Ik ben André
Ik ben een man en woon in Aalst (België) en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 27/09/1949 en ben nu dus 75 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Natuur Bretagne Saint-Malo Festival de Cornouaille Joan Baez KleinKunst.
BIOLOGISCH-DYNAMISCH-ECOLOGISCH TUINIEREN met een knipoog naar de MAAN en Maria THUN
Vanochtend was er een spontane staking uitgebroken in de elektriciteitscentrale bij Genk. "De belangrijkste reden is dat mensen zekerheid willen over hun toekomst", zegt Roger Peeters van de christelijke vakbond. De thermische centrale gaat volgend jaar mogelijk dicht en de onderhandelingen over een sociaal plan zitten muurvast.
"Als de zaak sluit, willen de werknemers dat ze begeleid worden naar ander werk. Moest dat niet lukken, willen ze een fatsoenlijke uitstapregeling", betoogt Peeters.
Na overleg met de bonden heeft E.ON vanmiddag gezegd dat de centrale voor onbepaalde tijd dichtgaat. "Toen bleek dat er onvoldoende mensen waren om de centrale te bedienen, werden we eigenlijk verplicht de centrale af schakelen voor onbepaalde duur, totdat we voldoende mensen hebben om ze weer op te starten", verklaart Tom De Bruyckere van E.ON.
Het bedrijf laat weten dat het er wel alle vertrouwen in heeft dat er een overnemer komt voor de centrale van Langerlo.
Bevoorrading
De centrale heeft een capaciteit van 556 MegaWatt, evenveel als een kleine kerncentrale. Er werken 130 mensen. Naast Langerlo heeft het E.ON ook nog een centrale in Vilvoorde. Het Duitse energiebedrijf heeft de centrales in 2009 overgenomen van Electrabel.
E.ON wou de steenkoolcentrale in Langerlo, die nog een milieuvergunning heeft tot april 2016, omvormen tot een biomassacentrale. Het heeft daarvoor de nodige vergunningen en er is financiële steun toegezegd van Vlaanderen. Maar sinds kort is de Duitse energiereus op zoek naar een overnemer voor het project. Langerlo past niet langer in de strategie van E.ON.
Volgens netbeheerder ELIA is er voorlopig geen probleem met de stroomvoorziening, ook niet voor de avondpiek straks. Niemand weet echter wanneer de centrale opnieuw zal worden opgestart.
We moeten niet noodzakelijk meer stroom produceren om een BLACK-OUT te vermijden, maar de stroom die we hebben, efficiënter gebruiken. Dat is de conclusie van een onderzoek dat vijf jaar heeft geduurd. Vandaag werden de resultaten voorgesteld
Met de eerste winterprik van vorige week zijn al enkele CO-slachtoffers gevallen Binnenlandse Zaken waarschuwt voor deze "stille moordenaar" en geeft enkele nuttige adviezen om CO-intoxicatie te voorkomen.
In de Luikse gemeente Grivegnée overleed een moeder van 3 jonge kinderen en in Gent werden 2 kinderen gelukkig op tijd gered, waarschuwt de FOD Binnenlandse Zaken. Jaarlijks telt het Antigifcentrum minstens 1.250 slachtoffers waarvan er in 2013 26 stierven.
Daarom is het belangrijk je tegen CO- of koolstofmonoxidevergitiging te wapenen, beklemtoont Binnenlandse Zaken. CO ontstaat bij slechte verbranding van gas, kolen, stookolie, benzine of hout. Het gevaar aan CO is dat je het niet ziet of ruik, vandaar ook de naam "stille moordenaar". Belangrijke bronnen van CO zijn defecte warmwatertoestellen in de badkamer en individuele verwarmingstoestellen in de living of slaapkamer.
Drie kwart van de ongevallen gebeurt tussen november en maart. In huis gebeurt de helft van de ongevallen in de living of de slaapkamer, meestal door een verwarmingstoestel zoals een kachel, en 33 procent van de ongevallen gebeurt in de badkamer, meestal veroorzaakt door een warmwatertoestel op gas. De meest voorkomende problemen zijn onvoldoende verluchting, defecte toestellen en een slechte rookafvoer via de schoorsteen.
Verwarmingstoestellen moeten regelmatig onderhouden worden, en schoorstenen moeten geregeld geveegd door een vakman. Vooral wie een watergeiser op aardgas (een boiler) in de badkamer heeft hangen, moet oppassen. Let erop dat het vlammetje steeds blauw is. Een gele of oranje vlam duidt op een slechte verbranding van het aardgas en mogelijk gevaar op CO-vergiftiging. Laat het toestel zeker één keer per jaar nakijken door een vakman. Zorg ook steeds voor goede verluchting. Een rooster in de badkamerdeur kan je leven redden.
De elektriciteitsproducent Electrabel heeft een klacht ingediend bij het directoraat-generaal voor Concurrentie van de Europese Commissie. Met de klacht wil Electrabel de nucleaire rente vernietigen. Die taks moet het bedrijf elk jaar betalen aan de Belgische staat omdat het nucleaire energie produceert. Dat meldt De Tijd.
De energieproducent voert aan dat België de Europese regels over staatssteun met de voeten treedt. België rekent alleen aan producenten van kernenergie een taks aan. Producenten die werken met andere bronnen worden niet gelijkaardig belast en dat vindt Electrabel niet eerlijk. Sinds 2008 heeft Electrabel al 1,76 miljard euro moeten betalen.
GDF Suez, het Franse moederbedrijf van Electrabel, geeft toe dat het een klacht heeft ingediend. "Maar dat gebeurde al een tijd geleden, voor de installatie van de nieuwe regering", beklemtoont het.
Federaal minister van Energie Marie-Christine Marghem (MR) bereidt zich voor op onderhandelingen over een verlenging van de levensduur van de kernreactoren. Ook de nucleaire taks komt ter sprake.
Het onderzoek naar sabotage in de kerncentrale Doel 4 volgt de piste van een mogelijke terreurdaad. Dat heeft directeur André Vandoren van OCAD, de dienst die zich bezighoudt met dreigingen, gezegd aan RTL De turbine van de kerncentrale raakte begin augustus ernstig beschadigd na een olielek. Op 37 minuten tijd liep er namelijk zo'n 65.000 liter smeerolie weg, met heel wat schade tot gevolg. De centrale werd stilgelegd voor reparaties, waarvan de kosten geschat worden op ongeveer 30 miljoen euro. Al van bij het begin wordt er gedacht aan sabotage Onder leiding van het federaal parket werd een onderzoek opgestart, dat in de grootst mogelijke discretie wordt gevoerd. Volgens de topman van OCAD (Orgaan voor de Coördinatie en de Analyse van de Dreiging) blijkt uit het onderzoek dat het om een lang voorbereide criminele daad gaat. Het onderzoek van het federaal parket volgt volgens hem de piste van terrorisme. "Indien het federaal parket zich bezighoudt met dit dossier, betekent het dat men in die richting gaat", aldus de OCAD-topman Afgelopen woensdag maakte Electrabel bekend dat de kernreactor wellicht eind dit jaar opnieuw kan worden opgestart.
Gewezen minister van Consumentenzaken Johan Vande Lanotte (SP.A) vindt de heisa rond een mogelijke BLACK-OUT nodeloos overdreven. Hij vindt dat "de hysterie Electrabel en de hele nucleaire sector goed uitkomt", zegt hij in Het Laatste Nieuws. "Je moet geen argwanende mens zijn om te zien dat de nucleaire sector hier alle belang bij heeft", zegt Vande Lanotte. "Eerst vallen er twee centrales uit met scheurtjes. En net voor de winter, wanneer Doel 1 wettelijk uit roulatie moet worden genomen, valt ook Doel 4 plots stil door een zogenaamde daad van sabotage. Iedereen wordt de stuipen op het lijf gejaagd." De boodschap die gegeven wordt, is voor de mensen zonneklaar, meent de SP.A'er: "Zonder kernenergie gaat het licht uit". "En dan komt de nieuwe minister Marie-Christine Marghem (MR) verkondigen dat ze eraan twijfelt of we nog wel genoeg stroom hebben als we Doel 1 en Doel 2 zouden sluiten. Je moet al ziende blind zijn om niet door te hebben dat Electrabel hier garen bij spinnen. Dat ligt er vingerdik op." Vande Lanotte wil naar eigen zeggen niemand met de vinger wijzen, "maar ik stel alleen vast dat er een sfeertje is gecreëerd waarin wordt gesuggereerd dat we niet zonder kernenergie kunnen". Dat was helemaal niet nodig geweest als vroeger de kaart van de invoer was getrokken. "Maar ja, daar was Electrabel niet bij gebaat."Zelf ontkent Electrabel dat het voordeel haalt uit de hetze rond de black-out. "Dat zo veel kerncentrales stilliggen, kost ons net handenvol geld."
De VS dreigen ermee om niet langer uranium te leveren aan de kernreactor in Mol. Die reactor is een van de grootste producenten ter wereld van radioactieve stoffen voor ziekenhuizen. Een hele medische industrie hangt ervan af in België. Dat schrijft De Morgen De VS verzetten zich tegen een strenger "Verdrag inzake nucleaire veiligheid" en proberen het Europese blok uiteen te spelen. Ze viseren ook ons land. Als België niet inbindt, dreigt de grootmacht ermee de kernreactor in Mol plat te leggen De reactor is afhankelijk van Amerikaans uranium om medische nucleaire stoffen te produceren. Op deze "isotopen" draait in ons land een grote industrie van nucleaire geneeskunde. In klinieken wereldwijd worden onze medicijnen gebruikt. In totaal liggen 4.700 directe en indirecte jobs in de weegschaal Vandaag worden de onderhandelingen over het nieuwe kernakkoord voortgezet in Washington, en donderdag in Genève. Minister Jan Jambon (N-VA), bevoegd voor nucleaire veiligheid, wil geen commentaar kwijt
Vanaf 1 januari zal de gasrekening voor gezinnen en bedrijven omlaag gaan. Netbeheerder FLUXYS is van plan zijn tarieven met 7 procent te verlagen. Voor gezinnen wordt de vermindering geschat op enkele euro's per maand, voor bedrijven en KMO's zal het verschil veel groter zijn. Anderzijds "is de algemene stijging van de energieprijzen niet meer te vermijden", zegt Bart De Wever
Na verschillende aankondigingen over hogere elektriciteitsprijzen volgend jaar, toch een beetje goed nieuws voor de gezinnen: de gasfactuur zou licht dalen. Een gemiddeld gezin zou enkele euro's minder betalen per maand.
De transporttarieven dalen vanaf 1 januari met 7 procent, maakten FLUXYS Belgium en de Belgische energieregulator CREG bekend in een persbericht. De daling met 7 procent is goed voor 31 miljoen euro. "Ze wordt integraal doorgerekend aan de klant, maar maakt slechts een deel van de eindfactuur uit."
Volgens Annemarie De Vreese, woordvoerster van de CREG, bestaat de gasfactuur voor ongeveer een derde uit de gasprijs, een derde uit distributienettarieven en een derde uit transportkosten, heffingen en andere. "De daling met 7 procent van de transportkosten heeft dus maar een impact op een deel van de eindfactuur. Voor de gezinnen gaat het om een daling met enkele euro's per maand, maar voor kmo's en grote bedrijven tikt het bedrag toch flink aan."
"De lagere tarieven versterken ook de positie van het Belgische vervoersnet als draaischijf van de internationale gasstromen in Noordwest-Europa", luidt het nog. "Door de tarieven scherp te houden, blijft FLUXYS goed gewapend in de concurrentie met andere operatoren in Europa die actief zijn in de internationale doorvoer van aardgas."
ELEKTRICITEIT duurder: De Wever legt schuld bij vorige regering
De lichte daling van de gasfactuur komt er na verschillende onheilspellende berichten over een fors hogere elektriciteitsrekening. "De stijging van de energieprijzen is niet meer te vermijden. En dat het véél zal zijn, staat vast," zegt N-VA-voorzitter Bart De Wever daarover in Het Laatste Nieuws.
De Wever wijst erop "dat men er destijds voor heeft gekozen om te stoppen met kernenergie. Daar zou iets voor te zeggen zijn als er alternatieven waren, maar die zijn er niet. Eerst werd zonne-energie voorgesteld, met als gevolg dat we nu per inwoner meer zonnepanelen hebben dan Australië. Daarna werd er ingezet op wind. Dat is al iets beter, maar we hebben te weinig gunstige windposities", aldus nog De Wever.
ELEKTRICITEIT zou 30 procent duurder kunnen worden. Volgens De Wever had dat zelfs 50 procent kunnen zijn, als de federale regering had beslist om de btw op energie te verhogen van 6 naar 21 procent. "Net daarom hebben we dat niet gedaan.
De Nederlandse neteheerder TenneT gaat noodmaatregelen nemen om België tijdens streng winterweer hulp te bieden en zo een mogelijke BLACK-OUT te vermijden. Dat heeft het bedrijf dinsdag zelf bekendgemaakt. De noodmaatregelen komen er op verzoek van de Belgische netbeheerder ELIA.
Nederland heeft drie interconnectoren of grensoverschrijdende verbindingen, waarlangs elektriciteit van Nederland naar België kan stromen. Bij extreme koude en op vraag van Elia gaat TenneT ervoor zorgen dat die grenscapaciteit volledig wordt benut. Uitzonderlijk zal TenneT de capaciteit die normaal beschikbaar is voor de markt inperken, zo legt woordvoerster Johanna Breuning uit
Nederland heeft zelf voldoende productiecapaciteit, onder meer dankzij de inzet van kolencentrales. Onze noorderburen kunnen ook groene stroom invoeren vanuit Duitsland en Noorwegen
Tihange 3 zal morgenochtend opnieuw opstarten aangezien de herstellingswerken voorbij zijn. Dat heeft onze redactie vernomen. In de nacht van dinsdag op woensdag zou de centrale weer op volle kracht moeten draaien. lees meer
De regering denkt eraan om bij grote stroomtekorten de openbare verlichting uit te schakelen. Zo wil minister van Energie Marie-Christine Marghem (MR) een totale BLACK-OUT vermijden. Dat zou wel pas gebeuren in de laatste fase van een dreigend STROOMTEKORT. Het gaat dan om straat- en kerstverlichting. De regering gaat de bevolking ook oproepen om thuis extra zuinig te zijn met elektriciteit.
De test van Lampiris, waarbij tienduizenden gezinnen er vanavond vrijwillig voor kozen om tussen 18 uur en 19.30 uur energie te besparen, zorgde wel degelijk voor een zichtbare daling van het verbruik. Volgens CEO Tom Van de Cruys werd er naar schatting 100 à 200 megawatt bespaard ten opzichte van wat werd verwacht.
Zo'n 140.000 mensen hadden zich aangemeld voor de test. Volgens de topman van het energiebedrijf was er om 18 uur, bij de start van het proefproject, een knik in het stroomverbruik te zien. Voor dat moment zaten we met een tekort aan elektriciteit, erna plots met een overschot, klonk het. In het anderhalf uur van de testperiode lag het stroomverbruik 100 à 200 MW onder de voorspelling
De precieze cijfers moeten nog worden geanalyseerd en vergeleken met de gegevens van netbeheerder ELIA, maar er was dus zeker een effect. Van de Cruys gelooft dan ook dat, indien álle Belgen hun verbruik in piekperiodes beperken, er een black-out kan worden vermeden. Men hoeft hierbij niet veel aan comfort in te boeten. NIET STRIJKEN of WASSEN op piekmomenten kan al veel helpen
Lampiris gaat morgen een vragenlijst sturen naar de deelnemers om te weten welke acties ze precies hebben ondernomen om energieverbruik te beperken. Het bedrijf is niet van plan om de test nog eens over te doen, maar vond het wel een nuttig experiment
In september hebben we een record hoeveelheid stroom moeten invoeren vanuit het buitenland. Dat is twee keer zoveel als vorig jaar. Een derde van de stroom die we in september verbruikten, werd elders geproduceerd. Dat blijkt uit cijfers van Synergrid, de federatie van de netbeheerders.
September was nochtans niet uitzonderlijk koud, maar de bedrijven hebben wel iets meer verbruikt en daarnaast liggen er drie kerncentrales stil.
"Dat het risico op stroomtekort reëel is, werd al aangekondigd door de bevoegde minister", bevestigt Isabelle Borremans van Synergrid. "Wat dat voor de komende maanden zal geven, hangt natuurlijk af van een aantal factoren. Eerst en vooral het verbruik tijdens die maanden of van de weersomstandigheden. Een koudegolf in de rest van Europa zou kunnen betekenen dat we minder kunnen invoeren."
"Een ander belangrijk element is dat de uitbater van Doel 4 heeft laten weten dat de kerncentrale normaal gezien heropgestart zou worden eind 2014 en dat is natuurlijk ook een belangrijk element." Daarbij dient te worden opgemerkt dat een beslissing hierover niet toekomt aan stroomproducent Electrabel, maar wel aan het Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC)
WATER uit KRAAN bij STROOMTEKORT niet zeker
Kathleen De Schepper DRINKWATERbedrijf De WATERGROEP (grootste in Vlaanderen)
Mocht het tot deze WINTER tot een BLACK-OUT komen, kan het zijn dat we ook zonder DRINKWATER vallen. Om WATER te produceren en het WATER naar de reservoirs te pompen, is ELEKTRICITEIT nodig Ook DRINKWATERvoorziening kan in het gedrang komen Om WATER te produceren, maar ook om dat geproduceerde DRINKWATER op te pompen naar de WATERtorens en WATER-reservoirs, is ELEKTRICITEIT nodig De WATERGROEP werkt daarom een plan uit dat dat probleem zoveel mogelijk moet voorkomen. Als een STROOMTEKORT dreigt, zullen we ervoor zorgen dat alle WATERtorens en -reservoirs op voorhand goed gevuld zijn. Als in één bepaalde zone de STROOM uitvalt, kunnen we met de voorraad van zo'n WATERreservoir normaal zo'n vier uur voort Blijkt de voorraad uitgeput, dan kunnen we nog altijd WATER aanvoeren vanuit een andere regio die niet is uitgeschakeld. Maar als in meerdere zones tegelijkertijd de STROOM wordt uitgeschakeld, kunnen we niet beloven dat er bij elk gezin WATER uit de kraan blijft vloeien Eerder had het Federale Crisiscentrum gezegd dat de DRINKWATERvoorziening bij een BLACK-OUT in de meeste gebieden gegarandeerd zou blijven, behalve in hoogbouw of in hoger gelegen gebieden. Op de meeste plaatsen stroomt het WATER door de zwaartekracht van de WATERtorens tot bij de klanten Maar in hoger gelegen gebieden en bijvoorbeeld ook in appartementsgebouwen zijn inderdaad pompen nodig om het WATER omhoog te stuwen, en die werken natuurlijk ook op ELEKTRICITEIT
Elektriciteitsleverancier ELECTRABEL sluit niet uit dat de tarieven fors kunnen stijgen. Topman Philippe Van Troeye spreekt in De Tijd zelfs over een mogelijke verdubbeling. Er zijn investeringen nodig om de bevoorradingszekerheid op lange termijn te garanderen. Electrabel wil ook blijven investeren als lokale producent maar daar hangt een kostprijs aan vast, zegt woordvoerster Geetha Keyaert In de tien maanden dat Philippe Van Troeye CEO is, werden de SCHEURTJES REACTOREN Doel 3 en Tihange opnieuw stilgelegd en ook Doel 4 werd gesaboteerd. Het uitvallen van drie kernreactoren weegt zwaar op ons, vertelt Van Troeye in De Tijd. Maar het stilleggen van de kernreactoren is een tijdelijk probleem, er zijn vooral structurele problemen. Van Troeye doelt daarmee op de nood aan structurele investeringen in productie. Ook een recente studie van het Planbureau heeft dat aangetoond, benadrukt de topman Er moet worden geïnvesteerd in de vervanging van oude centrales, nieuwe piekcentrales én back-upcentrales voor hernieuwbare energie. Die investeringen blijven uit omdat de marktsignalen investeerders er niet toe aanzetten effectief te investeren. De prijzen zijn te laag Dat de marktprijzen door die investeringen mogelijk verdubbelen, sluit Van Troeye niet uit. Met marktprijzen van 40 euro per megawattuur zal er geen enkele nieuwe investering gebeuren
Volgens GDF Suez, de Franse moedermaatschappij boven ELECTRABEL, kunnen de kernreactoren DOEL 3 TIHANGE 2 eind deze WINTER worden heropgestart. Volgens het Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC) was de energiereus echter voorbarig met die uitlatingen over een heropstart. Het FANC zal zich niet onder druk laten zetten. Voor ons is het enige wat telt de nucleaire veiligheid. GDF SUEZ zwakt de eerdere uitlatingen af en zegt te hopen dat de kernreactoren opengaan
De afgelopen jaren werden enkele keren scheurtjes aangetroffen in de reactoren, wat ertoe leidde dat die stilgelegd werden.
De verklaring van GDF Suez is een beetje voorbarig. Het FANC wacht nog steeds op het dossier van ELECTRABEL dat ze moeten indienen om zo'n heropstart te rechtvaardigen, zegt woordvoerster Nele Scheerlinck. Wij kunnen dus absoluut nog geen uitspraken doen over de uitkomst van dat dossier.
Dit is een belangrijk dossier voor het FANC, wij geven daar prioriteit aan. Maar in het belang van de veiligheid gaan wij de tijd nemen om dat zeer grondig en uitgebreid te analyseren, vertelt Scheerlinck. Het FANC moet eerst zijn toestemming geven vooraleer van een heropstart sprake kan zijn.
Het FANC heeft ook vragen bij de manier waarop ELECTRABEL de tests heeft uitgevoerd. Vooraleer ELECTRABEL dat dossier kan indienen moet het FANC zich nog uitspreken over de methodologie van dat dossier. Er moeten eerst nog heel wat stappen doorlopen worden voor we kunnen spreken van een eventuele heropstart Het is opvallend dat GDF Suez al communiceert, lang voordat er van een heropstart sprake kan zijn. Misschien willen ze ons onder druk zetten om snel een beslissing te nemen maar het FANC zal zich niet onder druk laten zetten. Voor ons is het enige wat telt de nucleaire veiligheid. ELECTRABEL zelf reageerde nog niet op de uitlatingen uit Parijs. GDF SUEZ zwakt de eerdere verklaringen inmiddels af en zegt te hopen dat de kernreactoren opengaan
JANUARI 01 DONDERDAG H. MARIA, MOEDER VAN GOD 02 Vrijdag HH. Basilius en Gregorius 03 ZATerdag H. Adelhard 04 ZONDAG OPENBARING VAN DE HEER 05 Maandag H. Emiliana
06 Dinsdag H. Andreas Corsini 07 Woensdag H. Raymond van Penyafort 08 Donderdag H. Goedele 09 Vrijdag Z. Adelheid 10 ZATerdag Z. Gregorius X 11 ZONDAG Doopsel van de Heer 12 Maandag H. Cesarina 13 Dinsdag H. Hilarius 14 Woensdag Z. Valentinus Paquay 15 Donderdag H. Remigius van Reims 16 Vrijdag H. Marcellus I 17 ZATerdag H. Antonius 18 ZONDAG H. Prisca 19 Maandag H. Marius 20 Dinsdag H. Sebastianus 21 Woensdag H. Agnes 22 Donderdag H. Vincentius 23 Vrijdag H. Emerentiana 24 ZATerdag H. Franciscus van Sales 25 ZONDAG Bekering van de H. Paulus 26 Maandag HH. Timotheüs en Titus 27 Dinsdag H. Angela Merici 28 Woensdag H. Thomas van Aquino 29 Donderdag H. Poppo 30 Vrijdag H. Mutien-Marie 31 ZATerdag H. Johannes Bosco
FEBRUARI
01 ZONDAG H. Brigitta van Kildare
02 Maandag LICHTMIS 03 Dinsdag H. Blasius
04 Woensdag H. Veronica
05 Donderdag H. Agatha
06 Vrijdag H. Amandus
07 ZATerdag HH. Paulus Miki en gezellen
08 ZONDAG H. Hieronymus Emilianus
09 Maandag H. Apollonia
10 Dinsdag H. Scholastica
11 Woensdag O.L.V. van Lourdes
12 Donderdag H. Gertrudis
13 Vrijdag HH. Harlindis en Relindis
14 ZATerdag HH. Cyrillus en Methodius
15 ZONDAG H.Siegfried KARNAVAL 16 Maandag H. Juliana
17 Dinsdag 7 HH. Stichters van de Servieten
18 Woensdag ASWOENSDAGVASTEN 19 Donderdag H. Bonifatius van Brussel
20 Vrijdag H. Eleutherius
21 ZATerdag H. Petrus Damiani
22 ZONDAG H. Petrus' Stoel
23 Maandag H. Polycarpus
24 Dinsdag H. Modestus
25 Woensdag H. Walburgis
26 Donderdag H. Nestor
27 Vrijdag H. Leander
28 ZATerdag H. Romanus
00 00 00
MAART
01 ZONDAG H. Albinus
02 Maandag Z. Karel de Goede
03 Dinsdag H. Kunegonde
04 Woensdag H. Casimirus
05 Donderdag H. Olivia
06 Vrijdag H. Coleta
07 ZATerdag HH. Perpetua en Felicitas
08 ZONDAG H. Johannes van God
09 Maandag H. Francisca Romana
10 Dinsdag H. Anastasia
11 Woensdag H. Rosina
12 Donderdag H. Maximilianus
13 Vrijdag H. Eufrasia
14 ZATerdag H. Machteld
15 ZONDAG H. Louisa de Marillac
16 Maandag H. Herbert
17 Dinsdag H. Patrick
18 Woensdag H. Cyrillus van Jeruzalem
19 Donderdag H. JOZEF
20 Vrijdag H. Wolfram
21 ZATerdag Z. Clementia
22 ZONDAG H. Lea
23 Maandag H. Turibius van Mongrovejo
24 Dinsdag H. Catharina van Zweden
25 Woensdag AANKONDIGING VAN DE HEER
26 Donderdag H. Ludger
27 Vrijdag H. Rupert
28 ZATerdag H. Gontran
29 PALMZONDAG GOEDE WEEK 30 Maandag H. Amedeüs
31 Dinsdag H. Benjamin
APRIL 01 Woensdag H. Hugo
02 WITTE DONDERDAG 03 GOEDE VRIJDAG 04 PAASZATERDAG 05 ZONDAG PASEN 06 PAASMAANDAG H. Petrus van Verona
07 Dinsdag H. Johannes Baptista de la Salle
08 Woensdag H. Walter
09 Donderdag H. Waltrudis
10 Vrijdag H. Fulbert
11 ZATerdag H. Stanislaus
12 ZONDAG H. Julius I
13 Maandag H. Martinus I
14 Dinsdag H. Lidwina
15 Woensdag Z. Petrus Gonzalez
16 Donderdag H. Benedictus Labre
17 Vrijdag H. Anicetus
18 ZATerdag Z. Idesbald
19 ZONDAG H. Ursmarus
20 Maandag Z. Oda van Thorembais
21 Dinsdag H. Anselmus
22 Woensdag H. Alexander
23 Donderdag H. Joris
24 Vrijdag H. Fidelis van Sigmaringen
25 ZATerdag H. Marcus
26 ZONDAG H. Cletus
27 Maandag H. Zita
28 Dinsdag H. Petrus Chanel
29 Woensdag H. Catharina van Siena
30 Donderdag H. Pius V
00
MEI
01 Vrijdag H. Jozef, arbeider
02 ZATerdag H. Athanasius 03 ZONDAG HH. Philippus en Jacobus 04 Maandag H. Silvanus 05 Dinsdag H. Jutta van Pruisen 06 Woensdag H. Prudentia 07 Donderdag Z. Gisela 08 Vrijdag H. Macharius 09 ZATerdag H. Pachomius
10 ZONDAG H.Damiaan MOEDERDAG 11 Maandag H. Gangulfus
12 Dinsdag H. Pancratius
13 Woensdag H. Servatius
14 DONDERDAG O.L.H. HEMELVAART 15 Vrijdag H. Dymphna 16 ZATerdag H. Johannes Nepomucenus 17 ZONDAG H. Paschalis Baylon 18 Maandag H. Johannes I 19 Dinsdag H. Ivo 20 Woensdag H. Bernardinus v. Siëna 21 Donderdag Z. Herman-Jozef 22 Vrijdag H. Rita van Cascia 23 ZATerdag H. Wilbertus
24 ZONDAG PINKSTEREN 25 Maandag H. Beda de Eerbiedwaardige 26 Dinsdag H. Philippus Neri 27 Woensdag H. Augustinus van Kantelberg 28 Donderdag H. Germanus 29 Vrijdag H. Maximus 30 ZATerdag H. Ferdinandus 31 ZONDAG DRIEVULDIGHEIDSZONDAG
JUNI
01 Maandag H. Justinus 02 Dinsdag HH. Marcellinus en Petrus 03 Woensdag HH. Carolus Lwanga en gezellen 04 Donderdag SACRAMENTSDAG 05 Vrijdag H. Bonifatius van Duitsland 06 ZATerdag H. Norbertus 07 ZONDAG Z. Anna van St.-Bartholomeüs 08 Maandag H. Medardus 09 Dinsdag H. Efrem 10 Woensdag Z. Poppe 11 Donderdag H. Barnabas 12 Vrijdag H. HART 13 ZATerdag H. Antonius van Padua
14 ZONDAG H.Rufinus VADERDAG 15 Maandag H. Landelinus 16 Dinsdag H. Lutgardis 17 Woensdag H. Alena 18 Donderdag H. Leontius 19 Vrijdag H. Romualdus 20 ZATerdag H. Silverius 21 ZONDAG H. Aloisius Gonzaga 22 Maandag HH. John Fisher en Thomas More 23 Dinsdag H. Maria van Oignies 24 Woensdag GEBOORTE H. JOHANNES DE DOPER 25 Donderdag H. Adalbert 26 Vrijdag H. Anthelmus 27 ZATerdag H. Cyrillus van Alexandrië 28 ZONDAG H. Ireneüs 29 Maandag HH. PETRUS EN PAULUS 30 Dinsdag Eerste HH. Martelaren 00
JULI
01 Woensdag H. Rumoldus 02 Donderdag H. Martinianus 03 Vrijdag H. Thomas 04 ZATerdag H. Elisabeth van Portugal 05 ZONDAG H. Antonius Maria Zaccaria 06 Maandag H. Godelieve 07 Dinsdag H. Willibald 08 Woensdag HH. Landrada en Amelberga 09 Donderdag HH. Martelaren van Gorkum 10 Vrijdag HH. Amandina en gezellen 11 ZATerdag H. Benedictus 12 ZONDAG H. Johannes Gualbertus 13 Maandag H. Henricus 14 Dinsdag H. Camillus de Lellis 15 Woensdag H. Bonaventura 16 Donderdag HH. Monulf en Gondulf 17 Vrijdag H. Fredegandus 18 ZATerdag H. Frederik 19 ZONDAG H. Arsenius 20 Maandag H. Marina 21 Dinsdag H. Laurentius van Brindisi 22 Woensdag H. Maria Magdalena 23 Donderdag H. Birgitta van Zweden 24 Vrijdag Z. Christina 25 ZATerdag H. Jacobus 26 ZONDAG HH. Joachim en Anna 27 Maandag H. Christiana 28 Dinsdag HH. Nazarius en Celsus 29 Woensdag H. Martha 30 Donderdag H. Petrus Chrysologus 31 Vrijdag H. Ignatius van Loyola
AUGUSTUS
01 ZATerdag H. Alfonsus Maria van Liguori 02 ZONDAG H. Eusebius van Vercelli 03 Maandag H. Lydia 04 Dinsdag H. Johannes-Maria Vianney 05 Woensdag H. Abel 06 Donderdag Gedaanteverandering van de Heer 07 Vrijdag H. Juliana van Cornillon 08 ZATerdag H. Dominicus 09 ZONDAG H. Teresia B. v. h. Kruis 10 Maandag H. Laurentius 11 Dinsdag H. Clara 12 Woensdag H. Johanna Francisca de Chantal 13 Donderdag HH. Pontianus en Hippolytus 14 Vrijdag H. Maximiliaan Maria Kolbe
15 ZATerdag MARIA HEMELVAART 16 ZONDAG H. Arnold 17 Maandag H. Hyacint 18 Dinsdag H. Helena 19 Woensdag H. Johannes Eudes 20 Donderdag H. Bernardus 21 Vrijdag H. Pius X 22 ZATerdag Maria Koningin 23 ZONDAG H. Rosa van Lima 24 Maandag H. Bartholomeüs 25 Dinsdag H. Lodewijk 26 Woensdag H. Natalia 27 Donderdag H. Monica 28 Vrijdag H. Augustinus 29 ZATerdag Marteldood H. Johannes de Doper 30 ZONDAG H. Felix 31 Maandag Maria, Moeder en Middel. v. Genade
SEPTEMBER
01 Dinsdag H. Egidius 02 Woensdag Z. Margarita van Leuven 03 Donderdag H. Gregorius de Grote 04 Vrijdag H. Rosalia 05 ZATerdag H. Bertinus 06 ZONDAG H. Eva 07 Maandag H. Hilduardus 08 Dinsdag O.L.V. Geboorte 09 Woensdag H. Petrus Claver 10 Donderdag H. Theodard 11 Vrijdag H. Vinciana 12 ZATerdag H. Naam van Maria 13 ZONDAG H. Johannes Chrysostomus 14 Maandag Kruisverheffing 15 Dinsdag O.L.V. van Smarten 16 Woensdag HH. Cornelius en Cyprianus 17 Donderdag H. Lambert 18 Vrijdag H. Jozef van Cupertino 19 ZATerdag H. Januarius 20 ZONDAG HH. Koreaanse martelaren 21 Maandag H. Mattheüs 22 Dinsdag HH. Mauritius en gezellen 23 Woensdag H. Thecla 24 Donderdag O.L.V. Vrijkoop der slaven 25 Vrijdag H. Gerolf 26 ZATerdag HH. Cosmas en Damianus 27 ZONDAG H. Vincentius a Paulo 28 Maandag H. Wenceslaus 29 Dinsdag HH. Michaël, Gabriël en Rafaël 30 Woensdag H. Hieronymus 00
OKTOBER
01 Donderdag H. Theresia van Lisieux 02 Vrijdag HH. Engelbewaarders 03 ZATerdag H. Gerardus van Brogne 04 ZONDAG H. Franciscus van Assisi 05 Maandag H. Placidus 06 Dinsdag H. Bruno 07 Woensdag O.L.V. van de Rozenkrans 08 Donderdag H. Pelagia 09 Vrijdag H. Ghislenus 10 ZATerdag H. Beregisus 11 ZONDAG H. Gommaar 12 Maandag H. Wilfried 13 Dinsdag H. Geraldus 14 Woensdag H. Donatianus 15 Donderdag H. Theresia van Avila 16 Vrijdag H. Hedwig 17 ZATerdag H. Ignatius van Antiochië 18 ZONDAG H. Lucas 19 Maandag H. Paulus van het Kruis 20 Dinsdag Z. Adelina 21 Woensdag H. Celina 22 Donderdag H. Elodia 23 Vrijdag H. Johannes van Capistrano 24 ZATerdag H. Antonius Maria Claret 25 ZONDAG HH. Crispinus en Crispinianus 26 Maandag H. Evaristus 27 Dinsdag Z. Emelina 28 Woensdag HH. Simon en Judas 29 Donderdag H. Ermelindis 30 Vrijdag Z. Benvenuta
31 ZATerdag H. Quintinus
NOVEMBER
01 ZONDAG ALLERHEILIGEN 02 Maandag ALLERZIELEN 03 Dinsdag H. Hubertus 04 Woensdag H. Carolus Borromeüs 05 Donderdag H. Odrada 06 Vrijdag H. Leonardus 07 ZATerdag H. Willibrord 08 ZONDAG H. Godfried 09 Dinsdag Wijding Basiliek van Lateranen 10 Dinsdag H. Leo de Grote
11 Woensdag H. MARTINUS van Tours 12 Donderdag H. Josaphat 13 Vrijdag H. Stanislaus Kostka 14 ZATerdag H. Alberik 15 ZONDAG H. Albertus de Grote 16 Dinsdag H. Margarita van Schotland 17 Dinsdag H. Elisabeth van Hongarije 18 Woensdag H. Odo 19 Donderdag H. Mechtild 20 Vrijdag H. Edmond 21 ZATerdag Opdracht v. Maria 22 ZONDAG KRISTUS KONING 23 Maandag H. Trudo 24 Dinsdag H. Albrecht van Leuven 25 Woensdag HH. Martelaren van Vietnam 26 Donderdag H. Jan Berchmans 27 Vrijdag H. Acharius 28 ZATerdag H. Bertuinus
29 ZONDAG ADVENT 30 Maandag H. Andreas 00
DECEMBER
01 Dinsdag H. Eligius 02 Woensdag Z. Johannes van Ruusbroec 03 Donderdag H. Franciscus Xaverius 04 Vrijdag H. Johannes Damascenus 05 ZATerdag H. Sabbas
06 ZONDAG H. NICOLAUS 07 Maandag H. Ambrosius 08 Dinsdag ONBEVLEKTE ONTVANGENIS 09 Woensdag H. Juan Diego Cuauhtlatoatzin 10 Donderdag H. Eulalia 11 W H. Damasus I 12 ZATerdag O.L.V ~van Guadelupe 13 ZONDAG H. Lucia 14 Maandag H. Johannes van het Kruis 15 Dinsdag H. Autbertus 16 Woensdag H. Everardus 17 Donderdag H. Wivina 18 Vrijdag H. Winnibald 19 ZATerdag Z. Urbanus V 20 ZONDAG H. Theofilus 21 Maandag H. Petrus Canisius 22 Dinsdag H. Hunger 23 Woensdag H. Johannes van Kenti 24 Donderdag H. Delfinus
25 Vrijdag KERSTMIS 26 ZATerdag H. Stefanus 27 ZONDAG H. Familie 28 Maandag HH. Onschuldige Kinderen 29 Dinsdag H. Familie 30 Woensdag H. Rogier 31 Donderdag H. Silvester I
BELGISCHE HEILIGEN Maandag 11 oktober 2009 werd Jozef De Veuster (°Tremelo 1840 +Molokaï 1889), oftewel pater Damiaan, in Rome heilig verklaard. Het heeft lang geduurd, toch is hij bijlange niet de enige Belgische heilige, zoals onderstaand lijstje laat zien: Bavo (van Gent): werd rond 600 in Haspengouw geboren en trad na een losbandig leven in in de Gentse Sint-Pietersabdij. Uiteindelijk opteerde hij voor een kluizenaarsleven. Volgens sommige historici overleed hij in 650, volgens anderen in 654. Goedele van Brussel: rond 650 in Hamme (Merchtem) of Ham (Aalst) geboren. De Sint-Michiels en Sint-Goedele kathedraal in Brussel is naar haar genoemd. Gestorven circa 710. Begga (van Andenne): (ca 615- ca.695). Stichtte een klooster in Andenne, was een zuster van Bavo Hubertus van Luik: ca 655 Aquitanië / 30 mei 727 Tervuren. Heilig verklaard in 743. Guido van Anderlecht: werd in het midden van de 10e eeuw in Brabant geboren. Hij stierf op 12 september 1012 en ligt begraven in Anderlecht. Faraïldis van Gent (Veerle van Gent): (circa 750 geboren in Gent) Ivetta van Hoei (1158-1228) Sulpicius van Tongeren (overleed in 500). Weinig over geweten. Poppo van Deinze (978-1049). Ook Poppo van Stavelot genoemd. Werd begraven in Stavelot. Harlindis en Relindis: op het einde van de 7e eeuw in Aldeneik (Maaseik) geboren. Leo van Veurne: zou in 1150 samen met de graaf van Vlaanderen, Diederik van de Elzas, de relikwie van het H. Bloed naar Brugge hebben gebracht. Coleta van Gent: (1381-1447): stichtte zeventien kloosters, waarvan dat van de Arme Klaren in Gent. Heilig verklaard in 1807. Juliana van Cornillon: ca 1192 Retinne (bij Luik) - 1250 Fosses-la-Ville. Droeg bij tot het onstaan van Sacramentsdag. Waltrudis van Bergen: 600 - 688 Ida van Leuven: (1200-1265) Lutgardis van Tongeren: 1182- 1246 Alena van Dilbeek: overleed rond 640 in Vorst Landrada van Munsterbilzen. Stierf in 690. Speelde een belangrijke rol in de kerstening van de Kempen. Christina de Wonderbare: Brustem 1150 - Sint-Truiden 1224. Ook Christina Mirabilis genoemd Margaretha van Leuven: ca 1207 Leuven - 1225 Leuven. Ook Fiere Margriet genaamd Gerardus van Brogne: eind 9de eeuw Stave (bij Namen). Overleed in 959 in Brogne (nu Saint-Gérard). Introduceerde de regel van Benedictus in tal van kloosters, ook in Vlaanderen Gommarus van Lier: geboren in Emblem (bij Lier) - overleden ca 775. Populaire Vlaamse volksheilige Ida van Zoutleeuw: begin 13de eeuw Odrada van Balen: overleed in 1150 in Balen. Weinig over geweten Trudo: ca 628 Haspengouw - 695 Sint-Truiden. Sint-Truiden is naar hem genoemd Albertus van Leuven: 1166 Leuven - 1192 bij Reims - Arnoldus van Soissons: ca 1040 Tiegem (bij Oudenaarde)- 1087 Oudenburg. In 1121 heilig verklaard - Joannes Berchmans: 1599 Diest - 1621 Rome, in 1888 heilig verklaard - Amandina van Schakkebroek: 1872 - 1900, Belgisch missiezuster in China, heilig verklaard in 2000 Bonifatius van Brussel: omstreeks 1180 in Brussel geboren. Stond een tijd aan het hoofd van de abdij van Ter Kameren. Broeder Mutien-Marie: 1841Mellet - 1917, heilig verklaard in 1989 Gertrudis van Nijvel: leefde van 626 tot 659. Was een dochter van Pepijn van Landen en eveneens een zuster van Bavo http://www.bloggen.be/tilloenk/zoeken.php
gezin, koestering, romantiek, geschiedenis = natuur verenigt zich Hoofd Maan MAAN Ying vrouwelijk MAAN Lune Moon Mond Moon is a crescent * Cancer / Karkata a CRAB *
Communicatie, dualisme, intelligentie = natuur bloeit Beweeglijk MERCURIUS God van de handel en communicatie MERCURIUS Mercure Mercury Merkur Mercury represents the head and winged cap of Mercury, god of commerce and communication, surmounting his caduceus (staff) * Gemini / Mithuna Twin Brothers *
hygiëne, dienstbaarheid, gezondheid, systematiek, kritisch = natuur oogst Vast Venus Godin van de liefde Venus Venus Venus
Venus Venus is
designated as the female symbol, thought to be the stylized representation of
the hand mirror of this goddess of love * Taurus / Vrishaba a BULL *
prille energie, dynamiek, actie, vuur, moed, stoutmoedig = natuur ontwaakt voor
een nieuw leven Hoofd Mars
MARS God van de oorlog MARS Mars Mars
Mars Mars represents
the shield and spear of the god of war, Mars; it is also the male or masculine
symbol * Aries / Mesha a RAM *
KREEFT Cnc KREEFT 090° WATER Cancer EAU Cancer WATER Krebs WASSER signo (sinal) [segno] de agua (água) [acqua] HOJA (FOLHA) [FOGLIA] Cáncer (Cancer , o caranguejo) [Cancro]
CNC
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
KLIMMENDE maan ZAAIdag : [03-12
uur] ZAAIEN OOGSTEN bovengrondse
gewasdelen BLADdag Blad Kool Kruiden(blad)
Gras gewas
ZEER gunstig ZAAIEN bij WASSENDE maan = sterke
bladaangroei bovengronds (alle koolsoorten (behalve broccoli=Bloemgewas),bloemkool,koolrabi,prei,peterselie,sla,spinazie,bladvenkel,gazon.)
ONDERHOUD Bladgewas = Verzorgen, Opbinden, Wieden,
lichte BODEMbewerking (hakken, schoffelen, ondiep spitten, ploegen, eggen) MAAIEN gazon-klavers=snelle groei nadien,BEMESTEN-onderdompelen
kamerplanten OOGSTEN VERS uit de tuin, ONGUNSTIG voor DIEPVRIES-verwerking Blad Kool Kruiden(blad) Gras
ZAAIZAADwinning van mooi-gezond
Blad.gewas : ZAAIEN, ONDERHOUD, OOGSTEN op Bladdag, andere werkzaamheden nadien op Vruchtdag SNIJDEN STEKKEN , koel bewaren en PLANTEN
bij DALENDE maan ONGUNSTIG om een FLES WIJN te proeven-drinken = Pas le meilleur moment pour dégusterµ
CNC
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
DALENDE maan PLANTdag : [15-24
uur] PLANTEN OOGSTEN ondergrondse gewasdelen
BEMESTEN SNOEIEN BLADdag Blad Kool Kruiden(blad)
Gras gewas
ZEER gunstig PLANTEN bij WASSENDE maan = sterke
bladaangroei bovengronds (alle koolsoorten (broccoli=Bloemgewas), bloemkool, koolrabi, prei, peterselie, sla,
spinazie, bladvenkel, gazon ...) ONDERHOUD Bladgewas = Verzorgen, diepe BODEMbewerking (diep spitten,
ploegen, eggen) MAAIEN gazon-klavers=snelle groei nadien,BEMESTEN-onderdompelen
kamerplanten OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras ONGUNSTIG om een FLES WIJN te proeven-drinken = Pas le meilleur moment pour déguster
gezin, koestering, romantiek, geschiedenis = natuur verenigt zich Hoofd Maan MAAN Ying vrouwelijk MAAN Lune Moon Mond Moon is a crescent * Cancer / Karkata a CRAB *
SCHORPIOEN Sco SCHORPIOEN 210° WATER Scorpion EAU Scorpio WATER Skorpion WASSER Oph SLANGENDRAGER Serpentaire
Ophiuchus signo (sinal) [segno] de agua (água) [acqua] HOJA (FOLHA) [FOGLIA] Escorpio (Scorpius, o escorpião) (Ophiuchus, o serpentário) [Scorpione] [Ofiuco]
SCO
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
KLIMMENDE maan ZAAIdag : [03-12
uur] ZAAIEN OOGSTEN bovengrondse
gewasdelen BLADdag Blad Kool Kruiden(blad)
Gras gewas
ZEER gunstig ZAAIEN bij WASSENDE maan = sterke
bladaangroei bovengronds (alle koolsoorten (behalve broccoli=Bloemgewas),
bloemkool,koolrabi,prei,peterselie,sla,spinazie,bladvenkel,gazon.)
ONDERHOUD Bladgewas = Verzorgen, Opbinden, Wieden,
lichte BODEMbewerking (hakken, schoffelen, ondiep spitten, ploegen, eggen)
MAAIEN gazon-klavers=snelle groei nadien,BEMESTEN-onderdompelen
kamerplanten OOGSTEN VERS uit de tuin, ONGUNSTIG voor DIEPVRIES-verwerking Blad Kool Kruiden(blad) Gras
ZAAIZAADwinning van mooi-gezond
Bladgewas : ZAAIEN, ONDERHOUD, OOGSTEN op Bladdag, andere werkzaamheden nadien op Vruchtdag SNIJDEN STEKKEN , koel bewaren en PLANTEN
bij DALENDE maan ONGUNSTIG om een FLES WIJN te proeven-drinken = Pas le meilleur moment pour déguster
SCO
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
DALENDE maan PLANTdag : [15-24
uur] PLANTEN OOGSTEN ondergrondse gewasdelen
BEMESTEN SNOEIEN BLADdag Blad Kool Kruiden(blad)
Gras gewas
ZEER gunstig PLANTEN bij WASSENDE maan = sterke
bladaangroei bovengronds (alle koolsoorten (broccoli=Bloemgewas), bloemkool, koolrabi, prei, peterselie, sla,
spinazie, bladvenkel, gazon ...) ONDERHOUD Bladgewas = Verzorgen, diepe BODEMbewerking (diep spitten,
ploegen, eggen) MAAIEN gazon-klavers=snelle groei nadien,BEMESTEN-onderdompelen
kamerplanten OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras ONGUNSTIG om een FLES WIJN te proeven-drinken = Pas le meilleur moment pour déguster
= Beste teken voor het planten van stevige planten en wijnstokken ... = Best planting sign for sturdy
plants and vines ...
VERPLANTEN VERPOTTEN VERSPENEN
Transplanter Rempoter Repiquer
Transplanting Repot Pricking out
Verpflanzung Verpflanzung Verschulen
= Tomaten houden van in Schorpioen te worden verplant, en is een goed teken voor graan en pompoen ... = Tomatoes like to be transplanted in Scorpio, and it is a good sign for corn and squash ...
= In 3de BESTE (AM) & 4de kwartier om de groei op te houden en beter fruit te bevorderen ... = In 3rd & 4th quarter to retard growth and promote better fruit ...
BEMESTEN compost ê COMPOSTEREN IRRIGATIE GIETEN=ONDERDOMPELEN Kamerplanten
transformatie, confrontatie, verleiding, intensiteit = natuur sterft en verandert Vast Pluto PLUTO God van de onderwereld PLUTO Pluton Pluto Pluto Pluto is a monogram made up of P and L in Pluto (also the initials of Percival Lowell, who predicted its discovery) * Scorpio / Vrischika a SCORPION *
WEEGSCHAALLib
WEEGSCHAAL 180° LUCHT Balance AIR Libra
AIR Waage LUFT signo (sinal) [segno] de aire (air) [aria] FLOR (FLOR)
[FIORE] Libra (Libra, a balança) [Bilancia]
LIB
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
KLIMMENDE maan ZAAIdag : [03-12
uur] ZAAIEN OOGSTEN bovengrondse
gewasdelen
BLOEMdag Bloem Bomen
Kruiden(bloem blad) Fruit(kersen bessen) gewas
ZEER gunstig ZAAIEN bij WASSENDE maan = alle
bloemen, bloembollen, broccoli, oliehoudend vlas-koolzaad-zonnebloemen,
geneeskrachtige kruiden-gewassen... ONDERHOUD Bloemgewas = Verzorgen, Opbinden, Wieden, lichte
BODEMbewerking (hakken, schoffelen, ondiep spitten, ploegen, eggen)
brood bakken, maken Activated EM1, MAAIEN
gazon-klavers=trage groei SNIJDEN van bloemen om te drogen
behouden hun heldere kleuren, snijbloemen blijven langer vers ENTEN spleet-driehoek-kroonenten,
oogenten(rozen), zoogenten van bomen, rozen SNIJDEN STEKKEN
Scheut-Stengel-tak-Blad-Wortelstek, (lucht)afleggen van (fruit)bomen, hagen,
heesters, struiken, rozen, geraniums, druiven, vijgen, buxus, coniferen,
lavendel, koel bewaren en PLANTEN bij DALENDE maan
PlukkenVerzamelen (eventueel om te COMPOSTEREN) van bladeren en
bloemen in de natuur ZEER gunstig BOMEN KAPPEN (klimmende maan +
bloemdag + rond NIEUWE maan) OOGSTEN VERS uit de tuin of voor
DIEPVRIES-verwerking Blad Kool Kruiden(blad) Gras ZEER GUNSTIG om een FLES WIJN te proeven-drinken = Moment favorable à la dégustation
LIB
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
DALENDE maan PLANTdag : [15-24
uur] PLANTEN OOGSTEN ondergrondse gewasdelen
BEMESTEN SNOEIEN
BLOEMdag Bloem Bomen
Kruiden(bloem blad) Fruit(kersen bessen) gewas
ZEER gunstig PLANTEN bij WASSENDE maan = alle
bloemen, bloembollen, broccoli, oliehoudend vlas-koolzaad-zonnebloemen,
geneeskrachtige kruiden-gewassen... ONDERHOUD Bloemgewas = Verzorgen, diepe BODEMbewerking (diep spitten,
ploegen, eggen) brood bakken, maken Activated EM1, MAAIEN
gazon-klavers=trage groei SNIJDEN van bloemen om te drogen
behouden hun heldere kleuren, snijbloemen blijven langer vers
PlukkenVerzamelen (eventueel om te COMPOSTEREN) van bladeren en
bloemen in de natuur OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras PLANTEN van BOMEN PLANTEN van STEKKEN gesneden bij KLIMMENDE
maan ZEER GUNSTIG om een FLES WIJN te proeven-drinken = Moment favorable à la dégustation
= Beste teken planten van mooie en geurige bloemen, wijnstokken en kruiden = Meilleur signe pour planter des belles et
odorantes fleurs, des vignes et des herbes = Best sign for planting beautiful and fragrant flowers, vines and herbs = Bestes Zeichen zum Anpflanzen schöne und duftenden Blumen, Wein und Kräutern
= Goed teken voor planten van pappige stammen zoals koolraap, en wortelgewassen = Bon signe pour la plantation des tiges
charnues telles que les feuilles de navet, et plantes-racines = Good for planting pulpy stems like kohlrabi, and root
crops = Gute Zeichen zum Anpflanzen fleischigen Stiele wie Kohlrabi, und Hackfrüchte
Semer matin 03>12 heures [parties aériennes des plantes]
Germer
Sowing morning 03>12 hours [aerial parts of plants]
To germinate
Säen Vormittag 03>12 Stunden [oberirdischen Teile der
Pflanzen] Keimen
= Op LUCHT dagen hebben geplante zaden de neiging om te rotten en ontkiemen slecht, het zijn onvruchtbare dagen = Les
semences plantées les jours AIR ont tendance à pourrir et germent mal, ce sont des jours stériles = Planted seeds on AIR days
tend to rot and germinate badly, they are sterile days = Gepflanzte Samen an den LUFTtagen neigen zu verrotten und keimen
schlecht, sie sind sterile Tage
harmonie, projectie, schoonheid, diplomatie, evenwicht = natuur trekt zich langzaam terug Hoofd Venus VENUS Godin van de liefde VENUS Vénus Venus Venus Venus is designated as the female symbol, thought to be the stylized representation of the hand mirror of this goddess of love * Libra / Tula Weighing Scales *
MAAGDVir
MAAGD 150° AARDE Vierge TERRE Virgo EARTH Junfrau ERDE
signo (sinal)
[segno] de tierra (terra) [terra] RAIZ (RAIZ) [RADICE] Virgo (Virgo, a virgem)
[Vergine]
VIR
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
KLIMMENDE maan ZAAIdag : [03-12
uur] ZAAIEN OOGSTEN bovengrondse
gewasdelen
WORTELdag Wortel Bol Knol
Stengel(prei) Kruiden(wortels) gewas ZEER gunstig ZAAIEN bij AFNEMENDE
maan = maakt ondergronds vruchten aan (aardappelen, knoflook, uien, wortelen,
rode bieten, rapen, knolselderij, radijs, rammenas, schorseneren ...)
ONDERHOUD Wortelgewas = Verzorgen, Opbinden, Wieden,
lichte BODEMbewerking (hakken, schoffelen, ondiep spitten, ploegen, eggen)
COMPOSTEREN [Verzamelen
wortels-schors in de natuur], VERPLANTEN, BEMESTEN, inZAAIEN gazon,
SNOEIEN OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras ONGUNSTIG om een GOEDE FLES WIJN te kraken = Éviter de déboucher une bonne bouteille, le vin nexprimera pas tout son potentielµ
VIR
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
DALENDE maan PLANTdag : [15-24 uur] PLANTEN OOGSTEN ondergrondse gewasdelen BEMESTEN SNOEIEN WORTELdag Wortel Bol Knol Stengel(prei) Kruiden(wortels) gewas ZEER gunstig PLANTEN bij AFNEMENDE maan = maakt ondergronds vruchten aan (aardappelen, knoflook, uien, wortelen, rode bieten, rapen, knolselderij, radijs, rammenas, schorseneren ...) OOGSTEN ondergronds Wortel Bol Knol Stengel(prei) Kruiden(wortels) gewas ONDERHOUD Wortelgewas = Verzorgen, diepe BODEMbewerking (diep spitten, ploegen, eggen) COMPOSTEREN [Verzamelen wortels-schors in de natuur], VERPLANTEN, BEMESTEN, inZAAIEN gazon, SNOEIEN OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras ONGUNSTIG om een GOEDE FLES WIJN te kraken = Éviter de déboucher une bonne bouteille, le vin nexprimera pas tout son potentiel
= Vernietig onkruid & ongedierte in 4de kwartier = Arracher les mauvaises herbes = Destroy weeds & pests in 4th quarter = Zerstören Umkraut & Schädelinge im
4tel.. Gunstige invloed
op bepaalde bloemen en wijnstokken = Certaines fleurs et des plantes grimpantes sont
favorisés = Some flowers and vines are favored by it = Einige Blumen und Reben sind von ihm favorisierte
hygiëne, dienstbaarheid, gezondheid, systematiek, kritisch = natuur
oogst Beweeglijk Mercurius
MERCURIUS God van de handel MERCURIUS Mercure
Mercury Merkur Mercury
represents the head and winged cap of Mercury, god of commerce
KLIMMENDE maan ZAAIdag : [03-12
uur] ZAAIEN OOGSTEN bovengrondse
gewasdelen WORTELdag Wortel
Bol Knol Stengel(prei) Kruiden(wortels) gewas ZEER gunstig ZAAIEN bij AFNEMENDE
maan = maakt ondergronds vruchten aan (aardappelen, knoflook, uien, wortelen,
rode bieten, rapen, knolselderij, radijs, rammenas, schorseneren ...)
ONDERHOUD Wortelgewas = Verzorgen, Opbinden, Wieden,
lichte BODEMbewerking (hakken, schoffelen, ondiep spitten, ploegen, eggen)
COMPOSTEREN [Verzamelen
wortels-schors in de natuur], ROOIEN stronken, ZAAIEN [ZAAIdag] OOGSTEN (bewaren)
wortel-wintergewas, SNOEIEN OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras ONGUNSTIG om een GOEDE FLES WIJN te kraken = Éviter de déboucher une bonne bouteille, le vin nexprimera pas tout son potentiel
Semer matin 03>12 heures [parties aériennes des plantes] Germer
Sowing morning 03>12 hours [aerial parts of plants] To germinate
Säen Vormittag 03>12 Stunden [oberirdischen Teile der Pflanzen] Keimen
= Zaaien en bewaren van Wortel en Wintergewassen = semer et conserver plantes racines et plantes d'hiver = root and winter vegetables sowing and conserving = Wurzel+ Wintergemüse säen, konservieren
20-01 > 16-02 [28] January 15 > February 12 15-01 > 14-02
22-12 > 19-01 December 22 [29] 22-12 > 19-01
21-12 18:11 > 20-01 Solstitium WINTER
Zonnewende Korste Dag Langste Nacht 19-01 15-02 January 19 February 15
LENTE teken stijgende kracht met geleidelijke toename groei bloei Signe PRINTEMPS élevant le pouvoir avec l'augmentation graduelle croissance fleurir SPRING sign rising power with gradual increase growth flowering FEDER Zeichen das Kraft mit allmählicher Zunahme steigt Wachstum Blühen Groeiimpuls strekkende werking L'impulsion de croissance fonctionnement étendant Growth impulse stretching functioning Wachstumantrieb Ausdehnen des Arbeitens
verantwoording, structuur, regelgeving, vormgeving =
natuur kiemt in het donker Hoofd Saturnus
SATURNUS God van de tijd SATURNUS Saturne Saturn Saturn Saturn is thought to be an ancient scythe or sickel, as Saturn was the god of seed-sowing and also of time * Capricorn / Makara Goat with a Fisch
Tail *
GEZOND VREUGDEVOL BLOEIEND VRUCHTBAAR 2015 vol schoonheid,verukkelijke lente,zalige ZOMER,heerlijke herfst,wonderlijke winter
OOGST (Oegstmaent-Koren-Aren-Vruchten-Bouw-Rispemaene-Beevaart-Warmte-Hitte) maand AUGUSTUS [VOLKSWEERKUNDE oogst moet nu rijp zijn]
De zonne boomt, het dat 't sperkt, waarom gewacht tot morgen? Vandage no, zoo 't God gelieft, den zwaren oest geborgen! De binders beuren 't kooren op, meêdoogende; en hun' handen omvangen 't, daar 't gevallen lag, en bunselen 't in banden. [Guido Gezelle]
MERKELDAGEN [VOLKSGELOOF BIJGELOOF]
Een weerspreuk (volkswijsheid, volksgeloof) is een gezegde of spreekwoord dat betrekking heeft op
het weer. Veel weerspreuken zijn volkswijsheid of volksgeloof en niet wetenschappelijk bewezen. In spreuken over
het weer op de korte termijn en spreuken over het weer in een vaste periode van het jaar zit dikwijls een kern
van waarheid, terwijl voorspellingen voor de lange termijn doorgaans onjuist zijn
01 H. Alfonsus Maria de Liguori, bisschop en kerkleraar H. Floris, graaf, kruisvaarder H. Jonatus, abt H. Almeda, prinses Z.Z. Martelaren van Nowogródek PETRUS BANDEN 0801 Als het in de eerste week van AUGUSTUS heet is, bedenk dat de winter dan lang en wit is 0801 AUGUSTUS eerste week heet en laf, ziet men veel winterse sneeuw, wacht maar af 0801 Begin AUGUSTUS heet, lang en wit winterkleed 0801 Begin AUGUSTUS met regenvlagen, in de laatste dagen zal de regen ons weer plagen 0801 Begin AUGUSTUS regenvlagen, regen in de laatste dagen 0801 De eerste OOGSTweek die is heet, een lange winter staat gereed 0801 De eerste regen in AUGUSTUS jaagt de regen voor 0801 Geeft AUGUSTUS in 't begin veel zonneschijn, dan zal het een strenge winter zijn 0801 Is de eerste week in AUGUSTUS heet, zorg voor goed warm winterkleed 0801 Is de eerste week van AUGUSTUS heet, dan staat een lange winter gereed
0801 Op SINT-Petrus Banden, trekken de ooievaars naar andere landen
02
H. Eusebius van Vercelli, bisschop H. Petrus Julianus Eymard, stichter van de Sacramentijnen PORTIUNCULA 0802 Met SINT-Portionkel, is het om acht uur donker [Dit gezegde is ontstaan toen er nog geen zomertijd was]
0802 Met Potionkel is het om acht ure donke
0802 Portionkel dooft de keerse te achte, zonder mompel
03
H. Lydia 0803 Tijdens de eerste drie dagen van augustus, moet men de kolen van het veld plukken
0803 Zoals de drie eerste dagen van augustus zijn, zo zal het weer in de herfst zijn
04
H. Johannes Maria Vianney (pastoor van Ars), priester 0804 De velden geschoren, de winter geboren
05 Kerkwijding van de basiliekSanta Maria Maggiore H. Abel, aartsbisschop, abt H. Jan van Kamerijk, bisschop H. Oswald, koning H. Theodorik van Kamerijk, bisschop Z. Frederik Jansoone, priester 0805 Op Sint-Abel bakt men vlaaien, gapen de boeren en de kraaien 0805 Regen op Sint-Oswald, maakt het koren duur 0805 Oswaldsdag moet droog zijn, anders maakt hij duur het koren en de wijn 0805 Rond Sint-Oswald, groeien de rapen snel 06 Gedaanteverandering van de Heer H. Praxedis, keizerin H. Octavianus, monnik en bisschop 0806 Is de zomeravond mistig, dan is het weer met gaven kwistig 07 H. Afra van Augsburg, martelares H. Gaetano van Thiene, priester, ordestichter H. Sixtus II, paus, en Gezellen; martelaren H. Victricius, missionaris H. Juliana van Cornillon - 0807 Voel je in augustus de wind zuid-west stoten, dan is een witte kerstmis niet uitgesloten 08
H. Dominicus Guzman, priester, ordestichter, O.P. H. Cyriacus, aartsdiaken en martelaar H. Hugolina van Novarra, kluizenaar Z. Mary MacKillop, ordestichtster DOMINICUS 0808 Als SINT-Dominucus [SINT-Domein] gloeit, een strenge winter bloeit 0808 In het weer van Sint-Domien, weerspiegelt zich de winter 0808 Is het heet op SINT-Domijn dan zal't een strenge winter zijn 0808 Sint-Dominiek heeft het vaak warm in zijn tuniek 0808 Is Dominicus zeer heet, dan bevriest in de winter ons reet
09
Z. Teresia Benedicta van het Kruis (Edith Stein), co-patrones van Europa H. Nathy, kloosterstichter Z. Zeferinus Malla, koopman 0809 Noorderwind in augustus brengt bestendig weer
10
Z. Hugo van Montaigu, bisschop H. Laurentius, diaken en martelaar H. Philomena, martelares H. Plectrudis, koningin H. Amadeus van Portugal, ordestichter H. LAURENTIUS REGENHEILIGEN die in de ZOMER langskomen SINT-Medardus opent op 8 juni de serie en tot augustus hebben we er mee te maken Andere REGENHEILIGEN zijn SINT-Margriet [20 juli]en SINT-Laurentius [10 augustus] 0810 Als men op SINT-Laurentiusdag een rijpe druif vindt, is er veel hoop op goede wijn 0810 Als met SINT-Laurentius het hoofd goed staat, houdt men goed [mooi] weer tot laat [Fries] 0810 Die op tijd rapen wil eten, mag SINT-Laurentius niet vergeten 0810 Een rijpe druif op SINT-Laurentius dag, veel goede wijn men verwachten mag 0810 Is het op SINT-Laurentius klaar, er zal veel fruit zijn in 't jaar 0810 Met SINT-Laurentius van het klooster, ligt de wereld op een rooster 0810 Op SINT-Laurens een regenvlaag, 6 weken duurt de regenplaag 0810 Op Sint-Laurentius regenvlagen, zes weken zal het water plagen 0810 Op SINT-Laurens regenvlagen, zes weken duren de waterplagen 0810 SINT-Laurens dage, brengt de regen op de hage [deze dag is regenachtig] 0810 SINT-Laurens en SINT-Barthel [24 AUGUSTUS] schoon, dan draagt de herfst een gouden kroon 0810 SINT-Laurens wind, maakt de boekweit blind [wind op deze dag is ongunstig] 0810 SINT-Laurentius zonneschijn, beduidt een jaar vol wijn
11
H. Clara van Assisi, maagd, ordestichtster H. Gorik, bisschop H. Susanna van Rome, martelares 0811 Klaarke moet schoon weer geven
0811 Eieren voor Klaarke, goed weer voor het paarke
0811 Zoals de worst is, wordt het weer
12
Z. Karl Leisner, priester H. Marwenna, prinses H. Johanna Francisca de Chantal, kloosterlinge 0812 Wat augustus niet kookt, laat september ongebraden
13 H. Paus Pontianus, paus en de H. Hippolytus, priester; martelaren H. Jan Berchmans, SJ H. Cassianus van Imola, martelaar H. Hippolytus van Rome, martelaar H. Radegundis, koningin Z. Gertrudis van Altenbergabdis ZZ. Francisco Castells, Pedro Martret, Silvestre Arnau, José Juan Perot, José Boher, José Tàpies en Pasqual Araguàs, martelaars H. Benildis, leraar CASSIANUS 0813 Het weer van SINT-Cassiaan, houdt gewoonlijk nog weken [dagen] aan
14
H. Arnold van Soissons, bisschop H. Maximiliaan Kolbe, priester
0814 Half augustus zonneschijn verschaft de boer een goed vat wijn
Vandaag wordt de Hemelvaart van Maria, de moeder van Jezus herdacht. Formeel is dat volgens de Kerk onjuist. Van een hemelvaart is eigenlijk geen sprake, maar God heeft Maria in de hemel opgenomen, inclusief haar lichaam. Maria hemelvaart is een hoogfeest in de katholieke Kerk en in veel landen daarom ook een vrije dag. Maria feesten kenden een sterke opleving sinds het concilie van Efeze in 431. Tijdens dit concilie kreeg Maria de titel "Moeder van God". Het feest van de hemelvaart is door keizer Mauritius van Byzantium aan het eind van 6e eeuw ingevoerd. Verschillende Maria vereringen volgden: MARIA Boodschap (25 maart) MARIA Visitatie (2 juli) MARIA Geboorte (8 september) MARIA Presentatie (21 november)
0815 Is 15 AUGUSTUS goed en klaar, wordt het een goed bijenjaar 0815 Is het weer op MARIA-HEMELVAART mooi, zo zal de herfst van het zelfde wezen 0815 Is het weer op MARIA-HEMELVAART uitgelezen, zo zal de herfst ook voortreffelijk wezen 0815 MARIA-HEMELVAARTs zonneschijn, brengt goede wijn 0815 Na ons Lief Vrouwke MARIA-HEMELVAART, draait [keert] het weer zijne staart 0815 Regen op MARIA-HEMELVAART, is weinig wijn en slecht van aard 0815 Tussen Hoge en de Lage Lieve Vrouwe [8 september] zijn de honingbijen weer op de schouw 0815 Onze-Lieve-Vrouwe zonneschijn, schenkt allerwege goede wijn
16
H. Stephanus van Hongarije, koning H. Rochus, pelgrim H. Diomedes van Nicea, arts en martelaar H. Arnold ROCHUS 0816 Als SINT-Roches [de pest heilige] lelijk kijkt, de maai [maden] niet uit ons groenten wijkt
0816 Als SINT-Rochus te lelijk kijkt, de rups niet van de planten wijkt
17
H. Amor, missionaris H. Jeroen van Noordwijk, missionaris en martelaar H. Jeanne Delanoue H. Beatrix da Silva, ordestichtster H. Clara van Montefalco, maagd H. Hyacint -
0817 Voel je in augustus de wind zuid-west stoten, dan is een witte Kerst niet uitgesloten
18 H. Helena, keizerin H. Alberto Hurtado, priester 0818 Als augustus zonder regen hene gaat, de koe maar mager voor de kribbe staat 19 H. Ezequiel Moreno y Diáz, bisschop, missionaris H. Hugo Green, priester en martelaar H. Johannes Eudes, priester H. Magnus, bisschop
0819 s Avonds laat de spin te been, het zal gaan regenen ik wed tien voor één
20 H. Bernardus van Clairvaux, abt en kerkleraar, O.Cist. H. Hugo van Tennenbach, priester en monnik 0820 Als de ooievaars nu nog blijven, zal een zachte winter binnendrijven
21 H. Pius X, paus Onze Lieve Vrouw van Knock Z. Ladislaus Findysz, martelaar 0821 Als de ooievaars na de 21 ste nog blijven, zal een zachte winter binnendrijven 0821 Is t warm en standvastig weer, dan brengt Augustus deerste peer
22 Maria Koningin H. Symphorianus, martelaar 0822 Als de schaapjes rustig aan de hemel staan, kan men zonder paraplu uit wandelen gaan
23 H. Rosa van Lima, maagd, O.P. 0823 Zingt de vink in de morgenstond, zo hij zeker regen verkondt
24
H. Bartolomeus, apostel H. Emilie de Vialar H. BARTHOLOMEUS 0824 Gelijk SINT-Bartel is gesteld, is het hele najaar gesteld [SINT-Bartelomeus] 0824 Gelijk SINT-Bartel waar, zo ook het ganse najaar 0824 Is het weer op SINT-Barthel warm en schoon, dan draagt de herfst een gouden kroon 0824 SINT-Laurens en SINT-Bartel warm en schoon, draagt de herfst een gouden kroon 0824 Zoals SINT-Bartolomeus is, blijft 't gans de herfst gewis 0824 Goed weer op SINT Bartholomee stemt boer en burger tevree.
25
H. Genesius van Arles, martelaar H. Genesius van Rome, martelaar H. Jozef van Calasanza, priester H. Lodewijk, koning 0825 Maakt de spin in t web een scheur, dan staat er stormwind voor deur
26
H. Gerbhard II van Konstanz, bisschop H. Natalia - 0826 Blijven de zwaluwen lang, wees voor de winter niet bang 0826 Blijven de zwaluwen ook nog na de 25 ste, wees voor de winter niet bang 0826 Trekken de zwaluwen voor deze dag weg, dan duidt dit op een vroege winter
27
H. Margaretha van Beieren, hertogin H. Monica, weduwe Z. Dominicus Barberi, geestelijke 0827 Oostenwind met regen, duurt drie dagen, zes of negen
28
H. Augustinus, bisschop van Hippo en kerkvader Z. Hugo More, martelaar H. AUGUSTINUS 0828 Op SINT-Augustijn, zullen de onweders over zijn 0828 SINT-Augustijn stopt de zomer in bed, tot de winter is gered 0828 Uw zeissen nimmermeer en slaet, in t graen dan ander lien aen-gaet
29
Onthoofding van de H. Johannes de Doper, martelaar Z. Beatrix van Aa, priorin ONTHOOFDING JOHANNES DE DOPER 0829 Als het regent op SINT-Jans onthoofding, dan bederven de noten [Limburgs]
30
H. Fiacrius, monnik HH. Felix en Adauctus, martelaren Z. Eustachius van Lieshout, missionaris Z. Jeanne Jugan, ordestichtster 0830 Als doogstmaand het sterk dauwen doet, blijft gewoonlijk t weder goed
31
H. Paulinus van Trier, bisschop en martelaar H. Raymundus Nonnatus, geestelijke Marcello Candia, industrieel Maria, Moeder en Middel. v. Genade - 0831 Was Augustus heet, lang en wit het winterkleed
°°°
08Alles heeft zijn tijd van zijn, niets vervroegen, niets verschuiven, in AUGUSTUS: zure druiven, in oktober: zoete wijn. 08Als AUGUSTUS [OOGSTMAAND] sterk dauwen doet, dan blijft gewoonlijk het weder goed 08Als AUGUSTUS met veel regen heen gaat, de koe straks gezond op stal staat 08Als AUGUSTUS zonder regen heen zou gaan dan zullen de koeien straks mager in de stal staan 08Als AUGUSTUS zonder regen henen gaat, zal men zien dat de koe mager voor de kribbe staat 08Als de koekoek voor 't laatst roept, is de zomer weer versnoept. 08Als de oogstmaand het sterk dauwen doet, blijft gewoonlijk het weder goed 08Als het eerst in AUGUSTUS gloeit, dan een lange winter bloeit 08Als OOGSTMAAND van kou beven doet, dan is het voor het landgewas goed 08AUGUSTUS Als de hoenders kakelen lang en goed, het zal regenen in overvloed 08AUGUSTUS Als de muggen dansen gaan, is het met de regen zeker gedaan 08AUGUSTUS Als de OOGSTtmaand het sterk dauwen doet, blijft gewoonlijk het weder goed 08AUGUSTUS Als er 's-avonds muggenzwermen dansen krijgt mooi weer nieuwe kansen 08AUGUSTUS Als schaapjes rustig aan de hemel staan, kan men zonder plu uit wand'len gaan 08AUGUSTUS Als schaapkens aan de hemel staan, kan men zonder plu niet uit wandelen gaan 08AUGUSTUS Als voor 't laatst de koekoek roept, dan bederven de noten 08AUGUSTUS Blijven de zwaluwen lang, wees dan voor de winter niet bang 08AUGUSTUS Blijven de zwaluwen nog lang zwieren zal de winter ons humeur niet verstieren 08AUGUSTUS Des avonds speelt de zoelte, des morgens is er de koelte 08AUGUSTUS Een waterige zon en een bleke maan, kondigen beide regen aan 08AUGUSTUS Eieren voor Klaarke, goed weer voor het paarke 08AUGUSTUS Is de avond rood en grauw in de morgen, gewis dat die twee ons mooi weer bezorgen 08AUGUSTUS Is de zomeravond mistig, dan is het weer met zijn gaven kwistig 08AUGUSTUS Is des avonds de spin op de been, het zal regenen, ik wed tien om een 08AUGUSTUS Is het weer de oogst goed gezind, valt er weinig regen, is er geen harde wind 08AUGUSTUS Is 's avonds de spin op de been, 't zal regenen, 'k wed tien om een 08AUGUSTUS Na de hondsdagen wachten, al ras de koude nachten 08AUGUSTUS Noordenwind, een koningskind 08AUGUSTUS Ochtend regen, houdt de pelgrims tegen 08AUGUSTUS OOGSTMAAND, vaak een bron van zegen, stemt allen tot dankbaarheid 08AUGUSTUS Oostenwind met regen, duurt drie dagen zes of negen 08AUGUSTUS Regenboog in d'avondstond, leg dan uw hoofd op een zachte grond 08AUGUSTUS 's Avonds speelt de zwoelte, 's morges is er koelte 08AUGUSTUS Stekende vliegen, dat kan niet liegen, zij voorspellen regen allerwegen 08AUGUSTUS Stijgt de nevel het geeft regen en zegen, daalt de nevel het geeft zegen 08AUGUSTUS Wanner de leeuwerik hoog in de lucht zweeft, zo brengt het ons mooi weer 08AUGUSTUS Wind in de nacht, water in de gracht 08AUGUSTUS Zingt de vink in de morgenstond, zo hij zeker regen verkond 08Begin AUGUSTUS heet, lang en wit het winterkleed 08Begin AUGUSTUS met regenvlagen, in de laatste dagen zal de regen ons weer plagen 08Begin AUGUSTUS regenvlagen, regen in de laatste dagen 08De eerste oogstweek, is die heet, een lange winter staat gereed 08De eerste regen in AUGUSTUS, jaagt de regen voort 08De zon in AUGUSTUS, fopt de meid in de moestuin 08Geeft AUGUSTUS niet veel regen, maar wel veel zonneschijn, dan krijgen we zeker goede wijn 08Geeft AUGUSTUS veel noordenwind, dan blijft 't weer lang goed gezind 08Geeft AUGUSTUS zonneschijn, zeker krijgen we gouden [goede] wijn 08In AUGUSTUS regen, geeft de wijnoogst zegen 08In AUGUSTUS zure druiven, in oktober zoete wijn 08In Juli moet van hitte braden, wat in AUGUSTUS moet worden geladen 08Is AUGUSTUS helder en heet, dan lacht de boer zich in het zweet 08Is AUGUSTUS warm en onstandvastig, dan wordt de winter nat en lastig 08Is de eerste week in AUGUSTUS heet, zorg voor goed warm winterkleed 08Is het warm en standvastig en voorspoedig en lekker weer, brengt AUGUSTUS de eerste peer 08Menigeen heeft het al ondervonden, wervelwinden zijn aan het AUGUSTUS weer verbonden 08Noordenwind in AUGUSTUS brengt bestendig en standvastig weer [Limburgs] 08Noorderwind in AUGUSTUS opgestaan, brengt standvastig weder aan. 08OOGSTMAAND, vaak een bron van zegen, stemt allen tot dankbaarheid 08Stekende vliegen, dat kan niet liegen. Zij voorspellen regen, allerwegen. 08Voel je in AUGUSTUS de wind uit zuidwest stoten, dan is een witte kerst niet uitgesloten 08Wanner de leeuwerik hoog in de lucht zweeft, zo brengt het ons mooi weer 08Was AUGUSTUS heet, lang en wit het winterkleed 08Was begin AUGUSTUS heet, lang en wit zal zijn het winterkleed. 08Wat juli en AUGUSTUS niet koken en wijs beraden, dat laat september ongebraden 08Weet dat zonneschijn volgt op regen, en zegen volgt op noeste vlijt 08Zijn juli en AUGUSTUS niet gunstig voor gewas en oogst, dan kan september dat niet meer goed maken 08Zo de eerste week van de OOGSTMAAND is heet, dan staat een lange winter gereed
08
Vandaag wordt de Hemelvaart van Maria, de moeder van Jezus herdacht. Formeel is dat volgens de Kerk onjuist. Van een hemelvaart is eigenlijk geen sprake, maar God heeft Maria in de hemel opgenomen, inclusief haar lichaam. Maria hemelvaart is een hoogfeest in de katholieke Kerk en in veel landen daarom ook een vrije dag.
Maria feesten kenden een sterke opleving sinds het concilie van Efeze in 431. Tijdens dit concilie kreeg Maria de titel "Moeder van God".
Het feest van de hemelvaart is door keizer Mauritius van Byzantium aan het eind van 6e eeuw ingevoerd.
Verschillende Maria vereringen volgden: MARIA Boodschap (25 maart) - MARIA Visitatie (2 juli) - MARIA Geboorte (8 september) - MARIA Presentatie (21 november)
0815.. Is 15 AUGUSTUS goed en klaar, wordt het een goed bijenjaar
0815.. Is het weer op MARIA-HEMELVAART mooi, zo zal de herfst van het zelfde wezen
0815.. Is het weer op MARIA-HEMELVAART uitgelezen, zo zal de herfst ook voortreffelijk wezen
0815.. MARIA-HEMELVAARTs zonneschijn, brengt goede wijn
0815.. Na ons Lief Vrouwke MARIA-HEMELVAART, draait [keert] het weer zijne staart
0815.. Regen op MARIA-HEMELVAART, is weinig wijn en slecht van aard
0815.. Tussen Hoge en de Lage Lieve Vrouwe [8 september] zijn de honingbijen weer op de schouw
0815.. Onze-Lieve-Vrouwe zonneschijn, schenkt allerwege goede wijn
LEEUW Leo LEEUW 120° VUUR Lion FEU Leo FIRE Loewe FEUER signo (sinal) [segno] de fuego (incêndio) [fuoco] FRUTA (FRUTO) [FRUTTO] Leo León (Leo, o leão) [Leone]
LEO
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
KLIMMENDE maan ZAAIdag : [03-12
uur] ZAAIEN OOGSTEN bovengrondse
gewasdelen VRUCHTdag Vrucht
Peul Fruit Zaad(zaai) Kruiden(vrucht) Graan gewas
ZEER gunstig ZAAIEN bij WASSENDE maan = vormen
bovengronds binnenin hun zaden
(bessen,noot,fruit,(soja)boon,erwt,paprika,tomaat,courgette,komkommer,pompoen,linzen,maïs,alle
granen..) ONDERHOUD Vrucht.gewas = Verzorgen,
Opbinden, Wieden, lichte BODEMbewerking (hakken, schoffelen, ondiep spitten,
ploegen, eggen) inZAAIEN gazon, SNOEIEN, maken Activated EM1 PlukkenVerzamelen
(eventueel om te COMPOSTEREN) van vruchten (fruit)
en zaad (zaaizaadwinning) in de natuur OOGSTEN VERS uit de tuin of voor
DIEPVRIES-verwerking Blad Kool Kruiden(blad) Gras
ZAAIZAADwinning van mooi-gezond
Vrucht.gewas : ZAAIEN, ONDERHOUD, OOGSTEN en andere werkzaamheden
nadien op Vruchtdag ENTEN spleet-driehoek-kroonenten,
oogenten(rozen), zoogenten van fruitbomen SNIJDEN STEKKEN , koel bewaren en PLANTEN
bij DALENDE maan GUNSTIG om een FLES WIJN te kraken = Bon moment pour déboucher une bouteille
LEO
00:00
03:00 06:00 09:00 12:00
12:00
15:00 18:00 21:00 24:00
DALENDE maan PLANTdag : [15-24
uur] PLANTEN OOGSTEN ondergrondse gewasdelen
BEMESTEN SNOEIEN VRUCHTdag Vrucht
Peul Fruit Zaad(zaai) Kruiden(vrucht) Graan gewas
ZEER gunstig PLANTEN bij WASSENDE maan = vormen
bovengronds binnenin hun zaden
(bessen,noot,fruit,(soja)boon,erwt,paprika,tomaat,courgette,komkommer,ponpoen,linzen,maïs,alle
granen..) ONDERHOUD Vruchtgewas = Verzorgen,
diepe BODEMbewerking (diep spitten, ploegen, eggen) inZAAIEN gazon,
SNOEIEN, maken Activated EM1 PlukkenVerzamelen
(eventueel om te COMPOSTEREN) van vruchten (fruit)
en zaad (zaaizaadwinning) in de natuur OOGSTEN VERS uit de tuin Blad Kool Kruiden(blad) Gras
PLANTEN van STEKKEN gesneden bij KLIMMENDE
maan GUNSTIG om een FLES WIJN te kraken = Bon moment pour déboucher une bouteille
= Wortel Vrucht gewassen om te bewaren = Plantes racines et fruits pour le stockage = Root and Fruit for storage = Wurzel und Früchte für die Lagerung
= Vernietig onkruid & ongedierte in 4de kwartier = Arracher les mauvaises herbes = Destroy weeds & pests in 4th quarter = Unkraut und Schädlinge vernichten im 4. Quartal..
VERPLANTEN VERPOTTEN VERSPENEN
Transplanter Rempoter Repiquer
Transplanting Repot Pricking out
Verpflanzung Verpflanzung Verschulen
= Niet verplanten op vrucht (vuur) dagen, het hernemen zal moeilijk zijn want het zijn steriele en droge dagen = Ne transplantez pas les jours Feu, la reprise sera difficile, car ce sont des jours stériles et secs = Do not transplant on fruit (fire) days, the recovery will be difficult because they are sterile and dry days = Nicht für Obst-Transplantation (Feuer) Tag, wird die Wiederherstellung schwierig sein, weil sie steril und trocken Tag
11-08 > 16-09 [36,9] August 17 > September 16 16-08 > 15-09
23-07 > 22-08 July 23 [31] 23-07 > 22-08
22-07 23:41 > 23-08 05:45 10-08 15-09 August 10 September 15
HERFST teken dalende kracht met rijpheid oogst neergang rust Signe AUTOMNE la force en baisse avec maturité récolte déclin repose AUTUMN sign decreasing strength with maturity harvest decline rest HERBST Zeichen abnehmende Stärke mit Reife Ernte Abnahme Rest Groeiimpuls rijping en deling L'impulsion de croissance maturation et division Growth impulse maturation and division Wachstumantrieb entwicklung und abteilung
wil, centraal staan, royaal, creatieve vermogens = natuur laat vruchten rijpen Vast Zon ZON Yang
mannelijk ZON
Soleil Sun Sonne Sun is a shield with a circle
inside. Some believe this inner circle, or boss represents a central sun
spot * Leo / Simha a LION *
WINDOWS 10 BETA
The latest news reviews, and tutorials for Microsoft's latest and greatest operating system. Stay on top of breaking Windows 10 news right here on WinBeta!
Windows 10
TH1 10240 15-07-2015 BUILD 10166 10-07-2015 10162 05-07-2015 10159 10130 30-05-2015 10122 21-05-2015 10080 10074 30-04-2015 10061 23-04-2015
1.
2
3.
4.
5.
Zaterdag 25-07-2015
Vrijdag 24-07-2015
33
06:04PM
Microsoft claims Windows 10 is the most secure Windows ever
+
04:37PM
Mother and daughter capture courageous stories with the help of Skype
7
02:08PM
Microsoft's unified Windows Store brings new changes to listings and search algorit...
25
01:38PM
Microsoft will revoke access to the Windows Store from those running older Windows 10 bu...
15
11:15
How to help Cortana hear you loud and clear in Windows 10
18
08:08
Updated Messaging, Phone and Video apps for Windows 10 Mobile coming 'later this su...
16
08:03
Microsoft and Intel work to fix battery life bugs before Windows 10 launch
242
03:30
Microsoft's upcoming flagship Windows Phones leaked!
Donderdag 23-07-2015
4
09:14PM
Windows 10 build 10240: Yet another security update released (KB3074679)
2
06:40PM
Developers to be given access to the new Windows 10 unified app store on July 29
37
04:35PM
Windows 10 Messaging app shown briefly in promo video
12
04:15PM
End of Microsoft's Rise of the Tomb Raider timed-exclusivity revealed
3
03:54PM
Microsoft highlights multi-tasking in latest "10 Reasons to Upgrade to Windows 10...
14
09:46
Use the Xbox App Game DVR to capture anything in Windows 10
1
08:53
Join us live for the WinBeta Podcast Friday at 3PM EDT
44
08:27
Poll: What Windows 10 feature most excites you ?
9
08:20
Minecraft on Windows 10 will come with Achievements
16
06:46
Microsoft introduces pen remoting for Windows 10
41
05:00
Windows 10 build 10240 release notes leaked, highlights bug fixes and known issues
Woensdag 22-07-2015
9
02:47PM
Windows 10 Mobile build 10166 makes it to Slow Ring Insiders today
27
01:12PM
Nadella reaffirms that desperately needed flagship phones will arrive with Windows 10
13
11:26
Microsoft's Edge broswer gets featured in 10 Reasons to Upgrade to Windows 10...
7
11:15
Major Nelson provides 10 tips to help prepare gamers for Windows 10
9
11:11
Mouse and keyboard support for Xbox aren't far away" according to Xbox h...
269
09:33
Windows 10: RTM is dead (sorta) -- Long live Windows as a Service
51
08:07
Windows 10 won't let you sync installed apps or Start layouts across devices
39
07:39
Angry Birds 2 will not be on Windows Phone or Windows 10
29
06:39
Microsoft publishes minimum device specifications for Windows 10, Windows 10 Mobile
Dinsdag 21-07-2015
6
07:49PM
Reflecting on Microsoft's ninjacats, babies, schoolgirls and dancers
5
05:10PM
Bing Maps Preview adds along the route feature to help plan your next road t...
15
04:34PM
Windows 10 build 10240 receives another hotfix update
28
11:58
How to change the default Microsoft Edge search engine in Windows 10
10
11:18
Microsoft embraces the Ninjacat, hands out wallpaper as a thank you to Windows 10 Inside...
42
07:39
Another new Windows 10 ad features Cortana as a reason to upgrade
31
07:13
Show you're ready for Windows 10 with this new profile picture badge
3
07:04
Acer to kick off Windows 10 PC pre-orders on July 29th, shipments expected in early Augu...
Maandag 20-07-2015
61
06:42PM
Microsoft says Windows 10 is the best combination of the Windows you already know...
26
03:29PM
Windows 10 will reduce the number of Apps installs on a single Microsoft account from 81..
15
02:31PM
Microsoft's Windows 10 celebration includes in-store activities and Windows Insider...
16
12:29PM
Windows 10 receives an update addressing security concerns
91
08:08
Cortana is coming: Microsoft reveals its plans for international roll-out
35
06:56
Here's our first look at the new TV commercials for Windows 10
4
04:31
HP offers a clearance sale on Windows 8.1 laptops ahead of Windows 10 launch
Zondag 19-07-2015
+
10:23
Windows 10 promo video touts familiar things with the best of Windows 7 and...
1
10:04
Microsoft is bleeding blue on campus as Windows 10's debut nears
1
09:45
Windows 10 news recap: RTM released, campaign announcement and more