daarna door het gat gewurmd en ben gewoon door het commissariaat naar de voordeur gestapt", luidt het.
Bronnen binnen het korps spreken van een ongelooflijke ontsnapping. "Er hangen camera's in de cellen en in de gang van het cellencomplex. Je mag bovendien toch verwachten dat die cellen bewaakt worden?"
De ontsnapte dader wil klacht indienen wegens mishandeling. Hij beweert op de grond te zijn geduwd en een trap in de lies te hebben gekregen.
09-08-2010 om 21:53
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
"De druktesten die volgden op de cementeringsoperaties wijzen erop dat we een operationele cementdop hebben," meldt het Britse olieconcern. "Er ontsnapt momenteel geen aardolie meer in de Golf van Mexico".
Sinds de explosie en het zinken van het olieboorplatform op 22 april zijn zowat 4,9 miljoen vaten aardolie, goed voor 780 miljoen liter ruwe aardolie, in zee gestroomd. Volgens de jongste cijfers van de Amerikaanse regering werden 800.000 vaten (127 miljoen liter) gerecupereerd.
Ongeveer driekwart van de aardolie die vrijkwam in de Golf van Mexico werd reeds geëlimineerd, stelt een woensdag gepubliceerd Amerikaans regeringsrapport.
DE VOLGENDE FOTO IS NIET VOOR GEVOELIGE KIJKERS !!
Een met olie doordrenkte vogel ligt dood op een strand in Waveland, Mississippi.
09-08-2010 om 10:51
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
HLN update Op de redactie van vtm is een dreigbrief gericht aan Elio Di Rupo toegekomen. De brief opent met "in naam van Allah", en dan staat er onder meer dat "in een toekomstig moslimland als België, geen homoseksueel premier mag worden". Het eindigt met het dreigement dat "zondaar en homoseksueel Di Rupo zal sterven door het blanke zwaard". De brief is overhandigd aan de politie.
Zaak ernstig nemen De Brusselse Federale Gerechtelijke Politie heeft een proces-verbaal opgemaakt over de dreigbrief. "Dat betekent dat we de zaak ernstig nemen en niet afdoen als een flauw grap", zegt de woordvoerster van de federale politie. Het crisiscentrum van Binnenlandse Zaken is verder belast met de behandeling van de bedreiging tegen de preformateur, aldus nog de federale politie.
Het onderzoek is nu in handen van de Brusselse FGP en het Brusselse parket terwijl het aan het crisiscentrum van Binnenlandse Zaken is om na te gaan welke veiligheidsmaatregelen moeten genomen worden.
Aangepaste maatregelen nemen Het crisiscentrum van Binnenlandse Zaken heeft aan het Orgaan voor de Coördinatie en de Analyse van de Dreiging (OCAD) gevraagd om de dreigbrief tegen preformateur Elio Di Rupo (PS) te bestuderen. Dat meldt Peter Mertens, woordvoerder van het crisiscentrum. "Naargelang de analyse van het OCAd zullen we de aangepaste maatregelen nemen", zegt de woordvoerder.
Nadat de Brusselse Federale Gerechtelijke Politie (FGP) proces-verbaal had opgemaakt , werd de zaak in handen gegeven van het crisiscentrum van Binnenlandse Zaken. "Wij hebben nu aan het OCAD gevraagd om na te gaan hoe ernstig deze dreiging is en wachten nu op hun inschatting", zegt woordvoerder Peter Mertens van het crisiscentrum. "Op grond daarvan zullen we de maatregelen nemen die in verhouding staan tot de dreiging."
07-08-2010 om 19:24
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Zo ging Welshe politie tekeer tegen bejaarde chauffeur (70)
Zo ging Welshe politie tekeer tegen bejaarde chauffeur (70)
Als dollemannen gingen ze tekeer, de agenten van de Welshe politie die een bejaarde man van 70 zonder gordel zagen rijden. De achtervolging werd ingezet en toen de chauffeur - een hartpatiënt - zijn voertuig weer aan de kant zette, beukten de agenten (?) duchtig op het raam van de Range Rover in en sleurden de man eruit. De 'daders' van dit overdreven geweld werden geschorst.
Bekijk de hallucinante beelden onderaan. U waant zich in een slechte actiefilm, en dat deden de Welshe flikken waarschijnlijk ook, toen ze besloten om zo driest uit te pakken tegenover Robert Whatley, een 70-jarige hartpatiënt. Ze hadden de bejaarde chauffeur eerst tegengehouden omdat hij zijn gordel niet droeg. Whatley, die onlangs nog een beroerte kreeg, reed door omdat hij zich niet goed voelde en vreesde voor een nieuwe beroerte.
Escort De politie zette meteen de achtervolging in, met loeiende sirenes. De arme man dacht dat zij hem huiswaarts escorteerden. Toen hij uiteindelijk toch weer stopte, vloog een flik de motorkap op en begon een tweede het raam van de wagen aan chauffeurskant brutaal in te slaan. Hij smashte vijftien keer met een stok tegen het glas tot het begaf. De overtreder werd uit de auto gesleurd.
"De politie ging volledig door het lint. Het was net alsof ik een bank had overvallen. Ik stond doodsangsten uit toen ze erop losbeukten", getuigt Whatley uit het Welshe Usk.
Boete De ironie wil dat de patrouillecamera de gewelddadige arrestatie van Robert Whatley vastlegde. De 70-jarige moest weliswaar een boete van 283 euro betalen, omdat hij geen gordel droeg, niet wou stoppen voor de politie en niet wou stoppen na een ongeval, maar de woeste agenten werden geschorst. Er loopt nog een onderzoek naar het voorval, laat de Gwent Police weten. De feiten dateren van september vorig jaar.
06-08-2010 om 23:02
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Moeder springt met zoontje de dood in in Antwerpen
SCHOKKEND NIEUWS Moeder springt met zoontje de dood in in Antwerpen
↓
De Silvertoptorens in Antwerpen.
Een jonge moeder en haar kind zijn gisteravond om het leven gekomen in Antwerpen. Dat gebeurde omstreeks 19.30 uur. De 23-jarige Katy Van Linden sprong uit het raam van de 19de verdieping. Haar zoontje van vier nam ze mee de dood in. Dat gebeurde na een ruzie met Katy's vriend.
De vrouw zag het niet meer zitten en sprong uit een van de appartementen van de 'Silvertoptorens' in de Jan Denucestraat. Die flatgebouwen bevinden zich vlakbij de Antwerpse ring. Hulpdiensten trachten de beide slachtoffers nog te reanimeren, maar alle hulp kwam te laat.
Wanhoopsdaad De moeder is tot de daad overgegaan na een ruzie met haar vriend. "Alle onderzoekselementen wijzen eenduidig op zelfdoding van de moeder. De vriend van de vrouw, die ook aanwezig was in het appartement, mocht na uitgebreid verhoor dan ook beschikken", zegt parketwoordvoerder Paul Van Tigchelt. Het Antwerpse parket stelt een onderzoek in om de precieze toedracht van de feiten te achterhalen.
06-08-2010 om 23:01
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Staking van De Lijn aan de kust wordt goed opgevolgd
Staking van De Lijn aan de kust wordt goed opgevolgd
De aangekondigde staking van De Lijn aan de kust wordt goed opgevolgd. Doordat er nauwelijks trams uitrijden, zal het vandaag zo goed als onmogelijk zijn de kusttram te nemen. Bovendien rijdt slechts de helft van de bussen aan zee.
De vakbonden van De Lijn zijn het niet eens met het besparingsplan dat wordt ingevoerd bij de openbare Vlaamse vervoersmaatschappij. Ze beweren dat de dienstdruk toeneemt doordat de dienstregeling verandert. De Lijn zegt dat de nieuwe werktijden nodig zijn om besparingen te kunnen uitvoeren.
Volgens Jürgen Braeckevelt van de christelijke vakbond wordt zowel in Oostende, De Panne als Knokke niet uitgereden. "Het zal vandaag moeilijk tot niet lukken om tram of bus te nemen in de kustregio." Volgens Dirk Schockaert van De Lijn rijden zo goed als geen trams en bij de bussen zou zowat de helft niet uitrijden. Enkel busdiensten die uitgevoerd worden door private exploitanten zouden rijden.
Problemen elders in West-Vlaanderen Niet alleen aan de kust zijn er problemen, ook in de rest van de provincie leggen chauffeurs het werk neer uit solidariteit met de stakingsactie. "Aan de kust rijden hoogstens drie buslijnen. In Brugge rijdt maar twaalf procent en in de Westhoek is de dienstverlening ook beperkt. In heel West-Vlaanderen rijdt zowat zestig procent van de bussen", zegt woordvoerder Dirk Schockaert.
"Het is logisch dat er in het binnenland solidariteit ontstaat met de bestuurders van De Lijn aan de kust", zegt Braeckevelt van de ACV. "De problemen zijn overal dezelfde. De reistijden zijn in theorie haalbaar, maar niet in de praktijk. Daardoor zien de chauffeur op het einde van hun rit hun pauze sterk verkort. Er zijn andere manieren van besparen nodig."
Niet raken aan rusttijden De Lijn begrijpt de staking niet. "We zijn onze besparingsronde gestart met eerst zelf de broekriem aan te spannen. Er is gesnoeid op het marketingbudget. Er kwam een wervingsstop en enkele strategische projecten zijn uitgesteld. Nu is het de beurt aan een optimalisatie van de dienstverlening", zegt Schockaert.
"Op lijnen waar de bussen vlotter kunnen rijden omdat we eerder in vrije busbanen hebben geïnvesteerd, wordt de rijtijd bijgesteld. In april hebben we een test uitgevoerd met de kusttram. Die reed om de 20 minuten in plaats van om het kwartier. Toen kwam er geen enkele opmerking van de chauffeurs over capaciteit- of doorstromingsproblemen. Vandaag kan dit niet meer."
De Lijn beklemtoont dat aan de rusttijden niet wordt geraakt.
"Het voorstel van de directie houdt in dat de chauffeurs per dienst meer ritten moeten verzorgen", zegt Braeckevelt. "Dat houdt een verhoging van de werkdruk in en een vermindering van de veiligheid. Uit een computersimulatie kan blijken dat een bus of tram vlotter kan rijden. In de praktijk is dat vaak niet het geval. Wij vrezen extra vertragingen en dus een afbouw van de rusttijd voor de chauffeurs."
De staking raakt volgens De Lijn vooral de reizigers en de toeristische sector. "Veel toeristen trekken op een dag met minder zon naar een evenement of attractie in een andere badplaats en gebruiken daarvoor de kusttram", besluit Schockaert.
Nieuwe onderhandelingen Morgen horen de vakbonden van de directie welke aanpassingen er aan het besparingsplan komen. "Wij vinden dat het aantal reizigers de basis moet zijn voor aanpassingen. We stellen voor om vooral 's avonds een aantal ritten te schrappen. De kusttram moet op zijn huidig rooster blijven rijden. Op 1 oktober al omschakelen naar een frequentie van vier naar drie trams zal leiden tot overvolle tramstellen. In het huidig rooster komt die aanpassing er pas na de herfstvakantie", aldus Braeckevelt.
04-08-2010 om 13:57
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
De bestuurders van de bussen en trams aan de kust gaan komende woensdag 4 augustus staken. Hinder grootst in kustgemeenten Door een vakbondsactie verwacht De Lijn woensdag een ernstige verstoring van haar dienstverlening in de kustregio. "De hinder zal het grootst zijn voor de kusttram en de buslijnen in, van en naar de kustgemeenten", zegt woordvoerder Dirk Schockaert van De Lijn West-Vlaanderen.
Verminderde dotatie Het personeel staakt uit onvrede met maatregelen, die het gevolg zijn van de verminderde dotatie voor de Vlaamse openbare vervoersmaatschappij. Het gaat onder meer om gewijzigde werkregelingen.
De staking kan woensdag voor hinder zorgen bij het woon-werkverkeer en het toeristisch verkeer aan de kust. Voor informatie over de gevolgen voor de dienstverlening, kunnen de reizigers woensdagochtend vanaf 6 uur terecht op www.delijn.be en op het nummer 070 220 200
02-08-2010 om 21:38
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Kevin Borlée verbaasde vriend en vijand met een weergaloze eindspurt.
Kevin Borlée heeft ons voor het eerste Belgische EK-goud in 40 jaar gezorgd bij de mannen. Zijn tweelingsbroer Jonathan was de grote favoriet, maar viel terug in de laatste rechte lijn en werd pas zevende in 45.35. Kevin Borlée (22) kwam in de laatste 50 meter spectaculair vanuit een verloren positie terug en spurtte krachtig naar goud. De tijd 45.08 was nog 15 honderdsten sneller dan de twee Britten Bingham en Rooney. Kevin Borlée zorgt zo na een unieke prestatie voor de zesde Europese titel ooit, de eerste op de 400m.
Bij het ingaan van de laatste rechte lijn liep Kevin Borlée nog in verloren positie.
Na zijn beklijvende eindspurt pakte hij toch nog goud. / Ongeloof bij Kevin Borlée na zijn Europese triomf.
En dan toch de oerschreeuw als zijn titel is doorgedrongen.
Jonatha (pas zevende) verbijt zijn ontgoocheling en omarmt zijn tweelingsbroer.
Wat een spannende finale kregen we te zien daar in Barcelona! Kevin Borlée, na de halve finale ontevreden over zijn prestatie, vertrok vanuit baan 6. Zijn vijf minuten oudere tweelingsbroer Jonathan, de snelste in de halve finale met 44.71, zat in de veel gunstigere baan 3. Kevin vertrok als een speer en lag na de eerste bocht aan de leiding, waarna hij temporiseerde. Jonathan controleerde de zaken.
Jonathan blijft hangen In de eerste rechte lijn kwam de Franse podiumfavoriet Djohne sterk opzetten. Met lange halen toog hij over Kevin Borlée naar de kop. Daar liep de Fransman ook nog bij het ingaan van de laatste rechte lijn. Jonathan Borlée lag derde en moest nu zijn versnelling plaatsen, maar bleef hangen. Ook de andere favorieten vielen helemaal stil. Niks daarvan bij Kevin Borlée, want die plaatste nog een weergaloze versnelling. Zoals Lemaitre in de 200m enkele uren eerder spurtte de jongste van de tweelingbroers onweerstaanbaar naar goud in de slotmeters. Als een duiveltje uit een doosje kwam Kevin Borlée vanuit de voorlaatste plaats in enkele decameters over alles en iedereen. Zelden gezien en beklijvende eindspurt die voor altijd in de annalen van de Belgische sportgeschiedenis zal blijven.
Toernooiloper Een regelrechte sensatie, want na zijn minder seizoen en zijn mindere halve finale behoorde Kevin Borlée in tegenstelling tot zijn broer niet eens tot de favorieten. De winnende tijd 45.08 was Kevins beste van het seizoen. Daarmee bewees hij nog maar eens dat hij toernooiloper is, zoals hij zelf ook altijd opperde voor deze finale. Gemende gevoelens bij de Borlées wellicht, want de zevende plaats van Jonathan was ronduit ontgoochelend, maar de triomf van broer Kevin zal heel veel goedmaken.
Lismont Na het marathongoud van Karel Lismont in Helsinki 1971 moesten we bijna 40 jaar wachten op een Europese titel bij de mannen. Na Gaston Roelants in 1962 en Lismont in 1971 is Kevin Borlée de derde Belgische man die een Europese gouden medaille behaalt. In totaal heeft België nu op EK's outdoor zes titels behaald, drie voor mannen en drie voor vrouwen (ook nog Kim Gevaert op de 100m en 200m en Tia Hellebaut in het hoogspringen, telkens in 2006).
4x400m En het weekend kan nog meer medailles opleveren, want morgen moeten de Borlées al aan de bak in de reeksen van de 4x400m, dat alles onder leiding van vader Jacques Borlée. Jonathan Borlée loopt de reeksen van de 4x400 normaal gezien niet, Kévin Borlée start in de 4x400 als laatste. Antoine Gillet, Cédric Van Branteghem en Nils Duerinck vormen in deze volgorde de eerste drie lopers.
31-07-2010 om 09:33
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
Chaos in lamgelegd Griekenland: leger wordt ingezet
Chaos in lamgelegd Griekenland: leger wordt ingezet
Na een dagenlange staking van de Griekse vrachtwagenchauffeurs is de situatie zaterdag in het land slechts licht verbeterd. Het leger wordt ingezet om de werking van de ziekenhuizen, overheidsdiensten en andere belangrijke sectoren te verzekeren. De marine bekommert zich om de afgelegen eilanden. Dat hebben de bevoegde ministers in Athene beslist.
31-07-2010 om 09:29
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
SCHOKKEND NIEUWS Toeristenbus met falende handrem eindigt in Seine
Een Oostenrijkse bus is tegen wil en dank de nieuwste toeristische attractie in Parijs. Een falende handrem zorgde ervoor dat het ondenkbare gebeurde: het geparkeerde voertuig bolde achterwaarts de Seine in. Gelukkig was de bus op dat moment leeg en vielen er geen slachtoffers te betreuren tijdens het incident. Bekijk zeker de spectaculaire beelden onderaan het artikel.
De bus was geparkeerd in de buurt van de Eiffeltoren toen het ongeval zich voordeed. Zowel de twee buschauffeurs als de 51 Oostenrijkse passagiers bevonden zich op dat moment in een cabaret wat verderop. Plots begon de bus te bollen en was er geen houden meer aan. Het voertuig eindigde achterwaarts in de Seine. De inwoners van de lichtstad konden hun ogen niet geloven.
Zo ook getuige Michael Ambrosia, die de hele scene op beeld vastlegde na het ongeluk. "Ik hoorde een luide plons en stelde tot mijn grote verbazing vast dat er een bus in de Seine lag," vertelde hij. "Dat was werkelijk het meest bizarre dat ik ooit gezien heb." De zwaar gehavende bus werd ondertussen met behulp van een stevige kraan uit het water getakeld.
31-07-2010 om 09:25
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV
BREAKING NEWS -> Franse moeder bekent acht babymoorden, vader wist niks
BREAKING NEWS SCHOKKEND NIEUWS Franse moeder bekent acht babymoorden, vader wist niks
Zwaarlijvigheid verborg zwangerschappen
De moeder van de acht pasgeboren baby's die de afgelopen dagen dood werden aangetroffen in het dorp Villers-au-Tertre, in het noorden van Frankrijk, heeft bekentenissen afgelegd. De vrouw heeft acht keer haar pasgeboren baby vermoord en in de tuin van haar woning of in die van haar ouders begraven. Ze is in beschuldiging gesteld van vrijwillige doodslag. De vader is niet verdacht, meldt de procureur.
De moeder wordt beschuldigd van vrijwillige doodslag van minderjarigen onder de 15, de vader is niet verdacht. Hij zou niet geweten hebben dat zijn vrouw zwanger was. Eerder werd gezegd dat hij schuldig was aan het niet aangeven van misdaden en het verbergen van lijken. De vader en moeder, allebei ongeveer 45 jaar oud, werden dinsdag opgepakt. De bal ging aan het rollen toen de nieuwe eigenaars van een woning - die voordien toebehoorde aan de ouders van een van de twee verdachten - de politie verwittigden nadat ze de overblijfselen van baby's in de tuin van hun huis aantroffen.
Nieuwe eigenaars Volgens een verantwoordelijke van de gemeente hadden de nieuwe eigenaars van een woning - die voordien toebehoorde aan de ouders van een van de twee verdachten - de politie verwittigd nadat ze de overblijfselen van baby's in de tuin van hun huis aantroffen. De politie stelde vast dat het ging om de lijkjes van twee pasgeborenen. Zes andere lijkjes werden gisteren gevonden in het huis van het koppel.
Twee volwassen dochters De ouders worden door een buur beschreven als beleefde en hoffelijke mensen, die er op het eerste gezicht geen abnormaal gedrag op nahielden. Het koppel zou twee dochters hebben van ongeveer twintig jaar. "Het zijn mensen die voor geen problemen zorgden en die door hun omgeving gerespecteerd werden", verklaarde een plaatselijke verkozene.
Excenevex Het Franse gerecht heeft ook een onderzoek geopend nadat in het departement Haute-Savoie een baby gevonden werd in een rugzak, meldt een bron dicht bij dat onderzoek. Het lichaam van het kindje, dat enkele dagen oud was, was "uitgedroogd na verschillende dagen warmte", schrijft de krant Le Dauphiné libéré.
Een gepensioneerde ontdekte midden juli de rugzak in haar tweede verblijf in Excenevex. "Ze dacht dat het een rugzak was van haar gezin en keek er dus maar oppervlakkig in", zegt de bron. Eergisteren doorzocht de gepensioneerde de zak dan samen met haar dochter. Ze ontdekten toen het lijkje, "gewikkeld in een handdoek". De doodsoorzaak is nog niet bekend.
Twee op drie Belgen gebruiken dagelijks gsm achter het stuur
Twee op drie Belgen gebruiken dagelijks gsm achter het stuur
Twee op de drie Belgen (66 procent) gebruiken dagelijks de gsm achter het stuur. Slechts 31 procent beschikt over een handenvrije kit, die niet altijd wordt gebruikt. Dat blijkt uit een onderzoek van het Belgisch Instituut voor de Verkeersveiligheid (BIVV), dat gisteren zijn campagne "Auto in = gsm uit" voorstelde.
Het BIVV organiseerde in 2009 een bevraging bij 700 Belgische autobestuurders. Daaruit blijkt verder dat bijna de helft van de bestuurders jonger dan 35 jaar iemand opbelt zonder handenvrije kit. Meer dan de helft van hen neemt een oproep aan. Nochtans beseft 76 procent van de ondervraagden dat het risico op een ongeval groter is als men belt met de gsm in de hand.
Uit tellingen blijkt dat gemiddeld 3,4 procent van de voorbijrijdende automobilisten aan het bellen was met de gsm in de hand. Antwerpen scoorde het hoogste met 9,4 procent, terwijl Brussel en Luik een veel lager cijfer lieten optekenen (respectievelijk 2,1 en 2,3 procent).
0,8 promille Volgens aftredend staatssecretaris voor Mobiliteit Etienne Schouppe toonde onderzoek aan dat het risico op een ongeval bij het bellen in de auto, het equivalent van 0,8 promille in het bloed, twee tot negen maal hoger ligt dan wanneer men niet belt.
"Opvallend is dat de risico's bij handvrij bellen nagenoeg even groot zijn als bij bellen met de hand", aldus Schouppe. De nieuwe campagne van het BIVV loopt nog tot 22 augustus. Naast een affichecampagne komt het thema ook aan bod in verschillende televisieprogramma's.
29-07-2010 om 21:58
geschreven door DE REDACTIE LIVE TV