Pfft het heeft vandaag hier redelijk veel geregend en voor de volgende dagen ziet het er ook niet al te best uit . Voel mij net terug in België en voor het weer ben ik er juist uit ontvlucht . Dat het maar snel terug beter is zodat ik me terug in Italië voel ;).. De dag is zoals anders begonnen, enkel hebben we s morgens eens een andere bus gepakt. Deze bus zette ons ergens af, vlakbij waar ik vandaag eigenlijk heen wou gaan. Mijn collega had namelijk gezegd dat ik beter de bus ergens anders kon pakken, aangezien de 18 naar mijn werk vaak zeer vol zat. En ze had gelijk, net toen we aan het bushokje kwamen zag ik een redelijk lege bus die vlakbij mijn werk zou stoppen. Om 9u was ik dan weer op het werk en toen ben ik begonnen aan mijn zoektocht naar alumni organisaties. Tijdens de middag heb ik mijn 2 broodjes met hesp gegeten die ik deze ochtend had klaar gemaakt.. In de namiddag heb ik gevraagd wat ik deze maand nog moet doen en mijn opdracht gaat goed mee vallen denk ik. Ik moet namelijk een activiteit organiseren voor de alumni studenten van PerForm en de universiteit van Genoa . Dus de rest van de dag heb ik nog rustig verder gezocht naar wat ik exact kan organiseren en dan ga ik morgen beginnen met het plannen. Toen ik mijn appel ging opeten heb ik ook even met een collega gepraat en deze zei dat het weer normaal beter is voor deze tijd van het jaar , pffft! In de avond is Bart naar de winkel geweest (aangezien ik gisteren ben geweest) en heb ik het eten klaar gemaakt. Daarna heb ik nog wat voor mijn eindwerk gewerkt en heb ik ook nog een Italiaanse les mee gepikt , maar ik had er deze middag op het werk ook al eentje gedaan dus.. En gisteren trouwens ook nog , aangezien het al redelijk laat was om nog aan mijn eindwerk te beginnen. Mijn grootouders waren namelijk op bezoek omdat mijn vader jarig was.. En bij deze nog eens ne gelukkige verjaardag e ! Morgen ga ik uiteindelijk vragen welke dagen ik verlof wil pakken, aangezien mijn begeleidster er vandaag precies niet echt bij was . Ciao e a domani!
Werkweek 9, dag 1 . Ik stond vandaag op en toen ik de rol open deed was het nog een beetje bewolkt, maar de zon kwam er toch door dus dat was al positief. Na mijn dagelijkse douche en cornflakes ontbijt pakte ik bus 44 naar de Piazza de Ferrari, maar aangezien deze redelijk vol zat besloot ik enkele haltes verder af te stappen en een andere bus verder te nemen naar Brignole . Ik had meteen bus 45 en toen ik uitstapte ben ik te voet naar mijn werk gegaan. Het was weeral goed warm en toen ik op het werk aankwam heb ik snel even gevraagd wat ik eerst moest doen. Ik moet informatie verzamelen over alumni (ex-studenten) organisaties van universiteiten, maar meer informatie zal ik morgen hopelijk krijgen. Zo goed als al mijn collegas zijn om 11 u naar een begrafenis gemoeten van een vader van een collega, dus dat is natuurlijk nooit leuk.. Tijdens de middag heb ik dan mijn focaccione voor de kerk opgegeten en toen ben ik ook nog eens gaan kijken naar de haven waar dit weekend de MTV trl Awards zullen plaatsvinden . Maar er was nog niet veel te zien voor dit evenement dus.. Dan ben ik nog even verder gegaan in de richting van de luchthaven om daar eens te gaan kijken, maar een doolhof dat het iets verder is . Vooraleer ik mijn weg goed gevonden had en nog maar tot het begin was gegaan van waar ik eigenlijk heen wou gaan moest ik al bijna terug. Ik heb wel even gekeken naar het gigantische cruiseschip dat er lag aangemeerd en dat is zo een geweld! Snap echt niet dat zoiets kan blijven drijven . Toen ik terug ging heb ik ook nog enkele zeer mooie autos gezien, waaronder een Audi S8 . In de namiddag heb ik dan verder gezocht naar universiteiten met alumni organisaties. Toen het 6u was heb ik mijn bus naar Brignole gepakt en van daaruit naar ons kot, waar ik om half 7 aankwam. Daarna ben ik meteen begonnen aan het eten en hierna heb ik voor mijn eindwerk gewerkt, aangezien ik een mailtje van mijn docent terug had ontvangen dat ik nog wat moest veranderen. Dus mijn Italiaanse les zal er vandaag niet meer in zitten .. Ciao e a domani!
Zondag, 2 mei 2010. Zoals elke zondag begin ik vandaag ook met eerst te zeggen wat we gisteren in de avond nog hebben gedaan . Nadat ik gegeten had heb ik nog even wat Italiaanse les gevolgd en om iets voor 11u zijn we gaan 21en (kaart gok spel). Een uur later zijn we gestopt aangezien Bart niet meer dan 5 euro wou verliezen . Na wat vodka en voor Bart Wisky zijn we naar het terras hier naast gegaan en heb ik de laptop mee genomen voor wat muziek en dan ook een PowerPoint opgezet van de fotos die we hier al gemaakt hebben. Het was nog een aangenaam temperatuurtje zo laat op de avond en dan heb ik ook nog eens een sigaartje gerookt . Om half 3 zijn we dan terug binnen gegaan en zijn we gaan slapen . Om half 10 ben ik vandaag opgestaan en hebben we de zwarte was eerst buiten gehangen. Daarna heb ik nog snel iets gegeten en toen zijn we rustig naar het zwembad van Albari getrokken dat hier op 10 minuutjes vandaan is. Toen we eraan kwamen zagen we meteen de grote witte koepel zoals er hier veel zijn (daaronder is een zwembad en de temperatuur kan daar speciaal geregeld worden). We zagen ook meteen dat er 2 buitenzwembaden waren, maar helaas waren deze nog niet open . Het leuke hieraan is dat er verschillende wipplanken zijn, gaande van 1m tot 10-11 m ! Toen we iets verder gingen over het mooie domein van het zwembad zagen we ook dat er een soort tuning-bijéénkomst was, maar dat dit niet zone vette was (fotos staan onder link van week 8). Toen we voorbij de autos gingen zijn we het gebouw binnen gegaan en vooraleer we wisten hoe alles in elkaar zat was het bijna een half uur later . Zo een groot complex was het. Ten eerste al de verschillende omkleedcabines (gesplist voor mannen en vrouwen), dan het Olympische zwembad onder de koepel en dan het uiteindelijk normale zwembad. Ook hier stonden de verschillende wipplanken tot 11m hoogte, maar toen ik aan de redder vroeg of ik er mocht afspringen zei hij dat het enkel met een begeleider mocht . Nu gaat iedereen misschien denken dat is toch logisch van zo hoog? Maar het erge was dat er zelfs niet van de lagere mocht gesprongen worden, enkel 2 keer van de aller laagste en toen niet meer . Wel was het leuke dat er ook fietsen in het water stonden waar ik een klein kwartiertje op heb zitten trappelen . Na anderhalf uurtje zwemmen zijn we te voet nog wat in de buurt gaan rondlopen en hebben we weeral 2 mooie Ferraris gezien . Daarna zijn we terug naar het kot gegaan en toen heb ik nog wat op de laptop gezeten voor school en Italiaanse les. Om half 5 is het hier dan eindelijk beginnen te regenen (na lang); dus ik hoop dat deze nacht er alles uitvalt voor de volgende weken . Morgen werkweek 9 en ik denk dat deze ook weer zal overvliegen! Ciao e a domani!
Geen geluk gehad vandaag . Om 7u had ik de wekker gezet om te zien hoe het weer was en ik zag meteen dat het bewolkt was en dan hebben we besloten om een andere keer naar Cinque Terre te gaan.. We willen dat het dan zon en open hemel is aangezien we denken dat het dan nog veel mooier is om te zien . Om tien uur zijn we dan uiteindelijk opgestaan en toen dacht ik wat kunnen we nu gaan doen . Het is bewolkt, maar wel zeker warm genoeg.. Toen dacht ik eraan dat men liefke gisteren had gezegd dat ik nog maar is moest gaan winkelen en heb ik dit ook gedaan , blij dat ik er vanaf ben (ik haat winkelen op welke manier dan ook ). Maar toen we in de late namiddag terug kwamen had ik wel een nieuw paar schoenen bij, 2 broeken en een soort T-shirt trui met kap . Na het winkelen heb ik dan even een spelletje op de laptop gespeeld en toen hebben we spaghetti gegeten. Na het afwassen heb ik nog een paar mailtjes gestuurd voor school en wat ik daarna nog gedaan heb zal morgen in mijn blog te lezen zijn.. Vandaag was het dus een hele andere dag dan gepland, maar toch een redelijk nuttige opvulling gevonden , maar ik hoop dat de volgende weekends er alleen nog maar met zon zullen zijn .. Ciao!
Vrijdag 30 april . Vandaag deed ik voor de eerste keer sinds een week de rol open en zag ik geen blauwe hemel . Toch ben ik te voet gegaan van Brignole naar mijn werk, om toch mijn conditie wat in orde te houden . Om 9 uur kwam ik aan en ben ik aan mijn conclusie van mijn analyse begonnen. Om tien uur was het koffie en voor ik het wist was het weeral 12 uur.. Aangezien ik klaar ben met dit deeltje van mijn stage krijg ik nog een nieuwe en deze werd me normaal vandaag mee gedeeld, maar denk dat het wat drukker was op het werk en daarom krijg ik ze maandag . Toen ik om iets voor half 2 aankwam voor ons kot wou ik mijn sleutel pakken en merkte ik dat ik hem niet bij had, maar toch kon ik me nog goed inbeelden dat ik hem in mijn laptopzak had gestoken .. Ik meteen de bus terug gepakt en een bericht naar Bart gestuurd om bij de Ferrari af te spreken. Maar toen ik op de bus zat voelde ik nog eens in aan ander deel van mijn zak en merkte ik dat hij daarin zat . Al maar een geluk dat ik nog niet ver was met de bus en dat ik er meteen een terug had . Toen ik op het kot was heb ik een banaan en een koek gegeten en dan aan mijn eindwerk wat gewerkt.. Daarna heb ik onze kamer goed gekuist en ook het eten allemaal al klaar gezet. Net toen ik hiermee klaar was had ik ook een lang lijstje gemaakt wat er van de winkel gehaald moest worden. Dus ben ik samen met Bart grote inkopen gaan doen en ik denk dat we nu genoeg hebben tot het einde van onze stage . Terug op het kot heb ik meteen alles in de kast geladen en tegen kwart na zes hebben we gegeten. Na het afdrogen heb ik nog een Italiaanse les gevolgd en ook wat op het internet gesurft . In de avond gaan we thuis blijven en hier een wijntje drinken aangezien we morgen hopelijk naar Cinque Terre gaan.. Laat het weer nu maar mee zitten! Het verslag zal morgen hopelijk te lezen zijn.. Ciao!
Today its gonna be the day that its gonna rain, I thought , voor de mensen die dit niet kunnen lezen: (vandaag gaat het de dag worden dat het gaat regenen, dacht ik). In tegendeel, na te douchen heb ik mijn korte broek aan gedaan en dan zo mijn patatjes met ajuin en mayonnaise voor deze middag klaar gemaakt . Ik zag er al van s morgens naar uit om deze op te eten, aangezien ze er zo goed uit zagen . Toen ik om iets voor half 9 de bus 86 pakte naar Brignole zag ik dat mijn collega er ook opzat. Ik had haar net gisteren verteld dat ik vaak te voet ga van Brignole naar het werk en omdat ze zei dat ze dit ook meer moest doen voegde ze de daad bij het woord . Ze vergezelde me op de weg en ondertussen hebben we wat gepraat.. Zo ben ik ook te weten gekomen waar het dichtsbijzijnde zwembad is en tot mijn verbazing zijn er 3 grote vlakbij ons kot, maar er zijn er maar 2 open (de derder opent in de zomer). De voormiddag vloog weer voorbij en tijdens de middag heb ik dan mijn patatjes opgegeten voor de kerk, in de lekkere en vooral warme zon! Opeens komt er iemand naar mij en begint hij iets te zeggen, maar ik zei dat ik niet veel Italiaans praat.. 10 minuten later komt hij terug en zegt hij dat hij van MTV is. Volgende week zaterdag is er hier een festival van MTV te doen met bekende Italiaanse artiesten en ook enkele internationale. Ik vroeg natuurlijk welke, maar hij wist het ook nog niet juist. Hij dacht wel dat Muse al zou komen dus dat is al wel iets . Maar hier kwam hij niet voor . Hij vroeg mij namelijk of ik in de loop van volgende week wou mee doen aan een LIVE show waarbij een quiz wordt gespeeld om te zien hoeveel je over Genova weet. Ik heb toegezegd, maar wel meteen erbij gezegd dat ik niet veel weet over de stad . Maarja ik kom dus Live op den Italiaanse TV ! Daarna ben ik nog even gaan kijken naar het museum waar ik het gisteren over had. Op de binnenkoer stonden enkele palmbomen en het gebouw was wel mooi en gaf een uitzicht op de haven, maar ik denk dat je binnen moet gaan om de ware inhoud van het museum te zien. Daarna ben ik terug gegaan naar mijn werk en daar ben ik heel de namiddag omringt door mijn collegas die zo verbaasd waren dat ik LIVE op TV ging komen OMG . Een leuke namiddag vliegt zo voorbij en voor ik het weer wist was het half zes. Ik vroeg aan mijn begeleidster of ik naar mijn kot mocht gaan om dan naar het strand te gaan. Tuurlijk! In de avond ben ik dan van half 7 tot half 9 aan het strand geweest, zalig! (Heb deze blog op de rotsen getypt ).. Morgen een halve dag en dan weer weekend! Ik hoop ook op goed weer zodat we eindelijk is naar Cinque Terre kunnen gaan.. Ciao e a domani!
Vandaag stond ik op en was ik nog wel redelijk moe. Ik heb deze nacht namelijk zeer slecht geslapen, aangezien ik zelfs met mijn Ipod in en mijn handen op mijn oren Bart nog hoorde snurken . Ik heb tientallen keren met mijn sloffen op de grond geslagen, met een glas op een tafel geslagen en een paar keer geroepen om hem proberen wakker te maken zodat ik enkele minuten had om in slaap te kunnen vallen. Het wakker maken lukte echter niet en hij bleef maar heel hard snurken en precies stikken, tot hij opeens om 2 uur deze nacht precies echt stikte en er zelf van wakker werd. Het snurken stopte 5 minuten en toen ging het terug verder .. Ik weet nog steeds niet hoe ik in slaap gevallen ben, maar zo moeten er toch niet te veel nachten meer komen.. Zeker omdat ik nu weet dat het kot naast ons al een maand leeg staat en dat dit nog tot 12 mei zo zal blijven. Had ik dat eerder geweten had ik wel een sleutel gevraagd.. Het enige goede aan deze ochtend was het weer . In tegenstelling tot wat ze gezegd hadden was het vandaag weer stralend weer! Op de middag ben ik dan ook een Facacciona gaan halen, deze opgegeten voor de kerk (was weer warm ) en toen ben ik eens gaan kijken naar wat er achter de universiteit ligt. Opeens zag ik Ascensore (lift) staan en heb ik deze ook gepakt, zonder te weten waar ik uit zou komen. 5 minuten later was ik 300m verder en 70m hoger en had ik een mooi zicht over de haven. Ik ben ook even binnen geweest in het museum voor cultuur en .. , maar met binnen bedoel ik binnen de poorten . Het was namelijk eerst nog een stukje natuur, mooie gebouwen en natuurlijk een mooi zicht op de haven vooraleer je echt binnen ging in het gebouw. Toen ik om iets voor 2 terug was en de weg terug nam zag ik ook nog een ander museum met een binnenkoer in de natuur en ook een zicht op de haven, maar dat zal voor morgen zijn . De namiddag is ook weer zo voorbij gevlogen en toen ik de patatten geschild en gegeten had heb ik mij achter mijn laptop gezet voor wat Italiaans te oefenen en met mijn liefje te praten. Ciao!
P.S.: Ik heb gisteren van Jens (maat van op school ) te horen gekregen dat hij van 12 tot 17 mei hierheen komt. Dus dat zal zeker de moeite worden denk ik !
27 april 2010. Vandaag ging het regenen hadden ze me gisteren op het werk gezegd, maar toen ik de rol open deed zag ik dit nog niet snel gebeuren . Het was slechts een beetje bewolkt en in de namiddag heeft de zon heel de tijd geschenen tot het donker is geworden dus .. Toen ik om iets voor half negen klaar was met het maken van mijn koude spaghetti met tomaat en ajuin heb ik de bus gepakt naar de Piazza de Ferrari. Van daaruit een bus naar mijn werk en om iets over 9 was ik er . Ik heb mijn eten in de ijskast gezet en ben toen beginnen werken aan mijn analyse tot 13u. Vandaag had ik het gevoel dat het goed vooruitging dus dat is okè hè . Tijdens de middag heb ik mijn spaghetti opgegeten voor de kerk in de zon en ben ik iets later op zoek gegaan naar de apotheker voor wat zonnecrème en oordopjes. Deze laatste heb ik nodig omdat ik zelfs Bart nog hoor snurken en half stikken als ik met mijn hoofd onder het kussen lig en met mijn hand erop . Maar de meeste apothekers hier in de buurt sluiten ook op de middag dus dacht ik in de avond snel even langs te gaan.. Na de middag heb ik rustig verder gewerkt aan mijn analyse en voor ik het wist was het weeral 6 uur.. Toen had ik nog snel gezegd dat ik nog naar apotheker moest voor zonnecrème en oordopjes en ze hebben me gezegd dat ik de zonnecrème beter in een supermarkt koop en dat zij zelf oordopjes zou meebrengen omdat haar vriend er toch heeft van in de schietschool , handig! Ik ben daarna eerst nog naar de winkel gegaan voor weer veel inkopen en in de avond hebben we dan , met en kippenfilet gegeten en daarna heb ik afgedroogd en mij achter de laptop gezet voor mijn Italiaanse les . Het is wel handig om dit allemaal eens te bekijken, aangezien ik dit allemaal op mijn eigen had geleerd en ook met mijn aanwezigheid hier heb ik deze dingen allemaal al zo goed als onder de knie . Maar vanaf een paar lessen zal het wel moeilijker worden zeker.. Morgen is het woensdag dus de week gaat weer snel voorbij.. Ciao e a domani!
Oké, om vandaag te beginnen wil ik eerst al zeggen dat mijn wens van gisteren toch al zeker een dag heeft mogen duren :p. Ik deed deze ochtend de rol omhoog en het weer was stralend: open hemel, zon en zeer warm . Ik heb eerst nog de was uit het wasmachine gehaald, deze opgehangen en mijn droge T-shirt en broek van gisteren gestreken. Toen ik de bus om half 9 pakte zag ik op de thermometer dat het al 20 graden was! Eenmaal in Brignole aangekomen ben ik dan te voet naar de Via Roma gegaan om daar de bus te pakken. Ik had de 34 genomen met de rapte, maar ik was precies even mijn kluts kwijt en zo kwam ik terecht in de Via Assarotti . Ondertussen was het al 9 uur . Ik ben dan terug naar beneden gegaan en dan even gewacht op de eerste bus die ik dacht dat me wel naar mijn werk zou brengen.. 5 minuten later was ik terug bij de Via Garibaldi, en dat is dus vlakbij de Via Roma waar ik eerst uitkwam . Toen dacht ik van wat is me dat hier en ben ik te voet verder gegaan naar mijn werk. Om 20 na 9 kwam ik aan en zag ik dat er nog niemand op de bureau was . Ik heb toen eerst de rolluiken open gedaan, een praatje gaan doen met mijn andere collegas die er wel al allemaal waren en toen heb ik mijn laptop opgezet. Maar na 2 keer heropstarten werkte hij nog niet helemaal goed. Toen heb ik hem nog eens opgezet en om iets over half 10 kon ik dan uiteindelijk beginnen met mijn werk. En warm dat ik het had, aangezien het toen ik binnen ging op het werk de thermometer al 24 graden aangaf . Tijdens de voormiddag heb ik voor de verandering verder gewerkt aan mijn analyse en om 13u ben ik dan met Bart naar de afdeling van de universiteit gegaan voor vreemde talen. Ver was het niet gaan aangezien het achter het gebouw van PerForm ligt. We moesten daar zijn om iets te vragen over de Italiaanse les die we online kunnen volgen wanneer we willen en ook om een papier in te vullen. Om iets voor half 2 ben ik dan voor de kerk mijn patatten met mayonaise gaan opeten die ik gisteren had klaargemaakt. Achteraf ook nog een banaan dus dat smaakte ook, alleen was het eigenlijk echt te warm om daar te zitten . Ik denk dat de temperatuur voor de (witte) kerk opliep tot 35 graden, als het niet meer is.. Ik heb wel gehoord dat het morgen gaat regenen, maar ik hoop dat ze ongelijk hebben . In de namiddag heb ik dan ook weer verder gewerkt aan mijn verslag en om 16 uur ontdekte ik een fout in het begin waardoor ik het even niet meer zag zitten. Zoals altijd ben ik dan een appel gaan eten en een nieuwe fles water (was het maar vodka ). Ik zat er namelijk met het tellen ergens 2 studenten van de 661 naast, maar vooraleer ik doorhad waar . Het gevolg hiervan was dat ik veel moest veranderen en dat dit natuurlijk niet leuk is en veel tijd in beslag neemt, maar niets aan te doen zeker. Om 6 uur vertrok ik met de bus naar Brignole en toen naar ons appartement, waar ik om 5 voor half 7 aankwam. Toen ben ik meteen aan de spaghetti begonnen zodat ik om half 8 aan mijn eerste Italiaanse les kan beginnen. Na deze warme en zware dag hoop ik morgen op een warme en minder zware . Ciao e a domani!
Na het goede weer van gisteren hadden we besloten om dit af te ronden met een goed terrasje in het centrum. En zo dachten ook de vele honderden andere mensen erover . We zijn deze keer eens iets verder een straatje in gedoken om te zien of we daar iets konden drinken wat ons aanstond. We zijn uiteindelijk een barretje binnen gegaan aangezien Bart al heel de week een verkoudheid heeft en hij niet nog zieker wou worden .. Maar in het barretje was het ook zeer goed om te zitten . Na een birra media van 5 euro hebben we nog een cocktail gedronken en toen zijn we terug naar ons kot vertrokken. Aangezien het nog niet heel laat was hebben we nog de bus kunnen pakken voor het grootste gedeelte, dus dit was wel goed na de lange en zware wandeling van voorheen. Onderweg keek ik nog even op de thermometer en toen zag ik dat het (rond 1u half 2) nog steeds 18 19 graden was . Vandaag stond ik op om iets voor 10 en zag ik niets anders dan blauwe hemel en een uurtje later lag ik op het strand te genieten van de zon en de zee . Ik heb hier heel de dag doorgebracht tot 4u half 5 en op dit eigenste moment kan ik zeggen dat mijn schouders niet verbrand zijn, aangezien ik deze ingesmeerd had . De rest daarentegen is wel degelijk een beetje verbrand , maar ja daar zit ik niet mee in aangezien het deugd deed om af en toe in de zee te kunnen gaan . Ik hoop dat het nu nog elke dag zon mooi weer blijft zodat ik elke dag naar het strand kan gaan .. Was het maar waar ! Morgen begint werkweek 8 en ik ben er zeker van dat deze ook weer goed vooruit zal gaan.. Ciao!
Na het 21en en de vodka van gisteren zijn we rond middernacht gaan slapen om dan vandaag goed uitgerust een uitstap te kunnen doen. Rond half 12 zijn we te voet vertrokken naar de bergen en na het eerste uur waren we al redelijk hoog tot we op den duur niet meer verder konden . Er waren alleen nog voetbalvelden, tennisvelden en een zwembad . Toen moesten we dus terug naar beneden en besloten we om de volgende berg omhoog te gaan. Na 1001 trappen werden we uiteindelijk beloont voor het vele en zware stappen! Het zicht was geweldig en ook de zon begon er goed door te komen, dus was het zweten geblazen . Toen opeens zag ik dat er nog een klein straatje was waar je in kon, ik ben gaan kijken en een klein half uur later en vele graspadjes en bergklimtoeren kwamen we op een nog mooiere plaats uit! Een heel open vlakte met volledig zicht op de stad en ook kon ik de achterkant van de berg is zien, dus wat er achter Genoa ligt.. Er was een klein dorpje met daarachter nog meer bergen . Maar zoals ik al eerder zei was het zicht zeer mooi en was het die zware wandeling zeker waard! Na de wandeling hebben we dan een deel terug naar beneden gewandeld en toen zagen we opeens een bus die vlak voor ons kot stopt.. Dus dat was wel geluk hebben . Om half 5 ben ik dan nog naar het strand gegaan en toen ik hier de bus wou pakken zag ik op de thermometer dat het (om half 5!) nog 29 graden was, dus deze middag is het denk ik over de 30 gegaan . Ze dachten dat het hier dit weekend slecht weer ging worden, amai ik vond het toch goed mee vallen dan . Had ik dit eerder geweten had ik vandaag naar Cinque Terre gegaan, maar ja vandaag was ook wel leuk dus.. Toen ik bij het strand aankwam heb ik mijn plekje op de rotsen gezocht, aangezien ik mijn grote strand handdoek niet bij heb en er nog geen gekocht heb voor op het strand te gaan liggen. Hier heb ik dan een deel in mijn boek gelezen en daarna heb ik me even plat gelegd om volledig te kunnen genieten van de zon . Toen ik om kwart na 7 terug op het kot aankwam heb ik eerst een douche genomen en me helemaal klaar gemaakt voor deze avond een terrasje te gaan doen. Ale, eerst heb ik nog redelijk veel moeten strijken en ik moet zeggen dat het me nog steeds niet kan bevallen , maar het lukt al wel beter dus gaat het ook sneller . Na het strijken heb ik nog even op de laptop gezeten en om 10 u gaan we nog een kebab halen en dan ook verder naar de terrasjes.. Het verslag hierover kan u morgen lezen in mijn blog. Ciao e a domani!
Vandaag stond ik op en deed ik de rol omhoog en ik dacht: Tis nie waar e! Het regende , oke dat was al lang geleden, maar waarom nu juist het weekend gaat beginnen! Ik ben dus vandaag ook weer met de bus tot aan de Ferrari gereden en dan toch nog van daaruit te voet naar mijn werk gegaan. Om 9 uur begon ik mijn laptop op te starten en om kwart na 9 kon ik fatsoenlijk van start gaan met mijn analyse . Ze is vandaag goed opgeschoten voor de tijd die ik eraan gewerkt heb . Om 10 voor 10 moest ik namelijk weer voor iets naar het gebouw schuin over PerForm en nu wist ik meteen mijn weg . Ik was dus even buiten, maar nu juist de zon niet schijnt.. Toen ik een kwartier later terug was werd er meteen nog een dienst gevraagd. Aangezien er vandaag iemand van de technische dienst ofzo was en hij de laptop van de professor nodig had moest ik die gaan halen . Dit kwam omdat zowel de professor als mijn begeleidster een afspraak hadden om half 11.. Ik dacht ok, zalig , en zeker toen ik hoorde dat het op de Piazza Dante was (nog achter de Piazza de Ferrari). Om kwart na 10 was ik op mijn bestemming en een 10-tal minuutjes later was mr. Palumbo er. Hij gaf me de laptop en we hebben ook enkele woorden gewisseld, waarna hij zei: amai u Italiaans is al goed gevorderd! . Toen ik terug ging naar mijn werk was ik nog bij een kraampje gepasseerd op de Ferrari om er een stuk brood te kopen en ook hier heb ik op een of andere manier complimenten gekregen over mijn Italiaans . Toen ik om kwart voor 11 terug op de bureau aankwam zat er iemand anders (! ) achter mijn laptop. Ze zei dat ze over 10 minuten klaar was dus zei ik dat ik ondertussen mijn appel ging opeten. 20 minuten later had ik mijn laptop terug . Ik heb toen nog verder gewerkt aan mijn analyse tot het tijd was en toen heb ik de bus naar de McDonalds genomen. Bart had gestuurd of ik er mee ging eten en ik had daar nog wel is zin in dus.. Aangezien het altijd zeer druk is in de 2 MCDos hier moesten we vandaag nog iemand anders aan onze tafel toelaten. Het was een man waarmee ik heel de tijd een klapje heb gedaan . Daarna ben ik te voet naar Brignole gegaan en toen ik op kot aankwam heb ik eerst de was buiten gehangen. Hierna heb ik mij achter mijn laptop gezet en een beetje voor school gewerkt.. Om 5 uur ben ik naar de winkel geweest om voor 50 euro inkopen te doen . In de avond hebben we stomp met peejkes en kippensnitzel gegeten en wat ik daarna nog heb gedaan zal morgen te lezen zijn.. Ciao!
The day after.. Toen ik onderweg was van de Piazza de Ferrari naar mijn werk kreeg ik in de Via Garibaldi een berichtje. Ellen stuurde me dat ze bij de dokter zat en iets later kreeg ik een mailtje met daarin het slechte nieuws dat ze een zware keelontsteking heeft en antibiotica moet nemen . Das natuurlijk nooit leuk en zeker nie als volgende week u stage van 5 weken begint. Maar ik ben er zeker van dat ze het weer heel goed ga doen dus ! Op het werk heb ik mij bezig gehouden met de analyse en heb ik ook nog wat nieuwe Italiaanse woorden geleerd van mijn collegas. Om elf uur vroeg Marcella me om papieren te gaan halen in het gebouw hier iets verder. Het is een gebouw van de universiteit van Genoa en ik was hier al eens geweest toen we met heel de bureau papieren gingen weg doen. Maar nu ik hier alleen mijn weg moest zoeken had ik het toch wat moeilijker . Ze hadden mij wel uitgelegd hoe ik moest gaan, maar eenmaal in het gebouw kon ik al niet meer volgen . Eerst moest ik al zoeken naar de receptie en toen ik deze had gevonden vroeg ik hier waar ik heen moest, maar ik zag dat je kaartjes moest trekken voor uw beurt te bepalen zoals bij de beenhouwer enz.. Enkel waren er hier 4 verschillende kleuren dus ik dacht :het zal nogal wat zijn hierbinnen . Toen ik uiteindelijk een verdieping hoger was moest ik nog eens de weg vragen en toen uiteindelijk kwam ik in een soort loket met ongeveer 8 medewerkers. Ik zag meteen een bekend gezicht van een mevrouw op de Career Day. Zij heeft mij dan verder geholpen en toen ik in het bureau ging van de Alta Formazione zag ik ook de 2 mannen die op Career Day aanwezig waren. Dit is wel altijd leuk om zo mensen tegen te komen . (Gitsteren was ik een van die 2 mannen ook al tegen gekomen in de Focacceria ). Om half een heb ik dan nog gevraagd om een paar enveloppen te stempelen en dan om 13u ben ik voor de kerk mijn focacciona gaan opeten.. Na de middag heb ik dan verder gewerkt aan de enveloppen en ook nog een heel klein beetje aan mijn analyse. In de avond heb ik mijn pizza Margharita opgewarmt en daarna mezelf achter de laptop gezet.. Morgen is het weer vrijdag en ik moet zeggen dat de week zo snel voorbij is gevlogen! Ik hoop dat het weer in het weekend goed gaat worden, aangezien ik naar Cinque Terra wil of naar de bergen.. Maar ik denk dat het niet zo goed gaat worden .. We zullen zien e ! Ciao e a domani! Linizio del weekend ..
21/04/2010. Ongeveer 42 maanden geleden heb ik haar voor het eerst gezien.. Op toevallige wijze (of niet) werden we steeds bij elkaar gebracht tot ik op een gegeven moment zoveel vlinders in mijn buik had dat ik het haar vertelde. Ik wist wel reeds van haar neef dat ze een oogje op mij had, maar meer wist ik ook niet.. Enkele weken nadat ik haar voor het eerst zag gingen we met haar neef (ook mijn maat), nicht, zus en een vriendin naar de cinema. De dag later hadden we een relatie en tot op de dag van vandaag heb ik daar geen spijt van! Het is nu al 3,5 jaar dat ik de tijd van mijn leven beleef en dat Ellen Janssens mij zo gelukkig maakt! Vandaag begon de dag met het lezen van de brief die ze voor me had achter gelaten.. Vanaf dat moment heb ik elke seconde van de dag aan aan gedacht, en op de middag heb ik haar dan gebeld met de vraag wat ze van mijn verrassing vond. Ik had namelijk aan mijn moeder gevraagd of ze naar een bloemist wou gaan om hier een mooi boeketje of plantjes te bestellen en deze dan bij haar thuis te laten bezorgen. Ik had gevraagd om dit om 21 minuten na 10 te doen (21-10- 2006) . Maar ik kreeg echter al om kwart na een berichtje dat ze mijn bloemen (rozen met een hartje in het midden), had aangekregen. Natuurlijk was ze hier heel blij mee en dat maakte mij ook weer zeer gelukkig. Ik zit nu in de helft van mijn stage, dus over een paar weken kan ik haar terug echt vast pakken! Geloof mij dat ik daar naar uitzie .. In de namiddag heb ik ook nog aan Ellen gedacht en ook in de avond heb ik Ellen gegeten .. Na het eten heb ik met Ellen gechat en daarna ben ik gaan slapen, met Ellen in mijn gedachten natuurlijk . Vandaag wil ik in heel mijn blog opdragen aan mijn liefste vriendin en ik wil ook aan iedereen laten weten hoe graag ik haar zie! Morgen is het weer donderdag dus is de week weer bijna voorbij, aangezien ik vandaag weer 1 000 enveloppen heb moeten stempelen zal ik deze week zeker nog nodig hebben voor mijn analyse. En ik denk nog langer ook, aangezien het veel denk- en rekenwerk is.. Tot morgen, Ciao!
Ok ik ga terug beginnen met: Vandaag .. . Vandaag verliep alles zijn gewone gangetje: douchen, eten, bus nemen naar Stazione Brignole en dan vanaf hier te voet naar mijn werk. Enkel had ik vandaag een ommetje genomen, aangezien ik eens via een kleinere winkelstraat wou gaan en dan uitkomen op de grote winkelstraat (XX Settembre) en dan via de Ferrari naar de Via Garibaldi om dan weer via de Via Cairoli op mijn werk uit te komen . Door deze omweg was ik wel een paar minuutjes te laat, maar dat maakt hier denk ik niet echt uit . In de voormiddag heb ik aan mijn database gewerkt en ook aan mijn analyse die ik hierover moet maken.. Enkel op de middag was er een probleem met de gegevens (te moeilijk om juist uit te leggen ) en heeft mijn begeleidster hier iets in het Italiaans over gezegd, maar ik had het niet helemaal verstaan. Maar toen ben ik eerst naar de Focacceria geweest om er een Focacciona te halen (met groenten). Na de middag heb ik dan gevraagd wat ik juist moest doen en dan nog verder gewerkt aan mijn analyse. Ik heb wel veel moeten rekenen en nadenken vandaag en dat was ik duidelijk niet meer gewoon . Toen ik om 6 uur thuis kwam heb ik de patatten geschilt, aangezien we hadden afgesproken dat Bart vandaag een stukje vlees ging halen in de winkel. Zoals altijd heeft het de stomp met boontjes weer goed gesmaakt en is de dag weeral bijna voorbij . Morgen is het een belangrijke dag (ook zitten we dan in de helft van ons verblijf hier) en dus zie ik er wel naar uit.. Ciao e a domani!
De eerste dag van de nieuwe werkweek is weeral snel voorbij gevlogen. Nadat ik deze ochtend een douche had gepakt en gegeten had hebben we eens een andere bus genomen, namelijk de 44 naar de Ferrari. Toen we hier aankwamen om kwart voor 9 ben ik te voet verder gegaan naar mijn werk. Zoals altijd ga ik dan langs de Via Garibaldi en ook de Via Cairoli. Dit zijn twee zeer mooie straten om door te wandelen en dus doe ik dit ook met plezier . Vorige week zat er heel de tijd een zwerfster op de zelfde plaats en zoals vrijdag wou ik haar een beetje geld geven, maar vandaag zat ze er niet dus heb ik mijn geld terug moeten steken . De voormiddag was ook weer zo over en tijdens de middag heb ik dan mijn slaatje op gegeten dat ik gisteren gemaakt had. Peejkes, eitjes, slaen een tomaat samen met wat mayonaise kan nooit slecht zijn :p! Zeker niet als je het kunt op eten in een stralende zon met een temperatuur van goed boven de 20 graden! Heerlijk .. Na de middag ben ik samen met Ornella mijn database aan het nakijken geweest en ook alle elementen geselecteerd die belangrijk zijn. Kort samen gevat: van een lijst van meer dan 870 gegevens naar 650 gaan en dan hieruit 350 email adressen selecteren . Opeens was het weeral 6 uur en heb ik de bus naar het kot genomen. Voordat ik het kot binnen ging ben ik eerst nog naar de winkel geweest om enkele dingen te kopen en ook 2 biefstukken om deze dan later te verorberen samen met: stomp en peejkes (als er iemand nog ideeën heeft wat snel en gemakkelijk te maken is zijn deze altijd welkom ). Ook in de avond is het nog stralend weer gebleven en heb ik wat gewerkt voor school en natuurlijk ook met mijn vriendinnetje gepraat. Overmorgen ben ik 3,5 jaar samen met Ellen en ik vind het dus spijtig dat ik dit niet kan vieren, of wel? . We zullen zien e.. Ciao e a domani!
Zondag 18 april 2010, Genova, Italië . Het weer was terug goed toen ik opstond en besloot ik dus om na mijn douche men korte broek aan te doen.. Ik heb om 11 uur gewoon 2 bananen met suiker gegeten en dan om 12u een appel voor onderweg. We gingen namelijk hierachter in de buurt eens kijken wat er te doen viel . Na enkele minuten wandelen kwamen we bij een stadion waar ze aan het honkballen waren. Ook kon er hier in dit redelijk grote stadion gelopen en gefietst worden, dus met het mooie weer is dit denk ik wel leuk.. Na dit bezoek hebben we ons nog iets verder naar achteren begeven en dan hebben we ook een bordje gezien met panoramisch zicht, dus dat zal voor een van de volgende weken worden aangezien we naar de voetbal moesten vertrekken .. Om half 2 kwamen we reeds aan in het stadion van Genova en we zaten op het 2de verdiep, maar aangezien het nog even wachten was zijn we beneden nog even in de zon gaan zitten.. Iets voor half 3 begonnen de spelers op te warmen en we hadden geluk want het elftal van AC Milaan was vlak voor onze neus bezig. Zo konden we de speleres en de keeper Dida van dichtbij aan het werk zien, evenals de geweldige trucjes van Ronaldinho :p. In de eerste helft moest Sampdoria naar de onze kant spelen en na 20 minuten was het zover, AC Milaan scoorde.. De supporters van Sampdoria waren opeens iets stiller, maar ik vond persoonlijk ook dat ze dit niet verdienden aangezien hun ploeg veel beter was dan AC. We gingen de rust dus in met een 0-1 achterstand .. Na de rust was er meteen een penalty voor Sampdoria en deze zat ook dus was het direct 1-1 en gingen de supporters uit hun dak! Ook ik voelde mezelf erg meeleven met de ploeg en vond het dus ook wel leuk en spannend. In de 89ste minuut kwam er op het scherm te staan dat er nog 4 minuten toegevoegde tijd was.. En aangezien het dan nog zeer spannend was met vele acties van Sampdoria kon er nog van alles gebeuren.. En het gebeurde ook! Vlak voor het einde scoorde ze nog een mooi doelpunt en was de vreugde bij iedereen super groot! Meer dan 30 000 supporters gingen uit hun dak en dat was te merken aan het gezang! Eveneens na het verlaten van het stadion stond de stad op zijn kop, aangezien de Italianen allemaal op hun toeters van hun autos en scooters aan het drukken waren. De sfeer zat er dus goed in! Na deze geweldige match heb ik op kot nog een pizza margherita in de oven gestoken aangezien we nu weten hoe deze werkt, en ik moet zeggen dat het me zeer goed smaakte! Morgen alweer een nieuwe werkweek en aangezien het de 7de is komen we in de helft .. Ciao!
Eerst zal ik nog snel vertellen wat we gisteren nog gedaan hebben . We hebben zoals altijd nog eerst een flesje wijn open gedaan op ons kot en dan hebben we voor onderweg ook nog een biertje uit de ijskast genomen. We pakten hier de bus 17 die ons naar Brignole bracht en toen zijn we van Brignole tot de Piazza de lErbe gewandeld om het blikje bier te kunnen legen en toen dit op was zijn we op het terras gaan zitten van de cocktail bar waar we altijd gaan. De serveerster kent ons ondertussen ook al en zei dan ook meteen Ciao! . Na 2 cocktails met wat chips en nootjes zijn we terug naar ons kot gewandeld en heb ik mijn zalig bed opgezocht . Deze ochtend was ik al om negen uur wakker, maar ben ik toch nog even blijven liggen aangezien het zon deugt deed . Voor de rest van de dag heb ik niet echt veel nuttigs gedaan, buiten de kamer wat gepoetst en dan een film gezien. We hebben ook gewoon s middags hotdogs gegeten, maar in de avond hebben we spaghetti gegeten met kaas- en hespsaus! Voor de eerste keer in mijn leven dat ik dit zo maakte en ik moet zeggen dat het niet gemakkelijk was , maar dat het toch te eten was . We hadden ook niets om de bloem, boter en melk juist af te meten dus dat maakte het er ook niet gemakkelijker op.. Het was vandaag dus maar een tamme zaterdag en zo moeten er voor mij toch niet meer teveel volgen, want daar wordt ge alleen nog maar luier van . Maar voor ene keer mag dat wel eens zeker.. Morgen gaan we naar de voetbal zien: Sampdoria tegen AC Milaan dus dat gaat zeker wel de moeite worden aangezien we tussen de supporters staan . Meer hierover in mijn blog van morgen . Ciao!
Buona sera o buon giorno! Ik ga niet weer alles in het Italiaans doen, aangezien ik u gisteren mijn kennis al heb laten zien . Vandaag zal ik meteen op het werk beginnen, aangezien al de rest elke dag hetzelfde is .. Maar ook op het werk heb ik vandaag grotendeels nog aan mijn Access database gewerkt. Enkel heb ik het laatste uur even moeten samen zitten om al een deel te verbeteren en ervoor te zorgen dat alle gegevens correct zijn. Maar aangezien het 1u was en ik honger had zei ik dit en ben ik vertrokken naar het kot.. Om half 2 kwam ik aan en heb ik mijn koude patatjes uit de ijskast genomen, de ajuin gesneden en dan onder elkaar gezet . Toen ben ik eerst ook nog naar de winkel gegaan om er groenten te halen en stokbrood om straks een smoske te kunnen maken, mmmm . Hierna heb ik ook de was uit het wasmachine genomen en heb ik deze opgehangen, eveneens een nieuwe lading handdoeken erin gestoken. Daarna heb ik mij aan mijn eindwerk gezet en heb ik wat naar muziek geluisterd. Toen ik ging kijken naar mijn was wou ik mijn broek even verhangen zodat ook de onderkant (waar de wasknijpers zitten) sneller kon drogen. Foute beslissing . 2 seconden later lag mijn broek 3 verdiepingen lager bij mensen op het terras . Ik ben dan meteen naar het desbetreffende appartement gegaan in de hoop dat er iemand thuis was. Ik belde tweemaal aan, maar niets.. Toen ben ik ook nog naar een verdiep lager gegaan om zo misschien mijn broek te kunnen grijpen, maar hier was ook niemand thuis. Opeens hoor ik boven mij een deur open gaan en zag ik een mevrouw! Ik dacht yes!, ik zei meteen dat mijn broek gevallen was en of ze eens even op het balkon wou gaan kijken. Ze zei: un attimo (een momentje ). Een minuut later kwam ze terug met mijn broek! Geluk gehad dus zou ik zo zeggen . Na dit voorval heb ik mijn broek en T-shirt nog even laten hangen en heb ik ze daarna ook meteen gestreken, zodat ik hier toch al vanaf was.. In de avond heb ik dan mijn smoske gegeten en toen nog wat op msn gechat. Zoals meestal op vrijdag zal ik morgen in mijn blog zetten wat ik in de avond nog gedaan heb .. Ciao e buon weekend!
Oggi io ho mangiato le cereale e ho presso un doccia.. Poi, alle otto e venti minuti, abbiamo presso lautobus alla Stazione Brignole e noi siamo andato al nostro lavoro dal piede. Alle nove io ho arrivato e ho comenciato a lavorare al mio foglio, database, di Access. Al pomeriggio ho mangiato con Bart, davanti la chiesa e in solé! (il tempo era veramente bello ), le spaghetti freddi que io ho fatto ieri. Poi ho anche lavorato al mio foglio di Access e il tempo è andato molto veloce. Alle sei ho presso lautobus 18 al Stazione Brignole e poi lautobus 87 al San Martino e alle sei e mezza io erò al appartamento.. Alora, in sera abbiamo mangiato le patate con legne di pesce e io ho parlato con il mia amore! Questi è tutti! Ciao e a domani!
Om mijn blog eens anders te beginnen ben ik in het Italiaans gestart , maar het kan zijn dat er fouten in staan, aangezien het puur met mijn huidige kennis is getypt. De vertaling is als volgt : Vandaagheb ik cornflakes gegeten en een douche genomen. Daarna, om 20 na 8, hebben we de bus gepakt naar Brignole en zijn we te voet naar ons werk gegaan. Om 9 uur kwam ik aan en ben ik beginnen werken aan mijn werkblad, database, in Access. Op de middag heb ik samen met Bart, voor de kerk in de zon! (het weer was echt zalig ), de koude spaghetti gegeten die ik gisteren had gemaakt. Daarna heb ik ook verder gewerkt aan mijn werkblad in Access en is de tijd zeer snel voorbij gegaan. Om 6 uur heb ik bus 18 naar Brignole genomen en dan bus 87 naar San Martino genomen en om half zeven kwam ik aan op het appartement. In de avond hebben we dan patatten gegeten met fishsticks en heb ik met mijn vriendin gechat. Dit is alles! Dag en tot morgen! Mensen die dit kunnen verbeteren, ga u gang en plaats de reactie maar.. Als er geen staan des te beter e , Ciao!