Wij worden wereldburgers! Maar hoe leven kinderen van onze leeftijd in een ander continent. Het leven zoals het is ... in Guatemala. We leren 2 kinderen kennen : Maria Elena, een indiaanse die in Casaca woont en Nacho, een ladino woonachtig in Guatemala City.
Het resultaat van 1 week groepswerk : de landenstands. 6A en 6B gingen snel aan de slag. Eerst info verzamelen over het land en de identiteitskaart invullen. Daarna een powerpoint maken en de stand uitwerken. En uiteindelijk het land promoten ...
Dank aan alle zesdeklassers voor hun inzet voor het kunstig optreden. Door op onderstaande link te klikken kan je alle foto's van het schooloptreden zien.
Vrijdag vindt een dag van nationale rouw plaats na het zware busongeval
in Zwitserland. Om 11 uur wordt in het hele land een minuut stilte in acht
genomen. Dat heeft premier Elio Di Rupo bekendgemaakt na een vergadering van het
kernkabinet. De vlaggen zullen halfstok hangen en om 11.01 uur zullen alle
kerkklokken luiden.
Rouwregisters
We weten straks misschien wat er gebeurt is, maar nooit waarom!!!
Op verschillende plaatsen zijn rouwregisters geopend om steun en troost te
bieden aan de slachtoffers van het busongeluk in Sierre in Zwitserland. Dat kan
zowel ter plaatse als online. Wie zijn medeleven wil betuigen, vindt hier enkele
links naar onlinerouwregisters (foto).
De nieuwste horrorfilm wordt opnieuw gespeeld met een aantal 6b'ers in de hoofdrol? Tracht uit te vissen wie de nieuwe Hollywoodsterren zijn!
X1 is heel behulpzaam. Hij leest graag Harry Potter. X1 houdt van Italiaanse gerechten en heeft een passie voor voetbal!
X2 houdt van fietsen en tekenen. X2 vindt turrnen tof, maar houdt niet van spelling. Deze jongen is gehoorzaam en verorbert pizza's bij de vleet!
X3 zingt en voetbalt graag. Hij is tamelijk sportief! Z'n favoriete muziekgroep is Pitbull. Hij houdt van lasagne en andere pastagerechten. Godsdienst doet deze kerel minder graag.
X4 houdt van dansen, chiro en piano. X4 eet graag rode bieten. Ze is heel gedienstig!
X5 houdt van pittaschotels. Hij leest graag strips en is sportief. Rekenen vindt hij tof. Deze jongeman luistert naar popmuziek en is heel behulpzaam.
Tot donderdag 15 maart hebben jullie om de 5 6b-sterren te raden. Veel speurplezier!
Beste zesdeklassers Hieronder wat praktische informatie over ons optreden het komende weekend:
in de klas aanwezig zijn om:
optreden begint om:
onze klas treedt (na de pauze) op omstreeks
afgehaald worden in de klas om:
vrijdag 16 maart
18 u 45
19 u 30
21 u 10
22 u 00
zaterdag 17 maart deel 1
15 u 30
16 u
17 u 40
21 u 30
zaterdag 17 maart deel 2
15 u 30
19 u
20 u 40
21 u 30
Gelieve je stipt aan deze uren te houden zodat alles vlot en zonder problemen kan verlopen!
Daar horen natuurlijk enkele afspraken bij:
1. Eens je in de klas arriveert, blijf je ook in de klas.
2. Tussen de beide voorstellingen op zaterdag 17/03, blijft iedereen op school en in de klas! Die tijd houden we ons gezellig met allerlei spelletjes bezig.
3. De school voorziet op zaterdag één drankje per persoon.
4. Je mag ook zelf iets te drinken en te etenmeebrengen naar de klas. Maar overdrijf hier niet in! Frisdrank wordt deze keer toegelaten.
5. Een computerspelletje mag je meebrengen om je rustig bezig te houden. Je bent zelf verantwoordelijk voor je materiaal bij eventuele schade of bij diefstal.
6. Een gezelschapsspelletje of strips kunnen ook.
7. Geen enkele leerling gaat tijdens de voorstelling bij het publiek in het Gildenhuis gaan zitten! Iedereen blijft bij zijn of haar leerkracht gedurende de show. 8. Na het klasoptreden, gaat iedereen onmiddellijk mee naar de klas. Niemand blijft in het Gildenhuis achter!
HET WORDT HOPELIJK EEN SPETTEREND EN ONVERGETELIJK WEEKEND! 6A en 6B ... dik oké!!!
Zoek info over je land : de vlag, de hoofdstad, het aantal inwoners, de taal, de oppervlakte, het reliëf, de belangrijke rivieren, de industrie, het toerisme, de landbouw, de specialiteiten, .... . Ga nar de bib, zoek info op het internet, klik op onderstaande links, ... Veel succes!!!
In de Middelleeuwen, de tijd van burchten en steden, dacht men dat de aarde een platte schijf wass. Zeevaarders waagden zich dan ook niet te ver van de kust, want ze waaren bang om van het aardoppervlak te vallen. Geleerden die de oude geschriften van 2 Griekse geleerden bestudeerden lazen daarin een andere theorie die zei dat de aarde rond was. Die kennis werd doorgegeven aan de zeevaarders. Rijke koningen financierden de waaghalzen in de hoop nieuwe landen en rijkdommen te vergaren. Dankzij de eerste kaarten, kompas en het karveel werden niuwe contineten ontdekt.
Ga verder op zoek naar info over jouw onderwerp en zoek of die betrouwbar is.. Sorteer daarna je info, rangschik je info per onderwerp en klasseer de gegevens in volgorde voor de presentatie;
Tip
Lees eerst fiche 14, 15 en 16 uit je 'Gids van Jakkes'.
Karel Verleyen is één van Vlaanderens populairste kinder- en jeugdauteurs. Helse afdaling is een verhaal dat hij schreef kort voor hij overleed in 2006.
Als gemundo-opdracht moeten jullie een land promoten. Eerste opdracht : info verzamelen zoals over de ligging van het land op de wereldkaart, staatkundige gegevens, het klimaat, de geschiedenis, de cultuur, typische gerechten, ... Nadenken hoe we een toffe stand kunnen opstellen. Onderstaande foto's kunnen jullie wat ideeën geven! Helemaal onderaan vind je een voorbeeld van een mogelijke powerpoint!
Sharondeep, je vriendinnen hebben speciaal voor jou een bekend iemand gezocht om je op te monteren. Samen hebben ze speciaal voor jou een dans ingeoefend!
Personalize funny videos and birthday eCards at JibJab!