De afgelopen week hebben we vooral veel feest gevierd!!!
Maandag zijn we voor de eerste keer gestart met schrijfdans. (De vulkaan) (Hierover kan je binnenkort meer terugvinden onder de rubriek 'schrijfdans'). Daarna vertelde Nissa, onze reporter van de week, alles over haar bezoekje aan het Atomium te Brussel, dit was zeer interessant en leuk. Ook vertelden we met zijn allen over de vakantie, velen van ons waren namelijk naar het circus geweest.
Na de middag hebben we getekend en feest gevierd voor Catho haar verjaardag.
Dinsdag zijn we gestart met een waarneming rond de vormen aan de hand van de logiblokken. We maakten kennis met een cirkel, vierkant, driehoek, rechthoek en een ovaal. We maakten ook kennis met ons nieuwe versje over de vormen. Hierna was het terug tijd om feest te vieren, want Luca was jarig! We maakten ook met zijn allen een mooie tekening en genoten van wat lekkers.
Woensdag zijn we gestart met een frisse duik in het zwembad. Daarna was juf Mieke in onze klas die ons meer kwam vertellen over Stippe ik ben stil.
Donderdag was het dan alweer tijd om feest te vieren Jamie zijn verjaardag hebben we donderdag in de klas gevierd. In de namiddag hebben we gepuzzeld, heel wat kindjes hebben die dag ook een pin verdient. Deze krijgen ze wanneer ze 4 keer een puzzel van éénzelfde (nu nog gemakkelijke) niveau hebben gemaakt. Wanneer ze een pin gekregen hebben is dit eveneens de start voor een andere moeilijkheidsgraad in de puzzels.
Zoals je allicht al doorhad, hebben we deze week weinig tot niet gewerkt rond het thema vormen. We hebben ervan genoten om feest te vieren en de jarigen een leuke, bijzondere dag te bezorgen. Vanaf volgende week vliegen we er in met het thema vormen, de planning zal er een beetje hetzelfde uitzien omdat we deze niet hebben kunnen uitvoeren.
Hier zijn we weer. Hopelijk hebben jullie genoten van de vakantie (als je al vakantie had ). Wij in elk geval wel onze batterijtjes zijn weer helemaal opgeladen om er stevig tegen aan te gaan! De drukte van het grootouderfeest ligt achter ons, het was druk, vermoeiend maar ooooh zo geweldig!!! (de foto's volgen nog de komende week ) De komende twee weken worden twee kortere weken. Vrijdag 11 november is het Wapenstilstand en dus geen school. Maandag 14 november is het eveneens geen school wegens een pedagogische studiedag. Diegene die dus een weekend er tussen uit willen kunnen hiervan profiteren
Vanaf maandag starten we met het thema vormen, hier zullen we twee weken over leren.
Maandag:
We beginnen met turnen samen met juf Jill. Vanaf maandag zullen de turnlessen er een beetje ander uit zien, elke maandag zal er tijdens de turnles schrijfdans gegeven worden. Vrijdag gaat de gewone turnles door. Nu maandag zullen we voor de eerste keer kennis maken met schrijfdans.(De vulkaan) Na het turnen zal er tijd gemaakt worden voor de reporter van de week maar ook voor de kinderen die graag iets meer willen vertellen over de afgelopen vakantie. Maandag zullen we ook Catho haar verjaardag vieren in de klas.
Na de middag: - Aanbreng van de logiblokken - Aanbreng van het contractwerk (dit is 1 moetje en enkele magjes -- Het moetje moet tegen donderdag klaar zijn!) - Puzzelen - Themaspel - Panoramaspel
Dinsdag:
- Versje aanleren - Wiskundig spel met logiblokken - Lichtbak - Omtrek tekenen van figuren - Werkje: kleur alle vierkanten groen
In de namiddag is het vrijspel in de hoeken
Woensdag:
Zwemmen met juf Griet en meester Jelle - Stippe stappe: Ik ben stil - Kleuropdracht
Donderdag:
- Vormenpad doorheen de school en op papier - Versje herhalen en op papier tekenen
Namiddag wissel van de groepen van dinsdag - Stippe stappe pluim en de reporterstas meegeven - Tutor lezen samen met het 5de leerjaar.
In de voormiddag oefenen voor het grootouderfeest in de voormiddag. In de namiddag reporter van de week, taken doorschuiven en uitvoeren + vrij-spel in de hoeken.
Dinsdag:
Generale repetitie in de voormiddag. In de namiddag vrij spel.
Woensdag:
Het grootouderfeest. (optreden + bezoekje aan de klas met onze grootouders) Deze woensdag is het GEEN zwemmen wegens het grootouderfeest.
Donderdag:
Gesprekje over het grootouderfeest. (Wat vonden we ervan?) Puzzelen Logisch rangschikken Themaspel Boekenhoek
In de namiddag vrij-spel in de hoeken
Vrijdag:
Zie donderdag
Alle kleuters blijven op school voor het optreden van 17.00uur voor de ouders.
Verder willen we jullie langs deze weg er ook nog aan herinneren dat vanaf 29/10/2011 de herfstvakantie begint en de school dus een weekje zijn deuren sluit. Ook willen we jullie er aan herinneren dat het uur zal veranderen tijdens dit weekend! We kunnen dus een uurtje langer genieten van onze nachtrust.
De afgelopen week hebben we enorm hard geoefend voor het grootouderfeest. Maandag en dinsdag hebben we onze cadeautjes afgewerkt en onze kaartjes gemaakt met ons liedje voor onze oma's en opa's. Woensdag zijn we gaan zwemmen met meester Jelle en juf Jill. Donderdag en vrijdag hebben we in de parochiezaal geoefend op het podium, dit duurde tot de middag. In de namiddag hebben we dan genoten van het vrij-spel in de klas.
Het was een hele drukke maar leuke week vol nieuwe ervaringen! Door de drukte van het grootouderfeest en het oefenen zijn we dan ook vergeten om foto's te nemen. Maar wees niet treurig, volgende week is het grootouderfeest en hiervan zullen we zeker leuke kiekjes nemen!
Maandag was Gitte de reporter van de week. Ze had samen met haar ouders gekookt. Ze had heerlijke wafeltjes gebakken. Er waren zelfs foto's zodat we konden zien hoe ze aan de slag was gegaan. Ook konden we proeven van Gittes kookkunsten, ze had voor iedereen een HEEEERLIJKE wafel mee! Dit vonden we super! Tijdens de speeltijd hebben we ook geoefend voor het grootouderfeest, dit hebben we dagelijks gedaan. Soms enkel met de hoofdrolspelers en soms met z'n allen samen. In de namiddag hebben we nog verder gewerkt aan ons cadeautje voor oma/opa. In het vrij kiesuurtje konden we kiezen tussen verschillende leuke hoekjes, ook de voetbaltafel was van de partij! We hebben ook allemaal een werkblaadje gemaakt waarbij we naar een vormencode moesten zien om de tekening in de juiste kleuren te kleuren. Het logisch rangschikken is jammer genoeg niet kunnen doorgaan, maar dit verplaatsen we naar volgende week.
Dinsdag leerden we het liedje aan voor onze oma's en opa's. We herhaalden ook nog eens onze gekende liedjes. Na het oefenen voor het grootouderfeest gingen we aan de slag in de klas. We maakten een werkblaadje en kozen uit wat we het liefste deden met onze oma/opa. We konden ook nog puzzelen en ons cadeautje verder afwerken.
Woensdag zijn we gaan zwemmen met juf Griet en meester Jelle. Ook juf Jill was in het zwembad om een kijkje te nemen en ons te helpen bij het omkleden. Na het zwemmen speelden we het Engel Bengelspel met juf Griet, ook maakten we nog twee werkblaadjes.
Donderdag tekenden we onze oma/ opa naar keuze. We dachten eerst goed na over hoe deze er juist uit zagen en tekenden ze dan op papier. Het resultaat was heel mooi. De juf hing de mooie tekeningen op aan het raam en in de klas.
Sommige dingen zijn deze week niet doorgegaan door tijdgebrek (wegens oefenen grootouderfeest) deze zullen volgende week doorgaan.
Deze week zal juf Griet niet aanwezig zijn op woensdag, donderdag en vrijdag. Wegens andere verplichtingen in haar functie van directie. Daarom zal juf Jill deze dagen volledig in de klas staan. Zwemmen zal dan samen met juf Jill en meester Jelle zijn.
Deze week ligt de klemtoon vooral op het oefenen voor het grootouderfeest!
Maandag:
We starten met turnen. Na de turnles zullen we nog even oefenen voor het grootouderfeest met de hele klas. Na de speeltijd worden de taken doorgeschoven en voeren we deze ook uit. Ook luisteren en kijken we naar de reporter van de week. In de namiddag is het vrij kiesuur: - sjabloon - boerderij - poppenhoek - winkelhoek - keukentje - kaartje maken - logisch rangschikken - lichtbak
Voor we naar huis gaan zullen we nog naar een verhaaltje luisteren dat de kleuters zelf mogen kiezen en zullen we ons dansje nog eens even oefenen voor het grootouderfeest.
Dinsdag:
Liedje herhalen: oma/ opa Dansje inoefenen voor het grootouderfeest
Tijdens de speeltijd zullen we nog eens extra oefenen voor het grootouderfeest (enkel met de hoofdrolspelers)
Na de speeltijd: - puzzelen - kaartje maken - spel: logisch rangschikken - cadeautje inpakken - themaspel - schrijftafel
Na de middag is het vrij kiesuurtje
Voor we naar huis gaan luisteren we naar het verhaaltje " Ik vind je lief oma" en oefenen we nog even ons dansje in.
Woensdag:
Zwemmen met juf Jill en meester Jelle Werkblaadjes: - Volg de stippenlijnen - Wat ging er fout? - Kijk goed en zoek de twee die hetzelfde zijn
Donderdag:
Deel twee van het rollenspel " Ik speel mijn oma/opa na" Tijdens de speeltijd--> oefenen grootouderfeest
Na de speeltijd: - puzzelen - werken in het magnetische schrijf-veeg-leerboek - leeshoek - cadeautje inpakken - kaartje maken - themaspel
Na de middag is het vrij kiesuurtje: - poppenhoek - cadeautje inpakken - winkelhoek - keukentje - lichtbak - digitaal prentenboek: Opa Knoest - vloerpuzzel: Boerderij Voor we naar huis gaan is het tutorlezen door het 5de leerjaar
Vrijdag wisselen we van groepjes van de afgelopen week. Op het einde van de dag luisteren we naar het verhaal " Ik vind je lief, Opa" en oefenen we ons dansje nog eens.
Alle kinderen hebben vandaag eindelijk een badmuts gekregen van de school. We zouden jullie willen vragen om de naam van je kind aan de buitenkant van de badmuts te schrijven. (zo vermijden we verlies/ wissel, maar dit is ook praktisch voor meester Jelle). We hebben ook nog volgende tip voor jullie: Talkpoeder in de binnenkant van de badmuts doen, zo kleeft deze volgende keer niet aan elkaar.
VANAF DEZE WEEK ZULLEN WE PROBEREN OM ELKE DAG TE OEFENEN VOOR HET GROOTOUDERFEEST. DIT ZAL TIJDENS DE EERSTE SPEELTIJD ZIJN. (mogelijk kan dit ook op een ander moment doorgaan).
Maandag:
Het eerste uurtje starten we met turnen samen met juf Jill. Dan is het koek en drank en volgt de speeltijd. Na de speeltijd schuiven we de taken door en voeren deze ook uit. We kijken en luisteren naar onze reporter van de week. Juf Griet brengt het thema aan (Grootouders) door even stil te staan bij de benamingen van onze grootouders (opa, oma, pépé, mémé, moeke, vake,...) Wanneer er dan nog tijd over is zullen we kleuren volgens de code.
Na de middag is het vrij kiesuurtje: - sjablonen - voetbaltafel - poppenhoek - winkelhoek - keukentje - kleuren volgens de code - logisch rangschikken ( van baby tot grootouder)
Dinsdag:
Aanleren van een nieuw lied rond het thema oma/ opa Herhalen van de gekende liedjes en versjes (versje herfst, lachende koe, liedje markt,...)
Na de speeltijd: - puzzelen - sjablonen - spel logisch rangschikken - kleurplaat oma/ opa - Werkblaadje: wat doe jij graag met oma/opa?
Na het zwemmen: - Stippe Stappen ik zit stil: het Engel Bengel spel (vervolg) - Werkblaadjes: rijmspel en woordjes klappen
Donderdag:
Rollenspel: ik speel mijn oma/opa na. (inleven) - sjablonen - puzzels - tekenen van onze oma/opa - Lichtbak: schrijven van oma/ opa + huis tekenen
Na de middag: vrij kiesuurtjes - poppenhoek - winkelhoek - keukentje - lichtbak - sjabloon - digitaal prentenboek: Opa Knoest op de boerderij (op de pc)
Voor we naar huis gaan is er tutorlezen met het 5de leerjaar
Vrijdag:
Starten we met turnen. Voor de rest zal vrijdag er een beetje hetzelfde uitzien als donderdag. We wisselen dan van groepjes zodat iedereen ongeveer alles eens gedaan heeft.